Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Lag на игри след ъпдейт на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам и аз къде да публикувам, че извинявам се ако не е в правилния раздел.

На 12.02 ми се актуализира windows-a и от тогава всяка 1 игра ми лагва жестоко. Актуализирах и драйверите на видеокартата, но същата работа. Преди 1 година пак беше станало така и върнах системата назад преди актуализацията и се оправи, но този път не ми позволява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си. Ако беше с Андроид в един момент щяха да те надстроят без твое знание и без място памет на телефона и накрая след рестарт да спрат всичките ти услуги. Какво се оплакваш. Преинсталирай си стария Уиндоус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакви по-подробни детайли за хардуера да дадеш или трябва да хвърляме боб? Изчака ли след актуализацията windows да си завърши индексиранията? Покажи натоварване на компонентите и температурите им по време на игра и на лагването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

А някакви по-подробни детайли за хардуера да дадеш или трябва да хвърляме боб? Изчака ли след актуализацията windows да си завърши индексиранията? Покажи натоварване на компонентите и температурите им по време на игра и на лагването.

Ама ти още ли не си извадил боба ;).

Отказвам се вече да пиша в такива теми. Колко такива има и все се повтаря ( с какъв хардуер, версия на Windows, проблем с драйвери, проблем с натоварване и температури, грешки или BSOD) и никой не ги чете.

Нищо лично към постналия темата, но с тази недостатъчна информация няма как да се помогне.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно трябва да предоставя? Съжалявам, че не съм много на "ти" с тези неща. Ако ида в сервиз и го оставя ще го оправят ли?

Без име.jpg

Без име2.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползваш ли някакви антивирусни програми различни от вградената в ОС ? Трябва да се види какво толкова товари този процесор т.е. виж кой процес/и/ !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Arwen_lotr написа:

Здравейте, не знам и аз къде да публикувам, че извинявам се ако не е в правилния раздел.

На 12.02 ми се актуализира windows-a и от тогава всяка 1 игра ми лагва жестоко.

С какви игри имаш проблеми на този компютър ? Към днешна дата процесора не е сред най-подходящите за AAA заглавия. Графичната карта също не е висок клас. Ако са стари игри не е чак толкова слаб хардуера , но при нови такива ще се окаже ограничаващ фактор . Друго ,което ми направи впечатление е само 8 гб. рам , в тази конфигурация . Проверявал ли си машината за зловреден софтуер  или вируси натоварващи компютъра ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не ползвам никакви антивирусни програми. Главно играя Plants vs zombies garden warfare 2, Plants vs zombies battle for neighborville. И други де, но най-вече тези, и досега проблеми не съм имала. Знам за рама, да мине лятото и планирам да направя ъпгрейд малко, но защото досега вървяха нормално и сега след тази актуализация стана така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 12.02 ми се актуализира windows-a и от тогава

Деинсталираш една по една (ако са повече от една) актуализациите от 12.02, рестарт и тестваш, докато намериш проблемната и KB номера й.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори мениджъра за задачи и виж кой процес ти товари процесора. И антивируса нямаш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двуядрен процесор, натоварен на максимум - нормално е да имаш проблеми с игрите. Провери какви са му температурите при натоварване - hwinfo, Aida64 и така нататък. Помисли за ъпгрейд поне с I5, дори най-добре I7 или смяна на платформата. Дай снимка и от task manager, да се виждат процесите и ги сортирай по % използване на процесора, да се види кое товари най-много като тук:

https://i.stack.imgur.com/MDNfH.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Двуядрен процесор, натоварен на максимум - нормално е да имаш проблеми

Айде четете, бе, хорааа!

преди 2 часа, Arwen_lotr написа:

На 12.02 ми се актуализира windows-a и от тогава всяка 1 игра ми лагва жестоко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да четем? Аз виждам какво става по-горе - процесора натоварен на максимум, видеокартата на 28%. Bottleneck отвсякъде. Затова искам да видим дали нещо друго не товари процесора освен играта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Двуядрен процесор, натоварен на максимум - нормално е да имаш проблеми с игрите.

Пишеш, ама к'вот' си искаш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, цър-вул написа:

Пишеш, ама к'вот' си искаш...

Хайде като вземеш да играеш игри, тогава пиши за такива неща, които очевидно не разбираш. Чувал ли си за bottleneck изобщо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или си тъп, или ти има нещо! Кога ще схванеш, че този хардуер е ползван за същите игри до преди ДВА дни. И според описанието проблемът възниква СЛЕД АКТУАЛИЗИРАНЕ на ОС. Няма да им е сефте на M$

преди 6 минути, Raze написа:

Чувал ли си за bottleneck изобщо?

Не, аз живея на палмата
Новините идват със сутрешния бриз!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са сортирани нещата по % процесор, но вече гледам натоварването на процесора е спаднало на 14%, нещата с играта би трябвало да са добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам самата игра иска доста РАМ. Може и от нея да е проблемът, особено ако се пускат и други приложения, като FB например.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръчках, махах, нз и аз какво направих, гледах от разни клипчета в youtube, вече няма лаг на игрите, но ми изчезна звука. Всъщност даже нямам и тонклони, pc-то е свързано с тв с hdmi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълни
%windir%\System32\rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL mmsys.cpl,,0,
десен клик на празно място в полето аудио устройствата и сложи отметки на двете позиции. Покажи картинката
Покажи и диспечера на устройства с разгърната секция Sound, video and game controllers
Направи и една профилактична проверка на системните файлове (sfc /scannow), да не би при деинсталирането на ъпдейтите да се е счупило нещо.
Изключи компютъра, извади HDMI кабела, включи компютъра да зареди до десктоп и изключи. Включи HDMI кабела и включи машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване