Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Замяна на рутер-ще има ли разлика

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Simeon Hadjidimitrov написа:

Не се усеща при използването само на телефона, но имам над 6 устройства свързани по безжичен път плюс, че се гледа и ip tv на телевизор. Със сигурност по-голямата скорост я усещам в стабилност на мрежата и, че няма прекъсвания между устройствата. Затова, щом няма начин тази смарт функция на рутера да не го спъва като е включена ще стои изключена.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

Ти пробва всички устройства при двата варианта и това е становище или просто предполагаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти пробва всички устройства при двата варианта и това е становище или просто предполагаш?
Не съм казал, че съм пробвал и при двата варианта с този рутер, но с пусната "смарт" функция скоростта е същата, която достигах и със старата сапунерка и тогава се усещаше просто едно замисляне и кратки прекъсвания във връзката. Следователно на тази скорост с новия нещата ще се повторят и заради това държа на скоростта, според мен не е саюо число.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Simeon Hadjidimitrov написа:

Благодаря за съвета, купих рутера и е чудесен. Днес го настроих и всичко си тръгна, но имам малък проблем. Ако включа настройката, рутерът сам да избира кога да съм на 5 гигахерцовата мрежа и кога не и обедини двете мрежи в една. Телефонът ми като се свърже дава скорост от 40 мегабита. Когато двете мрежи са различни и съм се свързал към 5 гигахерцовата, скоростта е 85-90 мегабита. Това може ли да се оправи или просто е добре да не включвам тази "смарт" настройка на рутера?

В приоритета на телефона трябва да са подредени мрежите т.е. първо да ти е тази на 5GHz , а после тази на 2GHz. Така като загуби мрежата на 5GHz , а е в обхвата на 2GHz трябва да се свърже към нея. Инак аз не ползвам стандартния фърм и не мога да кажа как сработва тази смарт функционалност!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В приоритета на телефона трябва да са подредени мрежите т.е. първо да ти е тази на 5GHz , а после тази на 2GHz. Така като загуби мрежата на 5GHz , а е в обхвата на 2GHz трябва да се свърже към нея. Инак аз не ползвам стандартния фърм и не мога да кажа как сработва тази смарт функционалност!
А това приоритетно подреждане как може да се направи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Simeon Hadjidimitrov написа:

А това приоритетно подреждане как може да се направи?

Реално последната запаметена мрежа е с най-висок приоритет. Поне така се получава при мен. Т.е. ти трябва първо да се кънектнеш в 2GHz мрежа после в тази на 5 ! Ако вече си ги сейвнал трябва да ги забравиш /фърготнеш/ и тогава да се кънектнеш на ново по реда описан по-горе!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...