Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Липсващи икони на локалните дискове?

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам един куп проблеми с компютъра, че вече нямам психика и кога ли ще му....

Бях инсталирал една програма за проверка на хард диска за повредени сектори и грешки при четене и подобни. Беше HD Sentinel. Понеже уж всичко е перфектно се ядосах и я деинсталирах. Проблема след нея е, че ми изтри иконите на локалните дискове. И преди да съм набрал разработчиците на програма с благи пожелания за роднините им бих искал поне да си върна нормалните икони. Проблема е, че много дразни. Всичко си работи, папките се отварят, но липсват иконите. Някакви предположения или флашката и възстановяване на Windows?hghjgj.jpg.ddd1c52947b268596a62c83c5f8f14bb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, цър-вул написа:

Свали на десктопа прикачения файл и го стартирай с админски права. Системата ще рестартира.

ClearIconCache.bat 472 B · 1 изтегляне

Благодаря много на цър-вул.

Обаче преди да видя бързия отговор потърсих на английски и намерих едно видео където се описва същият проблем и познайте от какво? Пак от Sentinel-а.

Следвах стъпките и се оправи. Естествено после стартирах и програмата на цър-вул за по-сигурно.

Сега заключението: Защо се получава това и от толкова учени програмисти разработващи програмата един не се ли сети, че при деинсталиране остават проблеми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ice_lion__01 написа:

Благодаря много на цър-вул.

Обаче преди да видя бързия отговор потърсих на английски и намерих едно видео където се описва същият проблем и познайте от какво? Пак от Sentinel-а.

Следвах стъпките и се оправи. Естествено после стартирах и програмата на цър-вул за по-сигурно.

Сега заключението: Защо се получава това и от толкова учени програмисти разработващи програмата един не се ли сети, че при деинсталиране остават проблеми?

Не се кахъри. Нали всичко вече е в ред? Аз имах миналата година същият проблем и действах по начина от Цър вул . А тази програма съм я отписал завинаги от моя архив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Kolev71 написа:

Не се кахъри. Нали всичко вече е в ред? Аз имах миналата година същият проблем и действах по начина от Цър вул . А тази програма съм я отписал завинаги от моя архив.

Проблемите вече ми идват в повече от почти месец само проблеми със софтуера вероятно. Антивирусната (Nod32) ми не иска да работи и не приема лицензи. Казах си "карай и без нея мога".

Имаш нежелан от мен ъпдейт на Mozilla Firefox. Всичките ми настройки правени с месеци си заминава. Линковете в Pocket трупани и подреждани с години също ги няма. Някои бяха важни.

Оправих каквото можах. Междувременно Windows забива при първоначално отваряне на гореспоменатия браузер. Реално компютъра стартира от минимум четвъртия път(кога ли ще откаже напълно...) Всичко ми се струпа изведнъж и сега тези липсващи икони направо ми преляха чашата на търпението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запиши си всичко, което ти е по важно и накрая вземи и го преинсталирай на чисто. А после по малко ще добавяш което си запазил. Само информативно ще ти кажа. Откак съм със Win 10  LTSB (2017) до ден днешен нямам ни един проблем с операционната система. Ето, преди час пуснаха майското обновление и е на всичките ми 5 компа. Те си работят, а аз си свиря радостно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, ice_lion__01 написа:

Следвах стъпките и се оправи

Това е принудително "възстановяване"

преди 11 минути, ice_lion__01 написа:

Антивирусната (Nod32) ми не иска да работи и не приема лицензи. Казах си "карай и без нея мога".

Деинсталирай я, почисти и я инсталирай отново.

преди 3 минути, Kolev71 написа:

аз си свиря радостно

Ша ти прата Опщинската, че ми шумиш много 😎😎

преди 12 минути, ice_lion__01 написа:

Междувременно Windows забива

преди 30 минути, ice_lion__01 написа:

Следвах стъпките

А ако си с найсе дяла(диска) що записи трябва да създадеш...

Кешът може да се почисти и с това тулче:
ngcb117

Сваляне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, цър-вул написа:

Това е принудително "възстановяване"

Деинсталирай я, почисти и я инсталирай отново.

Ша ти прата Опщинската, че ми шумиш много 😎😎

А ако си с найсе дяла(диска) що записи трябва да създадеш...

Кешът може да се почисти и с това тулче:
ngcb117

Сваляне

Бате!

Аз това мога ли да го опитам бре? Ей тъй. Държа на чистичкото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Kolev71 написа:

Държа на чистичкото.

И аз. Ама като знам че само след година макс от инсталиране и деинсталиране на програми и игри остават винаги файлове някъде забутани и накрая пак омазан Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Kolev71 написа:

Бате!

Аз това мога ли да го опитам бре? Ей тъй. Държа на чистичкото.

Можеш, при следващото вписване кешът ще се генерира отново

преди 5 минути, ice_lion__01 написа:

инсталиране и деинсталиране на програми и игри

Ами, инсталирай ги през някоя от програмите за деинсталиране (примерно VS Revo или IObit Uninstaller или....) и при нужда от деинсталиране, използваш съдадения дневник на инсталирането за деинсталиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, цър-вул написа:

Ами, инсталирай ги през някоя от програмите за деинсталиране (примерно VS Revo или IObit Uninstaller или....) и при нужда от деинсталиране, използваш съдадения дневник на инсталирането за деинсталиране.

От години ползвам Your Unin-staller!  Въпреки това пак остават файлове, логове или папки в системния дял.

Нода не иска да се инсталира на Windows 7. Не знам защо, но няма значение, друг ден ще го мисля. Темата се отклони достатъчно вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Kolev71 написа:

вземи и го преинсталирай на чисто

В никакъв случай, само ламерите правят така, обикновено по 2 пъти на ден. При мен 6 /шест/ години и половина не се бара!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, JKirilov написа:

В никакъв случай, само ламерите правят така, обикновено по 2 пъти на ден. При мен 6 /шест/ години и половина не се бара!

То какъвто си ти, такава ще ти е и операционната система. Нали трябва да си приличате. До оня ден ти даваха пари за компютър и се научи на всички хватки. Абсолютен мушморок!  Както всяка вечер - осери навред и лягай да спиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Kolev71 написа:

А тази програма съм я отписал завинаги от моя архив.

aз също, но не по тази причина описана в темата, а защото инфото което дава е недостоверно-невярно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, дръндю написа:

aз също, но не по тази причина описана в темата, а защото инфото което дава е недостоверно-невярно

Кое инфо е невярно? В HD Sentinel? Само един показател не е верен и то, защото се интерпретира погрешно от повечето - за колко дни живот остава. Всичко останало е повече от вярно. А показателя в реално време е безценен. Вчера дропна с още 1% надолу диска заради Wear Leveling Count показателя.

Image-202.png

Иначе на мен един път не ми е прецакала иконите поне при обновяване на версията, а при затваряне на програмата веднага ми се връщат оригиналните такива.

Но всеки е свободен да ползва, това, което сметне за добре. За повечето проблеми на потребителя @цър-вул е прав. Виновен е потребителя за неподдържаната си ОС.

Колкото до NOD, ако е нелицензиран, както подозирам е възможно да създава такива проблеми...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Колкото до NOD

ESET спряха поддръжката на Windows 7 и като се инсталира нова версия е нормално инсталаторът да отхвърли инсталирането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Кое инфо е невярно? В HD Sentinel? Само един показател не е верен и то, защото се интерпретира погрешно от повечето - за колко дни живот остава. Всичко останало е повече от вярно. А показателя в реално време е безценен. Вчера дропна с още 1% надолу диска заради Wear Leveling Count показателя.

на диск WD с drevitalize, манипулирах биос
при дефектен хард показва 100% изправност

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дръндю написа:

на диск WD с drevitalize, манипулирах биос
при дефектен хард показва 100% изправност

Не те знам какво си манипулирал, ма в случая ти си излъгал програмата. Пиши на автора. Не е като да не добавя поддръжка за нови и нови такива ситуации в бетите си, които излизат през няколко дни...Това не е проблем на програмата. Аз ще модна Windows и ще почне да крашва и ще обвиня Microsoft за проблема :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо, версията ти е стара, (последната е Hard Disk Sentinel 5.70.4 Beta => https://www.hdsentinel.com/beta5/hdsentinel_pro_setup_5704-nvst.zip), второ на другата програма не се вижда SMART статуса. HD Sentinel взима данните от SMART-a, а той е един и същ за всички програми, които го четат...А вече коя програма на каква база определя HEALTH можем само да гадаем. Аз лично се доверявам на SMART без значение дали ще е от HDSentinel или от CrystalDiskInfo. Какво показва CrystalDiskInfo?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

набързо това намерих в нета и това показвам
виждат се пропадания в скоростта, което показва че диска не е със 100% здраве

преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

HD Sentinel взима данните от SMART-a

това може да се манипулира и те ти здрав диск купен от мошенник

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак, казвам версията ти е много стара. Можеш да видиш колко неща се добавят като поддръжка във всеки един билд:

https://www.hdsentinel.com/beta5/hdsentinel_beta_revision.txt

- improved health detection and reporting of various Sandisk and Crucial SSDs

И не си показал SMART-a.

А вече коя програма определя здравето си е по-нейна преценка. При мен Samsung Magician показва, че здравето е Good, но при четене и на нейния SMART ясно се виждат Reallocated секторите. Просто HD Sentinel ги "смила" за по-лесно разбиране от начинаещите, защото не всеки е длъжен да знае всяка RAW стойност на SMART-a какво значи...

преди 6 минути, дръндю написа:

това може да се манипулира и те ти здрав диск купен от мошенник

Е то всичко може да се манипулира...И биос-а на видеокартата, ама трябва да си някаква шматка да не се усетиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване