Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,
до сега не съм поръчвал телефон или изобщо пратка над 3$.
този продавач е нов няма продадени бройките
но само той доставя от  европейски склад
нали от европейски слад няма мито?

нещо трябва ли да знам преди да поръчам?

https://www.aliexpress.com/item/1005002493844075.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7c7f3c00SFLGgP&mp=1

BGN 370.06

Free Shipping
to Bulgaria via LAPOSTE
Estimated Delivery: 2-10 days

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз лично не бих се доверил на такъв нов магазин,още повече че няма и феедбак,и то за толкова скъпа стока,моя съвет е да го прескочиш и да търсиш от доказал се магазин,а не някви нови пуснали въдицата за лов на вещици както се казва,още повече за електрониката няма мито,има само ддс,и там е на късмет дали ще мине през митницата или не,а и честно казано не вярвам да е единствения дето предлага склад в европа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕМА такъв филм като ЕВРОПЕЙСКИ СКЛАД.

Това е врътка с цел пясък в очите на митниците, стоката се праща от Китай, по някакъв начин влиза в Холандия и се по документи излиза че е пратена от там, има варуиант и с други ЕС страни, но най често се ползва ноемра с Холандия.
Другия им пиниз е да намаляват умишлено цената на пакета, за да не го спират митниците.

Ся има някакви изключения доколкото знам, обаче като цяло трудно ще откриеш доставка от Европа, а ако откриеш, то цената ще е по-висока.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Bubbles написа:

НЕМА такъв филм като ЕВРОПЕЙСКИ СКЛАД

'айде, бе! Верно ли? 😎 
Много от китайците стъпват в централна европа със складове с цел заобикаляне на мита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, цър-вул написа:

'айде, бе! Верно ли? 😎 
Много от китайците стъпват в централна европа със складове с цел заобикаляне на мита.

Да де, тука ключовата дума е заобикаляне, казах има и изключения, но повечето само имитират че пращат от Европа, пре много главоболия съм си имал заради тези им приумици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма от какво да се притесняваш от гледна точка на това дали ще ти пристигне телефона, тъй като сайтът си има "money back guarantee", проблемът за мен идва ако в гаранционния срок ти се повреди телефона. Струва ли си цялата хамалогия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Bubbles написа:

казах

Не ми се влиза в безсмислени спорове...имаше един дето се пънеше, че Aliexpress изобщо нямало в Европа...Не ставай втори Белгиец, французино!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, цър-вул написа:

Не ми се влиза в безсмислени спорове...имаше един дето се пънеше, че Aliexpress изобщо нямало в Европа...Не ставай втори Белгиец, французино!

Не съм казал че няма алиекспрес в Европа, чети бре папучко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом, ще поръчваш техника от Ali-то, поръчвай от официалният сайт на производителя (ако има ).

Realme 8 Pro Global Version Smartphone 8GB 128GB

realme 8 Pro 108MP Camera Global Version

За да си сигурен, че ще получиш оригинал и добра бройка, и нещо ако се обърка да ти върнат парите.

Вярно по-скъпи са но риска е по-малък. И ако устройството е повече от 50 лв. шанса да мине митница е голям.

Така, че си помисли добре като поръчваш.

Относно дали пращат от европейски складове, да пращат: когато поръчваш даже има опцията (при някой търговци) да избереш от къде ще го изпратят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Bubbles написа:

Не съм казал че няма алиекспрес в Европа, чети бре папучко.

ТИ чети! С разбиране! Тъпучко

преди 40 минути, Mr. ?? написа:

пращат: когато поръчваш даже има опцията (при някой търговци) да избереш от къде ще го изпратят.

Само, дето от европейските складове на производителя не пращат до България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, цър-вул написа:

Е не с лошо де, ти това папучко като обида ли го прие?
Думичката всъщност се използва за пътъка който си си избрал за име в серверозападния край на България. 😋

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, цър-вул написа:

Само, дето от европейските складове на производителя не пращат до България.

Само, че някой пращат. Имал съм пратка (раница) поръчвана от али-то изпратена от Германия.

Като пристигна даже беше в пакет на Amazon. И други по-малки пратки съм поръчвал, като съм избирал да се изпратят от страни от ЕС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mr. ?? написа:

Само, че някой пращат. Имал съм пратка (раница) поръчвана от али-то изпратена от Германия.

Като пристигна даже беше в пакет на Amazon. И други по-малки пратки съм поръчвал, като съм избирал да се изпратят от страни от ЕС.

Ставаше дума за конкретния случай!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Mr. ?? написа:

Щом, ще поръчваш техника от Ali-то, поръчвай от официалният сайт на производителя (ако има ).

Realme 8 Pro Global Version Smartphone 8GB 128GB

realme 8 Pro 108MP Camera Global Version

За да си сигурен, че ще получиш оригинал и добра бройка, и нещо ако се обърка да ти върнат парите.

Вярно по-скъпи са но риска е по-малък. И ако устройството е повече от 50 лв. шанса да мине митница е голям.

Така, че си помисли добре като поръчваш.

Относно дали пращат от европейски складове, да пращат: когато поръчваш даже има опцията (при някой търговци) да избереш от къде ще го изпратят.

и аз това мислех първоначално да напрвя, но ме спира факта, че трябва да чакам между 37-51 дни доставката и ако не дойде сумати дни докато ми върнат парите ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Евгени Богданов написа:

Aз лично не бих се доверил на такъв нов магазин,още повече че няма и феедбак

"0.0% положительных отзывов"

Това е 99% измама. Само ще му изгубят времето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Mr. ?? написа:

И ако устройството е повече от 50 лв. шанса да мине митница е голям.

Каквото и да купиш с изключение на комикси, книги и още два-три вида неща над €15 извън ЕС спира на митницата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непрекъснато получавам неща от Нидерландия и Латвия, етикетите са залепени ВЪРХУ етикета от Китай или ХонгКонг - правете си изводите сами.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, nickolaycho написа:

Непрекъснато получавам неща от Нидерландия и Латвия

Това са пощенски дистрибуционни центрове за Европа плюс Белгия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, nickolaycho написа:

Непрекъснато получавам неща от Нидерландия и Латвия, етикетите са залепени ВЪРХУ етикета от Китай или ХонгКонг - правете си изводите сами.....

Именно за това говоря по-нагоре в темата.

преди 4 часа, цър-вул написа:

Това са пощенски дистрибуционни центрове за Европа плюс Белгия.

Добър ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Bubbles написа:

Добър ден!

Ко каза', ко? Да не би да е към теб насочен коментарът, а? Сърбел имаш ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване