Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

проблем с една програма tweaking.com_windows_repair_setup

Препоръчан отговор

стартирам файлът и ми изскача прозорец със следната информация: тази операция е отменена поради действащите на този компютър ограничения. обърнете се към вашият системен администратор. стартирам инсталацията като  администратор и пак изскача този прозорец. ОС уиндоус 7 спрял съм актоализацийте. това е файлът който искам да инсталирам tweaking.com_windows_repair_setup

Редактирано от zonaxxx1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, нушо написа:

Не си написал операционната система,и дали е обновявана.

windows 7 и  съм спрял актуализацийте. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не ползваш портативната й версия?

на 7.01.2021 г. в 13:28, цър-вул написа:

2. Знаеш ли как се работи с инструмента и какво се опитваш да ремонтираш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, цър-вул написа:

А защо не ползваш портативната й версия?

2. Знаеш ли как се работи с инструмента и какво се опитваш да ремонтираш?

по-рано при пускането  на лаптопа ми показа че липсва някъкъв файл и ми даде този код 800700002

за директорийте не се сещам.

попитах чичко Гугал и в резултатите ми показа програма за поправка на ОС. PC Repear, но тя ми пойска лиценз иначе намери много неща за поправяне.

двата линка "даунлоуд" браузара не  ми дава да ги отворя,нямам антивирусна(деинсталирах преди малко).VPN-a може ли да блокира линка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.tweaking.com/files/setups/tweaking.com_windows_repair_aio.zip

https://dox.abv.bg/download?id=895c773aba#

Командата, изпълнена в command prompt as admin
sfc /scannow 
какво връща?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

започва да отваря новия раздел и пак го затваря,за  линка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zonaxxx1 написа:

?80070000212

Тази грешка може да е много неща. Покажи снимка на екрана при появяването й.
От папка C:\Windows\System32\winevt\Logs копираай на десктопа следните файлове:
Application.evtx
System.evtx
Направи архив с тях и го качи на https://dox.abv.bg/ 
В следващия си пост дай линк към качения архив.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, цър-вул написа:

Тази грешка може да е много неща. Покажи снимка на екрана при появяването й.
От папка C:\Windows\System32\winevt\Logs копираай на десктопа следните файлове:
Application.evtx
System.evtx
Направи архив с тях и го качи на https://dox.abv.bg/ 
В следващия си пост дай линк към качения архив.

bandicam 2021-01-18 23-04-24-097.jpg

https://dox.abv.bg/download?id=d4ef6ffb10

https://dox.abv.bg/download?id=66501f28c7

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен клик по Старт бутона, избери Run и в полето за писане напиши/постави
shell:startup
и кликни [OK]
Ще се отвори Windows explorer. В лентата с менщтата кликни View >сложи отметка на Hidden items. Появи ли се файл Windows.vbs?
Ако не се е появил, изтегли на десктопа Autoruns. От архива извлечи САМО Autoruns64.exe, кликни на него с десен бутон и избери Run as Administrator. Като се стартира потвърди съгласие с Лиценза. В прозореца на инструмента натисни [Ctrl]+[F] и в полето напиши Windows.vbs, като маркираш и двете опции за съввпадение. Потвърди с ОК
Като завърши търсенето и се освети ред, кликни с десен бутон на него и избери Delete      Ctrl+D 
Затвори инструмента и рестартирай системата.
Има ли я грешката?

Аконе се намери файла, посети темата и изпълни инструкциите:

като създадеш нова тема в Раздел
https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/
в която публиквай резултатите от сканирането:

Дневници 

В следващия си отговор включи (като копираш целите съдържания ) следните дневници:

• FRST.txt (копирате цялото съдържание)
  • Addition.txt (копирате цялото съдържание) 

Изчакай спокойно член на HJT екипа (САМО такъв с табелка https://www.kaldata.com/forums/uploads/monthly_2019_02/hjt.png.29274ffd9e6d6ed57ca706eb25723906.png  да разпише инструкции за действие. Понякога те не са на линия известно време. Все пак всичко е на доброволни начала.

И по време на асистираното почистване не прилагай други инструменти за почистване. Това само пречи на процеса на почистване.
Ако експертите от този раздел преценят, че не е за тях, ще я преместят в друг подходящ раздел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е една доста заразена система. След малко ще напиша скрипт. Темата обаче е за нашия раздел.

Напълно нормално да е омазана системата, защото ползвате доста пиратски софтуер и имате тонове боклуци, спрени актуализации, други забрани. Пълен леш.

Изтеглете fixlist.txt и го запазете в папката, където сте свалили FRST64.exe (на десктопа).

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - Fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Изтеглете този файл и го запазете на десктопа:

https://download.bleepingcomputer.com/win-services/7/wuauserv.reg

Кликнете върху него с десен бутон и изберете Merge.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Темата обаче е за нашия раздел

С тая идея ти и писах...да се мести на ПОДХОДЯЩОТО място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, цър-вул написа:

С тая идея ти и писах...да се мести на ПОДХОДЯЩОТО място.

То няма лошо, но аз имам права само в антивирусните раздели. :) Помолих да бъде преместена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Това е една доста заразена система. След малко ще напиша скрипт. Темата обаче е за нашия раздел.

Напълно нормално да е омазана системата, защото ползвате доста пиратски софтуер и имате тонове боклуци, спрени актуализации, други забрани. Пълен леш.

Изтеглете fixlist.txt и го запазете в папката, където сте свалили FRST64.exe (на десктопа).

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - Fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Изтеглете този файл и го запазете на десктопа:

https://download.bleepingcomputer.com/win-services/7/wuauserv.reg

Кликнете върху него с десен бутон и изберете Merge.

Fixlog.txt lodctr

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Чудесно. Направете нова проверка с FRST с бутона SCAN и прикачете новите два лог файла.

FRST.txt Addition.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лог файловете вече са ОК. Как са сега нещата?

Само три неща.

1. Препоръчвам силно да направите една проверка с последната версия на Malwarebytes Anti-Malware за да обере остатъците (ако има такива).

Malwarebytes Anti-Malware 4.3.0.206 Final

2. Не препоръчвам използването на кракнати антивирусни програми.

C:\Program Files (x86)\TNod

По-добре деинсталирайте Eset, премахнете остатъците с техния инструмент стартиран в Safe Mode;

https://download.eset.com/com/eset/tools/installers/eset_apps_remover/latest/esetuninstaller.exe

След това бих инсталирал някоя от безплатните антивирусни (но само една) като Kaspersky Security Cloud Free, 360 Total Security, Bitdefender Free или WiseVector StopX.

3. В CMD.exe стартиран с десен бутон и Run as administrator изпълнете пак следните команди, защото съм допуснал грешка в едната: (грешен символ => C:\Windows\SysWOW64>lodctr /R)

winmgmt /resyncperf

C:\Windows\System32\lodctr /R

C:\Windows\SysWOW64\lodctr /R

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Лог файловете вече са ОК. Как са сега нещата?

Само три неща.

1. Препоръчвам силно да направите една проверка с последната версия на Malwarebytes Anti-Malware за да обере остатъците (ако има такива).

Malwarebytes Anti-Malware 4.3.0.206 Final

2. Не препоръчвам използването на кракнати антивирусни програми.

C:\Program Files (x86)\TNod

По-добре деинсталирайте Eset, премахнете остатъците с техния инструмент стартиран в Safe Mode;

https://download.eset.com/com/eset/tools/installers/eset_apps_remover/latest/esetuninstaller.exe

След това бих инсталирал някоя от безплатните антивирусни (но само една) като Kaspersky Security Cloud Free, 360 Total Security, Bitdefender Free или WiseVector StopX.

3. В CMD.exe стартиран с десен бутон и Run as administrator изпълнете пак следните команди, защото съм допуснал грешка в едната: (грешен символ => C:\Windows\SysWOW64>lodctr /R)

winmgmt /resyncperf

C:\Windows\System32\lodctr /R

C:\Windows\SysWOW64\lodctr /R

Благодаря. по принцип знам че ще има последствия от кракнати програми,но от нова година до сега съм преинсталирал ОС повече над 10 пъти.Причината е че все се инфектираше  с "нещо"(Hi.ru   Mo.fi)за последното не съм сигорен дали беше така,но последните 3 преинсталаций ми излизаше един и същ проблем дори и без да инсталирам кракнатите програми т.е. Opera и Google браузарите имаше само инсталирани на лаптопа. приложил съм една снимка на екрана направена тогава. сега вече не излиза този проблем.преинсталацията е правена  от CD , драйварите на лаптопа са правени от СД . уиндоуса е свален от зелка.орг(замунда.се),а драйварите са свалени от сайта на производителят на лаптопа. преди да инсталирам уиндоуса отивам в команд промта за да си изчистя харда.diskpart       list disk    select disk 0        clean       exit.този проблем от снимката е от последните 3 преинсталаций т.е. преди не съм го имал.aко може да ми помогнете с имена на програми с свободен лиценз за помощ при възникване на проблеми с лаптопа да си ги оправям аз,като мауербайт . сега лаптопа си работи добре,дори в момента вентилатора не се опитва да "полети". като отворя ю туб тогава започва да върти и процесора е на 30/40%. педполагам че ще се наложи да чистя отново и оправям повредени файлове затова ми трябва програма която автоматично да ги върши тези работи, но със свободен лиценз.

bandicam 2021-01-16 14-11-38-464.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, zonaxxx1 написа:

Благодаря. по принцип знам че ще има последствия от кракнати програми,но от нова година до сега съм преинсталирал ОС повече над 10 пъти.Причината е че все се инфектираше  с "нещо"(Hi.ru   Mo.fi)за последното не съм сигорен дали беше така,но последните 3 преинсталаций ми излизаше един и същ проблем дори и без да инсталирам кракнатите програми т.е.

Ами ето...10 преинсталации за 20 дни....Аз не съм преинсталирал от 01.01.2015 (и то тогава преинсталирах, защото минах от 7 на 8.1 и исках да е начисто).

преди 27 минути, zonaxxx1 написа:

Opera и Google браузарите имаше само инсталирани на лаптопа. приложил съм една снимка на екрана направена тогава.

По тази снимка не може да се разбере кои програми са били инсталирани, нито дали системата е била чиста или заразена. Това е снимка на наличните актуализации...

преди 28 минути, zonaxxx1 написа:

.преинсталацията е правена  от CD , драйварите на лаптопа са правени от СД . уиндоуса е свален от зелка.орг(замунда.се),а драйварите са свалени от сайта на производителят на лаптопа. преди да инсталирам уиндоуса отивам в команд промта за да си изчистя харда.diskpart       list disk    select disk 0        clean       exit

Защо не си направиш една инсталационна флашка. Вече не знам дали някой ползва още DVD за инсталации. Не че има нещо лошо де, но ако се развали оптичното устройство е добре да имаш и други начини за преинсталация.

Командите също са излишни, защото по време на инсталацията, дяловете могат да се изтрият, създадат наново и форматират през самия интерфейс на инсталатора на Windows. Същото е.

преди 30 минути, zonaxxx1 написа:

aко може да ми помогнете с имена на програми с свободен лиценз за помощ при възникване на проблеми с лаптопа да си ги оправям аз,като мауербайт . сега лаптопа си работи добре,дори в момента вентилатора не се опитва да "полети". като отворя ю туб тогава започва да върти и процесора е на 30/40%. педполагам че ще се наложи да чистя отново и оправям повредени файлове затова ми трябва програма която автоматично да ги върши тези работи, но със свободен лиценз.

Какъв проблем от снимката?

преди 31 минути, zonaxxx1 написа:

aко може да ми помогнете с имена на програми с свободен лиценз за помощ при възникване на проблеми с лаптопа да си ги оправям аз,като мауербайт .

А защо не ползвате програми със свободен лиценз като алтернатива на кракнатите програми, вместо да търсите после безплатни програми за почистване. Почистването често е след дъжд-качулка и е безумие да се разчита на това. Превенцията е всичко тук. След заразяване системата вече е компрометирана и не е препоръчително да се ползва за работа с чувствителна информация (онлайн банкиране и т.н.).

преди 34 минути, zonaxxx1 написа:

сега лаптопа си работи добре,дори в момента вентилатора не се опитва да "полети". като отворя ю туб тогава започва да върти и процесора е на 30/40%. педполагам че ще се наложи да чистя отново и оправям повредени файлове затова ми трябва програма която автоматично да ги върши тези работи, но със свободен лиценз.

Вентилатора не "лети", защото имахте Bitcoin копач, който използваше системата ви за добив на криптовалута и това води до усилване на оборотите на вентилатора.

Няма такава програма, която автоматично да поправя всички щети нанесени от вирусите като с магическа пръчка. Изисква се ръчен анализ на щетите и изготвяне на "хапчета" за съответната ситуация. Тук има една комбинация от инструменти, но авторите не дават гаранция за причинени щети от нея и не е панацея, но щом сте решили:

https://www.kaldata.com/forums/topic/95338-изцяло-нови-програми-и-модули-за-защита/?do=findComment&comment=4779679

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Цветелин Киров
      Здравейте.
      Не съм се обръщал за ваша помощ от доста време.
      Та направо към проблема.😉
      От доста време имам странни проблеми с моят Лаптоп
      HP модел 15-da009Inu
      С операционна система WIndows 10 Pro
      С Видео карти NVIDIA Geforce MX-110 2Gb и Intel(R) UHD Graphics 1GB.
      С Процесор QuadCore Intel Pentium Silver N5000, 2600 MHz (26 x 100)
      С Рам DDR4-8GB

Всичко започна преди около месец.
       Windows Dеfender започна да извлича съобщения (Потенциално нежелания приложения).
      След което опитах да ги премахна:
      -Първо през програмата.
      И след това ръчно.

При първият вариант след като настисна опцията Remove или Quarantine.
      Започваше да зарежда и нищо не се слуваше в продължание на часуве.
      Изтеглих Антивирусните Zemana Anti Maware и Maware Bytes.

След като пуснах проверка.
      Първата антививирусна засече Троянски кон.
      Но не запазих лог файла.
      Втората нищо не откри.
      Съответно и 2-те ги деинсталирах.
      Днес повторих същото и пак същият вирус като отново не запазих лог файла.

При вториат варинат забелязах ,че това са програми който ползвам.
      Но открива и вируси който не се премахват по никакъв начин!

В Windows Defender Съобщенията са твърде много и нито едно не реагира на премахване.
      Започва процедурата по отсраняване .Зарежда и до там.
      А ме дразни ,че почти всеки ден се появяват!
      Не зная какво може да е заразило системата но на моменти доста бавно зарежда.

Прикачвам Лог-Файловете от FRST
      И снимка на Defender
      FRST.txt Addition.txt

• от nikolaustirol
      Здравейте. Имам съмнение, че компютъра е заразен защото в мултитаскинг менюто виждам, че процесора е винаги натоварен поне на 46%, а паметта е заета над 65%. Случва ми се често страници да пишат, че липсва достатъчно памет и да искат обновяване. Компютърът е Фуджицо Сименс Еспримо с процесор Intel Core Duo E7600 3,06 GHz. Инсталирана памет 8 ГБ, но пише, че само 3 ГБ са използваеми. ОС е Уиндоус 7 Про, 32 бита. Имам оригинален диск.
      FRST.txt Addition.txt
    • от Усмихни_Се :)
      Компютъра днес стана страшно бавен , и отделно имам 7 папки, които не могат да се изтрият по никакъв начин ( пробвах през Safe Mode, и с програма за триене на папки )  Не се получава, стоят си папките на DSKTOPA..
      FRST.txt Addition.txt
    • от doktorkartar
      Здравейте, и честит Никулден на всички празнуващи!

Преди няколко дни почистих с AdwCleaner и от тогава Mozilla се шашна.  Отварям си някой сайт (без значение кой), и си го преглеждам в продължение на няколко мин. Изведнъж спира да ми зарежда страницата все едно няма нет. Каквото и да се опитам да отворя в сайта е без успех. Тръгва да зарежда но все не успява. Даже и да презаредя страницата пак не се получава. Обаче ако реша да отворя същия сайт или друг в нов раздел, всичко си е нормално до следващото забиване.
      Пример с youtube:
      Пускам някой клип върви си нормално и по едно време клипа спира и се опитва да го зареди но без успех. Цъкам на някой друг клип и се опитва да зареди в адресната лента но не успява. Общо взето от този раздел не може да се отвори нищо повече. Цъкам със скрола на мишката върху друг клип, за да го отвори в нов раздел и всичко си се зарежда нормално до следващото забиване на новия раздел.

С Хром страниците се отварят нормално и няма този проблем.
      Изтрих мозилата и я инсталирах на ново и пак същото.
      Пробвах с изключени добавки и отново без резултат.

Пусках JRT и malwarebytes, така че ето и техния доклад.
      Разполагам с диск за ОС.

JRT.txt mb1.txt Addition.txt FRST.txt
    • от Венцислав Бориславов
      Здравейте, току що си сложи флашката за да прегледам стара снимки и забелязах че има са заключени с .harma фаил и не помага нищо. 
      Пусках лаптопа в safe mode, свалях няколко тоолкита но нище помага, други решения има ли за проблема или утре да му бия преинстала, че и без това му е наближило. 😀
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване