Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Според вас възможно ли е човек да оцелее след капаните на "Сам вкъщи"?

Klijes
 Сподели

Препоръчан отговор

За пореден път изгледах няколко части и се учудвам как след замеряне с тухли по главата, пускане на ток докато станеш скелет, падане от високи сгради и прочие капани, просто стават и си продължават гоненето. Знам, че все пак е кино, но дали може човек да оцелее след всичко това? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Klijes написа:

За пореден път изгледах няколко части и се учудвам как след замеряне с тухли по главата, пускане на ток докато станеш скелет, падане от високи сгради и прочие капани, просто стават и си продължават гоненето. Знам, че все пак е кино, но дали може човек да оцелее след всичко това? 

Опитай. Няма нищо страшно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не! Това е просто комедия. Вече почвам да се плаша от такива въпроси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ами, те всичките му въпроси от такъв характер на този малчуган. А не му идва на ум колко моми има по света.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Klijes написа:

Филма е правен 90-та. Тогава имаше само истински мъже и не умирахме от такива дреболии. Аз поне 5 път съм ставал скелет от ток, от вода, от газ, от всичко. И гледай, още си пиша.Тия сегашните лигльовци, един път ще ги тресне тока и ще умрат. С тухли не са ме замеряли, че съм прекалено корав и направо с телепатия ги отблъсквам без да искам дори, ама съм сигурен че и нищо няма да ми стане. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Емил Костов написа:

То си е за плашене. Аз ви обясних в друга тема как днешните деца лесно губят връзка с реалния свят заради измислиците на Холивуд, колко лесно се промиват мозъците на децата и те вярват във всичко, което видят по телевизията.

Аз съм го гледала този филм много пъти, просто защото дълго време не пускаха други коледни филми, допреди да се сдобием с кабелна телевизия. Ами, съжалявам, но за мен филмът и комедия не е, нито е коледен. Коледна е само украсата във филма. Самият филм е цяла измишльотина. Трудно някой ще ме убеди, че родителите лесно си забравят броя на децата (освен ако не са слабоумни или дементни). Крадците в реалния свят нито изглеждат толкова нелепо, нито се държат нелепо, да не говорим, че не съм чувала изобщо за крадци, които да обират коледни подаръци. Колкото до преживелиците - те нямат връзка с реалността, електричеството може да бъде доста опасно и да убие човек, а за ютията всички знаем как тя може да изгори човек сериозно и да го остави в болница за дълго и болезнено лечение на изгарания. Стъпването върху счупени стъклени играчки е доста болезнено.

Няма как и нормално 11 - годишно момче да измисли подобни щуротии. В реалния свят подобни наранявания и травми, ако ги причиниш на възрастен, могат да те вкарат в изправителна институция и да се сдобиеш с криминално досие.

За съжаление,трябва да свикваме с подобни нелепи въпроси. Децата не живеят в реалния свят. Те не разбират, че Холивуд откровено се гаври със законите на физиката, химията, биологията, както и етиката и морала.

Детските соц филми може и да бяха скучни, но поне бяха реалистични. Е, имаше и фантастични елементи, но направени така, че децата да разберат, че това е само измислица, фантастика, забава, въображение. Имаше един хубав детски игрален филм, който го търся от няколко години, че много ме беше впечатлил, но така и не мога да го намеря. Тогава още не ходех на училище и не можех да чета и пиша. Във филма се разказваше за едно момиче, ученичка, което, когато си легнеше вечер, и училищните пособия оживяваха - моливи, писалки, линии, флумастри.................Много ми се иска пак да го намеря и да го гледам, но не му знам заглавието.

От българските детски продукции последно ми хареса много "Ваканцията на Лили", много реалистичен и хубав детски сериал.

Жалко е, че и тук ще започнат да правят малоумни детски филми и сериали далеч от реалността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Anneliese написа:

То си е за плашене. Аз ви обясних в друга тема как днешните деца лесно губят връзка с реалния свят заради измислиците на Холивуд, колко лесно се промиват мозъците на децата и те вярват във всичко, което видят по телевизията.

Аз съм го гледала този филм много пъти, просто защото дълго време не пускаха други коледни филми, допреди да се сдобием с кабелна телевизия. Ами, съжалявам, но за мен филмът и комедия не е, нито е коледен. Коледна е само украсата във филма. Самият филм е цяла измишльотина. Трудно някой ще ме убеди, че родителите лесно си забравят броя на децата (освен ако не са слабоумни или дементни). Крадците в реалния свят нито изглеждат толкова нелепо, нито се държат нелепо, да не говорим, че не съм чувала изобщо за крадци, които да обират коледни подаръци. Колкото до преживелиците - те нямат връзка с реалността, електричеството може да бъде доста опасно и да убие човек, а за ютията всички знаем как тя може да изгори човек сериозно и да го остави в болница за дълго и болезнено лечение на изгарания. Стъпването върху счупени стъклени играчки е доста болезнено.

Няма как и нормално 11 - годишно момче да измисли подобни щуротии. В реалния свят подобни наранявания и травми, ако ги причиниш на възрастен, могат да те вкарат в изправителна институция и да се сдобиеш с криминално досие.

За съжаление,трябва да свикваме с подобни нелепи въпроси. Децата не живеят в реалния свят. Те не разбират, че Холивуд откровено се гаври със законите на физиката, химията, биологията, както и етиката и морала.

Детските соц филми може и да бяха скучни, но поне бяха реалистични. Е, имаше и фантастични елементи, но направени така, че децата да разберат, че това е само измислица, фантастика, забава, въображение. Имаше един хубав детски игрален филм, който го търся от няколко години, че много ме беше впечатлил, но така и не мога да го намеря. Тогава още не ходех на училище и не можех да чета и пиша. Във филма се разказваше за едно момиче, ученичка, което, когато си легнеше вечер, и училищните пособия оживяваха - моливи, писалки, линии, флумастри.................Много ми се иска пак да го намеря и да го гледам, но не му знам заглавието.

От българските детски продукции последно ми хареса много "Ваканцията на Лили", много реалистичен и хубав детски сериал.

Жалко е, че и тук ще започнат да правят малоумни детски филми и сериали далеч от реалността.

Анне хайде гледай си нацистите там. Пак Холивуд ти виновен. Виновни сме ние самите, защото така учим децата и подрастващото поколение. То излиза неграмотно и няма база за сравнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не само е неграмотно. Какво ги правим малките деца в предучилищна възраст,като племенника ми? Той в момента е на вълна "Спайдърмен". Има деца, които гледат тези анимации и много вярват в тях. Преди не помня колко години, имаше инцидент в София, при който едно момче в предучилищна възраст (ходещо на детска градина), издебнало баба си, когато излиза, качило се на отворения прозорец и полетяло от не помня кой висок етаж. Било фен на Батман или Супермен, не помня вече.

Е, извинявай, но вината не е само в родителите и учителите, а и училището не е възпитателна, а образователна институция. Холувид също има голяама вина. Едно е да се правят фентастични филми по книги, вече  анимации със измислени супергерои и идиотски филми като "Сам вкъщи" могат страшно много да объркат децата за това, кое е истина и кое - измислица. Нямам против специални ефекти при филмиране на приказки и детски романи, но имам против такива да се слагат за детски игрални филми. Е, има и някои добри изключения, например "Волният Уили", "Малката принцеса", и макар, че не е детски - поне "Ченге в детската градина"е реалистичен, що се отнася до децата, речника им, поведението им, представите им за света. "Джуманджи" също става.

Но "Сам вкъщи" и "Ричи Рич" и подобни филми с нереална представа за света трябва да бъдат забранени.

После ще пиша още, отивам да ям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Anneliese написа:

Не само е неграмотно. Какво ги правим малките деца в предучилищна възраст,като племенника ми? Той в момента е на вълна "Спайдърмен". Има деца, които гледат тези анимации и много вярват в тях. Преди не помня колко години, имаше инцидент в София, при който едно момче в предучилищна възраст (ходещо на детска градина), издебнало баба си, когато излиза, качило се на отворения прозорец и полетяло от не помня кой висок етаж. Било фен на Батман или Супермен, не помня вече.

Е, извинявай, но вината не е само в родителите и учителите, а и училището не е възпитателна, а образователна институция. Холувид също има голяама вина. Едно е да се правят фентастични филми по книги, вече  анимации със измислени супергерои и идиотски филми като "Сам вкъщи" могат страшно много да объркат децата за това, кое е истина и кое - измислица. Нямам против специални ефекти при филмиране на приказки и детски романи, но имам против такива да се слагат за детски игрални филми. Е, има и някои добри изключения, например "Волният Уили", "Малката принцеса", и макар, че не е детски - поне "Ченге в детската градина"е реалистичен, що се отнася до децата, речника им, поведението им, представите им за света. "Джуманджи" също става.

Но "Сам вкъщи" и "Ричи Рич" и подобни филми с нереална представа за света трябва да бъдат забранени.

После ще пиша още, отивам да ям.

Вината е единствено на родителите. Всичко друго са просто празни приказки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Емил Костов написа:

Виновни сме ние самите, защото така учим децата и подрастващото поколение. То излиза неграмотно и няма база за сравнение.

И влиза неграмотни. Ти знаеш ли какво ядат котките?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, цър-вул написа:

И влиза неграмотни. Ти знаеш ли какво ядат котките?

Не те разбрах!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз и ти знаем, че котките ядат мишки. Да, ама не - децата в детската градина казват, че котките ядат Уискас! Това е положението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Западните филми, а собено американските, са така направени и така ги правят, че човек да губи чувството си за реалност. Не опира само до възпитание и образование, а до това, че нереалистичните филми могат да те накарат да загубиш представа за реалността и да повярваш в истински измишльотини. Поредицата"Сам вкъщи" е само един пример за това.

Американските детски филми, както и екшън филмите, също и военните филми, както и приключенските, са пълни с неща, които противоречат на природните закони. Нямам против специалните и компютърните ефекти в екранизации на книги, особено приказки, приключенски романи или военни, но имам много против да се изкривява цялата реалност.

Например сериалът "Отчаяни съпреги" също не е реалистичен. Той не показва истинското ежедневие на американците. В реалния свят американците работят от сутрин до вечер, нямат много време за децата си,  в много американски семейства цари неразбирателдство, има алкохолици, наркомани, престъпници,  а и не всички американци живеят в хубави къщи. и изолирани квартали.

Чрез Холивуд САЩ се рекламират и създават една много нереалистична представа за себе си - че в САЩ  всички  хора имат домове, семейства, работа и живот им е приказка. Истината е съвсем друга - в САЩ хората масово нямат собственост, къщите, апартаментите и автомобилите им са собственост на банки, здравеопазването е скъпо и недостъпно, образованието е пълна трагедия (щом хората там масово вярват, че Бетовен е куче), хората там нямат достъп до култура и изкуство, защото там билетите за театър, концерт, кино и опера са много скъпи, престъпността там е огромна, имат страшно много алкохолици,наркомани и хазартни наркомани на глава от населението, има страшно много безработни и бездомни, за които няма истинска грижа, има висок ръст на кражбите, грабежите, измамите, изнасилванията и убийствата, корупция също има, но се прикрива със зрелища, пътищата им далеч не са идеални, също така американците не живеят в истински домове, а евтини и опасни дървени къщурки, които се превръщат в трески убийци при торнадо.  Много хора заминаха за САЩ, подмамени от филмите. Които се снимат в подходящи локации, където всичко е чисто и хубаво. И не, САЩ не са страната на неограничените възможности. Там не можеш да забогатееш честно и почтено. Там всичко е преразпределено.

В България може би не е по - добре, но поне тук децата знаят кой е Бетовен.

току-що, цър-вул написа:

Аз и ти знаем, че котките ядат мишки. Дам, ама не - децата в детската градина казват, че котките ядат Уискас! Това е положението.

Те няма откъде да го знаят, защото нямат села и селски баби и дядовци. Те не учат нашите песни и стихотворения, например "Хитрото мишле". Днешните деца от 4 - годишни пеят Бионсе и Риана, а дори не знаят за какво се пее в тези песни.

Мислите ли, че Крисия като мъничка е знаела, за какво се пее в песента на Бионсе? Едва ли? Пяла е папагалски, без грам мисъл в главата.

Ние едно време не просто учехме детски песни на български език, подходящи за нас, но и разбирахме смисъла на текста.

Папагалското учене на чуждоезикови песни е много страшно. Това може да бъде например повод и оправдание за някой педофил да отвлече и изнасили 7 - годишно момиченце, тананикайки си секс песните на Бионсе, Риана и Майли Сайръс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JKirilov написа:

А в същност е на Сорос. Скоро ще ви се изясни...

Да, Сорос ни е виновен, че ние не си защитаваме правата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да ги защитаваме, когато се приемат закони срещу нормалността? Когато ни нареждат да наричаме мъжете жени и жените - мъже? Когато ни карат да приемате терористи "бежанци"?  Когато ни заставят да приемаме сбърканяци като Азис в детските градини?

Когато дървената мафия ни изсича горите, застяват ни да купуваме изкуствени елхи, а само "елита" има право на истински? Когато ни забраняват традициите?

Съжалявам, но ми писна и не мога да търпя повече!!

Горещо се надявам дървените мафиоти и техните семейства да горят в ада~! Да си получат заслуженото! Да изгорят и да станат неразпознаваеми! Не ни трябват такива хора на този свят! Само бомбите ще ги спрат тези да ни секат малкото останали гори! Надявам се някой да вземе закона в свои ръце и да избие тези търтеи!

Не желая да оставам без традиции и да се примирявам робски със всичко изкуствено!

Пожелавам и руски и китайски ядрени слънца да изгреят над Вашингтон и Ню Йорк! Да ги видим "етитите" тогава! Да видим как ще ми се хвалят със истинските си елхи! Искам ги скрити като плъхове, каквито са, в някой бункер и да треперят! Да си теглят куршумите!

Както ни лъжеха, че го е направил Хитлер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

дали може човек да оцелее след всичко това? 

Да, ве. Щом лигльо като Беар Грилс успя да оцелее в България цял ден, защо изобщо да ги правим на въпрос някакви смешни капанчета на едно лапе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ined написа:

Да, ве. Щом лигльо като Беар Грилс успя да оцелее в България цял ден, защо изобщо да ги правим на въпрос някакви смешни капанчета на едно лапе.

Това лайненце е пълен смешник. Няма да оцелее и 3 секунди. Просто това са филмчета за олигофрени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой от модовете да им направи един раздел за да си пишат дечурлигата спокойно. За модератор, на раздела предлагам JKirilov. Долу горе е на техния акъл и мисля че ще се справя с поставените задачи за модерация. Предварителни благодарности, ако идеята ми се осъществи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, VeeeSeLa написа:

Аз съм ЗА. Но то си има, май: https://www.kaldata.com/forums/?forumId=138. Виж за модератор, бих номинирала Христофор_1.

Христофор Първи-Премъдри

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, VeeeSeLa написа:

Е какво, уникален е! Неповторим! Айде, извади по-добра номинация де! 

Предавам се, няма таман ще ги научи на мъдрост и как да бъдат мъжкари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, N1K17Y написа:

Филма е правен 90-та. Тогава имаше само истински мъже и не умирахме от такива дреболии. Аз поне 5 път съм ставал скелет от ток, от вода, от газ, от всичко. И гледай, още си пиша.Тия сегашните лигльовци, един път ще ги тресне тока и ще умрат. С тухли не са ме замеряли, че съм прекалено корав и направо с телепатия ги отблъсквам без да искам дори, ама съм сигурен че и нищо няма да ми стане. 

Мореее…. Да върнат казармата, ама само строителни войски и аз да съм и командир. Ще ги излекувам за 48 часа!

преди 4 часа, VeeeSeLa написа:

Аз съм ЗА. Но то си има, май: https://www.kaldata.com/forums/?forumId=138. Виж за модератор, бих номинирала Христофор_1.

Всъщност се радвам, че детското в мен още не е умряло. Ама и в теб не е умряло, защото ме сваляш точно като момиченце от детската градина. Риташ ме и ме щипеш за да ти обърна внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Klijes написа:

Къде ме върна. Като излезе филма бащата ми купи видео ,,Папагалче,, за Коледа. Иначе приятелю филма е истински. Тогава имаше истинско кино, сега всичко е Боливуд!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване