Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Замяна на рутер-ще има ли разлика

Препоръчан отговор

Здравейте, от много години вкъщи съм на 100 мегабитов интернет. По кабел компютъра си ползва скоростта. За рутер ползвам Totolink N300RU. Чрез него като пусна един тест на телефона за скорост ми показва 40. Въпросът ми е, дали би си струвало да взема някакъв рутер AC стандарт и дали чрез него ще мога да вдигна скоростта по wifi до 60 или повече мегабита?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На какво разстояние тестваш и има ли прегради?
Разстоянието е има няма 2 метра и няма прегради.

Какво реално ще се промени за телефона ако от 40 стане на 60?
Целта е, че гледам iptv чрез мак адрес на телевизора, който е в същата стая и от време на време ми прави впечатление, че докато гледам телевизия и започна да си сърфирам в интернет се забелязва насичане, ако спра да си ползвам телефона насичане на картината на телевизора няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Simeon Hadjidimitrov написа:

Разстоянието е има няма 2 метра и няма прегради.

Ще има немалка разлика в скоростта при смяна с AC. Особено ако е замърсен ефира около теб с N устройства. Но би имало смисъл при ползване на повече съвместими джаджи. Само за едно хенди (Redmi Note 8T) не знам дали си струва, но това си е твоя работа.

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Simeon Hadjidimitrov написа:

мак адрес

През LAN или Wi-Fi?

Какво става ако се ползва интернета от настолната машина в този момент?

Има шанс проблема да не ти е чистата скорост, а просто двете устройства да си пречат едно на друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще има немалка разлика в скоростта при смяна с AC. Особено ако е замърсен ефира около теб с N устройства. Но би имало смисъл при ползване на повече съвместими джаджи. Само за едно хенди (Redmi Note 8T) не знам дали си струва, но това си е твоя работа.
Поздрави.
Ами телефонът и телевизорът, по-точно fire tv stick, това се ползва на безжичен интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Simeon Hadjidimitrov написа:

Ами телефонът и телевизорът, по-точно fire tv stick, това се ползва на безжичен интернет.

Ти си знаеш най-добре, но разлика ще има и то съществена.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През LAN или Wi-Fi?
Какво става ако се ползва интернета от настолната машина в този момент?
Има шанс проблема да не ти е чистата скорост, а просто двете устройства да си пречат едно на друго.
Настолната машина по никакъв начин не влияе на скоростта по безжичен път, освен ако не се тегли голям файл и не се ползва пълния капацитет за сваляне, който е горе долу 10 мегабайта в секунда. Ако се тегли се усеща забавяне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимай нов, само внимавай какво взимаш, че да не стане от трън та на глог.

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво реално ще се промени за телефона ако от 40 стане на 60?

От 40 може да стане 100.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, lupis написа:

От 40 може да стане 100.

Значи да ти го обясня и на теб - Ладата и 1000 да я направиш да вдига, на мен повече от 40 не ми трябва. Сега ясно ли е за какво беше въпроса ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 40 може да стане 100.
Ами мисля да е нещо от сорта на Tp-link archer c20, но не знам дали е добър вариант, ако някой има този рутер нека да каже какви са му наблюденията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Simeon Hadjidimitrov написа:

Ами мисля да е нещо от сорта на Tp-link archer c20, но не знам дали е добър вариант, ако някой има този рутер нека да каже какви са му наблюденията.

Какъв ти е бюджета ? Естествено е по-добре да си с подходящ безжичен рутер и то гигабитов! Най-малкото е във вътрешната мрежа ще имаш добри скорости, а пък по устройствата ще стигаш максимума на скорост на интернет. Вярно и устройствата трябва да са пподходящи. Като минимално може да видиш този модел, който има OpenWRT за него, но се надявам само двата налични етернет порта да са ти достатъчни за кабелно свързване. Друг вариант от евтините но следващо поколене WIFI6 е този рутер, за който няма къстъм фърмуер за сега, но има добри отзиви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с  AX1800 и съм доволен- за домашна употреба е перфектен. + това може да му се сложи китайския фърмуер и му се разгръща целия потенциал.

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Значи да ти го обясня и на теб - Ладата и 1000 да я направиш да вдига, на мен повече от 40 не ми трябва. Сега ясно ли е за какво беше въпроса ми.

Ако искаш и трабантче  карай, ама човека си иска мерцедеса:) и да вдига поне до 100...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, lupis написа:

Ако искаш и трабантче  карай, ама човека си иска мерцедеса:) и да вдига поне до 100...

Не, не иска да вдига до 100! Иска на кръстовище с натоварена кола да не мъ придърпва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма гаранция, че като си сложиш друг рутер няма да има прекъсване, насичане или разпадане. Безжичната свързаност се влияе от доста фактори и никой не може да ти даде гаранция. А този, който се опитва да ти даде значи те лъже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте, отново видях, че мненията са 50 на 50. Реших все пак да заменя сегашния рутер и се спрях на Tenda AC10U. Какво мислите за този модел рутер и по-добър ли е от сегашния ми Totolink N300Ru. Със смяната на рутера целя покачване на скоростта. Спрях се на AC рутер, понеже всичките устройства, които използвам поддържат до AC стандарт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Simeon Hadjidimitrov написа:

Здравейте, отново видях, че мненията са 50 на 50. Реших все пак да заменя сегашния рутер и се спрях на Tenda AC10U. Какво мислите за този модел рутер и по-добър ли е от сегашния ми Totolink N300Ru. Със смяната на рутера целя покачване на скоростта. Спрях се на AC рутер, понеже всичките устройства, които използвам поддържат до AC стандарт.

Абе къде ги намираш тез "дървета" ? Да, по-добър е с 1 до 2% !  Този , ако те устройва е минимума !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе къде ги намираш тез "дървета" ? Да, по-добър е с 1 до 2% !  Този , ако те устройва е минимума !
Благодаря за съвета, купих рутера и е чудесен. Днес го настроих и всичко си тръгна, но имам малък проблем. Ако включа настройката, рутерът сам да избира кога да съм на 5 гигахерцовата мрежа и кога не и обедини двете мрежи в една. Телефонът ми като се свърже дава скорост от 40 мегабита. Когато двете мрежи са различни и съм се свързал към 5 гигахерцовата, скоростта е 85-90 мегабита. Това може ли да се оправи или просто е добре да не включвам тази "смарт" настройка на рутера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Simeon Hadjidimitrov написа:

Благодаря за съвета, купих рутера и е чудесен. Днес го настроих и всичко си тръгна, но имам малък проблем. Ако включа настройката, рутерът сам да избира кога да съм на 5 гигахерцовата мрежа и кога не и обедини двете мрежи в една. Телефонът ми като се свърже дава скорост от 40 мегабита. Когато двете мрежи са различни и съм се свързал към 5 гигахерцовата, скоростта е 85-90 мегабита. Това може ли да се оправи или просто е добре да не включвам тази "смарт" настройка на рутера?

Изключи тази настройка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изключи тази настройка.
Изключих я след като забелязах това, въпроса е така няма ли да има загуба на връзка, щом примерно се отдалеча от помещението, в което е рутера, а 5 гигахерцовата вълна не е толкова дълга, колкото 2.4 гхц.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Simeon Hadjidimitrov написа:

Изключих я след като забелязах това, въпроса е така няма ли да има загуба на връзка, щом примерно се отдалеча от помещението, в което е рутера, а 5 гигахерцовата вълна не е толкова дълга, колкото 2.4 гхц.

Нямаш никакви гаранции при безжичната свързаност. Просто никакви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Simeon Hadjidimitrov написа:

Пробвай, също така на телефон ще усетиш ли разликата при 40 и 90 мегабита?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай, също така на телефон ще усетиш ли разликата при 40 и 90 мегабита?
Не се усеща при използването само на телефона, но имам над 6 устройства свързани по безжичен път плюс, че се гледа и ip tv на телевизор. Със сигурност по-голямата скорост я усещам в стабилност на мрежата и, че няма прекъсвания между устройствата. Затова, щом няма начин тази смарт функция на рутера да не го спъва като е включена ще стои изключена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...