Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Относно ползването на безжични устройства

Препоръчан отговор

Здравейте. 

Купих си скоро безжични мишка и клавиатура. Марката е Logitech и на двете.

Много са удобни за работа. Обаче аз нямам много опит с подобни устройства.

Искам да попитам за срока на работа на батериите.

В смисъл, че се чудя дали когато не работя с компютъра и съм го изключил е 

нужно да спирам и мишката и клавиатурата от копчетата им? Дали някой има наблюдения 

за най-правилната експлоатация на тези машинарийки? Благодаря! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivov написа:

Искам да попитам за срока на работа на батериите.

Принципа е, че оригиналните издържат най-много. 

Характерно за всички батерии се състои: Сами се разреждат дори да не се ползват. 

Най-оптималния вариант според мен е да се вземат за тоя сорт устройства два комплекта батерии които могат да се презареждат. Да, ще се наложи да се вземе и вид зарядно, но тези първични разходи в бъдеще се изплащат, защото не винаги на пазара са "свежи" батериите за еднократно ползване. 

Наскоро, мисля, че преди месец, се наложи да купя батерии точно за клавиатура и мишка ... хм .... определено марката Tesla (поне тук в България") е менте. 

Принципно за клавиатура и "мишка" в едно на марката  Logitech ползвам вградения "нещото" за изключване, защото в противен случай приемо-предавателя на "ефирен" сигнал си работи и реално се консумира по-голяма енергия от "саморазпад". 

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвременните безжични мишки и клавиатури се изключат сами ако не се употребяват няколко минути. След нова се активират с първото натискане на някой бутон. От копчето ги изключвай ако няма да ги позваш няколко дни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време реших да пробвам една безжична мишка. Взех си и зарядно и резервни батерии. Изкарваха 4-5 дни и трябваше да се зареждат отново. Така приключих с тази технология поне що се отнася за мишки и клавиатури.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivov написа:

скоро

преди 2 часа, ivov написа:

Марката е Logitech и на двете.

Колко скоро? Точен модел на мишката и клавиатурата?

Колко време си ги ползвал до сега, свърши ли заряда, с какви батерии (ако са сменяеми) ... все неща който ти знаеш!

Най-елементарното е да пробваш два периода с еднакви батерии - при единия не пипаш нищо, при другия гасиш от копчето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сряда, 13.01. ги получих от куриера и от тогава ги ползвам ежедневно. 

Става дума за Logitech Wireless Keyboard K230. 

За нея пише следното на сайта на търговеца Работа в продължение на години (до 2-годишен живот на батерията)
С до 2-годишният живот на батерията и автоматично заспиване, можете да наваксате във Facebook, да изпращате имейли на приятели и да се чуете в Twitter в продължение на години, без да се налага да сменяте батериите. 

Мишката е модел Logitech M185.  

За нея пише също оптимистични неща: 

• 12-месечен живот на батерията

• До една година без да има нужда от смяна на батерията.  

Аз обаче все пак знам, че винаги има лека пресиленост в рекламата и затова питам как е в действителност. 

Ако някой знае да сподели. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ncl написа:

Преди време реших да пробвам една безжична мишка. Взех си и зарядно и резервни батерии. Изкарваха 4-5 дни и трябваше да се зареждат отново. Така приключих с тази технология поне що се отнася за мишки и клавиатури.

Аз пък зареждам батерии веднъж на 2-3 месеца. Клавиатурата ми е 'delux КА 160' с 1 малка ААА батерия, мишката ми е 'Rapoo 7800P' и работи с 2 АА батерии (може да работи и само с 1 батерия). Ползвам компютъра по цял ден, понеже работя от вкъщи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Logitech Combo MK270 и батерии дурасел. Държат много, може би година, че чак нямам спомен откога не съм ги сменял. Никога не ги изключвам. Миналата година по едно време мишката почна да позапецва по екрана, сложих нова батерия и това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползваш ги докато се изтощят и ги сменяш с други. Божа работа е колко ще издържат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, ivov написа:

Ако някой знае да сподели. 

Лека по лека темата отива към: До колко време издържат батериите?! Те издържат докато в тях има заряд. Разреждането на същите зависи от начина на ползване на устройството. То си е божа работа, кога някой ще ползва устройството и кога не. Останалото е статистика и за какво ти е да знаеш?! Това е число между 1/12 и 10 години = 5,04 години при положение, че производителят правилно е оразмерил изделието и номинално ползване. За другото се ползват методи от висшата математика. Това е по теория, а иначе само Бог знае ... :) 

По-лесно е да натрупаш личен опит. Взимаш един учебник за 8-ми клас, четеш, виждаш кои формули да ползваш, правиш програма, залагаш съответните параметри и имаш точно кога ще падне заряда. По този начин планираш кога да купиш нови, за да може да ги смениш когато им падне заряда. 

По-горе някъде бе споделено, но да го изкажа по следния начин: В резерва винаги трябва да имаш поне клавиатура с кабел, ако не поддържаш резервни батерии или нямаш други дистанционни от където може да вземеш временно батерии, за да си продължиш играта или свършиш спешната, неотложна  работа в момента в който установиш, че безжичните клавиатура и мишка са спрели да работят. 

Що се касае за марките = Да, за момента Лоджитех са "водеща" фирма на такива изделия. 

Успех!

п.п. При автомобилни гуми е същото, но не и при ползвани от състезатели. :) ... хм .... то май и при компютрите, но .... :) там зависи от производителите на ОС или игрите ... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От личен опит:
безжични клавиатура + мишка, при мен са A4Tech в комплект
на клавиатурата сменям батериите на 2 месеца
на мишката на 4 месеца

Друг вид ползване:
мишка Logitech, сменям батерия на 6 месеца.

Нищо не се гаси с ключетата отдолу и при двата случая. Операционната система също не оказва никакво по-различно влияние.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи си от мишката и клавиатурата, от фактори като: енерго-потерблениие на лазера/оптиката, за безжична свързаност и пр. 

Ако батериите на комплекта се сменят  2 или 3 пъти в годината, алкални батерии. Ако се изтощават два пъти в месеца или през 20 дни( като моята Redragon M688) само два чифта акумулаторни са решението. 

Logitech, правят едни от най добрите и издръжливи  мишки за работа а именно Logitech MX Master. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване