Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Активиране на Windows 10

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Bubbles написа:

Така е, но това не променя факта, че в този си вид закона е пълна глупост.

Така е! Но мога да ти кажа, ако искаш, как се процедира от подобна софтуерна компания (не MS) в подобни случаи - дори по...."лични мотиви" може да направиш на комшията живота доста тежък... Както и да е - всеки решава сам за себе си. Аз си купувам (или си плащам наема) за продуктите, които ползвам - в края на краищата, нали от това печеля

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, NewRedDragon написа:

В момента, в който си "чекнал" боксчето - ти си се съгласил с тези условия.

С кои точно условия?Тези дето са били в началото,тези дето съм приел с уин 7 примерно и след това съм го ъпгрейднал до 8.1 и 10,а те междувременно непрекъснато променят и добавят условия ,както им изнася-без да питат никой,и кой всъщност нарушава веднъж приети условия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Слави Маринов написа:

С кои точно условия?Тези дето са били в началото,тези дето съм приел с уин 7 примерно и след това съм го ъпгреднал до 8.1 и 10,а те междувременно непрекъснато променят и добавят условия ,както им изнася-без да питат никой,и кой всъщност нарушава веднъж приети условия?

С последните условия. Никой не е длъжен да те уведомява лично за някакви промени - прочел си актуалните условия и си ги приел. Незнанието на закона не оправдава никого. Ако имаш претенции - има си ред

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, NewRedDragon написа:

С последните условия. Никой не е длъжен да те уведомява лично за някакви промени - прочел си актуалните условия и си ги приел. Незнанието на закона не оправдава никого. Ако имаш претенции - има си ред

Е да,ама нали има две страни(за MS явно няма!)и именно те нарушават веднъж приети условия,които са валидни и за двете страни!Не съм за пиратството и този тип поведение ,но не мога да приема това арогантно,пренебрежително и лишено от уважение и зачитане на КЛИЕНТА поведение на богатият монополист!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Е да,ама нали има две страни(за MS явно няма!)и именно те нарушават веднъж приети условия,които са валидни и за двете страни!Не съм за пиратството и този тип поведение ,но не мога да приема това арогантно,пренебрежително и лишено от уважение и зачитане на КЛИЕНТА поведение на богатият монополист!

Да две страни има.... разликата, е че никой не те кара на сила да ползваш съответния продукт, обект на Инъелектуална собственост. Няма монопол на MS в случая.... Виж, при Adobe.... нещата са на кантар, а има и други, доста по фрапантни примери, когато става дума за периферия и хардуер....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То за тези 250 лв примерно човек може да си взема цяла конфигурация а активирането може да мине напълно безплатно инструменти за целта има много. Да тези инструменти се водят нелегални но за обикновенния потребител никой няма да му дойде в къщата и да го пита що е ползвал това или онова 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NewRedDragon написа:

разликата, е че никой не те кара на сила да ползваш съответния продукт, обект на Инъелектуална собственост. Няма монопол на MS в случая

Добре-не ме кара,но след като веднъж съм приел и съм се съгласил с въпросните условия, за да ползвам продукта,кой всъщност нарушава този договор, непрекъснато и едностранно променяйки условията по него?Елементарен въпрос,а ти се въртиш като обран еврейн и не отговаряш:))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Слави Маринов написа:

Добре-не ме кара,но след като веднъж съм приел и съм се съгласил с въпросните условия, за да ползвам продукта,кой всъщност нарушава този договор, непрекъснато и едностранно променяйки условията по него?Елементарен въпрос,а ти се въртиш като обран еврейн и не отговаряш:))

"Продукта" е различен - тук е момента. Не можеш да си представиш, като ти пратят 10-12 мастити адвоката за едни 300 лева, какво става.... За ищеца това е безплатно, на базата на спорузамения.... абе ....какти искате, така си ползвайте ОС-а, но няма вариант, "активацията от тубата" да е законна, ако се реши, че трябва да се вземат мерки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NewRedDragon написа:

Продукта" е различен - тук е момента. Не можеш да си представиш, като ти пратят 10-12 мастити адвоката за едни 300 лева, какво става.... За ищеца това е безплатно, на базата на спорузамения.... абе ....какти искате, така си ползвайте ОС-а, но няма вариант, "активацията от тубата" да е законна, ако се реши, че трябва да се вземат мерки

Те понеже и MS и Гулъл и ФБ,и други подобни мастити монополиста са изрядни, та затова доста често четем как са осъдени тук и там на милиони и дори милиарди долара!И понеже не разчитам те да зачитат обикновенния потребител,сам съм се погрижил за правата си, и аз едностранно пък решавам, дали да плата лиценз ,или да го активирам без да плащам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, редактора ми изтри темата за активиране на Windows 7 Ultimate защото много се е изплашил. Реших да се върна на Windows 7, но няма как да взема лиценз и не знам дали се активира въобще защото вече не се поддържа. Кажете какво се прави в случай на Abandoned Software? :brickwall:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кво стана сега? Оказва се, че старата система има ново копие от 2018-та! А си мислих, че последното е от 2011-та! Тази програма тегли с адрес директна връзка от Майкрософт! Проверих. Само където дава само английски копия. :ohmy: Какво ли са направили? Последните ъпдейти за защита?

win-download-heidoc.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Бонбон с катран! написа:

Само където дава само английски копия.

И това защо те притеснява, след като езиковите пакети LIP си се теглят в Ultimate без никакви проблеми от ъпдейтите или се свалят от интернет?

https://pcguide.bg/windows-7-na-balgarski-v-niakolko-stapki/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Joss Bomon написа:

И това защо те притеснява, след като езиковите пакети LIP си се теглят в Ultimate без никакви проблеми от ъпдейтите или се свалят от интернет?

https://pcguide.bg/windows-7-na-balgarski-v-niakolko-stapki/

Сигурен ли си? Понеже знам, че Windows 7 не се обновява, тъй като е приключила поддръжката, пък и дори да стоят езиковите пакети на сървърите не се знае кога ще бъдат премахнати един ден. Затова съм се въоръжил да му добавям български в ISO-то (и на системата и на инсталатора), но този инсталатор е особен, не пита за избор на ОС, нито избор на език. И сега съм в невидение кои са помощниците, които вадят падащо меню за избор за да ги прекопирам от старото Win7. Дано пача за език го подправи, не съм сигурен какво правя. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Слави Маринов написа:

Стига с тези клишета.........има няколко начина ,и то за без пари , и без да си вкарваш вируси!Всичко това няма как да става без мълчаливото съгласие на Майкрософт!Ти например можеш ли да си сигурен как пък те(майкрософт)разполагат и използват събраната информация ,да не говорим и как променят непрекъснато както им изнася лицензионните споразумения без да се съобразяват с никой!

Ползваш си [GNU]/Linux ОС и си свиркаш!

преди 15 часа, Bubbles написа:

Така е, но това не променя факта, че в този си вид закона е пълна глупост.

Помниш ли - „Dura lex sed lex!“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Бонбон с катран! написа:

Сигурен ли си? Понеже знам, че Windows 7 не се обновява, тъй като е приключила поддръжката, пък и дори да стоят езиковите пакети на сървърите не се знае кога ще бъдат премахнати един ден. Затова съм се въоръжил да му добавям български в ISO-то (и на системата и на инсталатора), но този инсталатор е особен, не пита за избор на ОС, нито избор на език. И сега съм в невидение кои са помощниците, които вадят падащо меню за избор за да ги прекопирам от старото Win7. Дано пача за език го подправи, не съм сигурен какво правя. :)

Сигурен съм, да! Тръгнал си за пореден път да откриваш топлата вода - в банановите плантации има читави банани и за българи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Бонбон с катран! написа:

Понеже знам, че Windows 7 не се обновява, тъй като е приключила поддръжката ...

В заблуда си. Обновления идват даже за Windows XP.

преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Ееее, назад съм с материала(акъла), за да ползвам Linux :))

Назад си, ама с информацията  - не с акъла.
Откакто въведоха графична среда - ползването на Линукс не е по-сложно от ползването на Windows.
Говоря - като потребител, без терминали и подобни магии. А започнеш ли един път - после се напредва лесно.
С малко помощ от моите приятели (както се пее в песента)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, jhoro написа:

Назад си, ама с информацията  - не с акъла.
Откакто въведоха графична среда - ползването на Линукс не е по-сложно от ползването на Windows.
Говоря - като потребител, без терминали и подобни магии. А започнеш ли един път - после се напредва лесно.
С малко помощ от моите приятели (както се пее в песента)!

Малко съм дъртичък тепърва да се уча, явно съм пропуснал момента, а и съм сметнал, че от чисто практична гледна точка, недостатъците на уин са по-малко от тези на Linux.Също така няма как да мина и без ms office(не ми вършат работа безплатните аналози),пък и макар да ме дразни въпросът с личното пространство и събирането на данни, не съм толкова зависим от този факт,тоест не ми е жизнено нужна конфиденциалност на всяка цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.07.2021 г. в 0:55, Бонбон с катран! написа:

Пичове, редактора ми изтри темата за активиране на Windows 7 Ultimate защото много се е изплашил. Реших да се върна на Windows 7, но няма как да взема лиценз и не знам дали се активира въобще защото вече не се поддържа. Кажете какво се прави в случай на Abandoned Software? :brickwall:

В замунда има активатори

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също така няма как да мина и без ms office …

Да съм казвал, че нямам???
Откакто си инсталирах MS Edge - офиса и другите MS неща си ги имам!
Даже и на телефона.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Енчо Желязков написа:

В замунда има активатори

То това ясно, но има и по-фини и безболезнени начини за активация!Въпрос на търсене:))

преди 20 минути, jhoro написа:

Да съм казвал, че нямам???
Откакто си инсталирах MS Edge - офиса и другите MS неща си ги имам!
Даже и на телефона.

Със сигурност начини колкото щеш, въпросът е, че и аз вече като децата ,вървя по най-лесните пътища, просто нямам желание да се занимавам.................

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Слави Маринов написа:

То това ясно, но има и по-фини и безболезнени начини за активация!Въпрос на търсене:))

Със сигурност начини колкото щеш, въпросът е, че и аз вече като децата ,вървя по най-лесните пътища, просто нямам желание да се занимавам.................

:lol6:Че то за минута става рестартира се системата и всичко е точно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Енчо Желязков написа:

Че то за минута става рестартира се системата и всичко е точно

Кое става за минута?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване