Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преминаване от coaxial към Ethernet - Как?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Предстой ми смяна на жилището и се натъкнах на проблем, който тепърва ще боря.
Изходите за интернет и кабелна телевизия са с коаксиален кабел, а модема който аз ползвах/м е с ethernet вход. Възможно ли е преминаване с преходник/устройство от едното към другото, без то да е по-скъпо от модема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, NiGh7 написа:

Здравейте,

Предстой ми смяна на жилището и се натъкнах на проблем, който тепърва ще боря.
Изходите за интернет и кабелна телевизия са с коаксиален кабел, а модема който аз ползвах/м е с ethernet вход. Възможно ли е преминаване с преходник/устройство от едното към другото, без то да е по-скъпо от модема?

Дай малко повече информация какво ползваш.  Няма как да минеш от коаксиален кабел на UTP кабел или оптика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, стига тез изходи да отиват до кабелен оператор, а не до антена. Тогава ще гледаш ефирните телевизии ама за интернета ще търсиш друг начин. Ако са към кабелен оператор, отиваш в офиса им и се информираш какво точно предлагат и за какви цени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Емил Костов написа:

Дай малко повече информация какво ползваш.  Няма как да минеш от коаксиален кабел на UTP кабел или оптика.

Ползвам Tp-Link Archer C6, ако не бъркам името, съвсем стандартен рутер, до сега с Ethernet кабел.  Ако е невъзможно да се премине, то какъв е варианта за рутер подобен на този който ползвам в момента?

преди 16 минути, ined написа:

Възможно е, стига тез изходи да отиват до кабелен оператор, а не до антена. Тогава ще гледаш ефирните телевизии ама за интернета ще търсиш друг начин. Ако са към кабелен оператор, отиваш в офиса им и се информираш какво точно предлагат и за какви цени.

По-скоро интернета ме интересува, на кабелната телевизия на държа. Издохите в жилището, мисля че идват от разпределителна кутия, която е в мазето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, NiGh7 написа:

Ползвам Tp-Link Archer C6, ако не бъркам името, съвсем стандартен рутер, до сега с Ethernet кабел.  Ако е невъзможно да се премине, то какъв е варианта за рутер подобен на този който ползвам в момента?

По-скоро интернета ме интересува, на кабелната телевизия на държа. Издохите в жилището, мисля че идват от разпределителна кутия, която е в мазето.

Ако има оператор, който използва DOCSYS технолигята може, иначе забравяш за тези коаксиални кабели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето кабеларки предлагат и интернет през UTP кабел. Отиваш в офиса и ги питаш.

През коаксиален кабел, и-нет оператора, ти предоставя и модем, който преобразува сигнала към UTP/LAN

Който свързваш към рутера. Но, интернета-а е доста e бавен, и не си заслужава изобщо.

Истината даже и не е през UTP, а през оптика (но за цялото трасе).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Mr. ?? написа:

Повечето кабеларки предлагат и интернет през UTP кабел. Отиваш в офиса и ги питаш.

През коаксиален кабел, и-нет оператора, ти предоставя и модем, който преобразува сигнала към UTP/LAN

Който свързваш към рутера. Но, интернета-а е доста e бавен, и не си заслужава изобщо.

Истината даже и не е през UTP, а през оптика (но за цялото трасе).

Кой ти каза, че подобен интернет е бавен. Аз съм на А1 и съм точно с коаксиален кабел. Вървят си 100 мегабита без никакъв проблем. Дори искаха да ми вдигат скоростта на 300, само че аз се отказах.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Кой ти каза, че подобен интернет е бавен. Аз съм на А1 и съм точно с коаксиален кабел. Вървят си 100 мегабита без никакъв проблем. Дори искаха да ми вдигат скоростта на 300, само че аз се отказах.

До колкото четох, скоростта не е проблем, дори през коаксиален кабел, но явно ще трябва да се търси устройство с което да мога да използвам интернета, жалко за рутера. Благодаря все пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Емил Костов написа:

Optical Fiber vs. Coaxial Cable

Коаксиалния кабел използван за интернет, е стара технология. Която, има повече недостатъци от колкото предимства:

Най-лошият от които, е че кабела  се влиае от магнитни смущения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали е стара или нова е все тая ако до там където живееш никой оператор не е прекарал оптика или не се планира в скоро време да се прекара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Mr. ?? написа:

Optical Fiber vs. Coaxial Cable

Коаксиалния кабел използван за интернет, е стара технология. Която, има повече недостатъци от колкото предимства:

Най-лошият от които, е че кабела  се влиае от магнитни смущения.

Информацията, която си постнал е стара и невярна. Интернетът не е бавен и си работи повече от прекрасно. На DOCSYS съм вече от 13 години и единствената повреда, която съм имал е смяната на два модема. Да, стара технология е, но все още работи прекрасно.  През нея си върви и ТВ с HD канали. Освен това не навсякъде има оптика, макар че тя започва да се налага. През последните години поевтиня и скоростите през нея нямат аналог.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Информацията не е грешна. Ако, погледнеш датата на статията.

За избирането, къде да живееш, спрямо начина за доставяне на и-нет услуга съм напълно съгласен.

Но, да хвалиш коаксиал-а , че е добър, не мога да го разбера. Това е, все едно да хвалиш DVI, вместо HDMI кабела.

В пиковете часове, щом се използва и за ТВ, скоростта предполагам се намалява доста.

П.П. И модемите си имат проблеми с гърмежите..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова приказки, а никой не попита - какво се разбира под „вход“ и ;„изход“?

преди 4 часа, NiGh7 написа:

Изходите за интернет и кабелна телевизия са с коаксиален кабел, а модема който аз ползвах/м е с ethernet вход.

Почти като във вица!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, jhoro написа:

Почти като във вица!

Какво да питаме, като е ясно, че човека не прави разлика м/у модем/рутер/wifi рутер...... и т,н. Като дойдат техниците от съответния оператор, ще му нагласят всичко (почти)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правилно!

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

Като дойдат техниците от съответния оператор, ще му ...

... го турят - както си требе!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, jhoro написа:

Правилно!

... го турят - както си требе!

Бе....зависи.... не може всички да са ....еднакви. Като виждаш, че клиента не разбира, ще му помогнеш, нали... Щото може клиента да е лекар и утре ти да си при него.... Аз поне така си мисля

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, NewRedDragon написа:

Бе....зависи.... не може всички да са ....еднакви. Като виждаш, че клиента не разбира, ще му помогнеш, нали... Щото може клиента да е лекар и утре ти да си при него.... Аз поне така си мисля

Имах един познат, който казваше:

Нито един клиент не е идвал втори път, но ... ние все пак, се грижим добре за тях!
Погребална агенция „Вечен рай“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Почти като във вица!

преди 1 час, NewRedDragon написа:

Какво да питаме, като е ясно, че човека не прави разлика м/у модем/рутер/wifi рутер...... и т,н. Като дойдат техниците от съответния оператор, ще му нагласят всичко (почти)

преди 1 час, NewRedDragon написа:

преди 1 час, jhoro написа:

Имах един познат, който казваше:

Нито един клиент не е идвал втори път, но ... ние все пак, се грижим добре за тях!
Погребална агенция „Вечен рай“!

Е помогнахте де, типично по нашенски, както се очакваше. Поне не спамете, ако има някой да казва конкретни неща, да могат и после да се търсят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NiGh7 написа:

Е помогнахте де, типично по нашенски, както се очакваше. Поне не спамете, ако има някой да казва конкретни неща, да могат и после да се търсят.

Прав си, абсолютно... Но и ... не сме врачки. Та така, ще се опитам конкретно: Предполагаме (само), че в новото жилище окабеляването е с коаксиал - ОК! Но как - каква е схемата? Съответно, ISP което си избрал за новото жилище, предлага ли достъп по docsis? 

преди 5 часа, NiGh7 написа:

До колкото четох, скоростта не е проблем, дори през коаксиален кабел, но явно ще трябва да се търси устройство с което да мога да използвам интернета, жалко за рутера. Благодаря все пак :)

Напротив, че си ползаваш TP-link-a пълноценно, независимо от инфраструктурата на новия ISP. Никакво устроство няма да тирсиш - ако те пуснат по коаксиала, ще ти дадат и съответното устройство (modem), а ти ще си сложи твоя рутер "след" него. Но ако новия ISP ти каже оптика до дома/оптика до сградата/ LAN или друга инфраструктура - просто окабеляващ на ново апартамента! Това е от мен. Не мога да го опиша по кратко. Ако разплогаш с излишни 4300 евро, мога да предложа универслано решение, но пак ще зависи от това, дали ISP ще се навие... по скоро НЕ! Операторите в тук, предпочитат (и са прави до някъде) да не оставят на крайния клиент много опции 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно може да се говори когато избереш конкретен интернет доставчик. Проверяваш в твоя квартал какви оператори има и избираш план, който те устройва. Ако искаш да използваш съществуващите коаксиални кабели, то тогава избираш доставчик, който предлага такъв интернет - А1 или някоя местна кабеларка. От там ти дават модем към който връзваш рутера и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NiGh7 написа:

Каза ли нещо или имаш газове?

При толкова тъп въпрос - какви отговори очакваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ncl написа:

Пише, че е от Силистра. Там би трябвало да има. Ако се мести в друг град - вече трябва да провери.

Това защо? нетворкс (умишлено го пиша така) имат перфектно покритие с GPON мрежа (FFTB).... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NewRedDragon написа:

Това защо? нетворкс (умишлено го пиша така) имат перфектно покритие с GPON мрежа (FFTB).... 

А каква е връзката, между оптика - GPON мрежа (FFTB) и coaxial / Ethernet?

Мислите или вече спите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване