Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

LED electric alarm clock with Wireless charger- звук от чип на платката, как да се отстрани ?

Препоръчан отговор

Тъй.

Става дума за ето този часовник, поръчан небезизвестен сайт и получен в срок  :

IMG_2580.thumb.JPG.a8c58c98287cfae49610dc9450de70ce.JPG

Пристигна, работи си часовникът, работи термометъра му, рабоят алармите, зарежда безжично - ще кажеш сбъдната мечта. Да, ама катранът в меда се оказа странен, високочестотен звук тип тъничко пищене , чуващ се от часовника постоянно, когато е включен.

бре викам си - тия безбожници в Китай по-умни ли от мен ще бъдат ? Запретнах ръкави и

50961509073_584a9b91d7_m.jpg

50962315677_a506b8e516_m.jpg

image.png.db2b5c0c3f5c9309b3f1e9e93c9e7d29.png

Ето го отвътре .Реших, че звукът идва от wireless charger-а, поради което го отстраних от уравнението

image.png.f1f995aa75b983575bbb5c7a5c0395d9.png

Сега си имам чарджър отделно.Какво ще го правя не знам - вероятно ще си го завра в ..... някой шкаф.

50961506293_ac2cf33089_m.jpg

Хубаво.Включих часовника, работи си, отчета часа и темепратурата, НО - ЗВУКЪТ отново е тук ! 

Тръгнах да го търся с един дърт  стетоскоп  :

50962314792_1b63cd0649_m.jpg

И открих източника - ето тази интегрална схема

image.png.26ac2d2fd95fae6f76640d7e93e67dc1.png

От тук идва пищенето. 

И сега си оказах в небрано лозе - как да премахна звука ? На схемата не пише абсолютно нищо, пък и дори да пишеше - няма да се седна да я разпоявам и запоявам нова ... хем искам да се отърва от това тънко пищене, хем и часовникът да работи .

Иначе най-лесното решение - целият часовник се отзовава във Вечните ловни полета .

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага отговарям (само за да те дразня) имам същия и няма подобни звуци. Работи си идеално :D

152466929_197887738784333_5528517898024379978_n.thumb.jpg.8a0666e16638c6623802fe431f1f2b9f.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Trichocephalus написа:

Иначе най-лесното решение - целият часовник се отзовава във Вечните ловни полета .

викам преди да го фърлиш, да залееш чипа с малко восък
ено време, когато бехме  млади и убави, все още работехме с дискретни елементи
 некои керамични кондензатори проявяваха пиезоефект...свири  та чак майкаплаче или кът микрофон действаха
та начи, по онова време, църковните свещи ги правиха от восък, а не от парафин
паля свещичката  и си капя по елемента така че да проникне навсекъде
тъй де, твай преди да решиш да фърляш...белким има ефект

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Trichocephalus написа:

най-лесното решение - целият

заливаш със силикон и демпфва 8192 или 16384Hz.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм като Калин, да дразня. На мен, по ми хареса, като решение:

преди 38 минути, Trichocephalus написа:

вероятно ще си го завра в .....

:wub:

ПП @Profruit е виновен :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Trichocephalus написа:

...

image.png.26ac2d2fd95fae6f76640d7e93e67dc1.png

От тук идва пищенето. 

И сега си оказах в небрано лозе - как да премахна звука ? На схемата не пише абсолютно нищо, пък и дори да пишеше - няма да се седна да я разпоявам и запоявам нова ... хем искам да се отърва от това тънко пищене, хем и часовникът да работи .

Редактирай снимките, че са като от микрофилм на Щирлиц. Под феритовия диск залепи малко вентилаторче, да не напича излишно ай-фона.
Must do обезательно!

Около схемата търси дросел. Той е щуреца. Лак за дърво е ОК, лак за нокти никак - токопроводим е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мини при мен да го огледам. Може да донесеш  и някой бракуван стетоскоп за точна локализация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залях го със топъл силикон - eb102b263cca14a595afbd83fa7703da.jpg
И о, Чудо - звукът спря ! Сипах си едно малцово , пуших доволен , викам си “прецаках Китайската Народна Република “ ( да не се бърка с Китайската Република , на която всъщност викаме Тайван)
Е, резултатът , както е видно на достатъчно голямото изображение - прилича все едно съм изцикал не силикон , а друго на платката , но - дий Воле - карай да върви .

Сглобих часовника , включих го - няма звук .

9fef9053444fdda16a5590f554f8a357.jpg

Предоволен се качих с него на етажа , включих го отново и звукът , както го нямаше - се върна със всичката сила , на която е способен , като сега пластмасовата кутия играе ролята на резонатор , и мога да се насладя на пищенето почти с хай-фи резултат !

Предавам се - туй чудо на техниката отива в кофата , ще поръчам друго , видяло се е , аз си сипвам още едно малко , а на [mention]Филипов [/mention] ще ми занеса не един , а два стетоскопа .

Наздраве default_cheers.gif

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На изцъканата платка не се вижда дросел и слагам 100 нови шекела до поялника, че звука идва от импулсния токоизправител. Аллах ти е дал иширет. не мятай в кофата, а мини през Филипов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Trichocephalus написа:

Залях го със топъл силикон -

преди 49 минути, Trichocephalus написа:

И о, Чудо - звукът спря ! Сипах си едно малцово , пуших доволен , викам си “прецаках Китайската Народна Република “ ( да не се бърка с Китайската Република , на която всъщност викаме Тайван)
Е, резултатът , както е видно на достатъчно голямото изображение - прилича все едно съм изцикал не силикон , а друго на платката , но - дий Воле - карай да върви .

те твай недостатъка на силикона
кът истине на несъвместима основа и все ено го няма
те затуй рекох, запали му свещичка за "Бог да прости"
:lol6:

майтапя се
за сега не съм открил по-добро средство от восъка на църковните свещи...от ония, най-малките, жълти на цвят
ама щом Филипов ти е предложил, възползвай се

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей ! Амбицирахте ме прочитайки коментарите ви !
Особено .... хммм .... някои

Какво свърших :
Първо го извадих от гарбриджа , второ го разглобих отново . Замина една щипка , но това е бял кахър !

За неверниците - около чипа НЯМА дроселин, няма бобини и т.н ! Ето платката с чипа ( махнах силикона от снощи - дръндю се оказа прав- като е изстинал направо се е отлепил :

4e1519278e2597313e2f061c5910fefe.jpg

Отпред , пред зоната с пишенето са САМО светодиодите на LCD дисплея
efa4fdbbde499a26a0313bd964a18cc2.jpg

И .... Отправих една молитва към Всемогъщия, запалих свещичка, осветена от Негово светейшество Патриарх Неофит , Господ здраве да ми дава ( Баба ми викаше на трябва свещи “вощеничка” ) , прочетох два пъти Отче Наш на часовника , и напаках восък върху безбожния китайски чип , изгонвайки по този начин Нечестивия пищящ зъл демон там където му е мястото - в Геената огнена !!!
bf557f77cf2d2ff81aee08e415f8103d.jpg

Апропо - за първи път , прости мен грешного раба твоему , Господи , паля свещ на часовник !!!

c9769a4f261bbc84cba37d1b94d59e14.jpg

Обаче , дорогие товаришчи-
пълен , тотален Сукцес - звукът го няма! Свързах отново и бобината на wireless charge-ът ( работи си без проблеми ) . Зеук отново няма . Закрил кръйшку и voila - имам си работещ , непищящ и функционален уред , пък !

[mention]Kalin Karaboychev [/mention] - уважаемий - Вашият уред е бяло-сребрист , демек “снежинка” , расист такъв , докато моят е черен и Black Lives Matter (BLM) един вид :D

1f0315e41902eff5f8d5536fba674d95.jpg

Поздрави на всички в темата , [mention]дръндю [/mention] - целувки и наздраве за теб , специално - никога нямаше да сетя да правя екзорсизъм над чип - но ето - с твоите съвети и с Божията помощ - надделяхме над пищящият Сатана и го изгонихме от чипа , Амин !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Trichocephalus написа:

Първо го извадих от гарбриджа

Добре, че Дръндювите бракя от Чистота не са те изпреварили...
И честита немузикална джиджавка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Trichocephalus написа:

имам си работещ , непищящ и функционален уред , пък !

те твай
напук на Калин дек тъ дразни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
те твай
напук на Калин дек тъ дразни

Идеята ти свърши СТРАХОТНА работа , човече ! Хиляди благодарности имаш от мен и всички мои бълхи, а довечера ще пия специално за твое здраве и дълголетие :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване