Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при връзка на PC с Yamaha RX-V585

ivo23
 Сподели

Препоръчан отговор

Имам проблем при връзката на компютърът с ресийвъра. Свтрзани са чрез HDMI, но след около 2-3 часа работа рейсъвара изключва. Сменях кабели, портове, същата работа. Реших да включа лаптоп и в продължение на 12 часа, докато бее включен, проблем нямаше. Излезе предположение, че контактът няма заземяване и го смених с такъв със заземяване (сградната инсталация има заземяване, но самият контакт беше без и го смених и свързах към жълто-зеленият кабел). Проблемът остана. Като добавка мога да кажа, че и компютърът, и ресийвъра, и приставката на телевизията, и адаптора на рутера са вързани към един разклонител, който си е най-обикновен. Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра. Това хубаво, но идва доста неудобно с кабели през цялата стая. Така или иначе в момента съм в процес на тестване на тази система и за сега след около 5 часа ресийвъра не е изключвал. Ако се окаже наистина това проблемът, бих ли могъл да ги вържа отново в един разклонител, но със защита и каква защита трябва да има?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвър - Мисля направо да го включиш в съседа. Къде ги намирате тези електротехници.

Като за начало кажи марка и модел на проблемния компютър както и на лаптопа, също така и с какви опрационни системи са. Освен това кажи и за каква приставка за телевизия говориш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ivo23 написа:

...
Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра.
...

Дрън-дрън ярина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Profruit написа:

Дрън-дрън ярина.

И като е дрън-дрън, защо за момента тази система работи?

преди 12 минути, Емил Костов написа:

Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвър - Мисля направо да го включиш в съседа. Къде ги намирате тези електротехници.

Като за начало кажи марка и модел на проблемния компютър както и на лаптопа, също така и с какви опрационни системи са. Освен това кажи и за каква приставка за телевизия говориш.

Костов, марката на обувките и ризата ми трябват ли ти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ivo23 написа:

Едно нещо като работи не го пипай повече, няма значение защо и как работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ined написа:

Едно нещо като работи не го пипай повече, няма значение защо и как работи.

Мисля, че поясних защо питам! Не искам да се спъвам в кабели из целият апартамент!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ivo23 написа:

Костов, марката на обувките и ризата ми трябват ли ти?

Е щом си мислиш, че се подигравам твоя воля. От хармониците на тока е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Е щом си мислиш, че се подигравам твоя воля. От хармониците на тока е.

За какво са ти марките, като нямат нищо общо в случая? Принципът на работа на тези неща е един и същ и не зависи от марката, освен защитата на ресийвъра

преди 26 минути, Profruit написа:

Дрън-дрън ярина.

Извинявам се, става въпрос за хармоници.

ХАРМОНИЦИ В ЕЛЕКТРОЗАХРАНВАЩИТЕ МРЕЖИ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ivo23 написа:

Щом си Тома Неверни, купи си осцилоскоп на 100Mhz, превключи на 10х и покажи тези хармоници, които активират защитите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Profruit написа:

Щом си Тома Неверни, купи си осцилоскоп на 100Mhz, превключи на 10х и покажи тези хармоници, които активират защитите.

Добре, кажи къде е проблемът и как да се реши

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ivo23 написа:

Извинявам се, става въпрос за хармоници.

ХАРМОНИЦИ В ЕЛЕКТРОЗАХРАНВАЩИТЕ МРЕЖИ

Знаеш ли какво е X1, X2, Y1, Y2 кондензатор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Profruit написа:

Знаеш ли какво е X1, X2, Y1, Y2 кондензатор?

Хайде да преминем към адекватни отговори на посоченият проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв е бил този електротехник, но като електроинженер мога да кажа следното: при аудио-видео техника плюс компютър като източник задължително всички устройства трябва се свържат към една точка (един контакт) на един токов кръг с разклонител. Защото, ако се свържат към различни контакти на един токов кръг - по-близко и по-далече от устройствата, се получава разлика в потенциалите спрямо земя между различните контакти и някое устройство може да изпуши или да изключи защита. Така че ги вържи към един контакт. Аз имам над 10 устройства в аудио-видео система и съм ги навързал с разклонители към един контакт.

А за защитата на ресивъра - изпробвай да завъртиш щепсела на кабела на ресивъра на 180 градуса и така го включи в контакта на разклонителя.

А за разклонител със защита - най-добри са разклонителите със защита APC SurgeArrest. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Михайлов написа:

Не знам какъв е бил този електротехник, но като електроинженер мога да кажа следното: при аудио-видео техника плюс компютър като източник задължително всички устройства трябва се свържат към една точка (един контакт) на един токов кръг с разклонител. Защото, ако се свържат към различни контакти на един токов кръг - по-близко и по-далече от устройствата, се получава разлика в потенциалите спрямо земя между различните контакти и някое устройство може да изпуши или да изключи защита. Така че ги вържи към един контакт. Аз имам над 10 устройства в аудио-видео система и съм ги навързал с разклонители към един контакт.

А за защитата на ресивъра - изпробвай да завъртиш щепсела на кабела на ресивъра на 180 градуса и така го включи в контакта на разклонителя.

А за разклонител със защита - най-добри са разклонителите със защита APC SurgeArrest. 

Точно така бяха вързани, но когато използвам компютърът, на всеки около 2-3 часа ресийвъра се изключва. Не мога да разбера какво го причинява. Оставял съм радиото да работи по цели нощи и не изключвал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...