Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изпращане на кашон с вино в чужбина - има ли как да стане?

Препоръчан отговор

Здравейте момци (и не само),

Следния въпрос се заформя в мен - имам приятелка, живееща в щатите. Та тя идния месец има рожден ден и в мен се заформи мисълта да ѝ изпратя едно кашонче вино (на Тръстена в частност). Обаче, честно казано не знам - това въобще възможно ли е? И ако е - дали би струвало една торба пари или по-скоро цял камион?

Редактирано от Петър Ангелов
правописни грешки (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Петър Ангелов написа:

Следния въпрос се заформя в мен - имам приятелка, живееща в щатите. Та тя идния месец има рожден ден и в мен се заформи мисълта да ѝ изпратя едно кашонче вино (на Тръстена в частност). Обаче, честно казано не знам - това въобще възможно ли е? И ако е - дали би струвало една торба пари или по-скоро цял камион?

Има пощи, DHL,  и разни други куриерски фирми, но към всяка страна има ограничения, които се спазват. Най добрият начин е да звъннете на митницата , за да получите компетентен отговор включително и каква цена трябва да се плати от ваша страна.i 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо страшно е. Питай първо. В БГ пощи станах свидетел как една жена можеше да изпрати тенджера, но само БЕЗ стъкления ѝ капак. Флаконите са забранени, виното не знам как и дали минава.

И в обратна посока е страшно. Исках една доставка, на законно нещо, обаче т.к. можело да има съмнения и да станат проблеми за доставчика, ми отказаха.

ПП: В туба ще ти излезе много по-изгодно отколкото в стъкло.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разни локални магазини в USA, които продават български стоки. Защо не провериш в региона, където живее момичето, какво се предлага и направо да поръчаш нещо за нейния адрес през сайта им?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 кашон няма да пуснат, а освен това навлото му ще е златно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Петър Ангелов написа:

Следния въпрос се заформя в мен - имам приятелка, живееща в щатите. Та тя идния месец има рожден ден и в мен се заформи мисълта да ѝ изпратя едно кашонче вино (на Тръстена в частност).

Не е възможно. Въпроса не е само в парите ,които ще ти излезе пратката. Въпроса е,че това не е позволено. Освен това не разбирам идеята да се прати подарък вино на човек, живеещ в страна в която, се продават вина от цял свят.Включително и български вина,които честно казано не са чак толкова търсени.Никой около нас не проявява интерес към български вина.Могат да конкурират с цена, друга  чак пък някаква изключителност нямат. Винаги ми е била смешна  саморекламата ,която си правят българските производители за някакъв изключителен успех на техните вина на американския пазар. Тука могат с часове да коментират за аржентинските, калифорнийските ,чилийските и пр ,които са предпочитани. Като цяло САЩ са сравнително млад винопроизводител,но трябва да се отбележи ,че много бързо се наредиха сред световните винопроизводители. Тук също има райони ,които са изцяло посветени на производството на уникални вина. Тип шато с възможност за почивка и дегустация има на много места и определено  привличат хора ценители и с дълбок джоб. Да не говорим за кулинарните  и дeгустационни обиколки на винарските райони,някои даже със статут на винарски курорти.Има атрактивни  аукциони на вино ,някои с благотворителна насоченост и участието на производители и купувачи е на изключително високо ниво и въпрос на престиж. Не съм чула в България да има такива събития от такъв мащаб, освен една" Винария "в която българските производители се ритат по кокалчетата и разчитат на спирт от Италия и сира от Македония в голяма степен. Не съм видяла да има съответствие между произведени количества и налични лозя . В САЩ има внос на вина от Италия, Франция,Чили  ..впрочем на вина от цял свят,каквито искаш. Щандовете в супермаркетите са препълнени в няколко редици с вина,защото като цяло САЩ са добър пазар на вина. Бутиковите вина можеш да си поръчаш. Някои се доставят по-бавно, но не е невъзможно.Ако наистина искаш да изненадаш приятелката си и имаш възможност организирай   и я изненадай с една обиколка на Напа Вали в Калифорния и все едно си и подарил преживяване в Тоскана в Италия. Разликата е само,че ще чува повече английска, отколкото италиянска реч.Преживяването е 1 към 1.Другия вариант е ,ако чак толкова при това изобилие се е затъжила за българско вино е да й поръчаш да й го доставят на адрес, стига от тази марка да има внос в САЩ, или да избереш някое ,което вече го има тук на пазара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, мисля че се изясни. Благодаря на всички, изказали мнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Myanmar написа:

Нещо страшно е. Питай първо. В БГ пощи станах свидетел как една жена можеше да изпрати тенджера, но само БЕЗ стъкления ѝ капак. Флаконите са забранени, виното не знам как и дали минава.

И в обратна посока е страшно. Исках една доставка, на законно нещо, обаче т.к. можело да има съмнения и да станат проблеми за доставчика, ми отказаха.

ПП: В туба ще ти излезе много по-изгодно отколкото в стъкло.

Никакви БГ пощи!
Пощите в Европа имат тонове ограничения когато се изпраща международна пратка, за което вина имат правителствата и авиокомпаниите но пък голяма част от които забрани са абсолютно резонни предвид сигурността на полетите. Затова се отива при куриер, най лесно за България Спиди(зашото имат офиси навсякъде а и цените им не са по-различни за международен превоз).
Отиваш и питаш първо дали е възможно изпращането на алкохол и изрично подчертаваш наземен транспорт(това значи без самолет) което пък значи че щом е за щатите ще ви се вземе акъла от чакане, но този е варианта, понеже самолетите  и самолетните превози на пратки имат наистина огромен списък от забрани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Bubbles написа:

най лесно за България Спиди(зашото имат офиси навсякъде а и цените им не са по-различни за международен превоз).

Гърция, Румъния, Унгария, Хърватия, Словения, Чехия, Словакия и Полша. Къде видя САЩ?

преди 6 часа, Bubbles написа:

питаш първо дали е възможно изпращането на алкохол и изрично подчертаваш наземен транспорт(това значи без самолет) което пък значи че щом е за щатите ще ви се вземе акъла от чакане

Какво ще чака за наземен транспорт, да се преместят тектоничните плочи и Европа да се свърже с Америка ли haha.png

преди 14 часа, valkiria1 написа:

Освен това не разбирам идеята да се прати подарък вино на човек, живеещ в страна в която, се продават вина от цял свят.

Не ти е за първи път да не разбираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Гърция, Румъния, Унгария, Хърватия, Словения, Чехия, Словакия и Полша. Къде видя САЩ?

Е аз съм ги ползвал за колети до и от Франция с неща с батерии и тн. които са забранени за по пощата, имат си услуга и за извън ЕС.

преди 1 час, Myanmar написа:

Какво ще чака за наземен транспорт, да се преместят тектоничните плочи и Европа да се свърже с Америка ли

Ти комай за кораби не си чувал а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Е аз съм ги ползвал за колети до и от Франция с неща с батерии и тн. които са забранени за по пощата, имат си услуга и за извън ЕС.

Как имат, като нямат. Питах ги за съседна Сърбия - нямали доставка.

Ти комай за кораби не си чувал а?

Ти комай наземен транспорт не си чувал какво значи haha.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Myanmar написа:

Как имат, като нямат. Питах ги за съседна Сърбия - нямали доставка.

https://speedy.bg/bg/air-express

Друг е въпрса че май нямат опция за трнспорт без самолет извън Европа.

преди 10 минути, Myanmar написа:

Ти комай наземен транспорт не си чувал какво значи haha.png

Е ок, не знам какъв е термина за транспорт по вода, все пак смятам е ясно какво съм искал да кажа на човека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Европа имаш право до 2 литра алкохол да внасяш за лична употреба.За САЩ едва ли е повече.За два литра вино струва ли си, всичките тези гимнастики.Другарката ще мине според мен и без виното на дядо ти у юнайтет стейдс.Ако искаш да я ухажваш отиди до там и я заведи за един уикенд до Вегас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Чингис Хан написа:

и я заведи за един уикенд до Вегас.

Ба че то за нея Вегас ще да е тривиално, по-добре тя да хване самолета и бай Пешо да я заведе у Видин да пробва едно яко отелско вино.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба че то за нея Вегас ще да е тривиално, по-добре тя да хване самолета и бай Пешо да я заведе у Видин да пробва едно яко отелско вино.

Тя ако е искала в бегето е щяла да си седи в бегето, не да зацепи за юнайтестейц.25 години демокрация ева мамата на всичко в бегето.Ония ден ядох едросмляна българска лютеница и автомат се просрах като карталански вълк и рязко отпаднах физически.Повече нищо българско не искам да слагам в устата си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Вaсил написа:

Помни си думите.

Васко ядене имах предвит, не бъди буквалист.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Вaсил написа:

Е де-шопска салатка,смилянски боб ...луд ли си?

аве кой яде тавис работи при наличие на кифтаци, кибапчита и пръджоли ве

преди 3 часа, Чингис Хан написа:

Васко ядене имах предвит, не бъди буквалист.

ан тъй
ранътъ прай борбътъ
шъ ми са бори он със смилянски боп, дек мое само да връвиш и да си пръцкаш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Вaсил написа:

Е де-шопска салатка,смилянски боб ...луд ли си?

Сега чакам от бегето да дойде Сливенска перла ракия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, дръндю написа:

Е ти ся покрай изборите ша загладиш косъма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, дръндю написа:

Виж за картофени кюфтета знам,ама идея си нямах че си придобил умението да сътворяваш кебапчета и пържоли от картоф.Иновативен кюнец ще се окажеш ти мхм :D 

преди 15 часа, Чингис Хан написа:

Сега чакам от бегето да дойде Сливенска перла ракия.

A така,после чакай Дунавска русалка в летяща кутия :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Вaсил написа:

A така,после чакай Дунавска русалка в летяща кутия :D 

От твоите уста в божиите уши:wors:

Пък, ако стане ще те викам да играеш кумска ръченица:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Вaсил написа:

Виж за картофени кюфтета знам,ама идея си нямах че си придобил умението да сътворяваш кебапчета и пържоли от картоф.Иновативен кюнец ще се окажеш ти мхм :D 

ногото сигън ней кът тея...требе да оцеляваме

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване