Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Откриване на публикуваните фактури за плащане на физически лица в сайта на ЧЕЗ

Препоръчан отговор

Тъй като последният месец имам завишена сметка за електрически ток,

реших да си прегледам и сравня данните от предишната фактура с последната,

чиято сметка си видях тези дни в SMS изпратен ми oт Epay.bg в "Чакащи задължения".

Аз все още не съм се отказал от хартиената фактура, но тъй като тя закъснява много 

във времето, аз реших да си я видя в сайта на ЧЕЗ. Това съм го правил многократно до сега: 

След като вляза в раздела "За клиента" и поставя клиентския си номер в отворен за

целта прозорец ! След активирането му посредством бутона "Търси", служебния им

софтуер ми показваше оригиналния изглед на фактурата в пълен размер.

Сега всичко това не мога да го извърша . . .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, цър-вул написа:

И? Има телефон - звъниш, питаш, получаваш отговор.

На вас май не ви е известно каква клопка представлява телефона 0700 . . .

Един разговор до САЩ и Канада ще ви излезе по-евтино, защото на този

шибан телефон съм му "ял попарата", тъй като е . . .0.38 лв/мин без ДДС !?

Ресто, не струва !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фактурите могат да се получават и на електронната поща... но за целта май трябва да се откаже човек от хартиената. Не виждам проблем и в това пък.

Иначе имат и e-mail адреси за контакт... https://www.cez.bg/bg/kontakti.html

Да не говорим че аз току-що си изтеглих фактура от преди 2 години, всичко си работи през https://info.cez.bg/webint/vok/index.php

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, [email protected] написа:

Фактурите могат да се получават и на електронната поща... но за целта май трябва да се откаже човек от хартиената. Не виждам проблем и в това пък.

Иначе имат и e-mail адреси за контакт... https://www.cez.bg/bg/kontakti.html

Да не говорим че аз току-що си изтеглих фактура от преди 2 години, всичко си работи през https://info.cez.bg/webint/vok/index.php

Благодаря ви, защото насоките които ми дадохте са правилни по принцип, но на практика изскачат твърде много препятствия !

Като например:

*Клиентския номер е наличен защото се намира в горната част на всяка една фактура и се попълва без притеснения !

*Другото което искат от нас "простосмъртните" ЧЕЗ са:

"ПОСЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ ЦИФРИ" ОТ ЕГН-то на титуляра !

Но титуляр на сметката е баща ми, който почина преди 15 години.

Поразтърсих се "тук и там" и открих негов стар документ /Бог да го прости/, 

от където взех последните "4-ри цифри" от ЕГН-то му. Вложих ги под клиентския номер

на партидата ми в ЧЕЗ за повторна РЕГИСТРАЦИЯ, но такава . . . не получих !?

След туй си поиграх си с цифрите и пробвах около дузина пъти, но не можах да си направя

нова регистрация !?

Сега ще се опитам да им пусна електронно писмо и да пробвам какъв ще бъде резултата,

но ми се струва че най-добре ще бъде ако отида лично до офис на ЧЕЗ, за да си подам жалбата:

ЛИЧНО !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам НИКАКВИ проблеми да си проверявам фактурите в сайта на ЧЕЗ. При Вас навярно е станала някаква промяна при новия им сайт. Трябва да се ходи на место в техния офис за да си оправите регистрацията. Така си мисля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но титуляр на сметката е баща ми, който почина преди 15 години.- И защо не си уведомил ЧЕЗ затова?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Optium написа:

На вас май не ви е известно каква клопка представлява телефона 0700 . . .

Един разговор до САЩ и Канада ще ви излезе по-евтино, защото на този

шибан телефон съм му "ял попарата", тъй като е . . .0.38 лв/мин без ДДС !?

Ресто, не струва !

Пич телефон 0700 е на цената на градски разговор, вече каква е цената на градския разговор не знам, но да се циганиш за някакви стотинки...

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Пич телефон 0700 е на цената на градски разговор, вече каква е цената на градския разговор не знам, но да се циганиш за някакви стотинки...

Не му обръщай внимание. Няма смисъл. Аз предлагам даже да вземе клещи и да си изключи тока от електромера. Не му трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Optium написа:

*Клиентския номер е наличен защото се намира в горната част на всяка една фактура и се попълва без притеснения !

*Другото което искат от нас "простосмъртните" ЧЕЗ са: "ПОСЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ ЦИФРИ" ОТ ЕГН-то на титуляра !

Бъркаш нещо! Ето - „Клиентите на ЧЕЗ България отново проверяват сметките си онлайн“

Цитат

За целта всеки клиент на ЧЕЗ има нов Клиентски номер и Оторизационен код, които са посочени в хартиената фактура.

Клиентският номер е 12-цифрен и може да се провери в сайта на ЧЕЗ, меню „Проверка на сметка“, опция „Проверка на клиентски номер“. Достатъчно е клиентът да разполага със стария си номер.

Оторизационният код се състои от 6 символа (уникална комбинация от цифри и букви) и може да бъде предоставен след справка на телефон 0700 10 010. За целта е необходимо обаждането да се осъществи от титуляра на сметката.

За ЕГН (цяло или на части) изобщо не се говори!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване