Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Превод на дълъг текст - как?

Препоръчан отговор

Как може да се преведе дълъг текст, електронна книга например, защото Google Translate превежда до към 5000 знака?

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Начинът е следния: създаваш празен word документ и в него поставяш копирания текст от това, което искаш да превеждаш. След това го записваш като .htm файл . Отваряш .htm файла в браузъра (моят е цент)

Ма ти май си по-заядлив от колкото си мислех ... Глей 'са - айде ми преведи ей тази книга - KAL007 - Сахалин . Ако не можеш - недей повече да дрънкаш. Ако можеш - кажи ми как си го направил.

Какво давам, казах му че може да пробва FREE, а дали ще плаща той си решава. Ти ползвал ли си въобще тази въпросната платена услуга, че да я пренебрегваш така ? Аз не съм, но съм сигурен че има з

Публикувани изображения

преди 1 минута, dimy написа:

Google Translate

става все по-добър, но не може да превежда книги и други сложни текстове, особено технически.

Затова се дава на преводач.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всичко друго се нарича машинен превод.

И все пак:

https://www.deepl.com/pro?cta=homepage-free-trial

Може да тестваш 30 дни безплатно превеждане на текстове с неограничена дължина (поне така твърдят), както и файлове до 10 мегабайта, но до 20 файла на месец с "Advanced" плана, който стандартно е 20 евро на месец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И все пак:
Може да тестваш 30 дни безплатно превеждане на текстове с неограничена дължина (поне така твърдят), както и файлове до 10 мегабайта, но до 20 файла на месец с "Advanced" плана, който стандартно е 20 евро на месец.
Да, видях го тоя сайт. Не знаех , че има пробно превод на дълъг текст. Е, и това е нещо. Ще го пробвам.

10х

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@dimy Старо куче, съдейки по старото си заблудено разбиране за читав софтуер, а пък с разбиране като на новоизлюпен ламер да задаваш странни въпроси, чийто отговори дори сам би могъл да намериш или да се усетиш да опиташ/тестваш. Слагаш си приставката на Гугъл и превеждаш всичкото текст! Че и акъл за пари да плащаш дават други спецове. Времето с "първи петли" отдавна е отминало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво давам, казах му че може да пробва FREE, а дали ще плаща той си решава.

Ти ползвал ли си въобще тази въпросната платена услуга, че да я пренебрегваш така ? Аз не съм, но съм сигурен че има защо да е именно платена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ползвам плъгин за превод на цели сайтове с Google translate.

преди 6 минути, [email protected] написа:

Ти ползвал ли си въобще тази въпросната платена услуга, че да я пренебрегваш така ? Аз не съм

haha.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Бонбон с катран! написа:

@dimy Старо куче, съдейки по старото си заблудено разбиране за читав софтуер, а пък с разбиране като на новоизлюпен ламер да задаваш странни въпроси, чийто отговори дори сам би могъл да намериш или да се усетиш да опиташ/тестваш. Слагаш си приставката на Гугъл и превеждаш всичкото текст! Че и акъл за пари да плащаш дават други спецове. Времето с "първи петли" отдавна е отминало.

:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, [email protected] написа:

И все пак:

Не става, при регистрацията иска банкова карта. Не съм съгласен.

преди 14 часа, Бонбон с катран! написа:

Бонбонче, бе ти си на всяка манджа мерудия, а? Прочете ли какво съм написал отгоре? Електронна книга ! Как с тая приставка може да преведеш да речем 200 или 1000 страници, а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, dimy написа:

Електронна книга ! Как с тая приставка може да преведеш да речем 200 или 1000 страници, а?

Що бре,и на мен понякога ми се налага та приставката върши все пак работа.Гугъл,Бинг...

BlUjRDR.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Вaсил написа:

Що бре,и на мен понякога ми се налага та приставката върши все пак работа.Гугъл,Бинг...

Добре, казваш че ти върши работа ... как превеждаш 500 стр. ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dimy написа:

Добре, казва че ти върши работа ... как превеждаш 500 стр. ?

Не ми се налагало до сега подобно нещо.Позвам я за части които не разбирам примерно,ама 500 стр...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Вaсил написа:

Не ми се налагало до сега подобно нещо.Позвам я за части които не разбирам примерно,ама 500 стр...

Приятел, и ти ли не си прочел въпроса ми?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, dimy написа:

Приятел, и ти ли не си прочел въпроса ми?

Прочетох го-не се ли вижда че съм отворил електронна книга в браузъра?

Успех! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.03.2021 г. в 21:06, dimy написа:

Как може да се преведе дълъг текст, електронна книга например, защото Google Translate превежда до към 5000 знака?

на 27.03.2021 г. в 13:19, dimy написа:

Бонбонче, бе ти си на всяка манджа мерудия, а? Прочете ли какво съм написал отгоре? Електронна книга ! Как с тая приставка може да преведеш да речем 200 или 1000 страници, а?

А ти четеш ли се какво пишеш? Правиш опитите си с Гугъл Транслейт от браузъра, а после се отмяташ и ми философстваш, че не става дума за знаци, а за документ (книга). До сега как превежда с Гугъл Транслейт, че се оплака от него, а? Копираш си знаците и ги поставяш в HTML и си превеждаш отваряйки го с браузъра! Да те уча как да копираш ли вече? Да не си плиткоумно дете или се вдетеняваш като възрастен човек?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Бонбон с катран! написа:

А ти четеш ли се какво пишеш? Правиш опитите си с Гугъл Транслейт от браузъра, а после се отмяташ и ми философстваш, че не става дума за знаци, а за документ (книга). До сега как превежда с Гугъл Транслейт, че се оплака от него, а? Копираш си знаците и ги поставяш в HTML и си превеждаш отваряйки го с браузъра! Да те уча как да копираш ли вече? Да не си плиткоумно дете или се вдетеняваш като възрастен човек?

Ма ти май си по-заядлив от колкото си мислех ...

Глей 'са - айде ми преведи ей тази книга - KAL007 - Сахалин . Ако не можеш - недей повече да дрънкаш.

Ако можеш - кажи ми как си го направил. Нали за това е форума, а?

А епитетите си ги запази за тебе, plz.

Спойлера е за теб.

Spoiler

Американски форум: питаш и ти отговарят.
Руски форум: питаш и те питат.
Български форум: питаш и ти обясняват колко си ТЪП.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, 2249 написа:

Здравейте.

Отдавна Гугъл предлага и превод на документи. Би трябавло да свърши работа.

Би трябвало, ама - не ще. Опитах.

Опитай и ти, ето ти по-горе книгата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dimy написа:

Би трябвало, ама - не ще. Опитах.

Опитай и ти, ето ти по-горе книгата.

Копирах текста от TXT файла и го конвертирах в HTML. (Текста в браузъра се получи както трябва - с редове). Но за съжаление приставката не желае да преведе офлайн съдържание от компютъра. Много ме озадачи тази аномалия.
@2249 линка за документи превежда успешно само мъничко - много мъничко! Тоест, не превежда!

Опасявам се, че Гугъл не умее да превежда масивен текст. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване