Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при инсталирането на windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте, опитах се да инсталирам windows 10 като лаптопа беше със седмица. Свалих си го от сайта им и с media creation tool си направих usb-то. Когато изключих лаптопа и го заредих си тръгна нормално инсталацията и влязох от choose an option в cmd и написах clean disk part 0 и 1 след което запазих всичко и рестартирах лаптопа. След това се стартира и ми излязоха тези грешки (добавил съм и снимки от bios).
https://ibb.co/xDFh3qZ
https://ibb.co/VqHQHVK
https://ibb.co/mXVX64Z
https://ibb.co/X8FC8kD
https://ibb.co/R3cLRDC
https://ibb.co/1nKsPn2
https://ibb.co/RyY2NLT
https://ibb.co/3Ftt4G9

Нямам проблем, ако загубя всички файлове понеже съм ги записал, но въпроса е как мога да оправя проблема. Над 20 видеа изгледах, но нищо не помогна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"No bootable device" не знаеш ли какво означава?... Не е открито устройство, от което да се зареди работеща операционна система, или инсталация на такава. Явно не си направил флашката както трябва. 

И това "влязох от choose an option в cmd и написах clean disk part 0 и 1" не е нужно да го правиш през cmd. Достатъчно е в процеса на инсталация да си форматираш дяла, на който ще инсталираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един въпрос: Защо не "награди" 7-цата?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, RudeBoy написа:

"No bootable device" не знаеш ли какво означава?... Не е открито устройство, от което да се зареди работеща операционна система, или инсталация на такава. Явно не си направил флашката както трябва. 

И това "влязох от choose an option в cmd и написах clean disk part 0 и 1" не е нужно да го правиш през cmd. Достатъчно е в процеса на инсталация да си форматираш дяла, на който ще инсталираш.

Да направя на ново ли флашката или да опитам с друга?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с друга програма - Rufus например, или с инсталатора, който предлагат Microsoft. Читав ли ти е ISO файлът?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Georgi78x написа:

Да направя на ново ли флашката или да опитам с друга?

Наскоро на "върху" 7-ца направих нова иснталация, като ползвах 7-цата за направа на стартираща "флашка" и всичко бе ОК.

Какви "народни творчества" си правил няма как да знаем. Как точно направи "флашката"?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dioib написа:

Реших да мина на 10ка понеже мисля, че е по добре, а и отделно ми трябваше чист win. 

преди 3 минути, RudeBoy написа:

Опитай с друга програма - Rufus например, или с инсталатора, който предлагат Microsoft. Читав ли ти е ISO файлът?

Всичко съм правил по урок от yt. Свалих си media creation tool от сайта на windows, но ще опитам и с rufus.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, dioib написа:

Щото сигурно я е теглил от маймундата.(Абе ОУ не можах да те позная с това нормално име, да не си сменил клавиатурата?).

Авторе доколкото чета правил си флашката с инструмента на Microsoft, ако да, то шанса за бъг в Iso-то не е много голям, аз лично в този случай бих пробвал с друга флашка.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Bubbles написа:

Щото сигурно я е теглил от маймундата.

Авторе доколкото чета правил си флашката с инструмента на Microsoft, ако да, то шанса за бъг в Iso-то не е много голям, аз лично в този случай бих пробвал с друга флашка.

Изтеглих си файла от официалният сайт на microsoft. След което форматирах флашката, програмата я зареди и после всичко тя си настрой до края когато изписа finish. Всичко ск зареди нормално, явно нещо в cmd съм направил грешно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих си файла от официалният сайт на microsoft. След което форматирах флашката, програмата я зареди и после всичко тя си настрой до края когато изписа finish. Всичко ск зареди нормално, явно нещо в cmd съм направил грешно.

Ако имаш къде, мушни флашката и виж дали в My computer ще излезе като буутвашо устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как стартираш системата няма как да знаем ... Виж в BIOS как е конфигурирано за кое устройство да е първо ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Странно, USB паметта на първите снимки се вижда, после я няма? Да не се е повредила нещо?

Едната снимка е без usb, а другата с него. 

преди 1 час, winku написа:

Голяма е вероятноста при "clean disk part 0 и 1" да си изтрил и системната папка

В такъв случай, какво правя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалаш си отново инструмента от сайта на MS, правиш я зареждаща флаш памет и опитваш да започнеш инсталацията на OS.

Когато това се случи пишеш отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, RudeBoy написа:

Това е напълно достатъчно за инсталиране на Win 10 !  Провери само флашката дали не се е повредила, после по същия начин ( Media Creatio Tool  и я остави тя да си изтегли Уин и да си направи флашката ) си направи друга читава буутваща флашка и стартирай инсталацията. Просто от самата инсталация си направи дяловете на диска, форматирай допълнителните дялове на харда ( защото след инсталирането няма да ти се покажат в експлоръра и ще трябва да ги форматираш от Disk managment ). Маркирай дяла, на който ще е инсталацията и продължавай. Не е необходимо да форматираш и системния дял ! Windows сам ще го направи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Georgi78x написа:

влязох от choose an option в cmd и написах clean disk part 0 и 1

и защо си се умъкнал в CMD-то?
някакви проблеми със харда ли имаше?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Georgi78x написа:

В такъв случай, какво правя?

Изтриваш абсолютно всичко от харт диска, съединяваш всички дялове в едно и го форматираш, После рестартираш компа и си исталираш на чисто Windowsa

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих нова флашка, инсталирах го и всичко е наред. Понеже лаптопа е слаб и повечето приложения няма да са ми нужни, а ще се използва за писане с ms office, какво мога да премахна от приложенията? Малко браузиране, леки обработки с photoshop&lightroom. Никакви ненужни приложения няма да свалям.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито!

За да си конфигурираш наистина правилно OS трябва четене, много четене и много опит. Затова просто сложи нужните ти програми и ако ти се занимава се научи поне как да си направиш работещ имидж - спестява време. Винаги дръж важните ти файлове на поне 2 места.

"Понеже лаптопа е слаб  ... обработки с photoshop&lightroom" - не е нужно да коментирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Честито!

За да си конфигурираш наистина правилно OS трябва четене, много четене и много опит. Затова просто сложи нужните ти програми и ако ти се занимава се научи поне как да си направиш работещ имидж - спестява време. Винаги дръж важните ти файлове на поне 2 места.

"Понеже лаптопа е слаб  ... обработки с photoshop&lightroom" - не е нужно да коментирам.

Благодаря. Не е нужно да коментираш, наистина. Лаптопа си работи и ми върши работа макар и слаб. 

Последно и евентуално, какво може да се премахне?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме разбра отново ама нищо.

Ти кое искаш да махнеш?

Искаш да заема по-малко дисково пространство?

Искаш да нямаш излишни неща в start menu-то?

Искаш да има по-малко стартирани процеси?

Искаш да има по-малко заета оперативна памет?

На теб кое реално ти пречи за да го ползваш сега така както е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Georgi78x написа:

Благодаря. Не е нужно да коментираш, наистина.

Така е, само сипе пълнеж по форумите. Не му обръщай внимание.

Можеш да започнеш с всички вградени приложения от Microsoft. Които успееш да махнеш, разбира се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване