Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Търся рутер , да работи с мрежово захранване и СИМ карта. Намерих някои модели, но имаха проблеми със захранването и работата си. Дайте идеи за модели стабилни и с високо покритие, т.е. с по висок клас процесор. Цената е без значение, но все пак да е съобразена и с габаритите му, тъй като ще се използва в мобилен вариант за командировки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На поставените условия - най-добре отговаря Huawei E5577 (или аналог).

Huawei E5577 quick test - Hacker's ramblings

• Джобен формат (размери);
  • Работи с батерия и външно захранване (не е задължително да е мрежово - може и Power Bank);
  • Ползва 4G LTE мрежата със СИМ-карта;
  • Поддържа WDS (става и за повторител);
  • Парите - от Теленор го предлагаха за 20 лева в брой и 17 лева месечен абонамент за услугата.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, fear_dread написа:

Здравейте!

Търся рутер , да работи с мрежово захранване и СИМ карта. Намерих някои модели, но имаха проблеми със захранването и работата си. Дайте идеи за модели стабилни и с високо покритие, т.е. с по висок клас процесор. Цената е без значение, но все пак да е съобразена и с габаритите му, тъй като ще се използва в мобилен вариант за командировки.

Какво значи високо покритие. Покритието зависи от базовите станции в даден район. Освен това зависи самият оператор на място каква свързаност дава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Какво значи високо покритие. Покритието зависи от базовите станции в даден район. Освен това зависи самият оператор на място каква свързаност дава.

Емо - не внимаваш!!!

Човека говори за покритието на сигнала на рутера, не за покритието на мрежата!

Пп. За мрежата има нестандартно, но работещо решение.
Слага се „не-българска“ „data-SIM“ карта - в роуминг - и се ползват и трите оператора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Емо - не внимаваш!!!

Човека говори за покритието на сигнала на рутера, не за покритието на мрежата!

Пп. За мрежата има нестандартно, но работещо решение.
Слага се „не-българска“ „data-SIM“ карта - в роуминг - и се ползват и трите оператора!

1. Какво значи небългарска сим карта в роуминг?

2.Безжичният обхват зависи пак от доста неща. 

Ако все пак иска нещо сериозно ето един пример. Около въпросния рутер обаче не бива да се стои. След 30 минути започва да те боли главата, но за обхват няма грешка.

image.png.77ec743d25effdcc75eb5a19fbb1b3cf.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, чак пък толкова, да не се стои до него. А как ще работя , като ще сме в едно помещение? Просто исках да се даде предложение за рутер ( може и без батерия) ,който мога да вземам със себе си и да работи със СИМ карта, (защото не навсякъде има WI-FI, или покритие), достатъчно мощен за да не засича и прекъсва сигнала, за да мога да си свърша работата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, fear_dread написа:

Просто исках да се даде предложение за рутер ( може и без батерия) ,който мога да вземам със себе си и да работи със СИМ карта, (защото не навсякъде има WI-FI, или покритие), достатъчно мощен за да не засича и прекъсва сигнала, за да мога да си свърша работата!

Затова ти предложих „бисквитка“ - изпробвана повече от 2 години.

А там, където няма покритие от мобилната мрежа - ще трябва да се работи „офлайн“.

преди 2 часа, baitexpo написа:

Няма ли да е по-лесно да ползваш USB модем на компютъра?

Ако става дума за „донгъл“ - той е същото, като джобния рутер, но обслужва само едно устройство (компютър).
Рутера може да се ползва и от компютъра и от телефона едновременно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, fear_dread написа:

Е, чак пък толкова, да не се стои до него. А как ще работя , като ще сме в едно помещение? Просто исках да се даде предложение за рутер ( може и без батерия) ,който мога да вземам със себе си и да работи със СИМ карта, (защото не навсякъде има WI-FI, или покритие), достатъчно мощен за да не засича и прекъсва сигнала, за да мога да си свърша работата!

Ето един пример - huawei b310s-22. Иначе за горния не се шегувам. Наистина трябва да е по-далече от теб. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

Затова ти предложих „бисквитка“ - изпробвана повече от 2 години.

А там, където няма покритие от мобилната мрежа - ще трябва да се работи „офлайн“.

Ако става дума за „донгъл“ - той е същото, като джобния рутер, но обслужва само едно устройство (компютър).
Рутера може да се ползва и от компютъра и от телефона едновременно.

Аз затова търся рутер, за ползване поне от 2 устройства.

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Ето един пример - huawei b310s-22. Иначе за горния не се шегувам. Наистина трябва да е по-далече от теб. 

Благодаря Ви много!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе за горния не се шегувам. Наистина трябва да е по-далече от теб.

Забрави да кажеш, че щом е със СИМ - ще трябва да плаща …
Пълно щастие няма. Особено в БГ - free Wifi все още е рядкост.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

Забрави да кажеш, че щом е със СИМ - ще трябва да плаща …
Пълно щастие няма. Особено в БГ - free Wifi все още е рядкост.

Е в коя държава мобилният интернет не се плаща? И как разбра, че в България Free Wifi e рядкост. Безжичната мрежа е настройка на устройство и всеки избира дали мрежата да е с парола или без.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е в коя държава мобилният интернет не се плаща?

Емо - недей толкова сериозно!
Виж, че се бъзикам!
И как разбра, че в България Free Wifi e рядкост. Безжичната мрежа е настройка на устройство и всеки избира дали мрежата да е с парола или без.

Как ли - със сравняване.
В колко града има Free Wifi в градския транспорт? А в колко търговски вериги? Иши други обществени места.
И какъв процент е това, от общата територия.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

Емо - недей толкова сериозно!
Виж, че се бъзикам!

Как ли - със сравняване.
В колко града има Free Wifi в градския транспорт? А в колко търговски вериги? Иши други обществени места.
И какъв процент е това, от общата територия.

Ще ти изборя само няколко клиента, иначе списъкът е дълъг - Лукойл, Петрол, Сънфудс, Шел България, Нис Петрол, Магазини на Виваком, Еконт Експрес.................

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня - Практикер, Бриколаж, Практис, Хоуммакс, всички кафе барчета, всички бирени къщи, ресторанти, хотели...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Емил Костов написа:

Това ще му свърши работа  и за двете устройства, но трябваше да му кажеш каква е цената за месец и за колко гигабайта   - приблизително около 14 лева без ДДС и 60 гигабайта за месеца на скорост около 25-35 мегабита. След свършване на гигабайтите, минава на 128 килобайта дето не става за нищо. Тогава може веднага през телефона да се обади на доставчика за да му пуснат нови мегабайти на цена 5 лева. Рутера е малък,удобен но е с адаптер за 230 волта което значи че в гората трябва да може също да работи. И така може, като го захранва от акумулатора на колата със съответния кабел. Пробвал съм го на много места из България но при силно пресечен терен, трябва да си търси подходящо място за да има връзка. Има и по евтина тарифа, но  с обем 30 гигабайта за месец. Лошото е че е с договор за 2 години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Kolev71 написа:

Това ще му свърши работа  и за двете устройства, но трябваше да му кажеш каква е цената за месец и за колко гигабайта   - приблизително около 14 лева без ДДС и 60 гигабайта за месеца на скорост около 25-35 мегабита. След свършване на гигабайтите, минава на 128 килобайта дето не става за нищо. Тогава може веднага през телефона да се обади на доставчика за да му пуснат нови мегабайти на цена 5 лева. Рутера е малък,удобен но е с адаптер за 230 волта което значи че в гората трябва да може също да работи. И така може, като го захранва от акумулатора на колата със съответния кабел. Пробвал съм го на много места из България но при силно пресечен терен, трябва да си търси подходящо място за да има връзка. Има и по евтина тарифа, но  с обем 30 гигабайта за месец. Лошото е че е с договор за 2 години.

Не е задължително да е мобикс услуга. Съвсем спокойно може да е с друга тарифа, дори не е задължително да е с мобилна карта на виваком.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Не е задължително да е мобикс услуга. Съвсем спокойно може да е с друга тарифа, дори не е задължително да е с мобилна карта на виваком.

Понеже си във фирмата им, можеш по добре да обясниш всичко. Аз съм написал това,  което съм пробвал през тези 2 години, от които нямам и два месеца ползван нет, но нямаше как да се откажа, защото го вземах към по раншен абонаментен план, изтекъл декември - 2020 година. Какво ви пречи на такива хора като питащия да обясните малко по подробно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажа само за"бисквитката"на Виваком- е не става за нищо- трябва да си до клетка за да може нещо да хване. Пробвано преди 3 месеца, дадоха ми я временно за заместник на кабелния интернет щото общината събориха стълбовете с кабела, на телефона като я сложа нета върви а с бисквитката не ще.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, georgi6 написа:

Да кажа само за"бисквитката"на Виваком- е не става за нищо- трябва да си до клетка за да може нещо да хване. Пробвано преди 3 месеца, дадоха ми я временно за заместник на кабелния интернет щото общината събориха стълбовете с кабела, на телефона като я сложа нета върви а с бисквитката не ще.

Точно същото е и при мен. Затова търся някои по-качествен рутер , (да се разбира и по-мощен) за мобилна работа със СИМ карта (защото имам такава с договора) , а ми трябва като съм в командировки, от хотелските стаи. Да се захранва с адаптор или направо от мрежа без значение е, но да работи добре със СИМ картата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, fear_dread написа:

Точно същото е и при мен. Затова търся някои по-качествен рутер , (да се разбира и по-мощен) за мобилна работа със СИМ карта (защото имам такава с договора) , а ми трябва като съм в командировки, от хотелските стаи. Да се захранва с адаптор или направо от мрежа без значение е, но да работи добре със СИМ картата.

Погледни модела за който сме писали Емил и аз. Не съм уверен обаче, ще ще ти хареса абонаментния план. Иначе ще ти върши много добра работа според твоите изисквания!

Аз като дръпна с него 2 филма в Bly Ray и трафика е свършил. Но за чат, сърфиране и други, ще те задоволи.

Много добре си спомням че имаше по онова време 2 абонаментни плана за такъв рутер.

Единият беше със статично включване на точка за достъп от доставчика, което значи, че след като го регистрираш примерно в къщи, последният може да работи само със точката с която си го регистрирал 

Другият беше като моя, пак се регистрира, но винаги си намира точка за достъп към оператора, без значение къде в България се намираш.

Сега не зная какво предлагат.

huawei b310s-22

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, fear_dread написа:

Е нормално! Ти какво очакваш от такова устройство? Освен това зависи, когато си в роуминг обхвата и услугите, които предлага GSM операторът там.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение от мен, всеки смартфон има тетъринг за чий ти е рутер. Вземаш карта с мобилен интернет и я "ръгаш" в телефона и си работиш. Може и някой излязъл от употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, georgi6 написа:

Едно предложение от мен, всеки смартфон има тетъринг за чий ти е рутер. Вземаш карта с мобилен интернет и я "ръгаш" в телефона и си работиш. Може и някой излязъл от употреба.

Ефектът ще е същият, но това е едно от решенията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Ефектът ще е същият, но това е едно от решенията.

Е по добре е от бисквитката а и човека пише- командировка, хотели и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване