Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква е разликата между компютър и лаптоп!

Препоръчан отговор

1. Ъпгрейд

Компютрите позволяват какъвто и да е хардуерен ъпгрейд ние си поискаме, като при лаптопите почти не може да се направи никакъв хардуерен ъпгрейд.

2. Размера

Компютрите са големи кутии с хахрдуер, докато лаптопите са малки като размери.

3. Преносимост

Компютрите са домашни компютри, така че не са преносими, а лаптопите са мобилни компютри и са преносими.

4. Електричество

Компютрите работят само на захранване, а лаптопите могат да работят и на батерия, и на зарядно.

5. Периферни устройства

Компютрите имат нужда от външна клавиатура, мишка и монитор, а лаптопите ги имат вградени.

6. Диапазон

Компютрите имат широк диапазон на размера на екрана, а при лаптопите обхватът на размера на екрана е ограничен.

7. Портове за данни

При компютрите броят на портовете за данни е по-голям в настолните компютри, при лаптопите броят на портовете за данни е по-малък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Теодор Тодоров промени заглавието на Каква е разликата между компютър и лаптоп!
току-що, Емил Костов написа:

И какво точно ти е питането?

Това е просто обяснение за хората, които се чудят дали да си вземат лаптоп или компютър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Теодор Тодоров написа:

Това е просто обяснение за хората, които се чудят дали да си вземат лаптоп или компютър.

Нещата, които казваш са така и не са така.

1. На лаптоп може да се направи update. Да, по-малко са възможностите, но винаги може да сложиш RAM, SSD, че дори и външна видео карта. 

2. Не е задължително един декстоп да е с голяма кутия. Има много възможности.

3. Как така реши, че не мога да пренеса една работна станция от едно място на друго?

4. Да, лаптопът има батерия но тя е консуматив. Имам доста познати, които не си купуват нова поради цените.

5. На лаптоп можеш винаги да му включиш и външен хардуер. 

6. Не е вярно. Винаги мога да си включа външен монитор към лаптопа.

7. Отново невярно. При бизнес класовете лаптопи имаш дори и по-големи възможности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е

преди 3 минути, Теодор Тодоров написа:

просто обяснение за хората

или проста глупост? Ако вместо писане по форуми учеше английски, щеше да си по-наясно!

Компютър е общото определение, така че всеки лаптоп е компютър! Както и всеки смартфон.

Лаптоп е название, говорещо само за себе си - Lap означава скут, а Top - отгоре. Т.е. компютър, който се използва в скута, който вече го използва на масата си е негова неграмотна работа.

А почти всички съвременни лаптопи се водят Notebook, което означава тетрадка...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разликата е голяма, и двете устройства си имат своите плюсове и минуси! По-важен е въпросът, какво ти е необходимо? Какво те трябва? За какво ще го използваш и так.нат. Едното устройство се води преносим компютър, другото настолен компютър. Аз предпочитам преносимият, причините да го избера са че мога да си го взема и да го използвам по време на работа! Шофьор съм на товарен автомобил, шофирам камион, пътувам и зад граница. А настолен компютър да го местя постоянно ту в камиона ту в къщи, ами неудобно е!

Настолният компютър е по-скоро за вкъщи, или за дете предпочитащо да играе на игрички на него, и да може да му обновява компонентите със по-нови такива за да вървят по новите игри. Голяма е разликата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като никой не използва компютъра за работа, ясно че игрите ще са най-важни...:angry:

Но тогава да ви преведа още - Стол на руски е Маса на български, т.е. настолен - комп за маса/бюро! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Теодор Тодоров написа:

За да не се чудиш, купуваш си и компютър и лап топ. Когато разбереш разликата, ще пуснеш нова тема с обяснения за разликите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ДзВяРа! написа:

Ами разликата е голяма, и двете устройства си имат своите плюсове и минуси! По-важен е въпросът, какво ти е необходимо? Какво те трябва? За какво ще го използваш и так.нат. Едното устройство се води преносим компютър, другото настолен компютър. Аз предпочитам преносимият, причините да го избера са че мога да си го взема и да го използвам по време на работа! Шофьор съм на товарен автомобил, шофирам камион, пътувам и зад граница. А настолен компютър да го местя постоянно ту в камиона ту в къщи, ами неудобно е!

Настолният компютър е по-скоро за вкъщи, или за дете предпочитащо да играе на игрички на него, и да може да му обновява компонентите със по-нови такива за да вървят по новите игри. Голяма е разликата!

И още много неща могат да се добавят!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, JKirilov написа:

След като никой не използва компютъра за работа, ясно че игрите ще са най-важни...:angry:

Но тогава да ви преведа още - Стол на руски е Маса на български, т.е. настолен - комп за маса/бюро! ;)

Кой каза че, цитирам  "Никой не използва компютъра за работа" ???? Той може да се използва според нуждите, това за което ти е необходим, работа, игри, интернет, филми, социални мрежи и да не ги изброявам всичките.

И няма нужда да превеждаш кое какво означава! Смешно е, а и ние не сме по-малко образовани от теб. По-добре от теб знаем превода.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, цър-вул написа:

Без думи:
29-lenovo-think-m-tiny-series-feature-le

Tinycenter M

Заглавието е подвеждащо!!!

Авторът не пита, а си уплътнява времето в логорея.

Не напразно ми е такъв особен поста по горе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо-взето обяснението е грешно. Лаптопа също е компютър. Вече може да формулираш разлика между настолен и мобилен компютър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Вече може да формулираш разлика между настолен и мобилен компютър.

Или може би трябва да е Видове компютри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Или може би трябва да е Видове компютри

Техниката се развива, спор няма, на който каквото му е необходимо, това си купува!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ДзВяРа! написа:

Техниката се развива, спор няма, на който каквото му е необходимо, това си купува!

Това е абсолютно несъотносимо с темата!!! Никой не говори за това какво да се купува. Говори се за класификация на компютрите. И грубо са определени като два вида. Което не е правилно! А промишлените компютри, а hadheld; palmheld; barebone....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общи приказки, които може да са нещо ново за баба и дядо. На всички заинтересовани препоръчвам да се завъртят покрай https://www.reddit.com/r/sffpc/ и да разгледат. Накратко - с не много усилия човек може да събере машина, която е с обема на кутия за обувки, но в много отношения е сравнима с пълноразмерна настолна такава, дори има примери как такъв компютър, 15" портативен монитор, 60% клавиатура и още разни неща се събират в раница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, цър-вул написа:

Това е абсолютно несъотносимо с темата!!! Никой не говори за това какво да се купува. Говори се за класификация на компютрите. И грубо са определени като два вида. Което не е правилно! А промишлените компютри, а hadheld; palmheld; barebone....

Дрън, дрън че пляс! Кое е несъотносимо с темата???? На който каквото му е необходимо си го купува! Разликата е много голяма, ако искаш ще спорим по темата. Нямам нищо против!

Вземи си настолния компютър и го инсталирай във камиона ми. На 5.04,21г. заминавам за ТР. на 7.05.21г. се връщам, съответно си го инсталирай обратно в къщи. Приятно ли ще ти е да го правиш това по 12, 13 пъти в месеца?????

Преносимият компютър за мен е по-добрият вариянт, защото ми върши работа! На него си свалям филми, музика, и използвам интернет и мн.други. неща правя!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, цър-вул написа:

Авторът не пита, а си уплътнява времето в логорея.

Ами ... да се упражнява. Като в следния виц:

Цитат

- Докторе, лошо ми е!
- Какво ядохте ?
- Гълъб ядох.
- Гол гълъб ли ядохте?
- Ами, хванах го, оскубах го. Да, ядох гол гълъб.
- Голям гол гълъб ли беше?
- Дааа! Беше голям гол гълъб.
- А ядохте ли главата на големия гол гълъб?
- Ядох главата на големия гол гълъб.
- Гола ли беше главата на големия гол гълъб?
- Разбира се, че беше гола главата на големия гол гълъб! И какво?
- Ами нищо. Аз съм логопед. С каквото можах, помогнах.

преди 5 минути, killchain написа:

Общи приказки, които може да са нещо ново за баба и дядо.

Човека е „открил топлата вода“ и се хвали!
Няма лошо!

преди 13 минути, цър-вул написа:

Говори се за класификация на компютрите. И грубо са определени като два вида. Което не е правилно! А промишлените компютри, а hadheld; palmheld; barebone....

Искаше да кажеш - „haNdheld“ - нали?

преди 2 часа, JKirilov написа:

А почти всички съвременни лаптопи се водят Notebook, което означава тетрадка...

По-точно - малките преносими машинки се казват „Netbook“!

На другия край са „Mainframe“ машините - доста обемни и на изчезване!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, killchain написа:

Общи приказки, които може да са нещо ново за баба и дядо. На всички заинтересовани препоръчвам да се завъртят покрай https://www.reddit.com/r/sffpc/ и да разгледат. Накратко - с не много усилия човек може да събере машина, която е с обема на кутия за обувки, но в много отношения е сравнима с пълноразмерна настолна такава, дори има примери как такъв компютър, 15" портативен монитор, 60% клавиатура и още разни неща се събират в раница.

Няма смисъл бе човек! Отивам във най близкия техно магазин, и си взимам един лаптоп! Той си има всичко, а и размерите му не са с кутия на обувки! А са приемливи и дори приятни. Да не говорим за консумацията на енергия, една батерия която няма да ми разсипе акумолоаторите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Теодор Тодоров написа:

5. Периферни устройства

Компютрите имат нужда от външна клавиатура, мишка и монитор, а лаптопите ги имат вградени.

ГРЕШКА! Лаптопите нямат мишка! Това е основното най-грозно отвратително нещо, да се измъчваш да го галиш по сто пъти само заради един замах! И да кликаш като чели перфорираш билет! Да не отварям уста и за мониторите им - още не съм срещнал лаптоп с добра картина. До сега всички са с осветени ярки светлини - хем те кьорави, хем не виждаш добре обектите! Никоя настройка и никой режим не можа да ги оправи с реален цвят!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Бонбон с катран! написа:

ГРЕШКА! Лаптопите нямат мишка! Това е основното най-грозно отвратително нещо, да се измъчваш да го галиш по сто пъти само заради един замах! И да кликаш като чели перфорираш билет Да не отварям уста и за мониторите им - още не съм срещнал лаптоп с добра картина. До сега всички са с осветени ярки светлини - хем те кьорави, хем не виждаш добре обектите!

Пълни глупости. Яркоста се намаля, контраста се настройва и дори се вижда по-добре от монитор със супер качество.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Бонбон с катран! написа:

ГРЕШКА! Лаптопите нямат мишка!

Зависи от лаптопа!

Преди време бяха пуснали лаптоп с двоен дисплей. „Долния“ играеше ролята на клавиатура, но при нужда - ставаше част от диплея. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ДзВяРа! написа:

Пълни глупости. Яркоста се намаля, контраста се настройва и дори се вижда по-добре от монитор със супер качество.

Тия упражнения съм ги правил. И знам за какво говоря. Щом не го понасям, по цял ден съм на компютъра и ми е пределно ясно колко много не струват лаптопите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване