Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам да пиша есета по две теми,но от наколко часа дори не успявам да ги почна.Моля ,ако някой има идея/възможност да ми помогне с  няколко изречения само,не да ми пише домошното,просто да успея да ги започна.

1.Какво е да си юноша днес?

2.Ако можеш да живееш вечно-кой етап на личностно развитие би избрал -детство,юношество,

младост,зрялост или старост.Обосновете се.

Знам,че молбата ми е смешна,но наистина неуспявам и имам нужда от малко помощ.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Философи в този форум с к.. да ги буташ, но дали ще помогнат е съвсем отделен въпрос. Иначе естествено не бих избрал старостта. Болежки, вече не стават някои неща и така...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Вие по- добре познавате юношите днес. Вземете за пример брат/сестра или съсед/ка и пишете. 

2. Винаги съм си избирал настоящия момент. В него има толкова интересни неща за правене и наблюдаване. Искам да живея дълго, за да видя какво ще се случва.

Моля, като напишете есето, пуснете го тук. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, pipi06 написа:

2.Ако можеш да живееш вечно-кой етап на личностно развитие би избрал -детство,юношество,

1. Да си юноша в днешно време е изпитание. Всяко решение го даваш на някоя девойка, за да получиш оценка.

2. Хм ... когато бях юноша считах, че вечно ще се развивам. Сега, когато вече съм в старостта, то определено това ми харесва, защото мога да продължа да развивам личните си способности.

п.п. Това прилича повече на психо тест, а не тема по която да се водят дебати.

Във философски аспект, то преходното състояние между детската и зрялостта е динамичен процес в който пробудени физиологични потребности те тласкат между крайности, а темпа го определяш ти. Това е периода на сблъсък между мечти и разочарования. Отделно това започваш за първи път да се сблъскваш със настъпила някъде смърт и започваш да усещаш своята крайна дестинация. Това може да те накара да планираш живота си или да следваш масовия около себе си. Някъде на края на въпросния участък от живот ще се оформи или не, какво реално желаеш. = Ще разбереш, че вечния живот е утопия и направиш живота си по-добър от живота на своите родители. Това го правят умните младежи, а глупавите се унасят в игри, интриги и т.н.

Трябва да се отбележи, че умен и глупав е също философия и не винаги умното е удачно, но не всяко глупаво пък е неудачно. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, pipi06 написа:

Здравейте,

имам да пиша есета по две теми,но от наколко часа дори не успявам да ги почна.Моля ,ако някой има идея/възможност да ми помогне с  няколко изречения само,не да ми пише домошното,просто да успея да ги започна.

Знам,че молбата ми е смешна,но наистина неуспявам и имам нужда от малко помощ.

Благодаря!

По втория въпрос, помисли върху понятието вечност и обърни внимание, че монотонния живот във вечността е неприемлив. Въпрос на време е каквото и да правиш да ти омръзне, ако няма промяна и по-скоро развитие. Свържи тази необходимост от развитие със стадиите в живота. Първата тема е повече въпрос на субективна оценка - просто опиши съвремеието и как се вписват децата в него, какви перспективи имат, какво обществото прави за тях и как юношите реагират (приемат) това, което обществото прави. Просто опиши и двете гледни точки. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Shiniasu написа:

Въпрос на време е каквото и да правиш да ти омръзне, ако няма промяна и по-скоро развитие.

Въпрос на време е да ти се породи друга идея. ;) Така, че при положение, че е вечност и ресурсите са неограничени = Твориш!!! ;) 

п.п. Друг е въпроса ако си инфант и единственото ти е да се правиш на Бог. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2021 г. в 19:09, pipi06 написа:

Ако можеш да живееш вечно-кой етап на личностно развитие би избрал -детство,юношество,

Това е много лесно - детство, юношество и т.н. не са етапи от личностно, а от физиологично развитие.

Пък какво е да си юноша днес не знам, щото не съм юноша, но избираш някоя любима песен, вслушваш се в текста и от него ще закачиш.

п.п. като цяло - явно на нищо не ви учат. Ориентирай се да завършиш нещо в чужбина, тука училищата са станали пълна пародия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, insec написа:

Това е много лесно - детство, юношество и т.н. не са етапи от личностно, а от физиологично развитие.Пък какво е да си юноша днес не знам

Потресаващо твърдение , "умозаключение" ! :angry:

Очевидно си проспал(а) тези очарователни възрасти ! :lol6:

на 15.01.2021 г. в 19:09, pipi06 написа:

Здравейте,

Всяка възраст си има и "хубавото" , и "лошото" . Слагам ги в кавички , защото и в хубавото и в лошото , си има хубаво и лошо !

Да кажем израза : " Тати носи , мама меси - да живее трудът ! " - хубаво , ама лошо ! Лошо , ама хубаво !:nono:

Зависи от гледната точка , а само една гледна точка "пролет не прави" .....

Днес да си юноша в духовен план на разглеждане е същото както от преди хиляди години  .....Примерно индийското "Петокнижие" дава ясна и точна представа....и не само...! Казваме - непреходни ценности ! 

Различни са материалните условия на средата която обитаваме . Различието в същност се случва и в съвсем конкретен момент от времето , сравнявайки двама души на една и съща възраст , по едно и също време....

Имаше даже една закачка преди доста време : " Искам да съм негър , негър в Алабама ! " . Сега е още по-добре....май !:lol6:

Това дава различни гледни точки , стигащи до открито противоречие...Казано иначе за лисицата доброто , за кокошката е лошо , както и обратното...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...продължение...

Защо непреходни ценности ? Обяснението е просто ! :nono:

Защото в духовен аспект всеки започва от 0 (раждане - бял лист) и свършва на 100 (да кажем - каквото си сварил да напишеш) години .

Другият , следващият човек - пак от начало ! А възможностите са ограничени....

Казано с други думи - няма време ! Като "еднодневки" сме ....Друг е въпросът дали го разбираме , пък и да го разбираме - приемаме ли го ....

Както се казва : " Таман се ухилиш , пък вземеш че се озъбиш ! " :lol6:

В материален аспект се наблюдава хилядолетно натрупване , видимо преминаващо в качествени изменения . Особено в последните 400-500 години - експоненциално развитие . Докато се случи непоправимото , или пък не ...!  

Същото ще се случва и в духовен план , ако сме безсмъртни - краят на експонентата е неизвестен

Не се знае какво би се случило в главите ни ! Другото е само хипотези.....измислици ! :nono:

Лично мое предположение(!) е , че неизбежно ще настъпва Денят на Голямата Скука , или пък не ......никой не знае ! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, by_chechi написа:

Потресаващо твърдение , "умозаключение" !

Ти го преведа, като за теб - като юноша си бил пияндурник и сега пак си пияндурник т.е. личностно развитие нулево; но като юноша си бил по- здрав физически, по- млад, сега си стар и кекав, физическото развитие е налице. Или физическото развитие е биологично, личностното развитие е екзистенциално. По- просто от това не знам как да се обясни, тъй че или си носи простотията някъде другаде, или почни най- сетне да си ползваш сивото вещество за нещо повече от падане от кайсии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, insec написа:

...си носи простотията някъде другаде....

:lol6:Кой ? Аз ли ?! :lol6:

Остави хората да преценяват , всеки сам за себе си ! :nono:

Ти вече го направи ! Изясни си гледната точка......кръгче с безкрайно малък диаметър . :lol6:

Не я намирам за теб окуражаваща ! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване