Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моля за съвет за гледане на телевизия на монитор

Препоръчан отговор

Здравейте, планирам покупка на монитор, на който да работя, тоест да бъде свързан към лаптопа ми чрез hdmi. Същевременно в стаята, в която ще се ползва, майка ми би искала да гледа и телевизия когато е възможно, поне ефирните. Та въпросът ми е какво може да се върже към този монитор, може би някакъв тунер или ТВ бокс, но не знам какъв, за да може да се гледа тв или да потърся тв монитор?

Благодаря на отзовалите се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да вържеш всякакво устройство, което предава по HDMI/DP или каквито там входове има монитора (дори и да няма някои, може да се ползват съответните адаптери). Дори и през лаптопа може да се пусне онлайн телевизия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтино:

- праз браузър и желаните официални сайтове на пробрамите

- през Kodi

Най-удобно за по-възрастен човек:

- Монитор с ТВ тунер - но незнайно защо вече няма 24" монитор с ТВ тунер и FullHD (за IPS - изобщо да не говорим) - а преди години тази комбинация я имаше.

Най-гъвкаво от към подбор на хардуер:

- желания монитор + хардуерен ТВ тунер - хваща само ефирните

- желания монитор + TVBOX - тук отново Kodi, сайт или каквото там се позва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво да има вече монитори с тунери, като всеки телевизор си поддържа минимум 1080P резолюция, че и отгоре, както и HDMI. Размери колкото и каквито искаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

За какво да има вече монитори с тунери, като всеки телевизор си поддържа минимум 1080P резолюция, че и отгоре, както и HDMI. Размери колкото и каквито искаш.

24"?

И не всеки телевизор на пазара поддържа минимум 1080p!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето поддържат през HDMI, ама тези неизвестните марки не ги знам, честно казано, може и наистина да има някои, дето не поддържат. Защо реши, че няма 24" телевизори?

Телевизори от 16 инча до 29 инча - eMAG.bg

Ето и един супер евтин за ~220 лева, който е 1080p:

Телевизор LED Nei, 24" (60 см), 24NE5000, Full HD - eMAG.bg

И между другото, къде в темата пише, че трябва да е 24"? Сякаш това е стандарт за монитори ли какво? Още повече и бюджет не виждам.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи иска ми се да е относително читав монитор 24-27 инча и да не е много скъп (знам, хубав и евтин:) Да речем от порядъка на 250-300 лв. Повечето телевизори за тези пари ми се виждат непознати марки и не съм сигурен какво ще им е качеството, много от тях са HD резолюция. Изключвам възможността да се гледа през интернет, понеже майка  ми е  по-възрастна и  не  се оправя. По скоро някакси да се върже някакъв хардуерен ТВ тунер към него ако не са много скъпи. Има ТВ монитори втора ръка с вграден, но исках да попитам дали има някаква възможност просто да се добави в последствие.  

Извинявам се ако идеята  е тъпа откъм всичко в едно за никви пари, но това ми е необходимо в момента. Та, някакъв хардуерен тунер има ли който просто да се вкара в HMDI или USB порт и да може с коаксиална стайна антена да работи? Или да се вземе телевизор и това е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в момента каква телевизия гледаш и как я приемаш? Ако си абонат на някой кабелен оператор, те трябва да имат hd приемници, единствено гледай монитора да има говорители. Иначе всеки телевизор ще стане, стига да ти хареса резолюцията и картината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв монитор с вграден тунер си гледал втора ръка?

Ако намериш някой модел на LG, Samsung с IPS, FullHD, 22-24" за наистина добра цена и с някаква гаранция може да се замислиш за такъв, но много добре трябва да знаеш модела - за да провериш параметрите му - да не се окаже с MPEG-2 тунер от някоя друга държава ...

200-250 лв. са малко пари за ново, хубаво, качествено и да е на твоето харесване.

От какво разстояние ще работиш с монитора? Какво точно ще работиш на него? Заставал ли си пред екран със същите размери и резолюция - как е за твойте очи? С каква матрица е лаптопа ти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

А в момента каква телевизия гледаш и как я приемаш? Ако си абонат на някой кабелен оператор, те трябва да имат hd приемници, единствено гледай монитора да има говорители. Иначе всеки телевизор ще стане, стига да ти хареса резолюцията и картината.

Уви, махнаха приемника  и са само с тези карти, не знам как се казват, дето се пъхат в телевизора....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами искай си го приемника. А и нищо не ти пречи да си вземеш телевизор, който да ползваш за монитор и в него да включиш карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека и аз се намеся в коментарите.

Имам 2-3 въпроса и направо пиша. Сегашният ви монитор устройва ли ви за гледане или се спирате на нов? Ако ви устройва напишете какви портове има на неgо. DVI,HDMI, DP, WGA. Телевизия  ще се гледа само от майка ви или и от други хора?  Ако е само от нея, напишете към кои програми се е насочила. Ако ще се гледа и от други хора, ще ви посоча друг отговор.  Сега изразявам лично мнение, за да не напсувам някой от питащите. Когато аз купувам нов монитор или телевизор, дори стар, се спирам първо на това. Какви портове за сигнал има на него инсталирани. За мен е важно да има всички и да не се занимавате с никакви преходници и конвертори на сигнала.  При условие, че ползвате лаптопа на монитора ще ползвате за вас HDMI порта. А освен него какви още има? Не е необходимо да ползвате разни преходници и конвертори на сигналите а да се направи както трябва . В следващия пост ще ви отговоря, ако се постараете вие да отговорите по бързо - или въобще да не пиша, ако ще чакам една седмица.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Kolev71 написа:

Нека и аз се намеся в коментарите.

Имам 2-3 въпроса и направо пиша. Сегашният ви монитор устройва ли ви за гледане или се спирате на нов? Ако ви устройва напишете какви портове има на неgо. DVI,HDMI, DP, WGA. Телевизия  ще се гледа само от майка ви или и от други хора?  Ако е само от нея, напишете към кои програми се е насочила. Ако ще се гледа и от други хора, ще ви посоча друг отговор.  Сега изразявам лично мнение, за да не напсувам някой от питащите. Когато аз купувам нов монитор или телевизор, дори стар, се спирам първо на това. Какви портове за сигнал има на него инсталирани. За мен е важно да има всички и да не се занимавате с никакви преходници и конвертори на сигнала.  При условие, че ползвате лаптопа на монитора ще ползвате за вас HDMI порта. А освен него какви още има? Не е необходимо да ползвате разни преходници и конвертори на сигналите а да се направи както трябва . В следващия пост ще ви отговоря, ако се постараете вие да отговорите по бързо - или въобще да не пиша, ако ще чакам една седмица.

Ще се постарая да отговоря. Не заменям сегашен монитор, ново решение ми трябва. Телевизия ще се гледа само от майка ми , гледа новини предавания и турски сериали, тъй че ефирните й стигат. Аз през останалото време като й ходя на гости ще го ползвам да работя и да зяпам нещо и аз от време на време. Понеже не се ползва постоянно, идеята ми е да не се наливат маса пари. Имаме и друг Тв там, но той е на друг етаж, а и един тв не стига. Просто искам да имам тази функционалност да се гледа Тв в още една стая и да имам по голям екран за хоум офиса,ако ме разбирате. Може би наистина е по добре направо тв....

преди 58 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какъв монитор с вграден тунер си гледал втора ръка?

Ако намериш някой модел на LG, Samsung с IPS, FullHD, 22-24" за наистина добра цена и с някаква гаранция може да се замислиш за такъв, но много добре трябва да знаеш модела - за да провериш параметрите му - да не се окаже с MPEG-2 тунер от някоя друга държава ...

200-250 лв. са малко пари за ново, хубаво, качествено и да е на твоето харесване.

От какво разстояние ще работиш с монитора? Какво точно ще работиш на него? Заставал ли си пред екран със същите размери и резолюция - как е за твойте очи? С каква матрица е лаптопа ти?

Гледах в olx ей тези, струва ми се че ще свършат работа:

https://m.olx.bg/ad/televizor-monitor-samsung-CID632-ID8vWWR.html?reason=observed_ad

https://m.olx.bg/ad/samsung-tv-monitor-CID632-ID8uGaN.html?reason=observed_ad

това последното не съм убеден, че е ново както продавача го изкарва, но както и да е...

Иначе ако е телевизор и нов, това гледах но не знам какво ще е качеството на картината като монитор ако се ползва.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0899VRZH7?pf_rd_r=AR5PR3RG40FYNHV8GKWS&pf_rd_p=6e878984-68d5-4fd2-b7b3-7bc79d9c8b60&pd_rd_r=5f208d25-8eee-4bbf-8a42-9dc4fe053333&pd_rd_w=GNJBA&pd_rd_wg=G05OX&ref_=pd_gw_unk

Това 12v трябва ли да ме притеснява...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ivanjbj написа:

Ще се постарая да отговоря. Не заменям сегашен монитор, ново решение ми трябва. Телевизия ще се гледа само от майка ми , гледа новини предавания и турски сериали, тъй че ефирните й стигат. Аз през останалото време като й ходя на гости ще го ползвам да работя и да зяпам нещо и аз от време на време. Понеже не се ползва постоянно, идеята ми е да не се наливат маса пари. Имаме и друг Тв там, но той е на друг етаж, а и един тв не стига. Просто искам да имам тази функционалност да се гледа Тв в още една стая и да имам по голям екран за хоум офиса,ако ме разбирате. Може би наистина е по добре направо тв....

Благодаря, че се постарахте. Стана ми ясно. Да не забравя. Още веднаж прочетете поста на Пламен внимателно и се замислете по всички точки от него. Не ми отговорихте на този си монитор какви входове(портове) имате инсталирани. Написал съм ги в горният си пост. Трябва само да ги погледнете отзад. Аз питам, за да не се разкачат кабелите, но е явно че вие не сте постоянно при майка си и си вземате лаптопа, когато се прибирате у вас. На първо време това ще ви устрои само с един ефирен тунер , който има HDMI изход. С негова помощ и антена в София ще можете спокойно да направите така, че майка ви да си гледа ефирните програми. БНТ, БТВ, Нова и още 3-4 канала. За София са + още 2 или три.  Това значи че трябва да си закупите един ефирен тунер за DVB-t стандарт за да можете да гледа майка ви каналите. Кабела за сега е един - HDMI - HDMI който ще се ползва повечето време към ефирния приемник и когато сте при нея, го прехвърляте на лаптопа за да го ползвате. Няма в това никакъв проблем и за двама ви.  Аз останах с впечатлението, че живеете заедно, Ефирният приемник нека е от порядъка на 50, максимум до към 75 лева - не повече. Продават се навред по магазините. Модел не съм се подготвил да ви дам, но ще намерите чрез Google - даже и магазин. А когато решите да купувате и монитор, тогава отново ще помислим за модел, но във вашия случай с цената, едва ли ще намерим нещо като хората. Особено ако монитора е съчетан и със тунер за цифрова телевизия. За сега толкова. Ще ви почакам , ако имате някакви въпроси. Разкачане и закачане на кабелите много често разбива куплунзите на лаптопа и монитора така че не ви го препоръчвам много. Още повече. Много е желателно кабела да се включва преди да сте включил лаптопа и монитора. Повреди ли се хардуера на HDMI порта на лаптопа, това значи да хвърлите целия лаптоп заради някакви си глупости. Не го препоръчвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Kolev71 написа:

Благодаря, че се постарахте. Стана ми ясно. да не забравя. Още веднаж прочетете поста на Пламен внимателно и се замислете по всички точки от него. Не ми отговорихте на този си монитор какви входове(портове) имате инсталирани. написал съм ги в горният си пост. Трябва само да ги погледнете отзад.Аз питам, за да не се разкачат кабелите, но е явно че вие не сте постоянно при майка си и си вземате лаптопа, когато се пребирате у вас. На първо време това ще ви устрои само с един ефирен тунер , който има HDMI изход. С негова помощ и антена в София ще можете спокойно данаправите така, че майка ви да си гледа ефирните птограми. БНТ, БТВ, Нова и още 3-4 канала. За София са + още 2 или три.  Това значи че трябва да си закупите един ефирен тунер за DVB-t стандарт за да можете да гледа майка ви каналите. Кабела за сега е един - HDMI - HDMI който ше се ползва повечето време към ефирния приемник и когато сте при нея, го прехвърляте на лаптопа за да го ползвате. няма в това никакъв проблем и за двама ви. Аз останах с впечатлението, че живеете заедно, Ефирният приемник нека е от порядъка на 50, максимум до към 75 лева - не повече. продават се навред по магазините. модел не съм се подготвил да ви дам, но ще намерите чрез Google - даже и магазин. А когато решите да купувате и монитор, тогава отново ще помислим за модел, но във вашия случай с цената, едва ли ще намерим нещо като хората. Особено ако монитора е съчетан и със тунер за цифрова телевизия. За сега толкова. Ще ви почакам , ако имате някакви въпроси.

Приемам предложения за монитор и ефирният тунер, който споменавате, всъщност горе долу това ми беше първоначалната идея. За бюджет, ОК, мога да отделя и малко по-голяма сума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ivanjbj написа:

Приемам предложения за монитор и ефирният тунер, който споменавате, всъщност горе долу това ми беше първоначалната идея. За бюджет, ОК, мога да отделя и малко по-голяма сума.

Към горният пост имам добавено. Прочети го. А за сума по голяма от 70 лева, няма да намерите нищо,което превъзхожда този от 50 - 70 лева. Може да е малко - по красив на външен вид.  Преди две години ми оставиха някакъв Стронг за ремонт и никой не си го потърси. Ако не съм го дал на някого, ще го потърся и ще ви го пратя. Не си спомням дали е при мен. Утре ще проверя и ще ви напиша Пари не искам. Само ще си платите колетчето на Еконт  (5-6лева)- за ваша сметка - но трябва да проверя.дали все още е при мен. Това е уговорката ни. ОК?

Ето ви един добър ефитен тунер на цена 40 лева. От това по скъпо, няма нужда.

https://promoclub.bg/product/efiren-tsifrov-priemnik-dvb-t2-s-vsichki-ekstri-i-scart-vkl-i-srabski-programi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Kolev71 написа:

Към горният пост имам добавено. Прочети го. А за сума по голяма от 70 лева, няма да намерите нищо,което превъзхожда този от 50 - 70 лева. Може да е малко - по красив на външен вид.  Преди две години ми оставиха някакъв Стронг за ремонт и никой не си го потърси. Ако не съм го дал на някого, ще го потърся и ще ви го пратя. Не си спомням дали е при мен. Утре ще проверя и ще ви напиша Пари не искам. Само ще си платите колетчето на Еконт  (5-6лева)- за ваша сметка - но трябва да проверя.дали все още е при мен. Това е уговорката ни. ОК?

Лаптопът е служебен, тъй че не се притеснявам за портовете му :) Иначе да, ще ви бъда изключително благодарен. Лека засега, че стана късно, оценявам среднощната помощ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, ivanjbj написа:

Лаптопът е служебен, тъй че не се притеснявам за портовете му :) Иначе да, ще ви бъда изключително благодарен. Лека засега, че стана късно, оценявам среднощната помощ.

Погледни линка в предния пост. Посочил съм ви модел който ще ви върши чудесна работа.

"Това 12v трябва ли да ме притеснява..."

Продавача иска да каже че телевизора се захранва от отделен адаптер на 12 волта, като този на лаптопа. Само че на лаптопа не трябва да го ползваш за посоченият модел телевизор от линка. Адаптера си върви комплект със телевизора. Аз не те съветвам да купуваш каквото и да било от OLX. Не ти се иска да хвърляш пари на вятър, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам телевизор Самсунг, 24 инчов, с 1080пиксела и нещо важно-има два HDMI входа, което ми дава възможността да включа два компютъра. Има си и вградени говорители, нещо рядко срещано при мониторите. Ето един пример:

Екранна снимка (23)_cr.jpg

Екранна снимка (24)_cr.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям варианта ТВ подобно на по-горното от колегата Nevada. С външен тунер се усложнява. Жена ми(пенсионерка) е много доволна от ползването лаптопа с ТВ-то по HDMI - писал съм в темата Намокрен лаптоп/ раздел Преносими компютри. Много гледа  примерно и други турски сериали ( "Малки прeстъпления" с БГ суbтитри, в Ask.com). 

tfXJz0e.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Raze написа:

И между другото, къде в темата пише, че трябва

преди 8 часа, plamen_petrov_80 написа:

минимум 1080p!

за гледане на

преди 9 часа, ivanjbj написа:

поне ефирните

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Popov написа:

Подкрепям варианта ТВ подобно на по-горното от колегата Nevada. С външен тунер се усложнява. Жена ми(пенсионерка) е много доволна от ползването лаптопа с ТВ-то по HDMI - писал съм в темата Намокрен лаптоп/ раздел Преносими компютри. Много гледа  примерно и други турски сериали ( "Малки прeстъпления" с БГ суbтитри, в Ask.com). 

tfXJz0e.jpg

И аз бих му предложил същия вариант, но от търсенето ми, никъде не намерих подобен, който да е с 2 комутируеми HDMI порта, което за него ще бъде като вариант, най добро.Нека погледне на живо този Philips, да помисли дали го устройва и ако да,да го взема. Тъкмо ще прибави цената на ефирния тунер към общата цена и ще се вмести със паричките. Портовете са два, автоматично (има и ръчен режим)комутаруеми. Когато няма сигнал от лаптопа, телевизора сам ще се превключи на втория порт. Ще му трябва само още един кабел HDMI с нужната дължина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG 24MA53D-PZ - има всичко което му трябва на човек (IPS, 24", FullHD, 2xHDMI, VGA, Sound, USB + добър плеър за гледане на филми - тръгва почти всичко като видео, аудио и надписи, CI slot), през 2014 ги имаше, сега не. Малко по-късно съм вземал за познат Samsung с подобни характеристики - той скоро си търси друг подобен и не можа да хареса нищо което е поне същото като параметри ... а уж техниката се развива.

1080p му трябва на човека за да работи. Веднъж казвате не може 15" лаптоп с резолюция под 1080p, веднъж по-голям ектан повече от HD не му е нужна ...

Не случайно питах какви са параметрите на лаптопа и дали той е заставал пред такъв екран и как е за неговите очи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ли пък ще чета толкова непотребна шлака за тази тема. Някой ще каже ли с две думи?
Условие: Мoнитор за PC без PC да може да показва ефирна TV.
Решение: ( ? ? ? ) Какво решение взехте? Като знаете много дайте илюстрация на продукта, и на свързването. Понеже на мен ми се вижда фантастично. Аз от години си гледам телевизия на монитора, но ползвам PC. Имам и ТВ Тунер за PC, но не ползвам. Без PC ми стана интересно, с коаксиалния ли кабел ще хване телевизията? Или за цифрова ТВ с HDMI, което няма как да се случи при всички обстоятелства!
Последно какво ви е в ума? Може да се случи чрез интернет разбира се, IPTV, онлайн телевизия (+PC) или някакъв хибриден, който вече казаха не ги правят и аз знам защо - защото качеството на картината е лошо за компютър! За другото, ако вие знаете за какво говорите, то аз съм Хари Потър. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване