Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с отваряне на PDF файлове

Виж решението Разрешен от Kolev71,

Препоръчан отговор

Здравейте,

Изпратих диск със записани файлове в PDF формат до получател в Англия.Аз имам Windows 7 а той 10.Оплаква се че не може да отвори нищо от диска.

Ето част от писмото му : "I cannot even get as far as seeing the content of the discs on the computer. My DVD/R using Win 10 Pro will not even open the discs sadly, so although I know there to be data on them (you have said so and I can also see it by visual inspection of the discs) I cannot access any of it. None of the three discs will load or open the file content on my system. When I try to view the content, the drive opens and ejects the disc, asking for a data disc to be inserted - ergo, my DVD/R cannot read the discs at all. It doesn't seem to recognise them as discs even."

Възможно ли е това и как може да му се помогне. Благодаря !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При теб отваряха ли се? Да пробва на друг компютър, може устройството му да е повредено. Защо не му пратиш файловете по поща или не ги качиш на някой web host?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Твоя познат, за да отвори файловете или каквото там е записано на дисковете трябва да има инсталиран някакъв PDF четец, било то Acrobat Rider или някаква друга програма, която ще отвори самите файлове. Това явно не е така от написания негов текс.При отказ DVD четящото устройство веднага ще извади съобщение да се намери програма от инсталираните на компютъра, която може да отваря  файлове с разширение .pdf.  След това той асоцира тази програма, която ще стане подразбираща се за  разширения от рода на PDF и компютъра автоматично ще разрешава на всички файлове  да се отварят с посочено от устройство. Ще забележи, че когато софтуерът за pdf е асоциран вече иконките на файловете, но не и на папките ще се променят със символа за PDF формат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Kolev71 написа:

Твоя познат, за да отвори файловете или каквото там е записано на дисковете трябва да има инсталиран някакъв PDF четец, било то Acrobat Rider или някаква друга програма, която ще отвори самите файлове. Това явно не е така от написания негов текс.При отказ DVD четящото устройство веднага ще извади съобщение да се намери програма от инсталираните на компютъра, която може да отваря  файлове с разширение .pdf.  След това той асоцира тази програма, която ще стане подразбираща се за  разширения от рода на PDF и компютъра автоматично ще разрешава на всички файлове  да се отварят с посочено от устройство. Ще забележи, че когато софтуерът за pdf е асоциран вече иконките на файловете, но не и на папките ще се променят със символа за PDF формат.

Цитат

drive opens and ejects the disc, asking for a data disc to be inserted - ergo, my DVD/R cannot read the discs at all. It doesn't seem to recognise them as discs even

Дисковете изобщо не се разпознават, няма връзка със софтуера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диск или дискове си изпратил, защото се говори за ...."disks". Иначе вероятни причини за пробллема:

1. Неправилно записан DVD диск. 

2. Повредено DVD устройство при получателя.

3. Дисковете са записани във формат, който DVD устройството не може да прочете.

4. Липса на софтуер, който да отвори файловете.

5. Повреден DVD диск по време на изпращането.

Аз лично залагам на повредено DVD устройство, защото се тъврди, че при опит за четене DVD-то изхвърля диска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Raze написа:

Дисковете изобщо не се разпознават, няма връзка със софтуера.

преди 5 минути, Kolev71 написа:

Аз затова съм ти поставил плюса.   Не е редно да се повтарят коментарите, след като по въпроса вече има даден отговор както в твоя случай. По интересно е друго, но не му го написах, защото тук питащите са все обидчиви. Ти го питаш нещо, което е важно: "При теб отваряха ли се? Да пробва на друг компютър, може устройството му да е повредено. ", а той мълчи и не отговаря на никакъв въпрос като партизанин. Ако при питащият всичко е ок, то не се знае при този англичанин какво има инсталирано на компютъра или DVD - му е изправно. Още при питащият не е известно какво и как го е записал, ако въобще е успял

Към Емил!

Понеже си писал, да ти кажа че за сетен път темата не е в правилния раздел. Или трябва да докладвам? Ако е така, вие, като модератори какво правите в този форум?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато питаш по форуми защо не пробваш друг начин, различен от пощенски гълъби (физически носител)? Ако е малък файл може и по мейл, ако е по-голям може и през някой сървър или дори p2p.

И докато ти пише да пробва диска на друго компютър. Уточнаващи: Диска каква марка и + или - беше? Марка и модел на чекръците (усттройствата)? Някои не се разбират добре с другия формат.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че по-добре да се прехвърлят нещата през Интернет. Физически носител е безсмислено да се праща, освен ако не е оригинално CD с музика или примерно DVD/BluRay с филм. Дори да са три пълни DVD-та, това е 10-15 GB и при читава връзка се прехвърля за няколко часа. Услуги има много - WeTransfer, Mega, Google Drive, OneDrive, Dropbox... При нужда нещата се разбиват на архив от няколко части. Ако е чак толкова конфиденциална информация, според мен е достатъчно да се защитят архивите с парола.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kolev71 написа:

Благодаря за изчерпателният отговор.Ще му го изпратя.Да добавя:Дисковете съм ги записал аз с Ashampoo Burning Studio Free v.1.21.5.Той иска дискове,не онлайн.

След записване програмата ги проверява и докладва че записа и проверката са завършили успешно.И аз ги отварям дисковете след това за проверка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Vladimir Tomov написа:

Здравейте,

Изпратих диск със записани файлове в PDF формат до получател в Англия.Аз имам Windows 7 а той 10.Оплаква се че не може да отвори нищо от диска.

Windows 10 има нативна поддръжка на pdf! И не се нуждае от външна програма за разглеждане на този файлов формат! Ако Windows е пипан, десен клик по някой от pdf файловете >Open with >Microsoft Edge (или Google Chrome евентуално) > [OK] 
И коректното заглавие на темата би трябвало да е: Не могат да се отварят pdf файлове от DVD диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kolev71 написа:

Към Емил!

Понеже си писал, да ти кажа че за сетен път темата не е в правилния раздел. Или трябва да докладвам? Ако е така, вие, като модератори какво правите в този форум?

Извини ме Стефо, но аз ще повторя, че като модератор имам права само в раздел хардуер. Темата не е в него и не мога да я местя, коригирам заглавие или нещо друго. Трябва някой от глобалните модератори да го направи. Видях, че си докладвал, но тези доклади ги виждат и другите. Просто ще се изчака, когато някой колега с повече права има време, да направи преместването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Извини ме Стефо, но аз ще повторя, че като модератор имам права само в раздел хардуер. Темата не е в него и не мога да я местя, коригирам заглавие или нещо друго. Трябва някой от глобалните модератори да го направи. Видях, че си докладвал, но тези доклади ги виждат и другите. Просто ще се изчака, когато някой колега с повече права има време, да направи преместването.

Мислех си, че и модераторите имат право да преместват теми поне, когато са във форума. Между другото, точно тогава имаше 2 глобални модератора.И друго. На мен ми прави много сериозно впечатление -  защо почти всички модератори се крият (анонимни) когато са във форума. Единствен, който не практикува това за сега е само   оставиме. Тези въпроси бяха в страни от темата, за което се извинявам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kolev71 написа:

Мислех си, че и модераторите имат право да преместват теми поне, когато са във форума. Между другото, точно тогава имаше 2 глобални модератора.И друго. На мен ми прави много сериозно впечатление -  защо почти всички модератори се крият (анонимни) когато са във форума. Единствен, който не практикува това за сега е само   оставиме. Тези въпроси бяха в страни от темата, за което се извинявам.

Не знам защо се крият. Както виждаш аз си стоя винаги активен, когато съм във форума и с реална снимка. Но това е форум все пак. Не пожелах да ставам глобален, то там е прекалено голяма лудница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Kolev71 написа:

Единствен, който не практикува това за сега е само   оставиме

ами Док, забрави ли го?
ама никак не съ крий!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Vladimir Tomov написа:

Благодаря за изчерпателният отговор.Ще му го изпратя.Да добавя:Дисковете съм ги записал аз с Ashampoo Burning Studio Free v.1.21.5.Той иска дискове,не онлайн.

След записване програмата ги проверява и докладва че записа и проверката са завършили успешно.И аз ги отварям дисковете след това за проверка.

Като му пращаш информация, не забравяй и това съобщение от "Цървул", което също е много важно за   Win 10. Аз не го знаех. Цитирам от неговия пост:

"Windows 10 има нативна поддръжка на pdf! И не се нуждае от външна програма за разглеждане на този файлов формат! Ако Windows е пипан, десен клик по някой от pdf файловете >Open with >Microsoft Edge (или Google Chrome евентуално) > [OK] "

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Проблеми с отваряне на PDF файлове
преди 5 часа, Raze написа:

Дисковете изобщо не се разпознават

Това е единственото вярно написано, всичко останало е спам, вкл. "Kalin Karaboychev промени заглавието на Проблеми с отваряне на PDF файлове", което трябва да бъде Проблеми с отваряне на записани DVD дискове!

Човекът ако някога успее да отвори диск, ще успее и нататък, залагам за негово неработещо устройство.

Също така бих попитал автора за марката, модела и от къде са закупени празните дискчета?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Vladimir Tomov написа:

И аз ги отварям дисковете след това за проверка.

Което не пречи неговото DVD да е замърсено/дефектирало...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, JKirilov написа:

Това е единственото вярно написано, всичко останало е спам, вкл. "Kalin Karaboychev промени заглавието на Проблеми с отваряне на PDF файлове", което трябва да бъде Проблеми с отваряне на записани DVD дискове!

Човекът ако някога успее да отвори диск, ще успее и нататък, залагам за негово неработещо устройство.

Също така бих попитал автора за марката, модела и от къде са закупени празните дискчета?

maxell DVD-R data/video  16x/1x закупени от Dinoel.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVD-R е по-стария формат (с около 5-6 години) и се поддържа от абсолютно всички устройства за РС. Малко по-ненадежден е. Максел е марка на принц Хитачи и са добри носители.

Остава устройството на англичанчето. Погледнах, около 15 паунда за вътрешно, 20-25 за външно устройство. Вероятно само куриерът е бил по-скъп. Просто да си купи човека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване