Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко храна може да се добие от кв. км?

Препоръчан отговор

Чували сте, планетата се пренаселила, няма място за живеене, няма храна, изобщо апокалиптични предсказания и заплахи.

Simpsons Apocalypse GIF

Големите компании продължават да си бълват отровите, на българските баби забраниха да горят дърва в печката, а на дядовците да варят домашна ракия.

Да оставим настрана и че при еднофамилна къща за съпруг и съпруга с две деца, заедно с дворно място, може да се побере цялото население на планетата на територията на Тексас.

Да оставим настрана и "вредните емисии" и глобалното затопляне, което ако можеше да контролираме, т.е. да стоплим планетата, би било чудесно за добивите и критично за оцеляването ни след като настоящата топла епоха приключи и дойде поредната ледена епоха - нормален цикъл в историята на планетата. Да видим проблема с изхранването и по-скоро има ли такъв изобщо.

Фактите сочат, че 600 000 деца в Африка умират ежегодно от глад. Това са всъщност половината деца родени на черния континент. Сещаме се, че там причините трябва да са други, след като детската смъртност в България, например, е 0,56% (Към 2019 г. умрелите под 1 година са 342 деца. Живородените са 61 538.).

КОЛКО МОЖЕ ДА ИЗВАДИМ ОТ 1  km2

200.gif

Правил съм изчисления в темата за вегетарианството за различни култури. Смятал съм, че човек трябва да изяде 1111 кг ряпа за кг. белтъчини. Логично е да се насочим към соята. И така, нека видим какво ще изкараме от  km2 соя:

• 220 кг соя на дк, значи за km2 220 000 кг
  • фураж за яйца, месо и мляко
  • пчелен мед

Човешки нужди:

• Кило печена соя съдържа 4710 КК - 352,2 г протеин, 335,5 г въглехидрати и 254 г мазнини.
  • Ако средно човек се нуждае от 2000 Ккалории, то от квадратен км следва човек да има храна за 518 100 дни само от соята.
  • От фуража може да се добие още толкова яйца, месо и мляко.
  • Отделно пчелния мед. Даже минималните 10 кг мед на дк да вадят, от кв. км. това прави 10 тона мед.
  • Отделно риби в реките.
  • Насекомите няма да ги броя, но те са сред огромния неизчерпаем неизползван ресурс за изхранване заедно с водораслите.

• Сметките сочат, че от ЕДНОГОДИШЕН ДОБИВ на km2 може да се изхрани човек за около 2739 години.

Напомнете ми да прехвърля сметките си и за добива на месо. И там битуват митове - че земеделието вади повече калории от животновъдството, че е по-безвредно, ползва по-малка площ и прочие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Myanmar написа:

Чували сте, планетата се пренаселила, няма място за живеене, няма храна, изобщо апокалиптични предсказания и заплахи.

Кой го казва това?

преди 5 минути, Myanmar написа:

Правил съм изчисления в темата за вегетарианството за различни култури. Смятал съм, че човек трябва да изяде 1111 кг ряпа за кг. белтъчини. Логично е да се насочим към соята. И така, нека видим какво ще изкараме от  km2 соя:

• 220 кг соя на дк, значи за km2 220 000 кг
  • фураж за месо и мляко

Човешки нужди:

• Кило печена соя съдържа 4710 КК - 352,2 г протеин, 335,5 г въглехидрати и 254 г мазнини.
  • Ако средно човек се нуждае от 2000 Ккалории, то от квадратен км следва човек да има храна за 518 100 дни само от соята.
  • От фуража може да се добие още толкова месо и мляко.
  • Отделно пчелния мед. Даже минималните 10 кг мед на дк да вадят, от кв. км. това прави 10 тона мед.
  • Отделно риби в реките.
  • Насекомите няма да ги броя, но те са сред огромния неизчерпаем неизползван ресурс за изхранване заедно с водораслите.

• Сметките сочат, че от ЕДНОГОДИШЕН ДОБИВ на квадратен километър може да изхрани човек за около 2739 години.

Напомнете ми да прехвърля сметките си и за добива на месо. И там битува мита, че растениевъдството вади повече калории, по-безвредно е и ползва по-малка площ.

Тия сметки са отосителни, щото си зависи какво ще гледаш, как ще го гледаш, какво ще е времето... ...и по колко ще ядеш от продукцията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Кой го казва това?

Симпсън

200.gif

преди 2 минути, Bubbles написа:

Тия сметки са отосителни, щото си зависи какво ще гледаш, как ще го гледаш, какво ще е времето... ...и по колко ще ядеш от продукцията.

Не са относителни. Много ясно пише числа: 352,2 г протеин, 335,5 г въглехидрати и 254 г мазнини. Това е среден добив в България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Myanmar написа:

Сметките сочат, че от ЕДНОГОДИШЕН ДОБИВ на km2 може да се изхрани човек за около 2739 години.

С други думи от едногодишен добив може от квадратен километър може да се изхранят 2739 души. Пак малко изглежда. Нещо ми убягва...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Myanmar написа:

Нещо ми убягва...

Едното от които е качеството на почвата. 

Убягва ти най-важното = селския начин на мислене. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, dioib написа:

Убягва ти най-важното

Хора с избегал акъл все ми казват какво уж ми е убягнало. Странно съвпадение.

преди 27 минути, Blue_Hulk написа:

Зависи и от метода на отглеждане. Хидропониката би могла значително да увеличи едногодишният добив.

Мен ме впечатли това, че половин Европа е спасена по време на, сигурно втората, световна война чрез добити от... въздуха. Азотните торове са ключа на палатката. Заедно с изкуственото напояване позволяват две реколти на година.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГМО увеличава добива

в наше село си разпространяват семе от ГМО боб - знаеш ли колко е вкусен, и не е нужно да го пръскаш с химикали - за да не го ядат буболечки, че е и едър и не е много претенциозен към почвата

предполагам че е някаква подобрена версия на египетския боб който продават - египед и там почвата не е мн. богата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Планетата е пренаселена не с хора а с фабрики замърсители.  Изхранването на населението не е в проблем с храната а със парите. Африканците ако имаха пари, щяха да си внасят достатъчно храна. Всичко опира до пари на този свят.

Колко от нас се интересуват комшията има ли какво да яде?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Без умствен капацитет написа:

египед и там почвата не е мн. богата

За египед не знам, ама в Египет земеделието е на съвсем друго ниво.

Вертикалното земеделие е насочено точно в тази посока - ефективно усвояване на "въздуха"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Myanmar написа:

Чували сте, планетата се пренаселила, няма място за живеене, няма храна

така е 

пренаселена е 

трябва населението да е по  1 милион на континент

и вместо 100 човека  тулупа  да има 1 слон на тяхно място или   50 горили

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Генадий 35 годишен написа:

и вместо 100 човека  тулупа  да има 1 слон на тяхно място или   50 горили

Защо да трябва. Аз мога да кажа, че на мястото та 100 слона е трябвало да има два динозавъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване