Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моля за мнения за възрастен мъж прекарал инфаркт,и отделно инвалид?

Препоръчан отговор

Баща ми е на 53 години, от 2002 година е инвалид, има проблем с тазобедрените стави, през 2002 не му смениха стави, а просто му добавиха обработена кост на болното място. Може да ходи, но е ограничен и то в домашни условия, и сега вече настъпи време да сменя стави. Преди шест месеца, (Юли 2020 година) получи инфаркт, има запушени артерии, вярно че се дънеше преди инфаркта с алкохол и цигари, но вече ги отказа твърдо. Беше приет в болница и го стабилизираха с четири стента на сърцето, вероятна причина за получаване на инфаркт е  внезапното отказване на цигари, тялото се било стресирвало и получавало някакъв вид тютюнов глад, сега, слава на Бога, е в нас, добре, взема си всекидневно лекарства. Въпросът е че от този момент трябва да се пази, за да няма проблеми, трябва да спазва твърда диета, без мазни храни, без боклуците които се продават в магазина, било салами, кренвирши, вакумираани слайсове, или бял хляб, да избягвал месо и пържено. Каза ли му, че можел да смени стави на двата крака, но трябвало да мине поне една година, други твърдят че след инфаркт, не можело. Търсих информация и за диети в интернет, но всичко което го пише, на нас е забранено. За това искам да се допитам тук,с вас! Колко от вас са прекарали инфаркт, или имате познати и близки? Как живеят, с какви здравословни храни се хранят, вземат ли допълнително някакви видове, билки, чайове, или други? Имате ли познати или някаква представа, възможно ли е да се сменят стави след инфаркт? Абе сляп съм и всякаква информация ще ми е от полза, благодаря ви предварително!  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Reckitjesok написа:

Баща ми е на 53 години, от 2002 година е инвалид, има проблем с тазобедрените стави, през 2002 не му смениха стави, а просто му добавиха обработена кост на болното място. Може да ходи, но е ограничен и то в домашни условия, и сега вече настъпи време да сменя стави. Преди шест месеца, (Юли 2020 година) получи инфаркт, има запушени артерии, вярно че се дънеше преди инфаркта с алкохол и цигари, но вече ги отказа твърдо. Беше приет в болница и го стабилизираха с четири стента на сърцето, вероятна причина за получаване на инфаркт е  внезапното отказване на цигари, тялото се било стресирвало и получавало някакъв вид тютюнов глад, сега, слава на Бога, е в нас, добре, взема си всекидневно лекарства. Въпросът е че от този момент трябва да се пази, за да няма проблеми, трябва да спазва твърда диета, без мазни храни, без боклуците които се продават в магазина, било салами, кренвирши, вакумираани слайсове, или бял хляб, да избягвал месо и пържено. Каза ли му, че можел да смени стави на двата крака, но трябвало да мине поне една година, други твърдят че след инфаркт, не можело. Търсих информация и за диети в интернет, но всичко което го пише, на нас е забранено. За това искам да се допитам тук,с вас! Колко от вас са прекарали инфаркт, или имате познати и близки? Как живеят, с какви здравословни храни се хранят, вземат ли допълнително някакви видове, билки, чайове, или други? Имате ли познати или някаква представа, възможно ли е да се сменят стави след инфаркт? Абе сляп съм и всякаква информация ще ми е от полза, благодаря ви предварително!  :)

Да започнем със ставите : Тая работа не е за всеки, много е важно какво точно е увреждането, познавам човек който се подложи на това а сле операцията си остаа същия даже самия той казваше че е по-зле. Друг един човек също с такива проблеми е обиколил сигурно дузина лекари, половината казват едно, другта половина друго, иди че разбери.
Колкото до инфаркта, това е неприятна работа, НО не се заблуждавай че като стане порядъчен баща ти ще е добре. Всичко повтарям ВСИЧКО е до организъм. Например баща ми, той също прекара инфаркт и има стендове мисля 3 на брой. При него например кръвното се повишава като яде твърде солени неща или диня, а като пие червено вино и яде свинско кръвното му се понижава, познавам друг човек който е точното обратното, знам и още един който пък вдига кръвно от люто, а баща ми яде люти чушки като бонбони и няма проблеми, така че всико си е до организъм.
Вземетe му на баща ти като за начало един апарат за кръвно и да си мери кръвното сутрин и вечер, всеки ден, първите дни нека си яде нормално нослед всяко хранене да проверяа как се държи кръвното му, така ще разбере кое му понася и кое не.
Запомни, не винаги така наречените "ЗДРАВОСЛОВНИ" храни са здравословни.
успех и добро зраве за баща ти! :)

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Задаваш много въпроси и общото между тях е само, че се отнасят за баща ти! А той е „младо момче“ - по-малък е от мен!

Първо - за храните (по-общ въпрос). Всички (и здрави, и не-толкова) трябва да си избират внимателно храните. Пържено - не, „боклуци“ - също не - например, евтини колбаси, кренвирши ... По-добре 200 гр. истинско месо, пред 500 гр. колбас. Белия хляб също - има много глутен, набухватели, подобрители ... Аз не ям хляб и почти никакви тестени изделия.

Ставите - там е по-сложно, но не като технология. „

Инфаркта. Тук трябва много сериозно и дългосрочно изследване. Стент (малка тръбичка, направена от метал или пластмаса, обичайно с форма на саморазгъваща се мрежичка, която се поставя в артерия, кръвоносен съд или друга куха структура в тялото, за да я държи отворенасе слага когато има намалена пропускливост на кръвоносния съд. Възможен е отказ на някоя клапа.
Може и друго - „сърдечната недостатъчност“ може да е причинена, от вътрешен кръвоизлив, от скрита язва. Затова трябва внимателно да се следи нивото на хемоглобина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка ми я храня с бебешки храни по-конкретно с тия на HiPP от 250 гр. (това са най-големите разфасовки за по-големи деца с парченца вътре не е съвсем каша).

Надробявам и в пюрето и хляб от многозърнестия. Бурканчето е към 4 лв. така че нещата не са много евтини а и баща ти е млад и едва ли ще му стигат подобни количества.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Reckitjesok написа:

Здравей!

Както и ти самият посочваш, баща ти е водил доста нездравословен живот, след като на тази възраст е стигнал до увреждане на ставите и инфаркти.

Спасението му е да промени изоснови храненето си.

Спира всякакво месо, млечни, алкохол и тестени изделия съдържащи глутен. 

Започва да пие повече прясно изцедени сокове, да яде повече плодове, зеленчуци, салати със зеленолистни.

Месото, както и тестените изделия, са киселино образуващи храни, които влияят зле на хората с болни стави и се получава непрекъснат възпалителен процес. Млечните продукти също калцират ставите и се образуват така наречените шипове.

В никакъв случай да не се подлага на операция за смяна на стави, което стана доста модерно напоследък и дори много млади хора биват осакатявани по този начин, тъй-като това са скъпо платени операции и напоследък лекарите масово ги препоръчват, защото медицината се е превърнала в печеливш бизнес.

Цитат

Преди шест месеца, (Юли 2020 година) получи инфаркт, има запушени артерии, вярно че се дънеше преди инфаркта с алкохол и цигари, но вече ги отказа твърдо. Беше приет в болница и го стабилизираха с четири стента на сърцето, вероятна причина за получаване на инфаркт е  внезапното отказване на цигари

Причината за инфаркта, са запушените му кръвоносни съдове, а не отказа от цигарите.
Вярно, че внезапният отказ стресира, но няма как от това да получи такова запушване, за да му поставят четири стента!
Причината е, че се е тъпкал с мазни меса и алкохол!

преди 36 минути, Roujin Z написа:

Майка ми я храня с бебешки храни по-конкретно с тия на HiPP от 250 гр. (това са най-големите разфасовки за по-големи деца с парченца вътре не е съвсем каша).

Надробявам и в пюрето и хляб от многозърнестия. Бурканчето е към 4 лв. така че нещата не са много евтини а и баща ти е млад и едва ли ще му стигат подобни количества.

Вместо да даваш по 4 лв за бурканче бебешка храна престояла по рафтовете на магазините с месеци, по-добре купувай пресни зеленчуци. Ще ти излезе хем много по-евтино, хем ще яде качествена храна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Aumi написа:

Само едно уточнение - не просто мазното е проблем, а некачествените мазнотии!
Хубавата сланина не пречи на организма, за разлика от „пресовките“ и тублираните меса!

Същото е и за алкохола. Ако не е боклук - умерената употреба не пречи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

Спира всякакво месо, млечни, алкохол и тестени изделия съдържащи глутен. 

Започва да пие повече прясно изцедени сокове, да яде повече плодове, зеленчуци, салати със зеленолистни.

Ам че да го върже пред блока да пасе направо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, jhoro написа:

Само едно уточнение - не просто мазното е проблем, а некачествените мазнотии!
Хубавата сланина не пречи на организма, за разлика от „пресовките“ и тублираните меса!

Същото е и за алкохола. Ако не е боклук - умерената употреба не пречи.

Да, успокоява ви, че пиете малко, или ядете качествена мазнина.

Но критерият за малко е много относителен. Особено ако вече има индикации, че здравословното ти състояние е доста окаяно.

А мазната сланина ще запуши кръвоносните ти съдове, също колкото и саламите от магазина. Няма никаква разлика! По принцип всички животински продукти съдържат холестерол. Колкото са по-мазни, толкова повече холестерол съдържат.

После се учудват защо получавали инсулти и инфаркти!

преди 6 минути, Bubbles написа:

Освен гореизброените храни, има още стотици, които могат да се консумират без да зстрашават или усложняват допълнително здравословното му състояние.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Aumi написа:

Освен гореизброените храни, има още стотици, които могат да се консумират без да зстрашават или усложняват допълнително здравословното му състояние.

Нито ти нито аз можем да кажем кое би могло да застраши здравето на човека.
Горе казах - Всичко е до организъм, едни са добре като ядът едно други друго.
Инфаркта е следствие от високо кръвно причинено от запушените кръвоносни съдове, човека вече има стендове, сега е важно да се разбере какво му пречи(причинява повишение на кръвното налягане) и какво не, а не просто "Беги да пасеш", щото всеки плод и зеленчук както и всяка друга храна и/или напитка оказват различно влияние върху всеки един отделен организъм.
А митът за така нареченото "ЗДРАВОСЛОВНО" хранене от давна е мъртъв, не за друго, а защото има безброй млади хора които са спортували и са се хранели "Здравословно" и са си отишли от тоя свят на по 25-30-40 години, в същото време има хора които цял живот пушат, пият и не помирисват спорт а живеят по 90+ години. Обясни го ако можеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Bubbles написа:

Да бе - все едно, веганите и вегетарианците само пасат!

преди 17 минути, Bubbles написа:

Нито ти нито аз можем да кажем кое би могло да застраши здравето на човека.
Горе казах - Всичко е до организъм, едни са добре като ядът едно други друго.
Инфаркта е следствие от високо кръвно причинено от запушените кръвоносни съдове, човека вече има стендове, сега е важно да се разбере какво му пречи(причинява повишение на кръвното налягане) и какво не, а не просто "Беги да пасеш", щото всеки плод и зеленчук както и всяка друга храна и/или напитка оказват различно влияние върху всеки един отделен организъм.
А митът за така нареченото "ЗДРАВОСЛОВНО" хранене от давна е мъртъв, не за друго, а защото има безброй млади хора които са спортували и са се хранели "Здравословно" и са си отишли от тоя свят на по 25-30-40 години, в същото време има хора които цял живот пушат, пият и не помирисват спорт а живеят по 90+ години. Обясни го ако можеш.

Има едно нещо, дето му казват „МЕТАБОЛИЗЪМ“! Как организЪМЪТ реагира на ... и усвоява, всяко вещество!
Щом има показания - един постоянен мониторинг на реакции - ще помогне за подбиране на подходящата „диета“!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Bubbles написа:

Инфаркта е следствие от високо кръвно причинено от запушените кръвоносни съдове

Това обяснява причината за инфаркта. А причината за запушването е нездравословното хранене  .... и пиене!

преди 23 минути, Bubbles написа:

щото всеки плод и зеленчук както и всяка друга храна и/или напитка оказват различно влияние върху всеки един отделен организъм.

да, така е, но фактът, че неговото хранене и начин на живот са му докарали запушени съдове, инфаркт, стентове и са повлияли разрушително върху ставите му, говори, че храните и напитките които е приемал, са били пагубни за здравето му. От което следва, че трябва да промени начинът си на хранене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Bubbles написа:

Инфаркта е следствие от високо кръвно причинено от запушените кръвоносни съдове, човека вече има стендове ...

Тц!!!

Постоянно повишеното кръвно налягане, по-точно - диастолното налягане - са причина за разширяване на кръвоносните съдове, образуване на плака и предпоставка за ИНСУЛТ (не за инфаркт).

Пп. И термина е „стенТ“, а не „стенД“! Който „държи артерията отворена“ - подобрява пропускливостта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

Ти докато не убиеш човек няма да спреш с твоето отровно вегетарианство!

Причините изобщо може да не са мазни меса и алкохол, а токсични метали, клетъчни отпадъци, калций и мазнини, диабет тип I, диабет тип II, инсулинова резистентност, тютюнопушене и хипертония.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Ти докато не убиеш човек няма да спреш с твоето отровно вегетарианство!

Причините изобщо може да не са мазни меса и алкохол, а токсични метали, клетъчни отпадъци, калций и мазнини, диабет тип I, диабет тип II, инсулинова резистентност, тютюнопушене и хипертония.

А те от какво се получават?:pancake2: :sausage::dog61::turkey5::bday32::cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, jhoro написа:

Щом има показания - един постоянен мониторинг на реакции - ще помогне за подбиране на подходящата „диета“!

Ами че нали горе още в първия си пост съм казал точно това бре!?

преди 7 минути, jhoro написа:

Тц!!!

Постоянно повишеното кръвно налягане, по-точно - диастолното налягане - са причина за разширяване на кръвоносните съдове, образуване на плака и предпоставка за ИНСУЛТ (не за инфаркт).

Пп. И термина е „стенТ“, а не „стенД“! Който „държи артерията отворена“ - подобрява пропускливостта!

Мда не бях сигурен дали е стенд или стент, иначе не съм доктор но щом казваш ок може и така да е.

преди 14 минути, Aumi написа:

Това обяснява причината за инфаркта. А причината за запушването е нездравословното хранене  .... и пиене!

да, така е, но фактът, че неговото хранене и начин на живот са му докарали запушени съдове, инфаркт, стентове и са повлияли разрушително върху ставите му, говори, че храните и напитките които е приемал, са били пагубни за здравето му. От което следва, че трябва да промени начинът си на хранене.

Е ами прекалявал е, ок, затова се прави излесдване какво как му влияе и край, но това не значи непременно само черен хляб и зарзават и в никакъв случай мед че изнасилват пчеличките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е до организма....и късмет по-малко химия да постъпва в него.Едно време химията беше около нас,сега е вътре в нас.Няма нищо чисто....който и продукт да си купиш.Ако случайно имаш градинка,сам си я обработваш-тогава може да си сигурен.И зависиш от природата-да не ти отиде реколтата поради суша,някоя болест по растенията или налазена от вредители.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _nib_ написа:

Всичко е до организма ...

Затова казах ...

преди 26 минути, jhoro написа:

Има едно нещо, дето му казват „МЕТАБОЛИЗЪМ“! Как организЪМЪТ реагира на ... и усвоява, всяко вещество!

Късмета е прогнозируем!

преди 6 минути, _nib_ написа:

Едно време химията беше около нас, сега е вътре в нас. Няма нищо чисто ... който и продукт да си купиш. Ако случайно имаш градинка, сам си я обработваш - тогава може да си сигурен. И зависиш от природата - да не ти отиде реколтата поради суша, някоя болест по растенията или налазена от вредители.

Химията е навсякъде!
Даже в „собствената градинка“ - нито въздуха е същия, нито растенията (ГМО), нито торовете ...

преди 10 минути, Bubbles написа:

Мда не бях сигурен дали е стенд или стент, иначе не съм доктор но щом казваш ок може и така да е.

Няма нужда да си сигурен - затова дадох линк!
Стенд звучи по-познато, но ... е СТЕНТ!

И няма нищо общо с инфарктите. Когато някой кръвоносен съд откаже - поставя се БАЙПАС!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Reckitjesok написа:

да се сменят стави след инфаркт?

за операция, поне две седмици преди това, трябва да спре лекарствата за разреждане на кръвта

съсирек в кръвта запушва кръвоносен съд в сърцето...това е инфаркт
съсирек се получава при прекомерно физическо натоварване - пресилване,  при което кръвоносен съд се напуква
на мястото на пукнатините се образуват съсиреци, коите след зарастване се откъсват и тръгвт по кръвоносната състема
особено опасно е високота кръвно, така убаво се затъква кръвоносния съд, кът за гробища

всичко което са казали за спортуване и правилно хранене донякъде е вярно, но не винаги
например, наденички, кренвиши, луканка, кебапчета ми идват добре
много зле се чувствам от прясно мляко - дробовете ми се пълнят с течност и една камара кашлица с големи храчки
11 дена ме държаха в интензивното, като през 3 дни, ме пускаха в отделениеото за да се изхождам
на 4 очи ми казаха, че ако съм пушел, трябвало пак да пропуша заради някакъв си химичен дисбаланс в кръвта и постепенно да ги отказвам
всеоще не съм ги отказал
вярно е че пуша два пъти по-малко, ама задължително се наливам с топли-парещи течности
и смуча много билкови лукчета-мента, зелени пакетчета, за да мога да дишам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Aumi написа:

А те от какво се получават?:pancake2: :sausage::dog61::turkey5::bday32::cheers:

Вегетарианците също могат да имат токсични метали, клетъчни отпадъци, калций и мазнини, диабет тип I, диабет тип II, инсулинова резистентност, тютюнопушене и хипертония и да са болни от същото. Твоето заявление е ЛЪЖА:

преди 3 часа, Aumi написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, _nib_ написа:

Едно време химията беше около нас,сега е вътре в нас

едно време, менделеевата таблица беше по стените в даскалото, а ся е в нас...тъй де пълни отличници

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, _nib_ написа:

Ако случайно имаш градинка,сам си я обработваш-тогава може да си сигурен.

Това е популярна заблуда. Цялата Менделеева таблица бива поета от въздуха и дъждовете, които падат. Ако имаш градинка херметически изолирана от въздуха и до която не достигат дъждове, само тогава може да твърдиш, че в нея няма тежки метали и стотици други отрови.

Само за самолетно гориво през 2019 г. са израходени 371 млрд. галона, което е към 1 404 387 771 864 литра разтворени във въздуха.

https://www.statista.com/statistics/655057/fuel-consumption-of-airlines-worldwide/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Reckitjesok написа:

Да си пие хапчетата. Да намали цигарите, не да ги спира. В никакъв случай да не търси съвети в интернет. За храненето е достатъчно да не прекалява с мазньоча. Изобщо не му трябват някакви шантави диети. Ако е с наднормено тегло, е сериозен проблем- това товари сърцето, а то вече е увредено. За инфарктите основен е наследствения фактор, демек генчето. Да си следи кръвното... и най- вече да не се паникьосва при всяка болка в гърдите. От тук нататък ще ги има много. И пак да повторя- НЕ ТЪРСЕТЕ СЪВЕТИ В ИНТЕРНЕТ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет „В ИНТЕРНЕТ“ - 

преди 35 минути, Радул написа:

... НЕ ТЪРСЕТЕ СЪВЕТИ В ИНТЕРНЕТ!

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, jhoro написа:

Съвет „В ИНТЕРНЕТ“ - 

:)

Пълно е с пишман доктори, които няма къде другаде да упражняват медицината си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Радул написа:

Пълно е с пишман доктори, които няма къде другаде да упражняват медицината си.

„Като знам, какъв инженер съм - страх ме е, да ида на доктор!“

Ама пък ... жив съм, все още!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване