Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Къде няма правописна грешка?

Препоръчан отговор

преди 8 минути, Kolev71 написа:

Попитай даскалицата и ще ти покаже отговора!

А иначе знаеш да  казваш колко грешки имам в едно изречение смешник .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, adersa написа:

А иначе знаеш да  казваш колко грешки имам в едно изречение смешник .

Ти азбуката още не знаеш,а говориш за изречения. Как са те взели в застрахователна фирма, не ми е ясно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kolev71 написа:

Как са те взели в застрахователна фирма, не ми е ясно!

Хахаха смешкоо при нас всички данни са заключвни от КАТ само пускам как я иска и печат ! Направил съм 2 грешки и тръгваш да ме пускаш в всички теми .

и в този бизнес съм 5 6 години така че недей ми разправя как са ме вкарали . Учил съм се още като се писаха на ръка

имам си лицензи и сертификати така че продължавай да се чудиш /

Охоо взимай лупата и гледай ми грешките бая материал изписах .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adersa написа:

Хахаха смешкоо при нас всички данни са заключвни от КАТ само пускам как я иска и печат ! Направил съм 2 грешки и тръгваш да ме пускаш в всички теми .

Даже и тук си направил много голяма грешка, че пишеш дето не трябва. Ти трябва само да четеш за да се научиш поне още 10 години. Тогава се опитай пак.

Ето ти грешката и тук:  "...да ме пускаш в всички теми" . Дали можеш я откри сам или да ти помогне момиченцето?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, adersa написа:

и в този бизнес съм 5 6 години така че недей ми разправя как са ме вкарали . Учил съм се още като се писаха на ръка

имам си лицензи и сертификати така че продължавай да се чудиш /

Охоо взимай лупата и гледай ми грешките бая материал изписах .

OIP.t192sNuCPI4xOxhPRMWN0QAAAA.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, VeeeSeLa написа:

Оставих ти да я покажеш! ;) 

не е ли - В

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, VeeeSeLa написа:

Грешката е във въпроса. НЕ-то е излишно. Въпроса трябва да е: В кое изречение е допусната правописна грешка.

В отговор А).

A и В имат правописни грешки, за Г не съм много сигурен но Б ми звучи по-правилно от Г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ined написа:

A и В имат правописни грешки,

и къде са

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в

Успех!

п.п.

а - има неяснота по отношение на информацията. 

б - неправилно създадено сложно изречение

г- същото като б.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, dioib написа:

в

Успех!

п.п.

а - има неяснота по отношение на информацията. 

б - неправилно създадено сложно изречение

г- същото като б.

Пита се за правопис и нищо друго. Не измествай темата, като некой депутат.

преди 1 час, VeeeSeLa написа:

Грешката е във въпроса. НЕ-то е излишно. Въпроса трябва да е: В кое изречение е допусната правописна грешка.

В отговор А).

Веселке, недей спори с даскалите. Ти си знаят в повечето случаи. Аз не видях да има правописна грешка, в кое и да е изречение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, VeeeSeLa написа:

Няма, щом казваш няма да споря. Ту, ти па как съсипа драмата! :D 

И без това народа се е шашнал с ковид-а и изборите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Петя И. написа:

20211116_183628.jpg.0298e8da4bd8259f7b8b855e4fcb188b.jpg

В е сгрешено, защото се пише кръвообрАщение.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Кръвообращение

Г също е сгрешено заради главните букви. В българския език съществителните нарицателни имена се изписват с малки букви.

Остават А или Б. При отговор Б липса знака за свързване на думите малко тире или дефис https://bg.wikipedia.org/wiki/Дефис, пише се тест-драйв. Но мисля, че се пише слято, защото е чужда дума тестдрайв.  Значи А.

Остава отговор А като верен отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, adersa написа:

бая материал изписах

Много пишеш, но нищо не казваш. А и написаното от теб обикновено е и неграмотно, и встрани от дискутираната тема.
И със "смешко" се обръщай към баща си - като се вижда какво смешно творение е създал.

преди 9 часа, VeeeSeLa написа:

В отговор А).

Пита се кое изречение е правилно написано, без допуснати грешки.
Да, в отговор А е правилно написаното изречение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, цър-вул написа:

Много пишеш, но нищо не казваш. А и написаното от теб обикновено е и неграмотно, и встрани от дискутираната тема.
И със "смешко" се обръщай към баща си - като се вижда какво смешно творение е създал.

Ти с твоята злоба и завист нищо хубаво не си видял в живота си и избиваш комплекси в форумите . То си личи като някой не спазва препоръките ти почваш да се сърдиш .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...