Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със свободното пространство на системния дял

Препоръчан отговор

Всъщност нямам проблем с дрйвъри , а с големия обем който заемът в ; С - 13 GB при обем 55 GB който не мога да увелича . Нямам понятие за какво са и дали и как могат да се премахнат . Лаптопа е китайски DERE 9  производител BSLAY INTEL J4105 12GB RAM 126 SSD . Работи от 6 месеца  . Ръчно съм ъпдейтвал процесора и вградената карта от сайта ;  Intel® Driver & Support Assistant - дали са  от тук драйвърите -уж първо премахва старите ключове и после инсталира новите .

ScreenShot057.jpg

ScreenShot058.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

По-добре не трий ръчно. С този инструмент можеш да сканираш за стари версии на драйверите и ако смяташ, че машината работи добре, можеш да ги изтриеш: https://github.com/lostindark/DriverStoreExp

Може, забравил съм вече, но и не го знам какво точно прави и как го прави. То като цяло цялата ситуация с това китайско творение ми е леко странна ако трябва да съм честен.

Можеш да преместиш/пренасочиш Desktop и Downloads папките на Е: - това са ти почти 5GB В ProgramData>Driver-Soft имаш архиви с драйвъри - можеш или да ги изтриеш, или да ги преместиш на външен ди

Публикувани изображения

По-добре не трий ръчно. С този инструмент можеш да сканираш за стари версии на драйверите и ако смяташ, че машината работи добре, можеш да ги изтриеш:

https://github.com/lostindark/DriverStoreExplorer/releases/tag/v0.11.64

А защо да не можеш да увеличиш дяла на C:\?

Иначе можеш да орежеш и от други места ако се наложи. Можеш да пуснеш една команда в CMD.exe стартиран като администратор CLEANMGR.EXE /SAGESET => удряш ENTER => маркираш всички отметки, след това стартираш само CLEANMGR.EXE и оставяш да сканира дял C:\ и като е готово маркираш всичко и изтриваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ме беше страх да ползвам Driver Genius но го пуснах и изчисти 12GB така ,че реших проблема . Оказа се , че това остатъци от ъпдейтите  от ; Intel® Driver & Support Assistant 

преди 6 часа, B-boy/StyLe/ написа:

По две причини - EaseUS Partition Master 13.0 казва нещо като , че не може да се увеличи диск С от програма инстаирана в него . Предлага да изтегля WINPE стартиращ диск и него ще може да ивърши промени в С . И тука е втората причина - аз имам WINPE стартиращ диск , но не мога да променя 1 стартищо устройство - китаеца е направил някаква “ магия“ в биоса и предупреждава да не се промени защото не гарантира работоспособност на лаптопа . Забраних 1 стартиращ SSD разреших USB но като отида на „запази промените/ изход„ показва по подразбиране SSD и стартира от там .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, kinagli написа:

Малко ме беше страх да ползвам Driver Genius но го пуснах и изчисти 12GB така ,че реших проблема

Ама според снимката ти самия Driver Genius е 1.3GB. Аз лично бих разкарал и него. avast и той е бая голям като гледам, имаш свалени файлове на десктопа и големи файлове в папка Download и т.н. Свалените файлове и тези от десктопа можеш да ги преместиш на друг дял. Аз все пак бих пуснал Cleanmgr както ти казах за да почисти остатъците от стари Windows Update кръпки и прочие. Също така бих минал и с програмата за драйверите, която ти дадох за да почистя старите версии на драйверите.

преди 3 минути, kinagli написа:

По две причини - EaseUS Partition Master 13.0 казва нещо като , че не може да се увеличи диск С от програма инстаирана в него

А защо трябва да е с EaseUS? Пробвай с AOMEI Partition Assistant:

https://www.kaldata.com/софтуер/aomei-partition-assistant-home-edition-103586.html

Повечето програми си имат вградена поддръжка на PE среда и ако видят зор с промените под Windows, те планират да ги извършат след рестарт в собствена PE среда без нуждата от това да правиш ръчно PE стартиращ софтуер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Internal Storage: 64GB eMMC
Най-вероятно има 15-ина GB recovery partition
@kinagli, покажи картинката на Disk Management(десен клик по Старт бутона и избираш Disk Management)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, цър-вул написа:

Internal Storage: 64GB eMMC
Най-вероятно има 15-ина GB recovery partition

Да, сега виждам, че е така, но защото беше казал, че SSD-то е 126 и въобще не бях тръгнал да проверявам модела :)

Цитат

Лаптопа е китайски DERE 9  производител BSLAY INTEL J4105 12GB RAM 126 SSD

Ами тогава остава да ореже на софтуерно ниво плявата. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С AOMEI Partition Assistant правих 3 неуспешни опита за промяна размера - може би защото не може да стартира РЕ режим а в преОС ?

ScreenShot066.jpg

2021-01-09 13.19.16.jpg

2021-01-09 13.21.54.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е от режима (макар че ти лесно можеш да създадеш PE среда, но трябва първо да се изтегли и инсталира), но това ще заеме още повече място.

Според снимката пише, че има много фрагментирани файлове или недостиг на свободно място. Пробвай да освободиш още място, защото дефрагментация на SSD е непрепоръчителна.

Цитат

Error Code: 215

Error description:

Too many fragment files on the volume needs to be defragged. Or reserved space insufficient, please release more free space.

The error code indicates that there are too many fragment files on the partition needs to be defragged or the reserved space is not enough for the partition you are shrinking.

Solutions:

We suggest you to run defrag the partition with Windows Defragment or SmartDefrag before the operation. Otherwise if you do not want to defrag, you may release more free space or reserve more free space for the partition.

https://www.diskpart.com/help/errorcode.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@B-boy/StyLe/, забеляза ли в конзолата буквата на устройството?
@kinagli, покажи картина на диск С с помощта на Windirstat
Провери размера на папките:
%userprofile%\Downloads - тази папка можеш да пренасочиш на другия дял
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download - тази папка можеш да изтриеш 

Изтрий каквото може от съдържанието(не папките) на:
%temp%
%windir%\temp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, цър-вул написа:

@B-boy/StyLe/, забеляза ли в конзолата буквата на устройството

Да и? Буквата се е сменила под PreOS режима. Размера отговаря на E:\ Явно иска да го намали с 5 GB и да ги даде на C:\

После показах какво означава кода на грешката. Т.е. му казах също да разчисти свободно място. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

По принцип е нетипично за AOMEI...

Може, забравил съм вече, но и не го знам какво точно прави и как го прави. То като цяло цялата ситуация с това китайско творение ми е леко странна ако трябва да съм честен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Буквата се е сменила под PreOS режима. Размера отговаря на E:\ Явно иска да го намали с 5 GB и да ги даде на C:\

Последно пробвах с 500MB и като че ли усешно се промениха размерите 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам и двата ти дяла са вече с почти критично количество свободно място... Имаш ли външен диск, на който да разтовариш файловете, които не са за ежедневна употреба?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, kinagli написа:

за С кое - как

преди 24 минути, цър-вул написа:

, покажи картина на диск С с помощта на Windirstat
Провери размера на папките:
%userprofile%\Downloads - тази папка можеш да пренасочиш на другия дял
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download - тази папка можеш да изтриеш 

Изтрий каквото може от съдържанието(не папките) на:
%temp%
%windir%\temp

преди 10 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Иначе можеш да орежеш и от други места ако се наложи. Можеш да пуснеш една команда в CMD.exe стартиран като администратор CLEANMGR.EXE /SAGESET => удряш ENTER => маркираш всички отметки, след това стартираш само CLEANMGR.EXE и оставяш да сканира дял C:\ и като е готово маркираш всичко и изтриваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това направи ли:

преди 10 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Можеш да пуснеш една команда в CMD.exe стартиран като администратор CLEANMGR.EXE /SAGESET => удряш ENTER => маркираш всички отметки, след това стартираш само CLEANMGR.EXE и оставяш да сканира дял C:\ и като е готово маркираш всичко и изтриваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, цър-вул написа:

Това направи ли:

Не съм още 

преди 11 минути, kinagli написа:
преди 15 минути, цър-вул написа:

Това направи ли:

Не съм още 

500МВ изтри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Проблем със свободното пространство на системния дял

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване