Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Договор за кредитна карта на стойност 0 лв

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди 2 седмици отидох в БНП Париба с искане за кредит. Препоръчаха ми нещо като кредитна карта с лимит 3000 лв. Подписах електронен договор, но в него не е посочена никаква сума, пише 0.00 лв. Подписах на хартия само бележка, в която е посочено, че искам 2000лв да ми бъдат преведени в друга банкова сметка. Сега ми се обаждат да отида да анулират този договор с непопълнената сума и да подпиша новия (правилния).

Въпросът ми е дали случайно не са се минали и имали на какво основание да ми търсят някакви пари, ако реша да не плащам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Незнаен написа:

Здравейте!

Преди 2 седмици отидох в БНП Париба с искане за кредит. Препоръчаха ми нещо като кредитна карта с лимит 3000 лв. Подписах електронен договор, но в него не е посочена никаква сума, пише 0.00 лв. Подписах на хартия само бележка, в която е посочено, че искам 2000лв да ми бъдат преведени в друга банкова сметка. Сега ми се обаждат да отида да анулират този договор с непопълнената сума и да подпиша новия (правилния).

Въпросът ми е дали случайно не са се минали и имали на какво основание да ми търсят някакви пари, ако реша да не плащам?

Отиваш и анулирваш договора. Ясно са ти казали. Ако искаш ще подпише нов, ако искаше не. Не оставяй обаче така нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

банка няма как да се мине сама.

Така е, но е много странно. В момента, в който подписах договора, служителката ми преведе 2000лв по банковата ми сметка. Сумата е усвоена вече, а пък никъде не пише колко им дължа всъщност... Друга подробност е, че в приложението на телефона си стои сумата от 3000лв непокътната, нямам сума и дата на следваща вноска. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Незнаен написа:

Така е, но е много странно. В момента, в който подписах договора, служителката ми преведе 2000лв по банковата ми сметка. Сумата е усвоена вече, а пък никъде не пише колко им дължа всъщност... Друга подробност е, че в приложението на телефона си стои сумата от 3000лв непокътната, нямам сума и дата на следваща вноска. 

Хмм това звучи интересно, дали пък който е правил договора случайно не е написал 0 вместо стойността на отпуснатата сума.
А ти плащал ли си вече някакви вноски по този кредит та се чудиш че си стои цялата сума?
А как точно ти обясниха че трябва да се анулира този договор? Имаше ли хтмт ние таковата...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но няма как сумата да е усвоена, в телефона ти да стоят 3000 лева и да те викат да си анулираш договора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Bubbles написа:

Хмм това звучи интересно, дали пък който е правил договора случайно не е написал 0 вместо стойността на отпуснатата сума.
А ти плащал ли си вече някакви вноски по този кредит та се чудиш че си стои цялата сума?
А как точно ти обясниха че трябва да се анулира този договор? Имаше ли хтмт ние таковата...?

В договора като отпусната сума пише 0.00лв.
Не са правени вноски тъй като като по договор първата такава трябва да се направи на 01.03.21 (в приложението на картата като сума за следваща вноска пише: 0.00лв)
И да, след обаждане от техен служител отидох до офис, 30мин. не можаха да вземат решение какво да правят и аз си тръгнах.
Предполагам банка трудно се прецаква но по договор финансираната сума по карта с Номер ******* е за 0.00лв. като на хартия беше подписано нещо като допълнително споразумение от което следва сумата от 2000лв от същата карта с номер ******* да бъде преведена по моя сметка в друга банка (парите са усвоени) 
Идеята е как така от карта с номер ***** за 0.00лв. по договор ми пращат 2000 лв. и дали чисто документално тези пари не са като подарък

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Незнаен написа:

В договора като отпусната сума пише 0.00лв.
Не са правени вноски тъй като като по договор първата такава трябва да се направи на 01.03.21 (в приложението на картата като сума за следваща вноска пише: 0.00лв)
И да, след обаждане от техен служител отидох до офис, 30мин. не можаха да вземат решение какво да правят и аз си тръгнах.
Предполагам банка трудно се прецаква но по договор финансираната сума по карта с Номер ******* е за 0.00лв. като на хартия беше подписано нещо като допълнително споразумение от което следва сумата от 2000лв от същата карта с номер ******* да бъде преведена по моя сметка в друга банка (парите са усвоени) 
Идеята е как така от карта с номер ***** за 0.00лв. по договор ми пращат 2000 лв. и дали чисто документално тези пари не са като подарък

Хайде пак глупости! Как така ще си тръгнеш? Ти сериозн ли го пишеш това нещо? Отиваш обратно в банката и докато не си изчистите неяснотите не излизаш от нея!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Незнаен написа:

Ми точно така звучи, затова и са те потърсили, но това е само предположение, мисля добре е някой вещ в тия неща да се изкаже по темата или ако познаваш такъв човек да попиташ него, другия вариант е да се консултираш с адвокат(По спомен сумата за консултация е между 50 и 100лв.).
Все пак странно е че половин  час са те мотали и не са те прикоткали да подпишеш нещо друго, чисто психологически подобно поведение от тяхна страна говори че нещо здраво са омазали нещата и то за тяхна си сметка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Незнаен написа:

Еми правиш се на умрял, нека те намерят ако могат.
Те сами ще си изпуснат нервите и ще направят още грешки, за които да се хванеш после ако се стигне до дело.
Банките по дефиниция са мошеници, няма какво да ти е жал за тях.
Тая банка дава по 0 пари на година на франсетата оставили си парите при тях, а на теб ти иска със сигурност висока лихва. На това му се вика озаконен грабеж.

Тези 2000 лв които са ти пратили могат да си ги искат обратно, но не с безбожно високата им лихва към картата, а на определена по закон много по-ниска лихва която ми дължиш на мен ако аз съм ти пратил 2000 лв и ти заведа дело. Ето тази много по-ниска лихва я намери колко е и им ги връщай тези 2000 лв с нея. На вноски им ги връщаш по колкото можеш и като си върнал 2000 лв после им пращаш и равностойността на ниската нормална лихва. 

Нов договор не бих подписал на твое място, тези 2000 лв не са ти подарък а просто приятелски заем без поставени и договорени условия за процента на лихвата, значи прилагаш законния процент който и съда ще приложи ако дължиш пари на съседа ти.

Случва се бе, някоя необиграна още мошеничка чиновничка в банка да се обърка, ти се възползваш от това и готово. Ама трябва да си със здрави нерви и да си достатъчно уверен в собствените ти умствени способности да разбираш правилно юридически текстове, ако искаш да не им се даваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване