Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Удължаващ кабел.

alf000
 Сподели

Виж решението Разрешен от Без умствен капацитет,

Препоръчан отговор

Първо да кажа, че не знам дали темата ми е за тук, ако не е се извинявам, и нека да е в точния раздел за нея. 

По темата. Имам един компютър, на който искам да му сложа по-хубава видео карта, но тя не се събира заради процесора. Има ли начин да я, "удължа" някак ? Да ползвам кабел от дъното до видео картата ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, alf000 написа:

Първо да кажа, че не знам дали темата ми е за тук, ако не е се извинявам, и нека да е в точния раздел за нея. 

По темата. Имам един компютър, на който искам да му сложа по-хубава видео карта, но тя не се събира заради процесора. Има ли начин да я, "удължа" някак ? Да ползвам кабел от дъното до видео картата ? 

Не! Но все пак моля да кажеш марка и модел на дъното и марка и модел на видеокартата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има такива кабели, ама тия с всички 16х линии не са никак евтини , може да ползваш и такъв като за копачка с една линия но картата няма да работи с пълния си капацитет.

https://www.emag.bg/karta-riser-card-syvmestima-pci-e-express-1x-16x-usb-3-0-kabel-sr133/pd/DGHDS2MBM/?X-Search-Id=a6a77d5b0f3df00628f5&X-Product-Id=81741915&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view за 13.40 лева             срещу

https://www.emag.bg/kabel-za-vertikalen-montazh-za-video-karta-kolink-externder-riser-cable-300mm-pci-e-x16-3-0-kolink-ac-zuad-1106/pd/DWZQ70MBM/?X-Search-Id=a6a77d5b0f3df00628f5&X-Product-Id=82295763&X-Search-Page=1&X-Search-Position=4&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view за 85 лева, а има и такива за над 100 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, тук-таме се намират т.нар. PCIe riser cables, но трябва и да имаш алтернативен начин за монтаж на картата в кутията. Каква е кутията и какво е охлаждането на процесора, че не се събира? Дай повече информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

Абе, уфсъ, не можа ли да си редактиаш линка да е по-човешки изглеждащ? Кому са нужни разни фафли, бискви ти и други такива...
Те така те:
https://www.aliexpress.com/item/1005002065449613.html
или
H9c114cd9d2654dc088cac286099e0fc3J.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.11.2021 г. в 19:24, Емил Костов написа:

Не! Но все пак моля да кажеш марка и модел на дъното и марка и модел на видеокартата.

Не съм сигурен, но е "офис" компютър, но е с добър процесор. Работата е там, че поради разположението на охлаждането на процесора както и големия му вид, не позволяват да се сложи хубава видео карта. 

Неща, ама това не е компютър за игри ми е ясно, за захранването е помислено.

на 12.11.2021 г. в 19:36, killchain написа:

Има, тук-таме се намират т.нар. PCIe riser cables, но трябва и да имаш алтернативен начин за монтаж на картата в кутията. Каква е кутията и какво е охлаждането на процесора, че не се събира? Дай повече информация.

Не съм сигурен, трябва да ги видя. Това е офис компютър, с приличен процесор и рам, на който ще вървят игри добре ако има и хубава видео карта.

ДА това е офис компютър . :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, alf000 написа:

Не съм сигурен, но е "офис" компютър, но е с добър процесор. Работата е там, че поради разположението на охлаждането на процесора както и големия му вид, не позволяват да се сложи хубава видео карта. 

Неща, ама това не е компютър за игри ми е ясно, за захранването е помислено.

Не съм сигурен, трябва да ги видя. Това е офис компютър, с приличен процесор и рам, на който ще вървят игри добре ако има и хубава видео карта.

Е как не си сигурен. Накарай някой да каже марката и модела на машината или няма такава възможност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, alf000 написа:

При офис компютрите го има и моментът, че обикновено са с доста скромно захранване, много често има-няма 300 W, та в тази връзка въпросът дали и как картата физически ще влезе в кутията може да е най-малкият проблем. Бих степенувал проблемите така:

1. Дали захранването е адекватно
  2. Дали процесорът ще устиска
  3. Дали картата влиза в кутията и дали се охлажда добре

Последното може да се реши със смяна на кутията; дали си струва - зависи, но обикновено една хубава кутия може да отнесе във времето 2-3 конфигурации. Ако читава кутия е 200-300 лева, а PCIe riser - 100-150 и приоритетът не е малка компактна кутия, изборът мисля е ясен...

"Хубава видеокарта" за някои е примерно GTX 1650, за други - RTX 3080.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Емил Костов написа:

Е как не си сигурен. Накарай някой да каже марката и модела на машината или няма такава възможност.

Утре ще я видя, защото съм го оставил на друго място не е при мен в монента. знам че е HP голяма кутия.

преди 8 часа, killchain написа:

При офис компютрите го има и моментът, че обикновено са с доста скромно захранване, много често има-няма 300 W, та в тази връзка въпросът дали и как картата физически ще влезе в кутията може да е най-малкият проблем. Бих степенувал проблемите така:

1. Дали захранването е адекватно
  2. Дали процесорът ще устиска
  3. Дали картата влиза в кутията и дали се охлажда добре

Последното може да се реши със смяна на кутията; дали си струва - зависи, но обикновено една хубава кутия може да отнесе във времето 2-3 конфигурации. Ако читава кутия е 200-300 лева, а PCIe riser - 100-150 и приоритетът не е малка компактна кутия, изборът мисля е ясен...

"Хубава видеокарта" за някои е примерно GTX 1650, за други - RTX 3080.

Да, захранването е точно за системата, но аз съм се погрижил за това.

1. Няма да има проблем. 

2. Процесора е i5 от сорта на 3.5 ghz 4 core

3. Няма да може да е в кутията поради една причина, охлаждането за cpu.

преди 5 часа, JKirilov написа:

Марката, жетварката, снимай бре момче! Цял ден го чешеш тоя талафон, а една снимка не можеш?

Ако имах възможност да го видя, щях да го напиша още горе в темата! 

Питах за "удължаване" за картата. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, alf000 написа:

Питах за "удължаване" за картата.

Само ясновидец може да отговори, без да се знаят размери!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен продължава да ми е чудно какво пък е това охлаждане за процесора, което пречи на видеокартата. Дори най-най-големите тухли (примерно Noctua NH-D15) са предвидени така, че да стърчат в посока капака на кутията, но да не висят над първия PCIe слот, т.е. ограниченията обикновено са свързани с дълбочината на кутията и височината на паметите (например ако те са с големи радиатори).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Абе, за имането - има големи на площ, нископрофилни

Noctua не са вчерашни. Виж го същия, даже има място за още един слот над най-горния: https://www.enostech.com/noctua-nh-l12s-lower-profile-cpu-cooler-review/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дадох го като пример за едроплощен радиатор. Сега се сети ако е в някоя нископрофилна кутия тип sff
И всички тия размисли са в сферата на гадаенето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, killchain написа:

На мен продължава да ми е чудно какво пък е това охлаждане за процесора, което пречи на видеокартата

Вероятно се е объркал нещо...

преди 3 часа, alf000 написа:

Ако имах възможност да го видя, щях да го напиша още горе в темата! 

Не го е виждал, но знае, че пречи... космоса! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, цър-вул написа:

Само ясновидец може да отговори, без да се знаят размери!

Какви размери ? На удължителя ? 

преди 17 часа, killchain написа:

На мен продължава да ми е чудно какво пък е това охлаждане за процесора, което пречи на видеокартата. Дори най-най-големите тухли (примерно Noctua NH-D15) са предвидени така, че да стърчат в посока капака на кутията, но да не висят над първия PCIe слот, т.е. ограниченията обикновено са свързани с дълбочината на кутията и височината на паметите (например ако те са с големи радиатори).

Какво казах вече, това е офис компютър, при който не е предвидено да се слага видео карта която да е по-мощна. Заради размерите на охлаждането, видео картата неможе да се сложи на дъното, защото перките и удрят радиотора за процесора. Малко е проблема около 1 или 2 см.

преди 17 часа, цър-вул написа:

Абе, за имането - има големи на площ, нископрофилни
primer:
AADY_131504710192756677bV6kJca4hp.jpg

Да, точно така.

преди 14 часа, JKirilov написа:

Вероятно се е объркал нещо...

Не, какво е трудното за разбиране ? 

преди 14 часа, JKirilov написа:

Не го е виждал, но знае, че пречи... космоса! ;)

Е това е върха на коментарите ;д Виждъл съм го, ползвал съм го, просто аз сега съм в града, а него го ползвах и взех когато съм на село лятото, да си върша от него работа. Офис компютър е, такъв който е марков и правен от компания. Явно не е предвидено да се слага хубава видео карта, а можеби нормална колкото да има нещо да се гледа в случай, че вградената се прецака.

Сега като искам да му добавя (сега е преди 10 дена ) видях, че картата ще удря в охлаждането. пробвах с нормална карта мисля че картата беше Sapphire Radeon HD 7850 OC 2GB DDR5. 

процесора е интел и5 2500к 

За това питам за кабел или начин за удължаване. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Па,к не става ясно точния модел на компютъра щом е маркова машина. ..

Защото, захранването им обикновено е малко ватове 300-350 W, и къси кабели. Трябва да прецениш дали изобщо, ще може да добавиш външна карта, ако е по-мощна.

Щом, няма място вариантите са два: търсиш видеокарта, която е нископрофилна за да се побере в кутията или рейзъра/удължитела от горните линкове.

При използването на Riser-a (ще трябва да има diy/направи си сам) по кутията за да е събереш в случая, ако позволява манипулацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изясни се - няма да стане.

преди 1 час, alf000 написа:

Е това е върха на коментарите ;д Виждъл съм го, ползвал съм го

ама не го снимах... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, killchain написа:

Може би компютърът е нископрофилен,  малогабаритен   ( или казано SFF) конфигурация, която питащият не знае че се казва така. Ако е SFF кутията, обикновено стои легнал и е с приблизителни размери  32x37x 10 см. HP

За офис, интернет, филми и музика става без проблем, но не и за игри. Захранването е максимум 240 вата и ако слага , видеокартата трябва да е нископрофилна. Посоченият от линка радиатор за процесора няма възможност да се "присади" по простата причина, че моделите им са със тунел за входящият от пред на кутията въздух за охлаждането. Тези обяснения ги пиша с условието, че моделът на компа е във SFF кутия.

product_6850.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Kolev71 написа:

Може би компютърът е нископрофилен,  малогабаритен   ( или казано SFF) конфигурация, която питащият не знае че се казва така. Ако е SFF кутията, обикновено стои легнал и е с приблизителни размери  32x37x 10 см. HP

За офис, интернет, филми и музика става без проблем, но не и за игри. Захранването е максимум 240 вата и ако слага , видеокартата трябва да е нископрофилна. Посоченият от линка радиатор за процесора няма възможност да се "присади" по простата причина, че моделите им са със тунел за входящият от пред на кутията въздух за охлаждането. Тези обяснения ги пиша с условието, че моделът на компа е във SFF кутия.

product_6850.jpg

Знам какво е SFF. Последният отговор на автора по-скоро ме навежда на мисълта, че е с огледално обърнато дъно, при което видеокартата е така монтирана, че вентилаторите ѝ гледат към процесора (а не надолу към дъното на кутията), откъдето и би дошло ограничението за дебелината на картата (представи си нормална изправена кутия, в която обаче дъното е монтирано на лявата страна, гледано отпред, и ако дъното е огледално, а не стандартно и просто завъртяно, се получава описаната ситуация с видеокартата). Без да знам конкретен модел или поне да видя снимка обаче продължавам да се правя на Нострадамус.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, killchain написа:

Знам какво е SFF. Последният отговор на автора по-скоро ме навежда на мисълта, че е с огледално обърнато дъно, при което видеокартата е така монтирана, че вентилаторите ѝ гледат към процесора (а не надолу към дъното на кутията), откъдето и би дошло ограничението за дебелината на картата (представи си нормална изправена кутия, в която обаче дъното е монтирано на лявата страна, гледано отпред, и ако дъното е огледално, а не стандартно и просто завъртяно, се получава описаната ситуация с видеокартата). Без да знам конкретен модел или поне да видя снимка обаче продължавам да се правя на Нострадамус.

Да! точно, имаше такова нещо с огледалното дъно. това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...