Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо не се запази следвоенния модел?

Anneliese
 Сподели

Препоръчан отговор

току-що, Coco1 написа:

То затва е само идея за да плакнат очите на заблудените. 

Ами да сж не мога да си представя как аз щш съм ти равен ти се интересуваш от телевизори аз от компютри е  как можем да бъдем равни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 54
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Аз не съм се и обявявал за Ленин. Абсолютно нищо не преоткривам и за нищо не е късно, даже е прекалено рано. Човечеството към този момент е твърде примитивно, то още вярва и спазва свръх примитивни религиозни обичаи примерно. Много дълъг път ще трябва да извърви човечеството, че идеите на хора, като Ленин да бъдат осъзнати масово. 

Аз не съм трол, ако изобщо вникваш в смисъла на думата, просто имам различни виждания за бъдещето от твоите. Това разбира се не ме прави трол. Служи си с думи, чийто смисъл осъзнаваш по-добре. 

преди 18 минути, Soviet Soldier написа:

Няма как идеята за по-справедлив свят да умре и тя живее и до днес в доста страни, включително КНР, втората най-влиятелна икономика в света. 

Лека казано смешно е твоето изказване. Ленин да не би да е живял в комунистически свят и там да е пропагандирал и строил основите на могъщата империя, която създаде? 

Ленин, забравяш какво пишеш 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Soviet Soldier написа:

Аз не съм се и обявявал за Ленин. Абсолютно нищо не преоткривам и за нищо не е късно, даже е прекалено рано. Човечеството към този момент е твърде примитивно, то още вярва и спазва свръх примитивни религиозни обичаи примерно. Много дълъг път ще трябва да извърви човечеството, че идеите на хора, като Ленин да бъдат осъзнати масово. 

Аз не съм трол, ако изобщо вникваш в смисъла на думата, просто имам различни виждания за бъдещето от твоите. Това разбира се не ме прави трол. Служи си с думи, чийто смисъл осъзнаваш по-добре. 

Демек първо  да стигнем свръхчовека на Ницше ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Coco1 написа:

Ленин, забравяш какво пишеш 

Изобщо не забравям, просто ти е трудно да осмислиш и анализираш написаното и изпадаш в спорове с общи приказки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Soviet Soldier написа:

КНР

Китай ли имаш превид?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Ами да сж не мога да си представя как аз щш съм ти равен ти се интересуваш от телевизори аз от компютри е  как можем да бъдем равни?

Комунизма е утопия. Затова се разпадна масово, там където остана е видимо на какво ниво са.държавите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, petie1 написа:

Демек първо  да стигнем свръхчовека на Ницше ли?

Ако се поразрови човек назад в историята, вникне в начина на живот, в обичаите на предците ни ще осъзнае колко голям път сме изминали. Ако обаче се замисли, и колко още недостатъци имаме, ще осъзнае колко дълъг път на израстване има пред нас. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Soviet Soldier написа:

Ако се поразрови човек назад в историята, вникне в начина на живот, в обичаите на предците ни ще осъзнае колко голям път сме изминали. Ако обаче се замисли, и колко още недостатъци имаме, ще осъзнае колко дълъг път на израстване има пред нас. 

Знаеш ли мислил по този въпрос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Soviet Soldier написа:

Изобщо не забравям, просто ти е трудно да осмислиш и анализираш написаното и изпадаш в спорове с общи приказки. 

Проблема на такива тролове като тебе е че не осъзнават какво пишат защото толкова ти е нивото Ленин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Coco1 написа:

Комунизма е утопия. Затова се разпадна масово, там където остана е видимо на какво ниво са.държавите

Това е грешен модел на мислене. Човекът е доказал, че може да се развива, да прогресира. Когато вярваме, че по-доброто бъдеще е невъзможно и не правим нищо за да го променим сме обречени на застой. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Coco1 написа:

То всички системи са утопия защото човечеството все още не е готово да ги реализира

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Това е грешен модел на мислене. Човекът е доказал, че може да се развива, да прогресира. Когато вярваме, че по-доброто бъдеще е невъзможно и не правим нищо за да го променим сме обречени на застой. 

От коя планета си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Coco1 написа:

Проблема на такива тролове като тебе е че не осъзнават какво пишат защото толкова ти е нивото Ленин.

Аз осъзнавам отлично какво пиша, а това, че ти е трудно на теб да го осмислиш и анализираш е твой проблем. Увереността ти че аз греша, а ти непременно си прав също е твой проблем. Имаше един много хубав цитат от съветски филм: 
— Кто больше знает, дурак или мудрец?
— Дурак. Мудрец во всем сомневается.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, petie1 написа:

То всички системи са утопия защото човечеството цсе още не е готово да ги реализира

Сегашният капиталистически модел е отлично реализиран според мен, но за жалост е твърде порочен. Каква цел има днешният модел? Тя е 2-та процента държащи парите и ресурсите на света да съхранят това си положение. Как те съхраняват уверено властта си? Елементарно е, втълпява се на мнозинството, че сегашният строй е безалтернативен, а всяка идея за промяна е порочна. Замислете се на масово ниво колко идеологии се развиват пълноценно днес? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Soviet Soldier написа:

Сегашният капиталистически модел е отлично реализиран според мен, но за жалост е твърде порочен. Каква цел има днешният модел? Тя е 2-та процента държащи парите и ресурсите на света да съхранят това си положение. Как те съхраняват уверено властта си? Елементарно е, втълпява се на мнозинството, че сегашният строй е безалтернативен, а всяка идея за промяна е порочна. Замислете се на масово ниво колко идеологии се развиват пълноценно днес? 

Поне си смени ника на Ленин да знаем с кой разговаряме.

Не знам защо си криеш самоличноста.

Има още един Белгиеца и той не смее да си каже че е Хитлер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Coco1 написа:

Поне си смени ника на Ленин да знаем с кой разговаряме.

Не знам защо си криеш самоличноста.

Има още един Белгиеца и той не смее да си каже че е Хитлер

А ти за кого се смяташ? Като гледам май са Ванга? :emoji_smiley-02:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Soviet Soldier написа:

А ти за кого се смяташ? Като гледам май са Ванга? :emoji_smiley-02:

Ленин, къде съм се сравнил с Ванга или звездите ти говорят ?

Докато ти троле се сравни с Ленин

преди 27 минути, Soviet Soldier написа:

Соца умря а трола Ленин говори за прогрес модел на мислене и тем подобни глупости :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Coco1 написа:

Ленин, къде съм се сравнил с Ванга или звездите ти говорят ?

Докато ти троле се сравни с Ленин

Соца умря а трола Ленин говори за прогрес модел на мислене и тем подобни глупости :giggle1:

Аз не се сравних с Ленин, а просто оборих с лекота глупавото ти изказване преди това. Да приведеш пример по дадена гледна точка, и да се сравниш с личност разликата е толкова голяма, но явно ти е трудно да я осмислиш. Аз с Ленин не мога да се сравня, това е личност с огромен принос за човечеството, създал огромна империя. Аз само споделям мирогледът му до голяма степен. 

Мъртъв е човекът без амбиции и стремежи. "Соца" е жив не само в някои държави, а и във всяко човешко същество мечтаещо за едно по-мирно, по-хуманно и справедливо бъдеще. 

Защо те оприличавам с Ванга ли? Ами не знам, примитивността на изказването, начинът ти на изразяване на нея ми смахват, само македонския диалект ти липсва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Soviet Soldier написа:

Аз не се сравних с Ленин, а просто оборих с лекота глупавото ти изказване преди това. Да приведеш пример по дадена гледна точка, и да се сравниш с личност разликата е толкова голяма, но явно ти е трудно да я осмислиш. Аз с Ленин не мога да се сравня, това е личност с огромен принос за човечеството, създал огромна империя. Аз само споделям мирогледът му до голяма степен. 

Мъртъв е човекът без амбиции и стремежи. "Соца" е жив не само в някои държави, а и във всяко човешко същество мечтаещо за едно по-мирно, по-хуманно и справедливо бъдеще. 

Защо те оприличавам с Ванга ли? Ами не знам, примитивността на изказването, начинът ти на изразяване на нея ми смахват, само македонския диалект ти липсва. 

Ленин проблема е че се дъниш и не осъзнаваш какви глупости пишеш за да оправдаеш предишна твоя глупост.

В соца вярват само такива които са първосигнални и мързеливи като тебе 

Оправданието за Ванга е още по тъпо, но то от комунист чакащ на партията да го нахрани друго няма.

Бягай в Северна Корея да докажеш поне че не си стотинков трол, а просто си се взел за Ленин 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Северна Корея не е праисторическата епоха, за ваша жалост.

Гледайте и зеленейте от яд. Модерна страна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Anneliese написа:

Защо според вас не се запази следвоенния модел, наложен след ВСВ война? Защо Германия не беше оставена отслабена и разделена?  Не виждате ли това като грешка? Толкова ли голяма драма е била за вас берлинската стена?

Днес Германия е диктатор и се разпорежда със всички останали държави. Сее лъжи и насочва омраза към определени държави.

Лично според мен тази държава подлежи на унищожение и пълна забрава. В момента тя потъпква човешките права и никой нито дума не казва.

Редно ли е според вас тази фашистка държава да командва нашият президент?

Няма как да се запази моделът на социалистическите държави при положение, че се доказа, че само моделът на западните води към напредък и прогрес, докато социализмът води до икономически упадък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Anneliese написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Anneliese написа:

Нещо не е наред с видеото ти..... Ако това е Пхенян,  има страшно малко хора и автомобили за столица :)

преди 10 часа, Soviet Soldier написа:

Именно защото е добре развит затова е и толкова успешен а дали е порочен? Да но засега нямаме нищо по добро построено от човека

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.11.2021 г. в 21:58, Anneliese написа:

Защо според вас не се запази следвоенния модел, наложен след ВСВ война? Защо Германия не беше оставена отслабена и разделена?  Не виждате ли това като грешка? Толкова ли голяма драма е била за вас берлинската стена?

Голямата драма е почнала по-рано. Ако не са се намесели "сили" от "извън континента", то определено нямаше да има стена и тази близка история. 

Самата драма е: "Америка" е чакала да бъде сломена СССР от Германия, но това не се е случило. От там на сетне ... хм ... драма става трагедия на германския народ, но я да видим защо?! Защо се е наложило издигането на въпросната (вече срината стена)?!

Кратко: Не се е запазило от следното: Страхът от комунизма!!! Този, който броди из Европа!!! :) А, А, А, защо е започнал да броди?! :)  Кой е позволил да броди свободно из Еуропа?! :) Май никой, а защо е трябвало да се посяга на СССР?! Мъ?! Едва ли Хитлер е взел еднолично решение ... хм ... Тогава кой е решил да бъде нападната СССР?! 

на 21.11.2021 г. в 11:14, petie1 написа:

Ако това е Пхенян

Абе ... и това ли е свързано со ВСВ?! :) Той, императорът им де умря?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...