Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изтрих си дяла с цялата информация

Препоръчан отговор

Щях да правя чиста инсталация на W10. Без да искам натиснах DELETE опцията. След това се усетих какво съм направил и изгасих компютъра.

Хардовете са три, 1 ссд и 2 хдд, изтрих информацията на втория дял на втория хдд. Което ми е и всъщност цялата информация събирана над 10 години.

Не съм барал нищо. в момента е unalocated.

Има ли някаква възможност да я възстановя? Всичко беше над 400 ГБ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, qwerty700 написа:

Щях да правя чиста инсталация на W10. Без да искам натиснах DELETE опцията. След това се усетих какво съм направил и изгасих компютъра.

Хардовете са три, 1 ссд и 2 хдд, изтрих информацията на втория дял на втория хдд. Което ми е и всъщност цялата информация събирана над 10 години.

Веднага носи машината във фирма, която се занимава с подобен род дейност. И отсега да си знаеш, че цената е доста солена. И въобще не прави глупости да следваш съвести от тип да пробваш с програми за възстановяване, защото няма никакъв шанс. Глупостта, която си направил я свърших аз преди 5 месеца. Хубавото при мен беше, че информацията не ми беше толкоз ценна и успях да си я набавя пак.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, qwerty700 написа:

Ако нищо не си правил допълбително по диска шанса да се ресторне целият дял без загуби е огромен !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Емил Костов написа:

Веднага носи машината във фирма, която се занимава с подобен род дейност. И отсега да си знаеш, че цената е доста солена. И въобще не прави глупости да следваш съвести от тип да пробваш с програми за възстановяване, защото няма никакъв шанс.

Защо така мислиш?

Това не е хардуерен проблем и реално може да се направи в домашни условия - разбира се трябва да се спазят някой важни правила - да има правилния софтуер, да може да работи с него и да има празен носител където да възстанови данните.

Винаги има шанс!

Както винаги има шанс нещо да се прецака.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Защо така мислиш?

Това не е хардуерен проблем и реално може да се направи в домашни условия - разбира се трябва да се спазят някой важни правила - да има правилния софтуер, да може да работи с него и да има празен носител където да възстанови данните.

Винаги има шанс!

Както винаги има шанс нещо да се прецака.

Давай и поеми отговорност пред постващия, че ще си възстанови информацията!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никоя фирма няма да му гарантира нищо, но дори да му върнат данните бързо ще го обрулят като узряла слива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Никоя фирма няма да му гарантира нищо, но дори да му върнат данните бързо ще го обрулят като узряла слива.

Напротив, гарантират или поне дават някаква гаранция за възстановяване. Сега дали постващият ще хареса предложението им си е негов проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

поне дават някаква гаранция за възстановяване

И аз мога да му дам гаранция за възстановяване.

Само, че е логично, че трябва да го извърша аз, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

И аз мога да му дам гаранция за възстановяване.

Само, че е логично, че трябва да го извърша аз, нали?

Не можеш да му дадеш гаранция, ако не се занимаваш с такива неща. Но аз и не искам да споря. Постващия сам ще реши как да процедира със загубената информация. Аз просто ще следя темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никаква философия в неговият случай . Да си инсталира EaseUS Partition Master или Aomei Partition Assistant или пък Acronis Disk Director . И с трите съм работил и вършат перфектно работа буквално за няколко минутки ! Видеа в тубата колкото щеш, но казвам, че ако има други интервенции по диска, като форматирания или създавни са нови партишъни и са трити в следствие шансовете намаляват драстично за възстановяване !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Не можеш да му дадеш гаранция, ако не се занимаваш с такива неща.

Кой е казал, че не се занимавам с такива неща?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Кой е казал, че не се занимавам с такива неща?

Ами очкавам да гледам цирка!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Ами очкавам да гледам цирка!

Не мисля, да те каня на гости да ми "светиш"!

Така като те гледам искаш на цирк без пари!

Това какво мога да свърша аз и реално дали някой би желал да свърша нещо за него - са коренно различни неща.

Както казах - проблема не е с повреден хардуер да изисква специализирана фирма с необходимата апаратура, няма да се търси конкретен донор, а просто друг физически носител за прехвърляне на спасената информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не мисля, да те каня на гости да ми "светиш"!

Така като те гледам искаш на цирк без пари!

Това какво мога да свърша аз и реално дали някой би желал да свърша нещо за него - са коренно различни неща.

Както казах - проблема не е с повреден хардуер да изисква специализирана фирма с необходимата апаратура, няма да се търси конкретен донор, а просто друг физически носител за прехвърляне на спасената информация.

Очаквам да гледам цирка при положние, че постващият ти се довери!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито!

Или взимате нов външен диск с над 400ГБ и с програма ги възстановявате или диска при майстор. 

Вие избирате кое е по-сгодно за Вас.

Успех!

п.п. Другия път не ще бързате ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колегата му спретнах набързо едно видео или цирк , както е модерно да се нарече с което да го ориентирам 😎

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не нищо не съм правил след делейта, поне това се усетих. Обаче втори ХДД, този който изтрих беше разделен на две, и всичко беше във втория дял. аз ги изтрих и двата дяла и сега е един ънлокейтед дял 465 ГБ.

Първия ХДД е празен. Разделен по подобен начин на изтрития. Сега съм го напълнил със 150 ГБ. И единствено смятам да го изтрия и да пробвам на него 1-2 пъти, евентуално да разбера дали има някаква надежда за изтрития.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване