Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възстановяване на файлове след преинсталация.

Препоръчан отговор

Въпроса ми е дали е възможно след преинсталация на ОС да се възстановят файлове и по какъв начин? 

тва.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е писано по диска, където са били старите файлове-не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи. Това за същия дял на диска, на който се прави инсталацията ли  или на друг става въпрос? Ако е на същия дял и е направена нова инсталация, щанса е почти нулев, но пак зависи от размера на дяла и къде точно и какво е имало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Зависи. Това за същия дял на диска, на който се прави инсталацията ли  или на друг става въпрос? Ако е на същия дял и е направена нова инсталация, щанса е почти нулев, но пак зависи от размера на дяла и къде точно и какво е имало.

За същия дял на който е направена новата инсталация става дума. Файловете са изображения (около 200 хиляди снимки). Това е единственото, което се иска да се възстанови. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, JohnTRIVOLTA написа:

На незаписаното място може да се възстанови каквото е имало !

Ми разбира се. За какво говорят останалите. И въпросът е преди преинсталацията правено ли е дълбоко форматиране.

Първо спри всичко, което продължава да ти пише на компютъра - торенти, ъпдейти на ОС и т.н.

Аз съм ползвал https://www.kaldata.com/софтуер/recuva-51082.html и съм много доволен от нея. В този форум съм виждал негативни коментари за нея. Нека по-опитните предложат други алтернативи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В SergeiStrelec образа има EaseUS Data Recovery Wizard(например). Ако по диска не е било писано нищо ново след "прецакването", може да се възстанови голяма част, ако не цялата информация. Личен опит, пак с д/г такъв капацитет(~1.5TB).

Записваш на флашка, boot-ваш, стартираш програмата, действаш. В случай, че не обърнеш внимание в програмата: Информация не се възстановява върху същото устройство, на което си я "загубил"!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, hudyr написа:

В SergeiStrelec образа има

DiskGenius Pro, който също чудесно се справя със проблемна/изгубена/изтрита информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване