Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RAM не използва достатъчно капацитет

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Имам следният въпрос. Инсталирах си операционна система Windows 7 64 бита, като прeди това използвах същата операционна система само, че 32 бита. Надявах се, че компютърът ще стане по-бърз и ще ползва по-голяма част от своята физическа памет, но не виждам особена промяна. Стои си на 3,25 GB използваеми, а някъде бях прочел, че се вдига поне до 3,8 GB при 64 битов уиндоус. Дали е възможно да се направи нещо, което безопасно да повиши капацитета на тази памет или това е максимумът ? Не играя на някакви мощни игри, дори напротив, използвам компютъра основно за интернет, но просто ми е любопитно, може ли да работи по-бързо. Прилагам няколко скрийншота на системата. Благодаря предварително !

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5.jpg

4096 - 769MB =?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Имаш резервирани 769MB - останалите си се ползват. Няма какво да направиш

Тоест няма как да използвам повече от капацитета на РАМ-паметта. Ако увелича виртуалната памет нещо ще се промени ли или няма смисъл ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Физическата памет си е физическа. Увеличаването на виртуалната ще увеличи общия размер на използваната от системата памет, но! Има много но

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в BIOS да не би да има вградено видео и го забрани, след като използваш отделна видеокарта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Raze написа:

Провери в BIOS да не би да има вградено видео и го забрани, след като използваш отделна видеокарта.

Малко ми е трудно да се ориентирам къде точно да го търся в BIOS-а. Имам advanced, и после има CPU, CHIPSET, ACPI и тн. В CHIPSET не намерих подобна опция за връзка с Видеокартата. Обаче в CPU Configuration има опция Memory Hole Remapping и четох за нея, че ограничава капацитета на паметта в компютъра. Функцията е на Disabled, ако я Дам на Enabled дали ще е безопасно и изобщо какво е функцията на това нещо ? В ACPI пък има Suspend to RAM на disabled. Тук ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Enabled - и кажи какво става в Windows!

Някакъв пич в темата беше писал, че компа му е крашнал като е дал enabled. Сигурно ли е, че няма да стане нещо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционната ти система винаги може да "крашне" все пак няма не "крашващи" системи!

Ако системата ти стане нестабилна, ще върнеш опцията обратно.

Но пък имаш голям шанс да си ползваш цялата налична памет.

А ти зайо, защо си с шапка (W7)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох enabled на Memory Hole Remapping, но нямаше никаква промяна. Все така си стои на 3,25 GB използваеми. В моят BIOS не мога да открия таква опция, с която да спра използвана памет от вградена видеокарта или поне аз не го намирам.  След като няма никаква полза си мисля дали да не мина пак на 32 бита. Какъв е смисълът от 64 бита, ако няма възможност да се увеличи РАМ паметта. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в диспечера на устройства колко видео карти виждаш? Вградената би трябвало да е изключена/забранена при използването на външна такава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

А в диспечера на устройства колко видео карти виждаш? Вградената би трябвало да е изключена/забранена при използването на външна такава.

Само една видеокарта ми показва. Явно не е в това проблема. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, dido1302 написа:

Само една видеокарта ми показва. Явно не е в това проблема. 

не е
нищо ти няма
заделянето от биос на рам е за инициализация на устройства, заделяне за видео и се натрупва
просто иди до магазина и си купи още памет
аз съм почти на същото дередже, защото 4 гъби рам са недостатъчни за работа с графични карти със заделена+споделена памет
най-сий гот, кога графичната карта си има собствена памет 2-3-4 гъби
те за затва ползвам виртуалната памет, инак ще замръзне кът сигънче посред зима

885029865_.JPG.70e488256009d5be3f4a25ef32b1c3ed.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като не написа ясно дъното - трябваше сам да си го търся - в интернет и други хора имат твоя и подобни проблеми - извода - калпава дънна платка.

Какво може да пробваш:

- стартиране на Linux 64bit дистрибуция с двата варианта на настройките в биос - ако и там е така - значи проблема наистина си е дъното ти.

- инсталация на Vista 64 и/или W8.1 64 - отново за проба.

Реално преди да се спреш на ОС - пробвай няколко и прецени коя е твоята.

Едно SSD би било полезно за системата - най-малкото виртуалната ти памет ще бъде на дързо устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

А версията на BIOS коя е?

Версията на BIOS е 02.59. 

преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

След като не написа ясно дъното - трябваше сам да си го търся - в интернет и други хора имат твоя и подобни проблеми - извода - калпава дънна платка.

Какво може да пробваш:

- стартиране на Linux 64bit дистрибуция с двата варианта на настройките в биос - ако и там е така - значи проблема наистина си е дъното ти.

- инсталация на Vista 64 и/или W8.1 64 - отново за проба.

Реално преди да се спреш на ОС - пробвай няколко и прецени коя е твоята.

Едно SSD би било полезно за системата - най-малкото виртуалната ти памет ще бъде на дързо устройство.

Ясно. Разбрах. Поне с настоящата операционна система и хардуер няма как се увеличи използвания РАМ-а. Просто няма подобна възможност. Благодаря за съдействието ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, dido1302 написа:

5.jpg

Аз тук защо го виждам като версия P 4.00 (не че тези снимки се четат лесно, но все пак определено не пише 2.59)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, dido1302 написа:

Ясно. Разбрах.

Още миналата година ти писах, но...

преди 16 часа, цър-вул написа:

Имаш резервирани 769MB - останалите 3,2GB си се ползват. Няма какво да направиш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Аз тук защо го виждам като версия P 4.00 (не че тези снимки се четат лесно, но все пак определено не пише 2.59)

Правилно го виждаш. Това между другото е последната версия и няма какво да обновява.

Колкото до това което е написал такава версия никога не е имало. Вървят на кръгли числа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване