Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нови части за лаптоп или ?

Виж решението Разрешен от plamen_petrov_80,

Препоръчан отговор

Здравейте група да  попитам имам стар лаптоп HP G 62 всичко е вече за подмяна като почнем от харда , който ще се замени с ССД само за ОС и програми , смяна на термопаста , малко рам още 2 гб искам да добавя . Днеска говорих с едно момче каза няма смисъл да наливаш пари в този лаптоп . Вие какво мислите да влагам ли средства още 5 години да ме държи или да купя един бизнес клас втора ръка до 500/600  лв с гигабитова ланка , ссд , ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

Здравейте група да  попитам имам стар лаптоп HP G 62 всичко е вече за подмяна като почнем от харда , който ще се замени с ССД само за ОС и програми , смяна на термопаста , малко рам още 2 гб искам да добавя . Днеска говорих с едно момче каза няма смисъл да наливаш пари в този лаптоп . Вие какво мислите да влагам ли средства още 5 години да ме държи или да купя един бизнес клас втора ръка до 500/600  лв с гигабитова ланка , ссд , ...

Като за начало напиши пълния модел на лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Като за начало напиши пълния модел на лаптопа.

Пак четеш между редовете Емоо HP G62 това е .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, adersa написа:

Пак четеш между редовете Емоо HP G62 това е .

image.png.2fd4e742dda64b458efcc5bc79cfe169.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде тогава напиши пълните параметри окйто имаш сега и какви точно мислиш да смениш/добавиш и за какви пари!

Може да споменеш с каква OS го ползваш и какъв софтуер желаеш да работи на него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам Win 7 32 bit , рам , Ddr 3 , искам да сложа ссд до 100 лв само за ОС и програми харда ще се ползва докато умре за игри и други неща , обаче момчето ми каза ами ако някой ден умре дъното ? язък за вложените пари .

преди 5 минути, Емил Костов написа:

image.png.2fd4e742dda64b458efcc5bc79cfe169.png

Пиша сега от компа лаптопа не е при мен утре ше погледна за точният модел .

Обаче кажете какво да правя имам мерак да го подсиля

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

SSD винаги можеш да го ползваш в друг лаптоп с 2,5" слот или в настолна машина, а реално само за OS и програми - аз бих взел добро употребявано 240-256GB SSD за до 40 лв.

За 70 лв. можеш да си намериш дори 500GB.

Оперативна памет 2GB DDR3 - не би трябвало да надвишава 20 лв. - отново употребявана. Ако обаче общата стане над 3GB трябва да минеш на 64bit OS.

Реално би трябвало да можеш да подкараш 8GB на тази система.

Минимална инвестиция от 40 лв. (само + SSD) или 60 лв. (SSD+RAM) срещу "да купя един бизнес клас втора ръка до 500/600  лв с гигабитова ланка" - има доста голяма разлика в цените!

- чудно ми е за какво точно ти е гигабитовата лан карта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

Реално би трябвало да можеш да подкараш 8GB на тази система.

Четох в форума на HP за моя лаптоп , че събира до 8гб но не ми тряя пак толкова бе играя тежки игри по скоро онлайн но и те вече натежават за лаптопа .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е пред теб - проверяваш:

- натоварването на процесора

- натоварването на графично ядро

- заетата оперативна памет

- пробваш въпросните игри под различен браузър

така, че имаш някаква бегла представа какво може твоята сиситема. Знаеш и всичко друго с нея - корпус, захранване, батерия, проблемни пиксели, счупвания, своеволия от нейна страна и т.н.

На база всичко това можеш да прецениш дали на теб реално ти върши работа, защото глобално машината все още има хляб в нея, но не за всекиго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

На база всичко това можеш да прецениш дали на теб реално ти върши работа, защото глобално машината все още има хляб в нея, но не за всекиго.

Аз знам , че има още хляб в машината искам да ме държи още минимум 5 години и вече след това ще се мисли за нещо до 1000 лв лаптоп .Никой не ми отговори на въпроса заслужава ли си да влагам пари в лаптопа ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е обема на диска ти сега? Колко от него е зает, а колко излишни неща реално имаш на него? - така ще се разбере колко голямо SSD ти трябва за да ползваш само него. Аз така и не разбрах колко точно оперативна памет имаш, но ако сега е 3GB - не пипаш нищо и се пробва само със смяна на диска.

Ако трябва да сме честни - по-добре 3GB RAM + SSD с 32bit OS,  отколкото 4GB RAM + HDD (в частност 5400 оборота) с 64bit OS.

Само ти знаеш колко здрав е лаптопа ти сега!

Амбицията да те изкара още 5 години минимум ... еми какво да ти кажа, моя скоро става на 13 години, като има едни сигурни 50 000 работни часа - ама преди 13 години не знаех, че ще издържи толкова. И ъпгрейди съм му правил и то по-скъпи от твойте - гробо във времето би трябвало да съм дал допълнително до 220 лв. като дори все още няма SSD.

Дори да вземеш нова машина отново няма гаранция за 5 години!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, adersa написа:

Аз знам , че има още хляб в машината искам да ме държи още минимум 5 години и вече след това ще се мисли за нещо до 1000 лв лаптоп .Никой не ми отговори на въпроса заслужава ли си да влагам пари в лаптопа ?

Като напишеш точния модел ще видим с какъв процесор е и колко РАМ може да му се сложи и ще се прецени има ли смисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, plamen_petrov_80 написа:

Какъв е обема на диска ти сега? Колко от него е зает, а колко излишни неща реално имаш на него? - така ще се разбере колко голямо SSD ти трябва за да ползваш само него. Аз така и не разбрах колко точно оперативна памет имаш, но ако сега е 3GB - не пипаш нищо и се пробва само със смяна на диска.

На първият въпрос нямам идея как да ти отговоря за кой диск за Ц ЛИ ? Излишни неща имам доста . В момента съм с 3 диска C/D/E програми най-често използвани са офис пакет , pdf adobe , deamon tools . За точната заета рам прикачвам снимка . Как да видя точният модел на лаптопа ?

Заснемане.PNG

преди 12 часа, adersa написа:

Raze какво смешно има в написаното ?

преди 9 часа, plamen_petrov_80 написа:

Ако трябва да сме честни - по-добре 3GB RAM + SSD с 32bit OS,  отколкото 4GB RAM + HDD (в частност 5400 оборота) с 64bit OS.

Ще го имам на предвид .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, adersa написа:

кое ?

С тоя процесор забрави нещо да ти работи, камо ли пък да караш 5 години. Няма смисъл да набутваш пари в тази машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Младеж! Не си от вчера в този форум за да не знаеш как се пита по технически въпроси, особено касаещи това, за което питаш. Емил няколко пъти вече те подкани да напишеш нещо по конкретно за него, а ти си пуснал някаква обща картинка. Ето ти една малка програмка, която основно ще те запознае със лаптопа, а и тези, които ти отговарят. Изтегляш файла и го разархивираш. Програмата не се инсталира на лаптопа. От нея ще видиш ти, а и отговарящите какво в момента е инсталирано на него като хардуер и то със подробности, стига да си заинтересован. Пламен ти е дал много добро предложение във последният си пост, но като го четеш, мисли за какво ти пише. Запази си този фаил и си го ползвай за всеки един компютър, дори и след 5 годинi - ако искаш!  Менюто на програмата можеш да го направиш и на български език от нейните настройки.

Линкът е проверен, тегли се и се разархивира със WinRAR

Ето ти и снимка на началния екран:

"Ще го имам на предвид ."

Не да го имаш в предвид, а трябва да послушаш Пламен в това, което ти е написал!

Линк:   https://dox.abv.bg/download?id=26e1bdae8f

ScreenShot005.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При това положение, вече могат да се намесят с коментари и съвети - една камара от хора, от които ще научиш много полезна информация.

Ето какво бих направил аз по твоя случай с минимум пари. 

1. един SSD  disk до 120 гигабайта , дори и втора ръка (тук вече трябва да е проверен че работи добре) на минимална цена. За операционна система и инсталиран софтуер ти са напълно достатъчни. 

2. При положение че не записваш дискове, записвачката е излишна. Там ще поставиш Сигейта (320 гигабайта)  на който ще качваш всичко останало - все едно, като архив. 

3. При монтиран SSD, без втория диск, качваш наново операционната си система, която е  Win 7 - 32 бита. Предварително си намираш всички драйвери и си ги записваш на флашка от съпорта на HP.

4 Когато качиш операционната система, чак тогава ще поставиш HDD-то в Cady - то и ще го монтираш на мястото на записвачката. Не трябва да забравяш и нещо основно. Понеже е имало инсталирана операционна система на HDD-то, това значи, че трябва дискът ти вече да е преформатиран и бутващия дял инсталиран от старата ти ОС не трябва да го има. Тук трябва да знаеш как трябва да се процедира в този случай. Иначе, компютърът ти няма да стартира  заради малкия дял (100 до 500 мегабайта) който все още се намира и на него. Защо ти ги пиша тези неща? Затова, защото постоянно се занимавам с инсталации и ремонти само от тези две фирми - HP  и Fugitsu. Действай. Остани си  с тази памет или до 3 гигабайта, и същата операционна система, както и Пламен те е посъветвал по горе. Накрая, лаптопа няма да стане като тези от 5000 лева. Колкото се "забърза" толкова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колев благодаря за съветите точно от описаното от теб си говорихме вчера с едно момче и той каза същите неща , които описа в коментара ти . Задължително ОС ще е 7 32 битов навиват ме да добавям още 2 гб рам но според мене ще е излишно ще добавя само една плочка 1 гб . Ссд да то 100 гб ще ми е достатъчен за ОС и програми .

Също искам да си сменя и USBтата и те заминават доста често вече прекъсват за лан картата няма смисъл ще се търси външна гигабитова е по добрият вариянт за лаптопа и тя вече едвам издържа .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, adersa написа:

Колев благодаря за съветите точно от описаното от теб си говорихме вчера с едно момче и той каза същите неща , които описа в коментара ти . Задължително ОС ще е 7 32 битов навиват ме да добавям още 2 гб рам но според мене ще е излишно ще добавя само една плочка 1 гб . Ссд да то 100 гб ще ми е достатъчен за ОС и програми .

Също искам да си сменя и USBтата и те заминават доста често вече прекъсват за лан картата няма смисъл ще се търси външна гигабитова е по добрият вариянт за лаптопа и тя вече едвам издържа .

Явно и друг те е посъветвал какво евентуално основно би могъл да промениш. Сега добре виждаш на Мемори Рам какви са ти таймингите на тази ти памет, съответно и честотата.(8-8-8-20) и 530 мегахерца. когато си търсиш друга такава памет като втора плочка, тя трябва да е минимум с това, което виждаш на основната(която е инсталирана) В противен случай Паметта ще работи на тази, която ти е най малка по параметри. И е по добре паметта да работи в двуканален режим, а не както ти е била до сега. Това ще се получи, като сложиш другата RAM на свободния слот. (при теб са само 2 слота) При положение че добавиш наместо 1,   2 гигабайтова RAM, както е казал Пламен, няма да е толкова ефективно заради това, че от втората ти остават неползвани при 32 битова ОС около 5-600 мегабайта. Затова в такъв случай те е посъветвал да минеш на 64 битова, но това допълнително ще ти натоварва повече системата. И още малко от мен. Ще останеш доволен, ако повечето от програмите ти са инсталирани портативно. Особено тези, които като инсталация са големи по обем( браузъри, четци на формати и други. Моят съвет:

Правиш си една папка във устройство С - главна директория и в нея правиш "инсталация на почти всяка програма, която има и своя , портативна версия. По долу ще ти покажа със снимки.

Смяната на USB на дъно за лаптоп е отговорна задача и смятам, че въобще не е за твоята намеса. После: Самите USB куплунзи трябва да са от модел, който обезателно ще може да се подмени директно на твоето дъно. В противен случай, съм уверен, че ще си купуваш нов лаптоп. За WI-FI картата:

Дори да я смениш с друга, която е двубандова, не си мисли че интернета ти ще скочи със 200 - 300 мегабита. Ако очакваш това, явно нищо не разбираш ни от интернет, най малкото от комуникации. На тебе основното е, че лаптопа ти е много стар и бавен. Особено, както е до този момент със този "заспалия" твърд диск.За "склад" той си става и е добре, но за ОС е под всякаква критика, особено във твоите ръце. Има и още един куп препоръки, които бих ти направил, но да пиша като Паисий в 21 век, хич не ми е удобно и приятно, когато има съвсем модерни комуникации за целта. Ето, за това ти говоря. Ще ти направя 2-3 снимки, а ти сам трябва да се ориентираш какво и как трябва да го направиш. Успех

77.jpg

78.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за WI FI картата изобщо не  я използвам , а за ЛАН картата . Портативни програми рядко използвам преди използвах мозила ама много забиваше портал версията и я разкарах . За адобе не искам да рискувам с портал версия искам директно от системите на застраховките да си отварям файловете за печат с оригиналната програма .

Лан картата я описвам за смяна няма да е лесно както си мислих ще трябва цялото дъно да се смени . Ще инвестирам в външна гигабитова .

преди 6 минути, Kolev71 написа:

Смяната на USB на дъно за лаптоп е отфоворна задача и смятам, че въобще не е за твоята намеса

Изобщо не съм си и помислил за това :) лаптопа ще се води в сервиз и там ще сменят каквото им кажа :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При новата информация е най-добре да потърсиш правилния модел "нов" лаптоп за теб.

Обосновка:

- процесора е за смяна - да има евтини i3-330M и нагоре, но ако минеш през сервиз ще оставиш една риза само за това.

- USB портовете - глобално забрави - аа лично не разбрах кое точно в тях е проблема - контролера, самия физически порт - че на него пък какво му се е случило?

- LAN - също забрави за подмяна - отново неясен какъв е проблема, все още не е ясно за какво ти трябва гигабитовата карта, а за външна ... без коментар.

Огледай какви лаптопи има на пазара сега - харесай поне 3 различни модела на хартия, сподели ги тук, сподели точно какво и как искаш да ползваш и ще събереш мнения - междувременно може да потърсиш информативно SSD, RAM, CPU за сегашната си машина, да си изясниш проблемите с USB/LAN и накрая да теглиш чертата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

USB портовете - глобално забрави - аа лично не разбрах кое точно в тях е проблема - контролера, самия физически

Ами аз написах по горе ама кой да чете .Прекъсват по време на работа преди 2 месеца си купих нова мишка и до ден днешен прекъсва мислих , че е менте ама не е.Пуснах една флашка на един от портовете след половин час излиза надпис usb устройството нв е разпознато.За принтера там от време на време прекъсва порта .

и защо пък да забравя ? Говорих с .едно момче каза , че може да стане .Лан картата и тя вече заминава искам на външна гигабитова да видя как ще държи скоростите на булсат имам гигабитово устройство .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Говорих с .едно момче каза , че може да стане

Taка ако ставаше...

Лан картата и тя вече заминава

Как разбра?

външна гигабитова да видя как ще държи скоростите на булсат имам гигабитово устройство

Нищо няма да държи, но интересно е къде ще я включиш? ;)

Заключение - на Стемо ли ще ползваш сервиза? Питай ги каква RAM може да се сложи, с приказки по форуми не става.

Според мен е нужна една плочка 2GB.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване