Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ПРОБЛЕМ С WINDOWS 7 / 64 bit / UPDATE

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем след като преинсталирах уиндоуса ми дава тая грешка при опит за ъпдейт 

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли UpdatePack7R2+.exe на десктопа, стартирай като админ, разреши през стената и изчакай да се изтегли пакетът за инсталиране (600-700MB). Той ще се изтегли също на десктопа. Като се изтегли, стартирай като администратор. Системата ще се рестартира 2 пъти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъпдейтите са ненужни

трябва да ги забраниш в сървисите

и да си сваляш ъпдейти само ако са задължителни за някоя програма 

ръчно

• Харесване 3
  • Еха 1
  • Ха-ха 2
  • Грижа 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, цър-вул написа:

Изтегли UpdatePack7R2+.exe на десктопа, стартирай като админ, разреши през стената и изчакай да се изтегли пакетът за инсталиране (600-700MB). Той ще се изтегли също на десктопа. Като се изтегли, стартирай като администратор. Системата ще се рестартира 2 пъти.

Untitled1.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Генадий 35 годишен написа:

ъпдейтите са ненужни - трябва да ги забраниш в сървисите

Това - само го казваш, или И го мислиш?
Според теб - „Обновяванията (ъпдейтите)“ са само за генериране на трафик?

преди 47 минути, loranst looa написа:

Untitled1.png

Ами то си пише - „update7.simplix.info“, което всъщност отваря страницата https://blog.simplix.info/update7/
Ще кажете - „Ама там пише на руски“!
Ако искате - някой „да сдъвче нещата“ и да ви ги даде наготово - доста ще почакате.

Пп. На тази страница говорят за IE11. Лаптопа ми - който е под Windows 7 - вече е с Microsoft Edge.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега преди малко ми рестартира компа не очаквано излзе ми синия екран 

и след това ми дадае това съобщение 

Untitled.png

Untitled4.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.02.2021 г. в 11:41, jhoro написа:

Това - само го казваш, или И го мислиш?
Според теб - „Обновяванията (ъпдейтите)“ са само за генериране на трафик?

Не само след това супер омазват системата колко теми съм чел след някой системен ъпдайт да не може да влезе някъде .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, loranst looa написа:

сега преди малко ми рестартира компа не очаквано излзе ми синия екран  и след това ми дадае това съобщение 

Untitled.png            Untitled4.png

Пич - то си пише бре!!! „Windows has recovered from an unexpected shutdown“
Или ти трябва превод? „Windows се възстанови от неочаквано изключване“

Това се получава когато - по някаква причина - машината се изключи, преди Уиндоус да си запише служебните данни. Например - при отпадане на захранването (ако е само мрежово захранване)!

Даден ти е „бутон“ - „Check for solution“ („Проверете за решение“)

По-долу има подробности:

Цитат

Problem signature:                                                                Подпис на проблема:

Problem Event Name:       Blue Screen                      Име на проблемното събитие:      син екран (все едно не се вижда)
OS Version:                        6.1.7601.2.1.0.256.1           Версия на ОС:                                  6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID:                           1026                                  Локален идентификационен №:   1026

Additional information about the problem:                Допълнителна информация за проблема:
BCCode:                            1a

Първите редове не казват нищо особено, но - ако потърсиш мрежата BCCode: 1a - ще намериш следната страница „Getting Blue Screen error BCCode: 1a“

преди 3 часа, adersa написа:

Не, само след това - супер омазват системата.
Колко теми съм чел - след някой системен ъпдЕйт - да не може да влезе някъде .

Започнал съм преди 36 години - под Apple DOS.
После - от Windows 3.11 до Windows 10.
От другата страна - от Ubuntu 8.04 до Ubuntu 20.04.

ВИНАГИ съм си инсталирал системните ъпдейти (задължителни и не) и НИКОГА не съм имал проблеми!

А това, че на някой ръцете са на „топло“ - това си е само негов проблем!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея е да архивираш и качиш файловете с последните дати от папката C:\Windows\Minidump на хост по избор и да публикуваш линка за изтеглянето на архива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Добра идея е да архивираш и качиш файловете с последните дати от папката C:\Windows\Minidump на хост по избор и да публикуваш линка за изтеглянето на архива.

На онази страница си пише:

Цитат

Файлове, които помагат да се опише проблемът:
😄 \ Windows \ Minidump \ 110512-19952-01.dmp
😄 \ Users \ Owner \ AppData \ Local \ Temp \ WER-230070-0.sysdata.xml

Може би ще има известна разлика в имената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това е конфигурацията тоя проблем със синия екран го даваше от доста време смених харда с нов защото стария беше доказано загиващ , но въпреки това пак така неочаквано като си работя на компютъра особено като сърфирам в Интернет и ми излиза тоя син екран възможни причини и решение явно не е харда ? 

Untitled.png

20210209_151501.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, loranst looa написа:

20210209_151501.jpg

на 8.02.2021 г. в 11:53, цър-вул написа:

Проблем с паметта

https://www.howtogeek.com/260813/how-to-test-your-computers-ram-for-problems/
или 
https://www.memtest.org/
https://www.memtest86.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мамка му!

Написано си е

преди 2 часа, loranst looa написа:

image.png.fb2171b2728287c597be2a2f5a504d09.png

Техническа информация:
*** СТОП: 0x0000001A (0x0000000000041790, 0xfffffa8008596020, 0X000000000000FFFF, 0x0000000000000000)

Ако някой (вместо да си „чеше клавиатурата“) - напише в някоя търсачка „0x0000001A“ или 0x0000000000041790, 0xfffffa8008596020, 0X000000000000FFFF, 0x0000000000000000 - ще получи достатъчно отговори!

Например:

Ясно е, че проблема е в паметта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, цър-вул написа:

Някой да е казал друго?

Не е казал - „някой“ само пита. Без да си бутне д...то!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елементарен въпрос като сменя плочките рам с друга  ще тръгне ли тоя Уиндоус или ще трябва нова Инсталация ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, loranst looa написа:

Елементарен въпрос като сменя плочките рам с друга  ще тръгне ли тоя Уиндоус или ще трябва нова Инсталация ? 

А другата - читава ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

А другата - читава ли е?

те са 4 плочки единствения начин е да сложа изцяло нова 2 по 2 гб 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, цър-вул написа:

Пускаш диагностика и се установява кой модул е дефектирал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване