Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на ресивър за домашно кино

Виж решението Разрешен от skazybg,

Препоръчан отговор

Здравейте, банда! Да започна първо с това, че съм пълен аматьор с аудио техниката и затова се обръщам към вас. Притежавам пасивен субуфер от комплекта на саундбара на LG LAS350B(моя е жичен, има и безжичен), имам и 5 бр. колонки(предни, задни и център) от старо домашно кино NEO HT602QQ. Всичко това мисля да го вържа към ресивър и към ТВ. Телевизора е Samsung UE43KU6072U и единствения цифров изход е оптичен. Искам да ползвам съраунд за гледане на филми, музика ще се слуша много рядко. Тъй като не съм някакъв маниак на тема аудио искам да кажа, че не гоня качество на звука. Искам да мина възможно най-леко от финансова гледна точка. Може би нещо до 100-150 лв. втора ръка. Не ми трябва и сила на звука, тъй като няма да се слуша силно поради ред причини. Спрял съм се на ресивър CAT CS 907. Дали това чудо на техниката ще ми свърши работа за всичко описано или ако НЕ, какво бихте ме посъветвали? Благодаря ви, предварително! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много неща не са ти ясни. Въпроса с пръднята и боята е дискутиран многократно. Както и за копчето и балтона. Поне 50 теми.

Какъв ти е източникът на сигнал? Силно се съмнявам да имаш фабрични дискове за домашното кино. От телевизора повече от стерео няма да излезе. Ще има и теми защо няма звук. Примерно тези новите са скарани с DTS и LPCM.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно затова искам да се консултирам с вас :) Източниците ще са няколко... Сет топ бокс на Виваком за гледане на ТВ, Андроид тв бокс MX10 и много рядко настолно PC или лаптоп. Най-вече ми трябва за андроид бокса, гледане на филми от Popcorn Time, Cinema HD, Stremio и Kodi. Имах саундбара, който съм написал в първия ми пост, но сдаде багажа и мога да ползвам само буфера. Имам и цялото домашно кино на НЕО... ДВД плеър, колонки и буфер, но няма оптичен вход, а само изход. Пробвах с преобразувател, но ефекта е отвратителен. Не мога да намалям звука, не мога да увеличавам... абсолютно нищо. За това се опитвам да измисля друг вариант и се надявам на помощ от вас. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, skazybg написа:

CAT CS 907. Дали това чудо на техниката ще ми свърши работа за всичко описано

За описаното ще свърши работа.Но имаше една тема тук в калдата,точно за този модел усилвател.Загрявал много и изключвала защитата му.Затова, за да не грее,ако го вземеш, трябва да му свързваш колони 8 омови.Съмнявам се,твоите да са такива.Не че няма да свири с 4 омови,но ще грее усилвателя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Просто този ми попадна като най-бюджетно решение на проблема... Все пак ще погледна колоните какви омове са като се прибера вкъщи по-късно, а и не бързам толкова. Може да изчакам да излезе някоя друга оферта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа... Излезна ми добра оферта и за ресивър Sony STR-DG510. Тук вече има HDMI ARC. Телевизора ми също има HDMI ARC и мисля, че нещата може и да се получат... Моля да ме поправите ако бъркам отново. Благодаря! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.02.2021 г. в 15:16, skazybg написа:

Такааа... Излезна ми добра оферта и за ресивър Sony STR-DG510. Тук вече има HDMI ARC. Телевизора ми също има HDMI ARC и мисля, че нещата може и да се получат... Моля да ме поправите ако бъркам отново. Благодаря! :)

AV ресийвъра за който говорите е от 2007 г. и съответно няма HDMI ARC.

При AV ресийвърите е важно правилото да се взема, по нов-модел, за да има необходимите кодеци, и поддръжка за новите 4K/8K TV, (за разлика от стерео усилвателите).

Така, че търсете съвременен AVR, произведен в близките 3-4 години, със 4K 60 hz HDR през HDMI 2.0/2.1.

Но, ще трудно поради малкият бюджет. Вариант е да изчакате и се вземете, нов, което ще е разумна покупка

Относно STR-DG510, може да го свържете само по оптичен кабел към 4K TV, и съответно да пуска най много до DTS/Dolby Digital (5.1) канала.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, сега погледнах за HDMI и грешката е в мен. Честно казано DTS или Dolby Digital също ме устройва. Не гледаме кой знае колко често филми. Най-вече ме е яд, че колоните така стоят и събират прах. Как мога да разбера кой ресивър потдържа активен и кой пасивен буфер. Тъй като виждам някои обяви в които е опоменато "потдържа активен буфер". Моят е пасивен и за да не стане беля ако си харесам нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, skazybg написа:

Как мога да разбера кой ресивър потдържа активен и кой пасивен буфер.

Почти всички качествени известни марки слагат само изход за активен субуфър.Много малко са моделите с вграден допълнителен усилвател за пасивен суб.За да разбереш кой ресивер поддържа пасивен субуфър,гледаш  изходите за тонколоните(щипките където се закачат).Там,освен за другите колони,трябва да има допълнителен изход за субуфер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване