Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Има ли хора в България, които биха могли да отремонтират тези антични телефони?Специално този екземпляр кабела за свързване в мрежата изцяло липсва.Според продавача технически вътре апарата бил наред.

72B91A11-1C15-42F0-99B3-B8A2E7A6898C.png

86EADA1D-0B7C-4D02-A3CC-B6A28AC0F831.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 69
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Специално за Емо... Списък с адаптерите поддържащи импулсно набиране... Слагаш си такъв адаптер и всякаква IP телефония става достъпна и за най-допотопният телефон с шайба... Подобни адаптъри има и за

Като ти гледам името - това ще е нещо, от ... Монголската империя! С „пет крака“ е само мъжкото магаре! Телефонните линии са „чифт“ - два проводника! Пп. Разбирам, че говориш за „телефонна р

Какво значи локална АТЦ, как ще се пусне сигнал от ператор и как ще се менажира като клиент. Единствените АТЦ централи и услуги се предлагаха от БТК. Другите оператори като А1 и Теленор предлагат само

Публикувани изображения

Това майтап ли е или ...???

Ако само кабела е проблем - ремонта става за 2 минути! Свързване на „2 жички“ - може и без RJ букса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно, но ако не е само кабела? Сега се сетих за един турчин, от както свят светува се занимава с телефони, предимно с модерни.Много е в час. Виждал съм два антични телефона в неговия магазин, мисля, че са по-стари от този.Днес ще ходя да го питам да вида какво ще каже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, baitexpo написа:

И как ще разбереш, че работи? Къде ще го включиш?

Ако задаваш грешните въпроси - ще получиш грешни отговори!

Не е въпроса „как ще разбере, дали работи“! От времето на Александър Бел - принципа на телефона не се е променил много.

Въпросът е - „Как ще го ползва?“ Много трудно ще намери АТЦ, работещо с „импулсно набиране“!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Ако задаваш грешните въпроси - ще получиш грешни отговори!

Не е въпроса „как ще разбере, дали работи“! От времето на Александър Бел - принципа на телефона не се е променил много.

Въпросът е - „Как ще го ползва?“ Много трудно ще намери АТЦ, работещо с „импулсно набиране“!

Едва ли се е засилил да го ползва. Аз останах с впечатлението, че иска да го поправи заради антикварната му стойност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, baitexpo написа:

Едва ли се е засилил да го ползва. Аз останах с впечатлението, че иска да го поправи заради антикварната му стойност.

Ако няма да се ползва - няма смисъл от ремонт. Антикварната стойност си я има като предмет - изработка. Даже да е „реплика“.
Все едно да пиеш от ритон, от Панагюрското златно съкровище!

преди 42 минути, Чингис Хан написа:

Според продавача технически вътре апарата бил наред.

На практика - вътре няма нищо специално, дето да се повреди непоправимо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам в къщи домашна линии от старите,  за адаптерите с петте крака.Само един телефон трябва да звънна да е пуснат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Чингис Хан написа:

Аз имам в къщи домашна линии от старите,  за адаптерите с петте крака.Само един телефон трябва да звънна да е пуснат.

Като ти гледам името - това ще е нещо, от ... Монголската империя!

С „пет крака“ е само мъжкото магаре! Телефонните линии са „чифт“ - два проводника!

Пп. Разбирам, че говориш за „телефонна розетка“ RTSK-4!  http://tpetrov.com/pictures/jpg/telreb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Чингис Хан написа:

Няма как да стане това вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, jhoro написа:

Като ти гледам името - това ще е нещо, от ... Монголската империя!

С „пет крака“ е само мъжкото магаре! Телефонните линии са „чифт“ - два проводника!

Пп. Разбирам, че говориш за „телефонна розетка“ RTSK-4!  http://tpetrov.com/pictures/jpg/telreb.jpg

Грешката е моя.С четири е. Даже интернета ми е още на тая система.

4533181C-8CEF-46E4-9F18-42A8EA6F0AC7.jpeg

FB999B42-841D-4E43-9B03-EC331301ED82.jpeg

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Емо в момента се продават такива антики , точно с тоя адаптер, който съм постнал.Може и да са ги модифицирали не знам нямам представа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Чингис Хан написа:

Грешката е моя.С четири е.

Знам, но това не е важно.
Петия „пин“ беше пластмасов. Прекъсва земното и показва, че има свързване.

преди 15 минути, Чингис Хан написа:

Емо в момента се продават такива антики , точно с тоя адаптер, който съм постнал. Може и да са ги модифицирали не знам нямам представа.

Напоследък си „мечтая“ за осъвременен подобен апарат. Може да не е с шайба, а с бутони.
Отвън - със слушалка, отвътре - „чарколаците“ на стандартен мобилен апарат. Със „СИМ“ и всичко останало.
Просто - малко функции и просто използване. Вдигаш -> набираш -> говориш. Като свършиш -> слагаш слушалката и разговора прекъсва.

А не - „От зеленото говориш, от червеното - мълчиш!

Ще е удобно за възрастни хора с деменции.

преди 22 минути, Емил Костов написа:

Отговор като „от съпорта на Виваком/Майкрософт“ - „абсолютно верен и абсолютно безполезен“.

Впрочем - израза „няма как“ не съм го учил.
Няма начин ... да няма начин!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, -Fu- написа:

Към 5G мрежата, как къде ще го включи :D

По-добре - направо към 6G (network)!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Чингис Хан написа:

Грешката е моя.С четири е. Даже интернета ми е още на тая система.

4533181C-8CEF-46E4-9F18-42A8EA6F0AC7.jpeg

FB999B42-841D-4E43-9B03-EC331301ED82.jpeg

Емо в момента се продават такива антики , точно с тоя адаптер, който съм постнал.Може и да са ги модифицирали не знам нямам представа.

Няма кой да ти пусне такъв сигнал вече. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

Няма кой да ти пусне такъв сигнал вече. 

Какъв „такъв“?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Какъв „такъв“?

Аналогов телефонен сигнал. Този телефон с друго не може да работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аналогов телефонен сигнал. Този телефон с друго не може да работи.
Това е ясно.
Но дали няма локална АТЦ, която да подаде?

Или нещо такова - https://www.atc-spb.ru/analogovaya-telefoniya-i-ip-ats/
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

Това е ясно.
Но дали няма локална АТЦ, която да подаде?

Какво значи локална АТЦ, как ще се пусне сигнал от ператор и как ще се менажира като клиент. Единствените АТЦ централи и услуги се предлагаха от БТК. Другите оператори като А1 и Теленор предлагат само IP телефония. 

С течение на времето обаче и БТК ( сега Виваком), започна да изтегля АТЦ поетапно. В селата вече телефоните са мигрирани през мобилната мрежа. В градовете всичко е цифровизирано. Масво навлиза SIP, IP телефония и се мигира през Cloud услугите. Да на места все още има АТЦ но те са при клиенти, които имат такава  ВВМ (вътрешноведомствена мрежа). Но там се ползва ISDN BRA и ISDN PRA. Все още военните и полицията ползват аналогови линии с изнесени POTS, но и тава се променя. При частните клиент, които все още ползват телефония няма вече аналогов сигнал. 

Ти казваш няма начин, да няма начин. По принцип има, но не си заслужава. Този телефон трябва да го включиш след централа, която ще модифицира сигнала в такъв, какъвто той използва. Не си залужава обаче нито цената, да не говорим за поддръжката.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво значи локална АТЦ, как ще се пусне сигнал от ператор и как ще се менажира като клиент. Единствените АТЦ централи и услуги се предлагаха от БТК. Другите оператори като А1 и Теленор предлагат само IP телефония. 
С течение на времето обаче и БТК ( сега Виваком), започна да изтегля АТЦ поетапно. В селата вече телефоните са мигрирани през мобилната мрежа. В градовете всичко е цифровизирано. Масво навлиза SIP, IP телефония и се мигира през Cloud услугите. Да на места все още има АТЦ но те са при клиенти, които имат такава  ВВМ (вътрешноведомствена мрежа). Но там се ползва ISDN BRA и ISDN PRA. Все още военните и полицията ползват аналогови линии с изнесени POTS, но и тава се променя. При частните клиент, които все още ползват телефония няма вече аналогов сигнал. 
Ти казваш няма начин, да няма начин. По принцип има, но не си заслужава. Този телефон трябва да го включиш след централа, която ще модифицира сигнала в такъв, какъвто той използва. Не си залужава обаче нито цената, да не говорим за поддръжката.
Това вече е по-смислено!
Колкото до цената … кеф цена няма!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Чингис Хан написа:

Има ли хора в България, които биха могли да отремонтират

Има. Всеки телефонен техник над 45. И ще може да го свърже.

преди 4 часа, Чингис Хан написа:

Според продавача

Той може да ти приказва всичко за да вземе парите.

Дали ще може да се ползва - едва ли. Аналогови централи не са останали. Пробвай да го свържеш към някоя линия, може и да тръгне. По принцип старите централи работеха на 60V, сегашните цифрови са на между 24 и 48. Може и да не е достатъчно за звънене и разговор,. Не ги знам сега, отначало можеха да набират и импулсно, и тонално.

Общо взето безсмислен архаизъм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

Това вече е по-смислено!
Колкото до цената … кеф цена няма!

Жоре, горе-долу за кви кинти говориме за да стане кефа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Жоре, горе-долу за кви кинти говориме за да стане кефа?
Много конкретен въпрос!
Не мога да говоря, преди да съм избрал вариант и подробности!
Минимума е „За мерси”, максимум … няма.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, jhoro написа:

Много конкретен въпрос!
Не мога да говоря, преди да съм избрал вариант и подробности!
Минимума е „За мерси”, максимум … няма.

Е няма да е за ,,мерси,,  Ще се платят финикийски. Да ли е вариянт да се купи и реплика античен, да му се изкарат карантиите и да се набутат в истинския?Обаче да си звъни по автентичния начин отзад със звънците, а не като джиесем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване