Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Преди няколко дни си взех нов компютър, който работи перфектно и няма никакви проблеми, обаче има нещо, което не знам как да си обясня, а и вероятно не мога. :) Когато включа компютъра и се появят надписите на дъното, буквите са леко замазани, а ако вляза в BIOS, цветовете не изглеждат нормални. Когато обаче се появи надписа с юзъра, всичко е наред и няма такива симптоми. Ако го изключа и включа в тока, този феномен го няма, но след рестарт, пак е така, макар и невинаги. При инсталирането на ОС, буквите пак бяха замазани, а големите наподобяваха 3D. Монитора ми е старичък и ползвам преходник от VGA, към HDMI. Инсталирал съм драйвери на видео карта, дъно, процесор и още няколко. Като цяло, всичко върви нормално, само това ми е странно. Конфигурацията е следната:

• Дъно - ASROCK B450M PRO4 /AM4;
  • Процесор - AMD RYZEN 5 3600 4.2G BOX;
  • Видео карта - MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB Aero ITX OCV1;
  • RAM - 16G DDR4 3200 KINGST HYPER FUR;
  • SSD - KINGSTON SA2000M8/500G M2 PCIE;
  • HDD - 1T SG SATA 6G /3Y /ST1000DM010;
  • Захранване - PSU SEASONIC SSR-650LM GOLD

Ако някой знае нещо, нека сподели.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JKirilov написа:

Да не е с кинескоп? Ако е - нормално.

Не е кинескоп, LCD е, просто е старичък и реших, че може да е от него. Сега обаче инсталирах още по-нови драйвери за видеото, които бяха 500+ MB и след няколко рестарта, не се наблюдава това замазване. предните си ги дръпна ОС, обаче аз реших да видя от сайта на NVidia и се оказа, че има и други, по-нови. Ще го следя. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Traxex написа:

преходник от VGA, към HDMI

Искаш да кажеш обратното - HDMI->VGA. И това е проблема - преходника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Traxex написа:

Не е кинескоп, LCD е, просто е старичък и реших, че може да е от него. Сега обаче инсталирах още по-нови драйвери за видеото, които бяха 500+ MB и след няколко рестарта, не се наблюдава това замазване. предните си ги дръпна ОС, обаче аз реших да видя от сайта на NVidia и се оказа, че има и други, по-нови. Ще го следя. :)

Драйверите не участват в показването на началния екран и менютата в биос-а.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AERO ако не греша поддържа аналогова връзка през DVI. 

Имам предвид с преходник за 5 лв. и не трябва скъп конвертор за преобразуване на сигнала цифров в аналогов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Roujin Z написа:

Имам предвид с преходник за 5 лв. и не трябва скъп конвертор за преобразуване на сигнала цифров в аналогов.

Цялата 1ххх серия не поддържа аналогов видео сигнал, а тази карта ще поддържа - защото ... ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Roujin Z написа:

Няма такова нещо.

Specification GeForce GTX 1050 Ti AERO ITX 4G OCV1 | MSI Global

Цитат

DL-DVI-D

Difference Between DVI-I and DVI-D | NVIDIA (custhelp.com)

Цитат

A DVI-D connector on a graphics card sends out a digital signal only, while a DVI-I connector can send out a digital signal (for digital displays such as flat panel LCD monitors) as well as analog signal (for older displays such as a CRT monitor) using a DVI to VGA adaptor

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мониторът е? (ако е монитор, а не телевизор). Тези стартовите екрани са с друга, доста по-малка резолюция. Пробвай да им сложиш стоп кадър и да натиснеш <Auto> на монитора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поради една или друга причина, рестартирах доста пъти тази вечер, но току-що влязох за нещо я BIOS и след това, пак имаше леко замазване. Монитора е Philips 193V5. Да, всъщност беше правилно да напиша HDMI към VGA.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си нормален монитор, при който няма да ползваш подобни преходници и ще се оправи проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване