Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Windows 10 Update

Препоръчан отговор

Здравейте

При по-старите версии на Уиндоус можеше да се избира - да не се или да се ъпдейтва. При ъпдейтването можеше да се избира - съобщава за налични ъпдеити, изтегляне без инсталиране и автоматично изтегляне и инсталинане.

Има ли такива настройки при windows 10 и ако да, как да стигна до тях.

Уиндоусат е на български. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в Windows 10 може да ги спираш, но не виждам смисъл от това вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесното конфигуриране е с помощта на Windows Update MiniTool,. може да се направи и през груповите политики(gpedit.msc) или през регистратурата и тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не се ъпдейтва Windows 10:

Аз лично ползвам Windows Update Blocker.

Намерих сега току-що и това, но не съм го тествал. https://www.novirusthanks.org/products/win-update-stop/

Има и други: Free tools to Block Automatic Windows 10 Updates

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

И в Windows 10 може да ги спираш, но не виждам смисъл от това вече.

Той не иска да ги спира, а конфгурира

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

Той не иска да ги спира, а конфгурира

Абе баш си иска да не се update, но както и да е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, R2D2 написа:

съобщава за налични ъпдеити, изтегляне без инсталиране и автоматично изтегляне и инсталинане

@Емил Костов, дали това значи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, цър-вул написа:

@Емил Костов, дали това значи?

Не ми се спори точно в петък за такива дреболии. Старите версии на Windows имаха подобни опции, но там нещата бяха и други. При 10 не можеш да се измъкнеш или да изпибраш updates. Да не говорим, че станаха и няколко версии вече. Да не говорим, че не знам точно каква е идеята на постващия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

При 10 не можеш да се измъкнеш или да изпибраш updates

Да, от 8 нагоре не може да се избира единичен ъпдейт да се инсталира. Освен ако не се ползва WU MiniTool или dism++
И в powershell може, но е голяма майна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

Да, от 8 нагоре не може да се избира единичен ъпдейт да се инсталира. Освен ако не се ползва WU MiniTool или dism++
И в powershell може, но е голяма майна...

Така е, но нали се сещаш че постващият едва ли има такива умения и знания. Затова такъв съвет му и давам. Иначе знаеш каква тема ще последва после.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Не ми се спори

Хм, всеки път като си в ъгъла ползваш "Не ми се спори". Що ли ми прили на "Прав си, ама няма да го кажа/напиша"

току-що, Емил Костов написа:

Така е, но нали се сещаш че постващият едва ли има такива умения и знания. Затова такъв съвет му и давам. Иначе знаеш каква тема ще последва после.

WU Minitool  е съвсем френдли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, цър-вул написа:

Хм, всеки път като си в ъгъла ползваш "Не ми се спори". Що ли ми прили на "Прав си, ама няма да го кажа/напиша"

Ами не ми се спори! Има ли смисъл? Постващият не е на ясно какво ще прави и за какво ще го прави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Постващият не е на ясно какво ще прави и за какво ще го прави.

А ти си наясно със знанията и уменията на питащия. И никой не се е родил науче!!!
Човекът пита - ние го насочваме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

А ти си наясно със знанията и уменията. а и никой не се е родл науче!!!
Човекът пита - ние го насочваме.

Естествено, че никой не се е родил научен. И като му дадеш инструмент да контролира updates какво ще стане? Ще вземе да ги пробира или да си играе с тях? Не мисля. Най-много да си омаже системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Най-много да си омаже системата.

Твърде голяма глупост, за да е твое изказване! Как спирането на един и пускането на друг ъпдехт ще "омаже системата" повече от това да се инсталират всичките? Никак!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, цър-вул написа:

Да, от 8 нагоре не може да се избира единичен ъпдейт да се инсталира

Хах,сега и с мен да поспориш............почти съм сигурен,че в 8,1 също си ги имаше тези опции и можеше да избираш какво как и кога да инсталираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Твърде голяма глупост, за да е твое изказване! Как спирането на един и пускането на друг ъпдехт ще "омаже системата" повече от това да се инсталират всичките? Никак!

Ама веднага се омазват нещата. Но както казах дори няма повече да се напъвам да споря! Лека вечер и успех с updates.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Слави Маринов написа:

Хах,сега и с мен да поспориш...

Няма - прав си. Забравил съм, но явно грешен спомен имам...

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Ама веднага се омазват нещата.

И каква е разликата нежду селективното с автоматичното актуализиране по отношение на "омазването"? НИКАКВА! Грешка - разликата е, че със селективно актуализиране може да бъде заобиколен ъпдейт, който срива системата...

Я да преброим сефга спама в темата...

Цитат

windows 10 Update-настройки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо много разводнихте темата. 

Става въпрос за ъпдейтване до новата версия 20H2. Инсталира я до 61% и спира.

Имам достъп до друг компютър с 10-ка. При него, като отворя Windows Update, има бутон Провери за ъпдейт. Под него стои в очакване версия 20H2 и под нея има бутон Инсталирай.

Мога да правя всички други "малки" ъпдейти без да променям версията на Уиндоуса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, цър-вул написа:

Няма - прав си. Забравил съм, но явно грешен спомен имам...

То и аз вече около година и половина както я оставих(поради липса на драйвери за хардуера ми,иначе още да съм с нея)и вече ми е мътно кое как е било,затова казах почти,но после се сетих и бях сигурен,че можеше да се избира..........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, R2D2 написа:

Става въпрос за ъпдейтване до новата версия 20H2. Инсталира я до 61% и спира.

Да беше започнал с това!!!
Стартирай command prompt as admin и изпълни:
net stop wuauserv
rd /s /q %windir%\softwaredistribution

рестартирай машината и пробвай да обновиш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за желанието да ми помогнете. 

Упътването е над възможностите ми.

Извинявам се, че Ви загубих времето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант е да посетиш 
https://uup.rg-adguard.net/
да конфигурираш като на снимката примерно и да свалиш updateOS_19042.844_bg-bg_amd64_professional.cmd

Стартираш с админски права и чакаш

Snap80.png

Другият вариант е да изтеглиш инструмента на M$ и с негова помощ да актуализираш/адградиш.
https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Проблем с Windows 10 Update
преди 11 часа, R2D2 написа:

Упътването е над възможностите ми.

Извинявам се, че Ви загубих времето.

Не се шашкай на "заклинанията" за командния прозорец... Просто отвори Компютър, после Windows папката, намери папка SoftwareDistribution. Отвори я, намери папка Download и изтрий съдържанието и. Рестартирай и виж дали ще има проблем с ъпдейта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

намери папка SoftwareDistribution. Отвори я, намери папка Download и изтрий съдържанието и

Цялата папка SoftwareDistribution

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване