Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да бъдем пророци за 5 минути

Препоръчан отговор

Здр фрм,

Да бъдем добри пророци за 5 минути. Виждате ли в бъдещето?

Аз имам разни идеи, чието сбъдване според мен е само въпрос на време. Повод за темата е една от тях, че един хранителен коктейл, ще спести години от човешкия живот за готвене, хранене и пазаруване. Ще се преустанови разхищението на храна, земя и енергия.

Червата на крава достигат до 63 метра. В допълнение - 4 стомаха, повръщане на цялото погълнато съдържание от храна, предъвкване наново и пак изяждане. Дъвче между 6 и 8 часа дневно, а храната се усвоява до 2 дни. За равнение човекът има 6 метра черва и 1 стомах. Не повръща храна, храната престоява в стомаха от 2 до 5 часа. И това е следствие на режима ни на хранене, еволюцията довела до революциите. Защото от момента, в който човекът е спрял да бъде зает през цялото си време със снабдяване с храна, добивайки нужните за голям мозък хранителни вещества чрез месо, хората са намерили време да си ползват мозъка и за други цели, възникнали са изкуствата и т.н.

Redefine Meat не правят нищо ново, протеин си има в растителни храни, даже преди повече от 15 години съм ял "пържоли" от соя. Фирмата опитва да пусне на нов глас стара песен, като се старае да пусне продукт, който максимално прилича на истинска пържола, заедно с фибрите и кръвта. За какво им е, един Господ знае.

Доколко го докарват е друг въпрос.

5f50f7be7ed0ee001e25d397?width=600&forma5f50f91c7ed0ee001e25d39a?width=1100&form

Този процес, макар още в примитивен вид (само улесняващ дъвченето), задействан от съвсем други подбуди - модата, може да сбъдне много скоро моята идея. Всяка бедна страна би се радвала да няма разхищение на храна и да съществува пълноценно, балансирано, здравословно хранене. Начинът със закупуване на отделните продукти е просто чудовищно непрактичен. Даже процесът на готвене е израз на този проблем.

Какво мислите, че ще се случи в бъдещето?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко му е?
В щатите вече плюскат исзкуствени кюфтета чрез бургерите които по спомен се създават от някаква част от червения боб и някакво друго растение плюс коктеил от химии и Бог знае какви още гнусотии и това всичко е одобрено от правителството им и е абсолютно законно и смятано за здравословно.

Точно здравословно е ключовата дума тук. Много хора като си мислят че храненето е просто сдъвкване на нещо за да си набавиш енергия и да имаш какво да пускаш в тоалетната.
Е не е баш така : Не е случайно че съществуват толкова много видове витамини, минерали, протеини и т.н. вещества които се приемат в разлни количествас различните храни, в този смисъл организма има нужда от всички тези неща но дори да е възможно да ги получаваш на веднъж посредством един единствен хранителен продукт надали е полезно а и не се знае до какво може да доведе подобен коктеил.
Също ако заменим всичките храни в магазина за един хммм... ...да го наречем салам от химии, преработени растителни и животнски продукти и т.н.м това на практика означава да ядем все едно и също нещо, дори и да е с различни вкусове консистенцията, вида и т.н. ще са си все същите, как си го представяш?
Ся си представи - Всеки ден да се тъпчеш с някакъв полуфабрикат, няма плодове, няма зеленчуци, няма месо. шоколад, скара, пица, сок, алкохол и т.н., сутрин, обед, вечер все същия полуфабрикат, с миризма  на месо, зеленчук, плод или шоколад...

...Само от написаното почна да ми се гади.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Също ако заменим всичките храни в магазина за един хммм... ...да го наречем салам от химии, преработени растителни и животнски продукти и т.н.м това на практика означава да ядем все едно и също нещо, дори и да е с различни вкусове консистенцията, вида и т.н. ще са си все същите, как си го представяш?

Няма нужда да си го представям, основното ми блюдо се състои от 2-3 продукта. Имам алергии, а и с този мой избор пестя адски много време. Не искам да говоря за себе си, но изглеждам много по-млад от връстниците си, боледувам рядко и леко, чувствам се силен и съм много работоспособен. Разнообразното хранене много се надценява. Нашите предци не са знаели какво е киноа, ядяли са сланина и са живяли повече от нас.

По-същественото тук е ти да си представиш нещо. Представи си, че до навършване на 20-годишната си възраст ти кажа, че ще имаш 2 години допълнително свободно време и ще спестиш 6 000 лв.? Представи си, че Анщайн, Микеланджело и Рахманинов имаха допълнително 10 години живот, в който да творят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Няма нужда да си го представям, основното ми блюдо се състои от 2-3 продукта. Имам алергии, а и с този мой избор пестя адски много време.

Лошо, в твоя случай ти просто не познаваш разнообразното хранене.
Аз например не мога да ям едно и също нещо повече от ден-два колко и да е вкусно.
Ако трябва да перефразирам, да ядеш едно и също нещо отново и отново всеки ден е като Калдата без берковската принцеса и Белгиеца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Bubbles написа:

Аз например не мога да ям едно и също нещо повече от ден-два колко и да е вкусно.

Аз съм живял в много лишения и за мен храната е повече задължение, отколкото удоволствие. Имам любими храни, но вече съм възрастен и съм господар на тялото си, не обратното. Съзнанието ми не се тревожи с това, че някакви неща, които обичам, не съм ял от 10 години. Вероятно помага и това, че се тъпча с храна. Късно вечер, често след полунощ. Знам, че дебелите лелки ще се изприщят, ако знаят какво правя, но аз изгарям всичко.

преди 7 минути, Bubbles написа:

Ако трябва да перефразирам, да ядеш едно и също нещо отново и отново всеки ден е като Калдата без берковската принцеса и Белгиеца.

В случая аз имам един голям бонус - тялото ми е привикнало към тази храна и имам усещането, че стомаха ми се е нагласил с идеалните киселини за да се справи с "горивото" и оптимално извличам всичко. Когато ям нови храни не се чувствам особено комфортно.

Твоят пример не е подходящ. Перифразирано е какво ще стане, ако вместо бензин в двигателя на кола наливам олио от фритюрника и керосин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм живял в много лишения и за мен храната е повече задължение, отколкото удоволствие. Имам любими храни, но вече съм възрастен и съм господар на тялото си, не обратното. Съзнанието ми не се тревожи с това, че някакви неща, които обичам, не съм ял от 10 години. Вероятно помага и това, че се тъпча с храна. Късно вечер, често след полунощ. Знам, че дебелите лелки ще се изприщят, ако знаят какво правя, но аз изгарям всичко.

В лишения и аз съм живял, 2010-2011 двама души трябваше да оцеляваме с по 10-15лв. на седмица, не питай какво приключение беше.
Ясно е че на първо място храната е енергия за тялото, но пък само да се тъпчеш без сда имаш гра удоволствие, не е за мен тая работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Bubbles написа:

В лишения и аз съм живял, 2010-2011 двама души трябваше да оцеляваме с по 10-15лв. на седмица, не питай какво приключение беше.

Точно тогава и аз бях с 300 лв. заплата и 180 лв. наем, но ми се струва, че съм живял по-охолно от теб haha.png

преди 22 минути, Bubbles написа:

без сда имаш гра удоволствие, не е за мен тая работа

Има удоволствие, много грамове. То като си гладен при досега на въглехидрати до езика се подават сигнали до мозъка да освободи химикали на удоволствие. Но не ми отговори на най-важното, би ли заплатил тази цена за да имаш 5 години повече съзнателен живот, в които не си ангажиран със задължения?

Говоря за 5 години будно състояние, в които нямаш нужда да спиш, ядеш или работиш. Това е времето, което си прахосвал по опашки, за да си купуваш храна, време до банкомати, мъкнене на покупки, миене на храна, готвене, миене на прибори, хвърляне на хранителни отпадъци и опаковки, хранене..............

През живота си човек изяжда повече от 50 тона храна и поглъща 42 тона вода или други напитки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отпада нуждата от прибори и посуда, готварски печки, грилове, отдушници, веро и др. почистващи препарати, миенето, отпада ходенето до хранителни магазини, висене по опашки, пазарски чанти и разплащане, отпадат ти няколко часа дневно в ядене, готвене и приготовления. Това са ПАРИ И ВРЕМЕ. Отпада ти цялата кухня, отпада ти нуждата да имаш маса за ядене, отпада ти хладилника или поне не такъв, какъвто го помниш. Намалява се дори времето прекарано в тоалетната. Намалява се времето за храносмилане, чувството на тежест и излишните количества, които приемаме винаги. Намалява се автоматично размера на стомаха ти и талията.

Драстично подобряване на ЗДРАВЕТО и ЕНЕРГИЯТА ТИ е другият огромен бонус. Защото храната е най-доброто лекарство. Не случайно се казва, че за болни е нужна здрава храна и здрав сън. С излишъка от стотици часове годишно може и да се наспиваш. А в България специално храната се използва като оръжие за масово поразяване. Не за лекарство. Не за здравословен начин на живот. Световни рекордьори сме по сърдечно-съдови заболявания и какво ли още не. Защо медицината се занимава с производството на химикали, които (опитват) да те лекуват след като органите ти са излезли от строя, а не с ежедневно поддържане на организма, предоставяйки му всичко, което е необходимо в правилните пропорции и количества? Защо вместо пари за лекарства не инвестираме в храната като това, което е - правилното гориво? Защо се грижим внимателно какво точно сипваме в двигателя на колата, но не и какво влиза в гърлото ни? И, разбира се, храната, за която говоря, няма абсолютно никакви пречки да има всеъвъзможен вкус. Все пак сме сред първите три производители на космическа храна. Изкарахме храна с любимите вкусове на астронавтите ни през миналия век, нима на Земята това не е важно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Myanmar написа:

Отпада нуждата от прибори и посуда, готварски печки, грилове, отдушници, веро и др. почистващи препарати, миенето, отпада ходенето до хранителни магазини, висене по опашки, пазарски чанти и разплащане, отпадат ти няколко часа дневно в ядене, готвене и приготовления. Това са ПАРИ И ВРЕМЕ. Отпада ти цялата кухня, отпада ти нуждата да имаш маса за ядене, отпада ти хладилника или поне не такъв, какъвто го помниш. Намалява се дори времето прекарано в тоалетната. Намалява се времето за храносмилане, чувството на тежест и излишните количества, които приемаме винаги. Намалява се автоматично размера на стомаха ти и талията.

Драстично подобряване на ЗДРАВЕТО и ЕНЕРГИЯТА ТИ е другият огромен бонус. Защото храната е най-доброто лекарство. Не случайно се казва, че за болни е нужна здрава храна и здрав сън. С излишъка от стотици часове годишно може и да се наспиваш. А в България специално храната се използва като оръжие за масово поразяване. Не за лекарство. Не за здравословен начин на живот. Световни рекордьори сме по сърдечно-съдови заболявания и какво ли още не. Защо медицината се занимава с производството на химикали, които (опитват) да те лекуват след като органите ти са излезли от строя, а не с ежедневно поддържане на организма, предоставяйки му всичко, което е необходимо в правилните пропорции и количества? Защо вместо пари за лекарства не инвестираме в храната като това, което е - правилното гориво? Защо се грижим внимателно какво точно сипваме в двигателя на колата, но не и какво влиза в гърлото ни? И, разбира се, храната, за която говоря, няма абсолютно никакви пречки да има всеъвъзможен вкус. Все пак сме сред първите три производители на космическа храна. Изкарахме храна с любимите вкусове на астронавтите ни през миналия век, нима на Земята това не е важно?

С три думи - Фалира половната свят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-скъпото нещо на света е времето. И най-богатия човек на света не може да си купи и една секунда повече дневно. Вместо да удължаваме човешкият живот след като сме стигнали 80-годишна възраст, по-смислено е да добавим време към годините, в които е най-жизнен.

Сега се замислям, че не всеки има смислени неща да прави, че да иска това. Не всеки е готов и да замени часовете плюскане с минути хранене. Аз лично бих направил такъв избор. Отчасти съм го и реализирал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал съм, че продават така наречени хранителни шейкове.Съдържат уж всички витамини и минерали, които трябва да съдържа един обяд или вечеря от разнообразна храна.Като изпиеш един и те засища колкото една вечеря или обяд.Реално това е една пудра, която се разрежда вода и я изпиваш:tease2:  Няна по-голям кеф от това, човек да яде всеки ден прясно сготвена храна.За това и населението на САЩ са с най-наднормено тегло и най-болни, защото имат адски динамично ежедневие и не се хранят с прясно сготвени манджи понеже не им остава време, а предимно с полуфабрикати и тем подобни боклуци.Аз днес ще правя пиле с грах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Myanmar написа:

Имам алергии,

А ако отключиш алергия към месото - какво ще ядеш?

преди 7 часа, Myanmar написа:

в България специално храната се използва като оръжие за масово поразяване. Не за лекарство. Не за здравословен начин на живот. Световни рекордьори сме по сърдечно-съдови заболявания и какво ли още не.

И причината за това е ... най-вече в храненето!

преди 6 часа, Myanmar написа:

и да замени часовете плюскане с минути хранене

За някои хора, храненето действа като психотерапия.

Храната е наркотик, който носи удоволствие на хората.

Въглехидратите стимулират отделянето на серотонин, а протеините доставят допамин на мозъка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво да почнат да печатат месо и други храни, ама познай от къде ще дойдат суровините  - от преработката на отпадъци и умрели животни и хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, ined написа:

То хубаво да почнат да печатат месо и други храни, ама познай от къде ще дойдат суровините  - от преработката на отпадъци и умрели животни и хора.

Е, хайде сега, от хора haha.png От кучешки изпражнения и от умрели хора само може да се готви, да.

преди 1 час, Чингис Хан написа:

Няна по-голям кеф от това, човек да яде всеки ден прясно сготвена храна.

За теб далаверата е неприложима. Ти си чревоугодник.

преди 1 час, Чингис Хан написа:

За това и населението на САЩ са с най-наднормено тегло и най-болни, защото имат адски динамично ежедневие и не се хранят с прясно сготвени манджи понеже не им остава време, а предимно с полуфабрикати и тем подобни боклуци.

Много си далеч от истината, ама няма значение.

преди 1 час, Aumi написа:

А ако отключиш алергия към месото - какво ще ядеш?

Не знам какво ще ям, но ще стана кожа и кости.

И причината за това е ... най-вече в храненето!

Разбира се. Никой не отрича, че някой животински мазнини, примерно, са опасни за здравето и живота. Тук става въпрос за рекордьорските ни традиции да умираме от сърце и запушени съдове. Алтернативата с палмово масло е същата история, но с добавка от ракови заболявания. Заместителите на читавата захар са същите отровители, просто няма разумна алтернатива на нарочените за вредни мазнини и захари, които всъщност са си много полезни, но не и ако живееш на фотьойл.

Има меса и картофи, които също не мога да ям, защото в тях слагат... сухо мляко. Въпреки, че лансираните като нови немесни пържоли обещават да са по-евтини, съмнително е, особено ако ще гонят същите показатели. Никъде не се споменава и че ще са соеви, т.е. някакъв компромис с качеството ще правят за да са конкурентни с цените. Тук масовото производство е ключът към поевтиняването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Myanmar написа:

Има меса и картофи, които също не мога да ям, защото в тях слагат... сухо мляко.

В кои меса и картофи има сухо мляко?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Храната е наркотик, който носи удоволствие на хората.

Въглехидратите стимулират отделянето на серотонин, а протеините доставят допамин на мозъка.

И тъкмо заради това хората злоупотребяват с храната и тя им вреди. Но нещата опират до хранителна култура. Хора, които дълго време не приемат тези наркотици/храни, нямат зависимост към тях.

преди 1 минута, Aumi написа:

В кои меса и картофи има сухо мляко?

Примерно в Била, от която пазарувам. В кюфтета им имаше. Знаех преди да попитам (те са длъжни да посочат състава), в разни чипсове и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Хора, които дълго време не приемат тези наркотици/храни, нямат зависимост към тях.

Много фактори влияят върху културата на хранене и за пристрастяването към храната.

Въпросът не е еднозначен. Човек може да преяжда поради много причини, които най-вече са на психологическа основа.

Освободиш ли се от причините - се освобождаваш и от пристрастяването. Всичко идва от ума и от неговите нагласи.

преди 23 минути, Myanmar написа:

В кюфтета им имаше.

В кюфтетата може да има всичко. Но ти каза в месото и картофите... Как в картофа и месото може да се вкара сухо мляко?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Aumi написа:

В кюфтетата може да има всичко. Но ти каза в месото и картофите... Как в картофа и месото може да се вкара сухо мляко?!

В месни и картофени продукти е трябвало да се изразя. Не в цели парчета месо и картофи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Myanmar написа:

В месни и картофени продукти е трябвало да се изразя. Не в цели парчета месо и картофи.

Имаш алергия към млечни продукти ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Aumi написа:

Имаш алергия към млечни продукти ли?

Да. Имал съм към жълтъци.

Имам и към ядки. Имал съм към ягоди, може би още имам към мед. Това са най-популярните алергии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Да. Имал съм към жълтъци.

Имам и към ядки. Имал съм към ягоди, може би още имам към мед. Това са най-популярните алергии.

Аз също имам към много храни! :cheers:
Когато имаш алергия към няколко храни, винаги можеш да отключиш и към други!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам по-голям кеф от това да запаля скарата, преди това да съм замесил кюфтета и да съм ги оставил малко да стегнат в камерата.Като позагрее леко я забърсвам с кухненска хартия и след тов я натърквам с половин глава лук.Бирата и ракията ги слагам в мивката в банята и пускам постоянно течаща студена вода да се изстудяват.Имам специална четка с, която да намажа кюфтета с мазнина и т.н. и т.н.:cheers:   И да думка на Босето Шабан Шаулич 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Чингис Хан написа:

Нямам по-голям кеф от това да запаля скарата, преди това да съм замесил кюфтета и да съм ги оставил малко да стегнат в камерата.

Рома мечта имаш ти. Да не си от малцинствата?

преди 11 минути, Aumi написа:

Аз също имам към много храни! :cheers:
Когато имаш алергия към няколко храни, винаги можеш да отключиш и към други!

Като малък ми правиха изследвания. Имах някакви вещества много над нормата, сякаш съм извънземно. Стресът и еднообразното хранене отключвали хранителните алергии. Наследствено не е, нямам в рода алергични.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рома мечта имаш ти. Да не си от малцинствата?

Върви да се лекуваш момче.Само като ти прочетох темата разбрах, че буташ масло.Не само масло, ами и антифриз...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Чингис Хан написа:

Върви да се лекуваш момче.Само като ти прочетох темата разбрах, че буташ масло.Не само масло, ами и антифриз...

Върви изяш едно кебапче да се успокоиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване