Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Баща ми замина да работи в Германия и взе моята дебитна карта за превод на работна заплата! 
В нея има похаряени пари от неговата заплата от фирмата работодател. 
Искам всички плащания да ги прехвърли на карта която е на негово име обаче ми се развика и ме заплашва че не може 
да си прехвърли сметките който е плащал с мойта карта, на неговата! Моля някой да ми помогне, какво да правя сега?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Cool Destination Eegame написа:

помогне, какво да правя сега?

преди 11 минути, Cool Destination Eegame написа:

и взе моята дебитна карта

като начало, можеш да идеш до банката издала картата и да кажеш, че си я загубил
ще ти издадат нова карта, а старата ще бъде блокирана

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ined написа:

Остави картите настрана. Сметката твоя ли е или на баща ти?

Моя е сметката е на мое име, да! 

Банката издаде нови карти и аз съм им казал че едната ми трябва за да му я дам да му превеждат заплатата обаче тази банка нещо не са си свършили работата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Cool Destination Eegame написа:

Моя е сметката е на мое име, да! 

ми блокирай картата де...виж предишия пост дето съм писал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като блокирам картата тези плащания няма да изчезнат те все някъде фигурират

Как може да стане така че той да отиде в банката и да му прехвърлят всички плащания от мойта карта на неговата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На работодателя се дава нова сметка за превеждане на заплатата, а всички битови сметки се пренасочват към новата сметка. Не виждам какво общо има банката с това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Cool Destination Eegame написа:

Като блокирам картата тези плащания няма да изчезнат те все някъде фигурират

плащанията ако се правят онлайн, през карта, ще бъдат блокирани,
ако са на твое име плащанията-на твоя банкова сметка, трябва да доказваш, че тези сметки не са твои в съответните места с лична карта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

На работодателя се дава нова сметка за превеждане на заплатата, а всички битови сметки се пренасочват към новата сметка. Не виждам какво общо има банката с това.

Това го знам.

Как може да стане така че той да отиде в банката и да му прехвърлят всички плащания от мойта карта на неговата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

На работодателя се дава нова сметка за превеждане на заплатата

ако си направи нова сметка в която да му превеждат заплатата, нищо няма да плаща

преди 2 минути, Cool Destination Eegame написа:

всички плащания от мойта карта

от картата или от банкова сметка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо какви сметки заплаща той?

Примерно той плаща тока в чужбина който е на негово име или плаща твоя ток в България?

Изобщо тези услуги който той заплаща негови собствени ли са? И защо отново в банката? Неговата карта може да е дори на друга банка.

Кой, кога и как направи първия път плащанията по сметките?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ясно ми е, че до тук нищо не разбрах
чия е банковата сметка ве?
по банков път ли се плащат сметки или с карта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Първо какви сметки заплаща той?

Примерно той плаща тока в чужбина който е на негово име или плаща твоя ток в България?

Изобщо тези услуги който той заплаща негови собствени ли са? И защо отново в банката? Неговата карта може да е дори на друга банка.

Кой, кога и как направи първия път плащанията по сметките?

На работодателя се дава уникален код с който се регистрира картата при работодател, при поискване от банката, за да се превежда работна заплата.
Картата ми е резервна просто и той ми я взе защото имам две карти за да не си вади той нова ( " пестелив е човека " ) 
Обаче вкъщи имам и такъв код който се издава при поискване и той го е дал на неговия работодател>

Банката е толкова зле, че на две карти едната която я използвам и другата която ми е резервна превежда и на двете карти по едно и също време транзакцийте. 

Банковата сметка е на мое име обаче имам две карти едната за моята заплата а другата я използва баща ми за неговата обаче, всичките плащания идват на мое име! Той с неговата карта си е купил кола, обаче все едно аз съм я купил защото картата е моя 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Cool Destination Eegame написа:

На работодателя се дава уникален код с който се регистрира картата при работодател, при поискване от банката, за да се превежда работна заплата.
Картата ми е резервна просто и той ми я взе защото имам две карти за да не си вади той нова ( пестелив е човека ) 
Обаче вкъщи имам и такъв код който се издава при поискване и той го е дал на неговия работодател 

отиваш в банката и казваш че си ги загубил и блокираш всички карти които притежаваш към тази банка
ще ти издадат нова с глоба 5 кинта

преди 2 минути, дръндю написа:

Обаче вкъщи имам и такъв код който се издава при поискване и той го е дал на неговия работодател 

тамън и неговата заплата ще идва при теб
:giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, дръндю написа:

отиваш в банката и казваш че си ги загубил и блокираш всички карти които притежаваш към тази банка
ще ти издадат нова с глоба 5 кинта

Така ли е ако е това ще ми падне камък от сърцето и ще ми е спокойно защото иначе ще се караме цял живот понеже му казвам да ходи до банката да оправи това нещо.

Картата ми е резервна просто и той ми я взе защото имам две карти за да не си вади той нова ( " пестелив е човека " ) 
Обаче вкъщи имам и такъв код който се издава при поискване, и той го е дал на неговия работодател>

Този номер се изважда от банката и се дава на работодателя и остава в работодателя, ако напуснеш работа на тази сметка трябва да си извадиш друг код, за следващата работа , ако сте си извадили такъв по-рано това е за да си го имаш предварително.
Някой ако ти го открадне може да го даде на друг работодател и ще ползва твоята карта и не е добре> 

Банката е толкова зле, че на две карти едната която я използвам и другата която ми е резервна превежда и на двете карти по едно и също време транзакцийте. 

Банковата сметка е на мое име обаче имам две карти едната за моята заплата а другата я използва баща ми за неговата обаче, всичките плащания идват на мое име! Той с неговата карта си е купил кола, обаче все едно аз съм я купил защото картата е моя 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според това което разбрах, това са две карти на една банкова сметка, така ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На работодателя не се дава нова сметка ами се дава един код за работодатели сметката е за друго нещо.

преди 1 минута, дръндю написа:

според това което разбрах, това са две карти на една банкова сметка, така ли е?

ДА! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА! 

преди 2 минути, Cool Destination Eegame написа:

дава един код

това е кода на банковата сметка викат му айбан
при поискване на блокиране на картите заради това че си ги загубил, плащаш малка глоба и ти издават нова карта
картата на баща ти става невалидна и заплатата му ще идва при тебе
само не ми е ясно как аджеба ще си с две карти
коя е тази банка, която не блокира стара карта, при издаването на нова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче вкъщи имам и такъв код който се издава при поискване, и той го е дал на неговия работодател>

Този номер се изважда от банката и се дава на работодателя и остава в работодателя, ако напуснеш работа на тази сметка трябва да си извадиш друг код, за следващата работа , ако сте си извадили такъв по-рано това е за да си го имаш предварително.
Някой ако ти го открадне може да го даде на друг работодател и ще ползва твоята карта и не е добре> 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааааааа, не
отказвам се
който иска нека помага, аз не мога

преди 3 минути, Cool Destination Eegame написа:

Картата ми е резервна

няма такова нещо
банката блокира старите карти, при издаване на нова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

това е кода на банковата сметка викат му айбан
при поискване на блокиране на картите заради това че си ги загубил, плащаш малка глоба и ти издават нова карта
картата на баща ти става невалидна и заплатата му ще идва при тебе
само не ми е ясно как аджеба ще си с две карти
коя е тази банка, която не блокира стара карта, при издаването на нова

Уникредит Булбанк

преди 2 минути, дръндю написа:

ааааааа, не
отказвам се
който иска нека помага, аз не мога

няма такова нещо
банката блокира старите карти, при издаване на нова

Няма стари карти като издавах карта просто ми дадоха две нови

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Cool Destination Eegame написа:

Уникредит Булбанк

ако беше вярно, заплатата на баща ти, щеше да идва в твойта карта
в случая, старата карта е блокирана, баща ти си е открил негова банкова сметка и са му издали карта
и няма как да прехвърлиш плащания 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

ако беше вярно, заплатата на баща ти, щеше да идва в твойта карта
старата карта е блокирана, баща ти си е открил негова банкова сметка и са му издали карта
в случая, няма как да прехвърлиш плащания 

Няма как защото и двете карти са мой обаче превеждат му заплата на мойта карта а аз няма на кой да ги пратя защото той няма банкова сметка и използва моята карта с мойта банкова сметка плаща с карта тегли от банкомат и така нататъка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как защото и двете карти са мой обаче превеждат му заплата на мойта карта а аз няма на кой да ги пратя защото той няма банкова сметка и използва моята карта с мойта банкова сметка плаща с карта тегли от банкомат и така нататъка

И къде е драмата?

Без да има две отделни сметки няма как да имате разлики в транзакциите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване