Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся определени църкви и храмове в България?

Препоръчан отговор

Здравейте :)  Днес имам едно специално обръщение, и ако сте чели предната ми тема, за различните религии, то не е това което си мислете. Аз като вярващ и набожен човечец, искам да изпълня нещо определено, но преди време бях запазил кординати на определени места, за съжаление обаче изгубих дадените кординати. Търся, определени църкви, храмове и всякакви силни места където са се случвали чудеса, документирани по телевизията и интернета. Тези, нашите провалсански църкви, които имат икони и свещи, много хора отивад, да се помолят пред иконата, да запалят по някоя свещ и да си тръгнат, но ако стигнем до техните светци- попове, са пълни артисти, колкото църкви съм обиколил, колкото пъти попа ми е чел молитва, осветявал, колкото да отбие номера, понеже това му е работата, и изобщо не вярвам на такива. Това са обикновенни църкви, обаче, чел съм в интернет, че в България, има известни, силни църкви и храмове, където са се случвали чудеса, например като Кръстова Гора. Имаше и още някои документирани случаи, където са се случвали чудеса на определени места, където болни са се изцелявали, последно бях чел за болна жена, инвалид, която била ограничена в движенията, а след посещение на определено място, храм, се била изцелила. Е търся подобни църкви и храмове в българия. Ако се сещате, моля споделете!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не на всяко свято място е съграден храм (църква). Не всяко свято място е "медийна звезда". 

По пътя към с. Мещица, малко преди него е съграден един параклис.

Това от мен! Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, dioib написа:

По пътя към с. Мещица, малко преди него е съграден един параклис.

И параклиси да!  Абе имаше едно специално място, ехх че не помня кое беше, на което са се случвали много чудеса, сляп мъж прогледна, друг бил изцелен от рак, инвалид бил проходил. Последно бях прочел, за една жена, възрастна, която ходела трудно, била в инвалиден стол, като отишла на даденото място, (църква ли, храм, параклис, друго ли беше) станала от стола и можела да ходи, да изкачи и обиколи църквата без затруднения, а мъжът и бил свидетел, така и не разбрах след като е излязла от църквата как е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В храма св Мина в "Софийска Света гора" е описано такова чудо на светеца: В църквата дошли да се помолят една няма и един патрав. Нямата била засукана и патравият посегнал и я ущипал на едно място. Тя извикала и взела да го ругае, а той, уплашен, хукнал през вратите като нов.

А пък в храма в Люлин, на Бонсови поляни е описано следното чудо: Сръбският св. крал Стефан Милутин много искал да превземе София. Като не можал приживе, завещал мощите му да бъдат в София. Разбираемо- в църквата "Св. крал". След нашествието на турците, свещениците, за да ги опазят решили да ги евакуират в казания манастир в Люлин. Когато донесли ковчега с тленните останки, главата я нямало. Пусти србин, заапал София и не ще да  я пущи. Та мощите му са без глава днес.

А пък в Руската църква, чудесата ги прави св. Серафим, бивш архиепископ. Той приема и писмени молби.

А пък в един параклис Възнесение Христово,  в Родопите си позволих да прочета едно писмо за помощ, което започваше така "Уважаеми Свети Спасе"  и т.н. Касаеше се до това , да спечели от тотото.

Край нямат чудесата Господни сред простите хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Reckitjesok написа:

Здравейте :)  Днес имам едно специално обръщение, и ако сте чели предната ми тема, за различните религии, то не е това което си мислете. Аз като вярващ и набожен човечец, искам да изпълня нещо определено, но преди време бях запазил кординати на определени места, за съжаление обаче изгубих дадените кординати. Търся, определени църкви, храмове и всякакви силни места където са се случвали чудеса, документирани по телевизията и интернета. Тези, нашите провалсански църкви, които имат икони и свещи, много хора отивад, да се помолят пред иконата, да запалят по някоя свещ и да си тръгнат, но ако стигнем до техните светци- попове, са пълни артисти, колкото църкви съм обиколил, колкото пъти попа ми е чел молитва, осветявал, колкото да отбие номера, понеже това му е работата, и изобщо не вярвам на такива. Това са обикновенни църкви, обаче, чел съм в интернет, че в България, има известни, силни църкви и храмове, където са се случвали чудеса, например като Кръстова Гора. Имаше и още някои документирани случаи, където са се случвали чудеса на определени места, където болни са се изцелявали, последно бях чел за болна жена, инвалид, която била ограничена в движенията, а след посещение на определено място, храм, се била изцелила. Е търся подобни църкви и храмове в българия. Ако се сещате, моля споделете!

Здравейте. Потърсете  Исус в молитва , а не "определени църкви, храмове и всякакви силни места където са се случвали чудеса, документирани по телевизията и интернета". 

Силно "място" е там, където е Исус Христос. Където е Той там стават чудеса, а не заради някакво място или църква, което е било показано по ТВ-то. 

Ако имате нужда от чудо, то може да стане и вкъщи, ако Го помолите с вяра. Марк 9:23  А Исус му рече: Ако можеш повярва! Всичко е възможно за този, който вярва.

Болестта е проблем, но Най - големия проблем на човека не е физическото здраве, а греха. Йоан 5:14  По-после Исус го намери в храма и му рече: Ето, ти си здрав; не съгрешавай вече, за да те не сполети нещо по-лошо.

Така, че ако имате нужда от помощ, помолете Исус с вяра и ще я получите помощ там където се намирате,  а не на определено място. Насочете вярата си към Него, а не към някое "свято" място. Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, бе чоквек! Искрен съм. Да не питаш за лъскави светски сборища на порока и суетата, а за свети места, това си е за уважение.

Ами, отвори православните сайтове, сега малко са скрити от новите политики на световните доминанти в ай ти, които, под булото на така лелеяната всетолерантност, всъщност, изрязват богоугодните текстове и сайтове. Но има ги местата. Всеки православен сайт има секция на така нар. поклоннически пътувния. Маршрути, организция, пътеписи, записване, условие ... и тн.

И все пак, да вметна опит.

Ходенето по свети места само поради чудеса, не е читаво. Ако поради чудеса вярваме, вярата ни е нефела. Умът, изкушен от чудеса, става много лесна плячка на лукавия. 

Всяко нещо е чудно. Животът е чудо.

Всеки може да убие, дори комарът или мухата Цеце. Но само Бог може да вдъхне деятелна жизнезност на материята. Затова, животът е ЧУДО на чудесата.

Дишането е чудно. Не е нужно да броим вдишване, задържане, издишване, милиони пъти. Но едно прекъсване, и животът спира.

Раждането е чудо. Майки, които дори не са отваряли учебник по Биология, не знаят за хромозомите Х и У, не са чували за кръвни групи, нито за ДНК, нито за Рибонуклеинова киселина и сложни вериги в органичната молекула - любят се, зачеват, и раждат живот.

Какво по-чудно?

Чудесата не са лошо, но трябва тънко да се отсява кое какво е. И Вярата ни да не е поради чудеса. Защото, знаем, че в последните времена ще надойдат много магове и чардеи, които дори огън ще свалят от небесата, та, ако да би могло-  да изкушат и прелъстят и избраните.

Пазете се от чудесните чудеса, тоест. Всеки храм на Българската Православна Църква, всеки православен храм е важен, защото е обитаван от Дух Святи. Е, за неверника това са басни, но за вярващия - всеки храм и параклис е свято място, дори да не е загърнато в разкази за чудеса и изцеления. Истинното е нивидимо сетивно. 

успех :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, realno написа:

Потърсете  Исус в молитва

Измислена ситуация. Гледаш през прозореца снега и се молиш на Исус да стори чудо, да направи снежен човек. По някое време излизат деца и правят. Чудо! 

Както съм писал, бог е там, където за нас е неразбираемо. А най- неразбираемото наричаме чудо. Така че не отхвърляй чудесата Господни, които се случват и сега... за някои, по- така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Reckitjesok написа:

специално място

Такива неща няма. Има свети места. И друго: Чудеса не стават по поръчка. Друго свято място което се сетих е Гложенския манастир. 

И не очаквай от мен истории по отношение на чудеса, защото принципно и не само на свети места се случват такива. Мащабите са незначителни и реално не се смятат за чудеса. 

Описаните "чудеса" от теб са фрапиращи, затова трябва да контактуваш директно с човека който ги е изживял, а не някой който е бил около него. 

Кратко: "Силата" на светите места не се забравя и помниш координатите им. Нямаш ли вяра обаче, не очаквай да се случи чудо. За първо време трябва да усетиш микро чудесата които се случват покрай теб. Не усетиш ли въпросните, то не очаквай да разбереш по-мащабните, защото чудеса се случват не само на определени индивиди, а като цяло. В основата лежи искрена молитва. Трудно се измолва чудо от обикновен човек. То се получава, чак след изповядване преди това. За някои неща е необходимо и подходящо слово. Не го ли владееш и не си ли искрен, то няма как да се случи чудо.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване