Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помогнете ми да свържа една домашно кино Босе към телевизора

Препоръчан отговор

Първо пробвах с оптика, както бяха свързани титулярните тонколони на Edifier 1850. Изключих , че той влиза по точно определен начин, от горе е по-тесен, от долу по-широк.Бях го сложил на босето наобратно понатиснах го и май малко се поизкърти буксата, но не мога да разбера повредена ли е.Пробвах да го свържа с aux , имам такива кабели от титулярните тонколони, но никакъв звук.Телевизора е смарт, гледам предимно ютуб и искам звукът от телевизора да излиза през босето. С aux ни звук ни картина.Има книжка към него и пише като го настроиш към някакъв източник в случея aux да натиснеш копчето под него on/off  Пробвах и така никакъв звук.Иначе като пусна компакт диск си свири супер.Бих искал да е свързан с оптика, но ако се е прецакала от натискането, и с aux ще съм доволен. Гледам отзад има изходи и за tv. Забележете оптичната букса на Босето как вече не е пълно залепена към рамката си.

912617ED-37CB-4B80-A640-EFB6F7E04E60.jpeg

23857A2B-B855-4873-BA8F-771313A18519.jpeg

ADB09DE0-BBA0-475B-83CD-63FD3D7BE3E0.jpeg

1905C3A9-B07F-4EEE-8FD6-6C82476327D2.jpeg

06591F04-39F1-4D7B-BF14-3D6E6B360E04.png

Телевизора е Панасоник 55FX580 series

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори свирката и прегледай буксата , дали след като си я назорил е направила беля по платката, но от двете стани на самата платка. Ако ли не, внимателно я връщаш краче след краче да си застане точно на мястото със малки фини клещи. Може корпусът на куплунга да се залепи към задния вертикален чер капак, но това не ти го препоръчвам заради понататъшен ремонт , ако ти се наложи. Една две малки капчици са достатъчни ако разполагаш с каноконлит. Ако няма звук на този куплунг а и не можеш сам да се справиш, потърси намеса от компетентен човек(техник).Оптичният куплунг е сравнително нежен и трябва по голямо внимание от твоя страна. Успех от мен.

fcr6842031r.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е да изкара звук през телевизора.Гледах в ютуб как го настройват през менюто.Но трябва HDMI кабел, с който да бъде свързана с менюто, който утре ще купя от магазина.И да видя от там трябва ли да се настрои нещо.Идеята е да има какъвто и да е звук през телевизора, понеже искам да я продам, плюс титулярните тонколони, да додам още някой лев и да си купя актуално Босе, което да е без кабели, за да не ми грози интериора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си го причинявай. Bose активните тонколони/ОТ не си заслужават. Плащаш за марката.

Единственото хубаво нещо е вграденото DSP (в тях)

Ако, искаш да имаш минимални кабели към тонколоните се насочи към безжичен саунд бар. Но, и при него качеството е относително понятие.

За добро качество на звука:  съвременен многоканален AV ресийвър + пасивни ОТ + активен субуфер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много държа на тая марка.И тая системка си думка доволно добре, но е морално остаряла и има кабели.Искам възможно най-малко тонколони, да няма кабели, но да има качество.Само саундбар без буфер, едва ми ще изкара  някакви читави ниски.Идеята ми е саундбар с буфер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""За добро качество на звука:  съвременен многоканален AV ресийвър + пасивни ОТ + активен субуфер""

Както е казал над теб колегата това е едно много добро решение. Още повече, че ти имаш чудесна възможност да избираш   в Нидерландия. Може да дадеш малко повече пари, но ще си доволен. Качествена музика се слуша от колони с обем, а не които изгеждат като войнишка манерка, закачена на кръста ти.  А на тази марка, аз те съветвам да не държиш, но както ти решиш и без саундбар. Можеш да си позволиш по добра техника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам какво точно правиш? Ако снимаш целия панел отзад на Босьо и на ТВ, работата (да свирне) ще стане за 5 минути макс!

И нямаш ли други свирачки освен ТВ? CD плейър, тюнер, МП3 плейър или поне телефон?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптиката е фира.Вчера бях при един специалист, който може да я смени.Дърт рафиниран мошенник един мазен курбан, почна да ми разтяга локуми два часа и половина работа било дрън-дрън 130 евро иска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Курбана каза, че изхода бил умрял и трябвало да се смени.Освен, което иска 40 евро напред, които се задържат, при положение, че при отварянето се установи нещо друго, ремонтът се окаже по-скъп и се откажа, неговото време да бъде заплатено.Днес отивам в най-големия гигант за електроника в Европа да преслушам едни саундбари с буфери щи ева и старите ковчези.Бащата бог да го прости, викаше сине хвали старо гали младо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Чингис Хан написа:

Курбана каза, че изхода бил умрял и трябвало да се смени.Освен, което иска 40 евро напред, които се задържат, при положение, че при отварянето се установи нещо друго, ремонтът се окаже по-скъп и се откажа, неговото време да бъде заплатено.Днес отивам в най-големия гигант за електроника в Европа да преслушам едни саундбари с буфери щи ева и старите ковчези.Бащата бог да го прости, викаше сине хвали старо гали младо.

Не заради техниката а заради ей това ти е сърцето: "... викаше сине хвали старо гали младо"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно чисто ново босенце мисля да лепна.Това, ако иска да го вземи някой.До тогава ще го сложа да думка в кухнята, лятото като се събираме на терасата в нас слагам го да думка там и това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно чисто ново босенце мисля да лепна.Това, ако иска да го вземи някой.До тогава ще го сложа да думка в кухнята, лятото като се събираме на терасата в нас слагам го да думка там и това е.

Да ти дам една идея.

Защо не го предложиш на белгийчето? Хем сте комшии там. Ще му отидеш на гости, ще му го инсталираш и настроиш, а вечерта - софра - ядене, пиене. Като се уморите от веселбата , отваряш му външната врата и го пускаш на разходка.  А ти, с чаровницата се заравяте в чаршафите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Kolev71 написа:

Ще му отидеш на гости

На кого? На онДзи, който от топлийка вади 100м бодлива тел? И бръсне костенурки за пульофер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях в магазина, харесах си този саундбар на Босеhttps://www.bose.nl/nl_nl/products/speakers/home_theater/bose-smart-soundbar-300.html#v=bose_smart_soundbar_300_black_eu  , в последствие ще взема и Босе буфер към него.Чух  само саундбара, после ми го пусна заедно със буфера много хубав, много чист, много натурален звук.Но, ако трябва да съм обективен старата ми система по нищо не остъпва на новата.Не виждам, кой знае каква разлика в звученето.Но новото е по-модерно по-изчистено, по-красиво.Утре ще дойде саундбара и ще го преслушам подробно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях в магазина, харесах си този саундбар на Босеhttps://www.bose.nl/nl_nl/products/speakers/home_theater/bose-smart-soundbar-300.html#v=bose_smart_soundbar_300_black_eu  , в последствие ще взема и Босе буфер към него.Чух  само саундбара, после ми го пусна заедно със буфера много хубав, много чист, много натурален звук.Но, ако трябва да съм обективен старата ми система по нищо не остъпва на новата.Не виждам, кой знае каква разлика в звученето.Но новото е по-модерно по-изчистено, по-красиво.Утре ще дойде саундбара и ще го преслушам подробно.

Best Dolby Atmos Soundbars of 2020 - Which is the Best?

Нямало е почти разлика, защото са почти еднакви "дрънкала".

Tака, и така си решил да взимаш саунбар, добре.

Но, от любопитство (за спорта), Защо, не прослушаш някой модел AV Ресийвър или стерео усилвател + пасивни ОТ, в магазина, след което и някой модел саунбар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много свирачки до сега са минало през ръцете ми, включително и AV ресийвър с пасивни тонколони, но за мен босето има една специфика на звучене, която друга система не може да го възпроизведе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Босето ми го докараха преди няколко дена, но нямах време да го разпечатам.Високо е 5см, и е под голяма въпросителна да ли ще се събере под тв-то. Понеже растоянието под тв е точно 5см. Не искам да закачам телевизора на стената, за да не ми заприлича хола на заведение или болница.В крайна сметка , ако не стане, ще го върна и ще занеса старото Босе на курбана да му сложи една оптика и решавам проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Босето ми го докараха преди няколко дена, но нямах време да го разпечатам.Високо е 5см, и е под голяма въпросителна да ли ще се събере под тв-то. Понеже растоянието под тв е точно 5см. Не искам да закачам телевизора на стената, за да не ми заприлича хола на заведение или болница.В крайна сметка , ако не стане, ще го върна и ще занеса старото Босе на курбана да му сложи една оптика и решавам проблема.

Дай една снимка на телевизора. Ако е с крачета от двете страни е лесно с хубави и дебели лепенки под крачетата( до 10мм) на телевизора. Има ги из домашни потреби в Българния. При теб не зная къде се продават. А ако стои централно на стойка, вече е проблем, но пак може да се измисли нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, чудесно. Има такива с различен  размер - пример  диаметър 10мм, 15,20, 30,40 и дебелината им е до 10мм има и правоъгълни и квадратни, със същите размери, направени  от материя, наподобяваща вата, пореста и от едната и страна има двойно залепеща се лепенка, залепена за тези джажи а от другата можеш да махнеш целофановото покритие и да се залепи към шкафа, за да не е подвижно..А можеш и да не го махаш. Това , със тежеста на телевизора ще ти донесе поне едно 5-6 мм допълнителна височина, в която вече ще можеш да вкараш саудбара. Друг начин е да направиш допълнителни дуралуминиеви планки към самите стойки, поставени в горната им част, там където е закрепването на крачетат към телевизора. В зависимост от това колко място ще ти трябва си правиш тези планки на фреза за да станат хубави, макар че те реално няма да се виждат Крачетата са завити с по два болта към самия телевизор. Размера и конструкцията на планките можеш да направиш, като свалиш едното краче на телевизора и по него изкопираш точната фигура и дупките, през които ще минат двата болта. И да не те притеснява, че е станал телевизора с 10 мм по висок. Важно е да си свършиш добре работата. Във втория случай ще имаш 60мм въздушно пространство от нивото на плота.

преди 11 минути, Kolev71 написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Саундбара  го сложих всичко точно, но.... старата система е класа, че даже и две от горе.Айде за ниските няма буфер, обаче и високите и средните  старата я надсвирва.Плюс, което искам и dvd и cd плейър, имам доста любими филми на дискове и реших да заложа на същата система като старата , но с черни тонколони за да се връзват, с обстановката горе-долу.

D90189DA-E435-47BF-B747-9390D93498BD.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе нищо лично, но при ори това, че имаш  достатъчно място  избора на саундбар е "престъпление".

(като пусна първата снимка, исках да отговоря)

Като, не искаш да "разпъваш" кабели. Най-лесното, ще бъде да свържеш ТВ със стерео усилвател с оптика + 2 букшелфа.

Почти всички саунбар-и на пазара( не говоря за hi-end) не могат да изкарат приличен звук за стерео слушане.

Успех, и да намериш добър вариант, който да те удовлетвори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване