Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Купих си нов телевизор smarttv обаче не мога да се свържа към wifi мрежата изобщо не ми излиза дори каква може да е причината?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да беше споделил модел на този "smarttv"?!
Сигурно ли е, че има мрежова поддръжка или е опция?
В настройките му виждат ли се изобщо околни безжични мрежи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Erkan00 написа:

Здравейте.

Купих си нов телевизор smarttv обаче не мога да се свържа към wifi мрежата изобщо не ми излиза дори каква може да е причината?

Марка и модел на телевизора, както марка и модел на рутера, който дава безжичния сигнал като за начало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, цър-вул написа:

А да беше споделил модел на този "smarttv"?!
Сигурно ли е, че има мрежова поддръжка или е опция?
В настройките му виждат ли се изобщо околни безжични мрежи?

Не ми излиза изобщо мрежата. Иначе телевизорът е със вграден wifi. Star light type model: 24DM6600 factory model:LE-2419D

Досега със какъвто и телефон или лаптоп да съм бил мрежата винаги ми излиза и се свързва сигурен съм че не от wifito.

преди 26 минути, нушо написа:

Да не е  стар модел ?

Type model: 24DM6600 Star light 

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Марка и модел на телевизора, както марка и модел на рутера, който дава безжичния сигнал като за начало.

Mercusys MW305R router

Star light model 24DM6600

Аз да не съм, изтървал някоя настройка да оправя като отворих телевизора?

IMG_20210413_123136.jpg

IMG_20210413_123130.jpg

IMG_20210413_123113.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да имаш безжична връзка на телевизора, я опиши по накратко какви операции си изпълнил. Това в сегашния пост в зеленото голямо каре, ти ли го направи или не? Накрая, като ти остане време прочети  задължително как се задават въпроси. Щом си се регистрирал, няма начин да не си се съгласил с праилника на форума!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IMG_20210413_123502.jpg

преди 4 минути, Kolev71 написа:

За да имаш безжична връзка на телевизора, я опиши по накратко какви операции си изпълнил. Това в сегашния пост в зеленото голямо каре, ти ли го направи или не? Накрая, като ти остане време прочети  задължително как се задават въпроси. Щом си се регистрирал, няма начин да не си се съгласил с праилника на форума!

Не съм го направил аз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Erkan00 написа:

Досега със какъвто и телефон или лаптоп да съм бил мрежата винаги ми излиза и се свързва сигурен съм че не от wifito.

Изкл. телевизора от контакта за 1 мин и пак го вкл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Kolev71 написа:

"Не съм го направил аз"

Какво не си направил ти? Това?:   Разрешен от Erkan00, преди 27 минути

Tова не е важно в случая. Отгвори на coco1 каквото те е посъветвал, а не чакай да ти напишат 20 човека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На картинката където с големи букви е написамо  МРЕЖА - върви на нея. По надолу виждаш  WI-FI - НЯМА. А след няма нищо повече не се вижда. 

Под WI-FI виждаш  Ethernet - НЯМА - По нататък също няма нищо написано на картинката

Застани на WI-FI и го направи да работи автоматично. Тогава ще продължиш по нататък. Трябва да вкараш името от рутера и паролата. Затова на другите си устройства имаш интернет, а на телевизора - НЯМАШ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Kolev71 написа:

На картинката където с големи букви е написамо  МРЕЖА - върви на нея. По надолу виждаш  WI-FI - НЯМА. А след няма нищо повече не се вижда. 

Под WI-FI виждаш  Ethernet - НЯМА - По нататък също няма нищо написано на картинката

Застани на WI-FI и го направи да работи автоматично. Тогава ще продължиш по нататък. Трябва да вкараш името от рутера и паролата. Затова на другите си устройства имаш интернет, а на телевизора - НЯМАШ!

Да пробвах и това не става. Ще го водя на сервиз ако трябва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Erkan00 написа:

Не съм го направил аз

от тази картинка се вижда, че нямаш включено  wifi
влез в настройките и го включи и чак тогава можеш да търсиш wifi мрежа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я дай една снимка на това, за което ти писах, но да се вижда какво е написано и след думата НЯМА - докрая.

преди 2 минути, дръндю написа:

Нали точно това го карам да направи бе Дръньо. Да не би да съм в грешка нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дистанционното на телевизора има  - стрелка нагоре - стрелка надолу - стрелка на ляво и стрелка на дясно. Отиваш в настройки, с помощта на тези бутони. От настройки избираш мрежа. От мрежа, първият ти избор е да маркираш  WI-FI - всичко става с тези бутони, за които ти писах

Когато избереш WI-FI да стане активно - Явно ще ти трябва и Ентер, или средният бутон, (не зная как е маркиран) трябва да потвърдиш на телевизора, че си избрал тази позиция, за да може последният, да я включи. Чак тогава можеш да му укажеш дали тя да е автоматична или ръчна. Оставяш я на автоматична. Чак тогава можеш да напишеш името на рутера каквото е и на другите ти устройства и паролата - също. Какво трудно виждаш в процедурата, за да го носиш на сервиз?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Kolev71 написа:

Нали точно това го карам да направи бе Дръньо. Да не би да съм в грешка нещо?

не си в грешка ве
не съм го видял

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

не си в грешка ве
не съм го видял

Сложи си тогава очилата с чистачките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай ръчно да вкараш ID на мрежата, като внимаваш за главни/малки букви и други символи. На друго устройство на мястото, където е ТВ, открива ли се мрежата? Други мрежи има ли наоколо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Пробвай ръчно да вкараш ID на мрежата, като внимаваш за главни/малки букви и други символи. На друго устройство на мястото, където е ТВ, открива ли се мрежата? Други мрежи има ли наоколо?

Ръчно или автоматично, той може да вкара ID - то само тогава, когато активира мрежата - било по WI-FI, било по LAN. А тя все още не е включена

Аз съм до тук. Който иска да му помага. Не ми се губи времето повече с човек, който даже не благоволи да отговаря а само наблюдава кой какво му пише. 

IMG_20210413_123130.thumb.jpg.ac5dfc10198dcc0857065d2c4532c111.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, дръндю написа:

Човек няма на никъде изключи/включи wifi.

преди 18 минути, Raze написа:

Пробвах и ръчно като внимавах за всяка буква и цифра поне 10 пъти натискам свързване и излиза Fail.

преди 28 минути, Kolev71 написа:

На дистанционното на телевизора има  - стрелка нагоре - стрелка надолу - стрелка на ляво и стрелка на дясно. Отиваш в настройки, с помощта на тези бутони. От настройки избираш мрежа. От мрежа, първият ти избор е да маркираш  WI-FI - всичко става с тези бутони, за които ти писах

Когато избереш WI-FI да стане активно - Явно ще ти трябва и Ентер, или средният бутон, (не зная как е маркиран) трябва да потвърдиш на телевизора, че си избрал тази позиция, за да може последният, да я включи. Чак тогава можеш да му укажеш дали тя да е автоматична или ръчна. Оставяш я на автоматична. Чак тогава можеш да напишеш името на рутера каквото е и на другите ти устройства и паролата - също. Какво трудно виждаш в процедурата, за да го носиш на сервиз?

Нулирах го, натискам ок върху wifi мрежа не влиза никъде.

16183109549503214094905218690874.jpg

преди 21 минути, Kolev71 написа:

Ръчно или автоматично, той може да вкара ID - то само тогава, когато активира мрежата - било по WI-FI, било по LAN. А тя все още не е включена

Аз съм до тук. Който иска да му помага. Не ми се губи времето повече с човек, който даже не благоволи да отговаря а само наблюдава кой какво му пише. 

IMG_20210413_123130.thumb.jpg.ac5dfc10198dcc0857065d2c4532c111.jpg

Напусни 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може и телевизора да има дефект. Прочети хубаво упътванията, ако трябва говори с търговеца/магазина, откъдето си го взел, там да ти обяснят как става или евентуално ако трябва да го върнеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Raze написа:

Ами може и телевизора да има дефект. Прочети хубаво упътванията, ако трябва говори с търговеца/магазина, откъдето си го взел, там да ти обяснят как става или евентуално ако трябва да го върнеш.

Това е най-правилното решение преди да бърза за сервиз да го одерат . А щом е нов явно има гаранция и от където го е купил те ще го закарат в техният сервиз .Аз от скоро имам смарт тв и за непозната за мен марка лесно и бързо си настройх WI FI .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IMG_20210413_123130.jpg

Тук Няма означава, че няма такъв хардуер, а не че не хваща някакви мрежи!

А тук:

https://www.emag.ro/televizor-led-smart-tech-60-cm-le-2419d-hd-ready-clasa-a-le2419d/pd/D9GSZ3BBM/

изрично е казано, че ТВ не смарт и няма възможности за мрежи, дори с кабел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кирилов!

Напълно си прав.  Аз не съм отварял линка за да го гледам, а повярвах на питащия че е смарт. Язък за писането. Ето и картинката, щото той и на теб няма да повярва.

ScreenShot001.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване