Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с изтриване на папка

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.

Имам 1 папка, която не мога да изтрия.

Когато давам десен бутон на мишката няма в менюто изтриване.

В Properties за нея пише:Size 0 bytes,Size on disk 0 bytes.

Желая да я изтрия без да се налага да инсталирам специална програма.

Гледах в интернет няколко варианта,но не смея много да пипам като не разбирам.

Надявам се тук да има хора сблъсквали се с този проблем и да ми препоръчат начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, antsofia написа:

Здравейте на всички.

Имам 1 папка, която не мога да изтрия.

Когато давам десен бутон на мишката няма в менюто изтриване.

В Properties за нея пише:Size 0 bytes,Size on disk 0 bytes.

Желая да я изтрия без да се налага да инсталирам специална програма.

Гледах в интернет няколко варианта,но не смея много да пипам като не разбирам.

Надявам се тук да има хора сблъсквали се с този проблем и да ми препоръчат начин.

Инсталирай си Unlocker и ще си решиш проблема. Не, че сега имаш проблем де!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и двамата колеги нагоре са прави. В повечето случаи обаче може и тези методи да не са достатъчни. Unlocker и подобните програми за изтриване на упорити файлове и папки макар да предлагат изтриване по време на рестарт може отново да не успеят. В такива случаи има други адекватни действия:

1. Anti-rootkit инструменти. Само че в последно време на Windows 10 работят все по-малко такива. Очаква се нова версия на Windows-Kernel-Explorer. PCHunter вече не работи. Последните работещи са GMER и PowerTool, но те могат да се окажат недостатъчно мощни.

2. Влизане в Safe Mode.

3. Винаги остава метода използване на буутващ носител (флашка) - или с Windows (с инструментите му от Recovery Enviroment-a) или с някоя Linux дистрибуция. Така ще отпадне нуждата от използва на външна програма (особено ако не си премахнал PE средата, която има на всяка Windows инсталация по подразбиране). Тогава дори за зареждането на средата няма да има нужда и от буутващ носител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди време и при мен имаше една папка , подобна. Местих я из дяловете, преименувах я, триех я и под Линукс и под Уиндоус с програми не ще  ,след рестарта пак си я има  и толкоз. Когато трябваше да сменя дистрибуцията на Линукс ,сетих се за нея и я преместих в дяла на Линукс и след записа на новата дистрибуция се махна след формата.Беше папка с музика , някакъв плеър я промени  и след като я изтрих,остана само обложка/нули/. Дразнеше ме,защото обичам чистотата😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...

Здравейте , ще ползвам темата за подобен проблем. Ситуацията е сходна и пробвах всякакви варианти които прочетох в интернет пространството(Unlocker, WinRAR, Safe mode), но не мога да изтрия тази папка и не мога , а не ми се преинсталира.image.png.119069c0923dea2d414ae8ead846545d.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусни една проверка на диска с инструмента на windows. В краен случай можеш да я изтриеш с някоя live linux дистрибуция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да я изтриеш през GMER

http://www.gmer.net/

Изтегли и стартирай инструмента => натисни стрелките => Files => вляво разгърни пътя до папката и пробвай да я изтриеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.04.2022 г. в 21:53, B-boy/StyLe/ написа:

Пробвай да я изтриеш през GMER

http://www.gmer.net/

Изтегли и стартирай инструмента => натисни стрелките => Files => вляво разгърни пътя до папката и пробвай да я изтриеш.

Човече, благодаря много! С това успях да я изтрия.🙏

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...