Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър вечер,

стигнах до теоротичното сглабяне на следната конфигурация и искам да знам мнениe дали е скопосна

ASRock A320M-DVS R4.0

8GB DDR4 2666 GOODRAM

122 SSD Kingstone A400

AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz

2 x Nvidia GTX 1660 Super

750W COUGAR GX-S 750

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто я забрави!

Дай бюджет, обясни за какво ще се ползва, от какво имаш нужда, имаш ли нещо налично - друг хардуер - кутия, диск, монитор и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор мишка и клавиятура. Друг хардуер не. Кое от конфигурацията не е съвместимо или налагащо забравяне? 😁 Ако може да знам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно искаш анализ - ок:

- много слабо и орязано дъно - добре е да вземеш нещо с 350 или 450 за чипсет.

- стар процесор, ако е вярно написаното е първо поколение - ако случайно е 1600F по-добре, но цената е висока отново.

- памет единична, бавна платка - двойна прецаквация

- твърде малко SSD - съмнявам се да ти е достатъчен обема му, за съвсем малко повече пари се взема 240GB.

- две видео карти - за какво са ти, а на тези пари .... а къде ще поставиш втората изобщо не знам ..

- захранването - какво да кажа, първо излишно, второ скъпо, трето бих избрал друга марка .. 24 м. гаранция ... не мерси.

Нещо ясно? Нещо друго трябва ли да се каже?

Когато казваш, че имаш монитор, добре е да се уточнят параметрите му!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората видеокарта за резерва ли я вземаш?

преди 1 час, DirtyBastard написа:

преди 1 час, DirtyBastard написа:

стигнах до теоротичното сглабяне на следната конфигурация и искам да знам мнениe дали е скопосна

не.

Цитат

Защо в този раздел?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта на конфигурацията е да копаем крипто. Компютър който ще се превърне в риг след време оттам идва и силното захранване. ССД видях че може да зема 240 за 10 отгоре и ще го направя процесора е с 12мб кеш мисля че е добър и достатъчен за копане. Рам само само да подкара уин 10 мисля че не играе роля в процеса. Втората видео карта е за допълнителен хашрейт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме соларни панели и тока ми идва безплатен. Цените са фрапиращи както на всичко което ти вади пари Ще се пробвам така или иначе искам да сглобя възможно най нискобюджетната конфигурация със добро съотношение печалба/цена 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DirtyBastard написа:

Имаме соларни панели и тока ми идва безплатен. Цените са фрапиращи както на всичко което ти вади пари Ще се пробвам така или иначе искам да сглобя възможно най нискобюджетната конфигурация със добро съотношение печалба/цена 

Аз говоря, че видео картите като цело в момента са с висока цена - ти ми говориш за безплатен ток и "добро съотношение печалба/цена".

Говорим един език, защо не се разбираме?

Момента е крайно неподходящ, ще правиш копачка уж, а на това дъно колко видео карти можеш да сложиш?

За какво ти е 6/12 процесор, той не копае, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Аз говоря, че видео картите като цело в момента са с висока цена - ти ми говориш за безплатен ток и "добро съотношение печалба/цена".

Говорим един език, защо не се разбираме?

Момента е крайно неподходящ, ще правиш копачка уж, а на това дъно колко видео карти можеш да сложиш?

За какво ти е 6/12 процесор, той не копае, нали?

Мисля че не, влязох в ардес бг и във секцията майнинг има предложени налични части с цел копаене и това беше най евтиния и сметнах че е най безопасно да подбера частите от секцията. Предполагаемо ще са съвместими и ще задоволят нуждата ми. Мисля че дъното има два слота при такива цени 2 ми стигат макар че са един брой PCI 3.0 един брой PCI 2.0. Мисля че цените показват колко мн хора го правят и следователно предвещава покачване цените на етериума(любителско мнение) Дъното може и да е друго с повече слотове но все пак искам да е в рамките на 200 лв можеш ли да ми преложиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мога много неща, ама не искам.

Спести си парите днес и утре когато има примерно 3060Ti вземи ги за същите пари като тези слаби вече 1660S и тогава копай щом имаш желание, междувременно прочети още по темата, подбери добро дъно с възможност да разположиш достатъчно видео карти - не е нужно да запълваш всичко, но да имаш опция, подбери и процесор - може и употребяван, помисли за видео карти с по-голяма гаранция, захранване с по-голяма гаранция, SSD и памет - да най-големите боклуци ще работят, но виж колко точно струват по-добрите и помисли, когато свърши проекта какво ще правиш това желязо - може да има втори живот, може да го продадеш, да направиш система и тогава ще се питаш ех защо не дадой 10 лв. повече и да бях взел онова по-доброто. помисли за охлаждане, помещение и т.н.

Не знам колко качествен ти е тока, но ако трябва вземи и ups.

Разсъждавай малко като истински бизнесмен - тръгнал си пари да правиш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз мога много неща, ама не искам.

Спести си парите днес и утре когато има примерно 3060Ti вземи ги за същите пари като тези слаби вече 1660S и тогава копай щом имаш желание, междувременно прочети още по темата, подбери добро дъно с възможност да разположиш достатъчно видео карти - не е нужно да запълваш всичко, но да имаш опция, подбери и процесор - може и употребяван, помисли за видео карти с по-голяма гаранция, захранване с по-голяма гаранция, SSD и памет - да най-големите боклуци ще работят, но виж колко точно струват по-добрите и помисли, когато свърши проекта какво ще правиш това желязо - може да има втори живот, може да го продадеш, да направиш система и тогава ще се питаш ех защо не дадой 10 лв. повече и да бях взел онова по-доброто. помисли за охлаждане, помещение и т.н.

Не знам колко качествен ти е тока, но ако трябва вземи и ups.

Разсъждавай малко като истински бизнесмен - тръгнал си пари да правиш!

Не ми се чака за 3060 можеш ли да ме пратиш към сервиз който ше ме насочи към правилните компоненти? Надявам се за бургас или софия 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из нета се продават готови копачки. Настроени и готови за работа. Само сменяш портфейла и започваш да печелиш(както беше написал един продавач). Вярно, повечето са с 1060, 570, 580, но ще вземеш нещо работещо. Ето ти един пример: https://www.olx.bg/ad/kopachka-za-kriptovaluti-8h-gigabyte-rx580-4gb-gddr5-CID632-ID8pMF7.html

Ако има значение, продавачът е Mollov от hardwarebg.

А ти си готов да дадеш близо 1400 лв само за две видео карти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, A.com написа:

Из нета се продават готови копачки. Настроени и готови за работа. Само сменяш портфейла и започваш да печелиш(както беше написал един продавач). Вярно, повечето са с 1060, 570, 580, но ще вземеш нещо работещо. Ето ти един пример: https://www.olx.bg/ad/kopachka-za-kriptovaluti-8h-gigabyte-rx580-4gb-gddr5-CID632-ID8pMF7.html

Ако има значение, продавачът е Mollov от hardwarebg.

А ти си готов да дадеш близо 1400 лв само за две видео карти.

Благодаря за идеята причината поради която човека е продава е че скоро тези карти няма да могат да копаят етериум. Също така бях чел че когато не са поддържани падат в мощност системите и също така че имат живот така да се каже. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видим сега - скоро може би няма да могат да копаят, но до тогава ти ще копаеш с 8 карти, а не само с две. През това време цените на 1660S ще станат отново на 450 лв. колкото е нормалната им цена. Една копала RX 580 4GB можеш да я продадеш за поне 120 лв., но сложи ги 100 лв. х 8 броя = 800 лв. си връщаш.

Така и ако до тук не си оценил идеята то поне почерпи @A.com с една виртуална бира, че ти е намерил материал за "крадене". Ако не разбираш какво искам да кажа, наистина е по-добре да се откажеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продават се копчаки с по 6-8 и повече 8ГБ-айтови RX580, 6GB-айтови 1060 и т.н. Ти сам ще решиш кое ти е най-изгодно, но поне в момента има достатъчно варианти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баце, не че искам да те откажа, но предвид каква конфигурация си съставил и то за копане, някак ..... не ми се види да е за тебе работа това, само да си набуташ парите и нищо друго е най- вероятното в твоя случай. Инак две неща - 1. ако не искаш да обърнеш внимание на съветите на A.com, то тогава отиди в хардуер.бг и там питай, просто във форума им участват повечко хора от сферата на копането и 2. да копаеш крипто със скромен бюджет е далаверка от ден до пладне, както този месец е фитка, още другия може да е пълна набутвация т.е. или вече трябва да си инвестирал в това, или да си човек със повечко средства, които ще инвестира в по- дългосрочен план, щото е сигурно, че ще имаш месеци, в които заработката ще е така да се каже незадоволителна.

п.п. и не се чуди, ако в хардуера ти кажат, че с карти не е оферта да се копае - там ще намериш подробно инфо кое, как и що.

п.п. 2 а и да - Mollov е човек със опит, определено знае какво прави, а машината от обявата си е повече от чудесна. (ма пак не я препоръчвам)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване