Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гледане на ефирни канали с усилвател

Препоръчан отговор

Привет

Имам един телевизор в апартамента и по случайност хваща 6 канала коитооо  саа безплатни. За тях не е необходимоо свързване към оператор или сателит. Обаче преди няколко дни забелязах че хваща още 4 канала, но доста са размазани. Единия е Диема, другия Диема фемили и останалите два не ги знам. Не живея много в жилището и не ми се занимава с кабелни оператори.

Въпроса ми е има ли някакъв обикновен усилвател на сигнала с поммощщтна  на които щше мога да ги гледам без проблеми. А може и повнече да хвана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента каква антена ползвате?

Може да пробвате различно местоположение на антената ви или да вземете такава с активно усилване - личи си по наличния адаптер за включване към тока. Все пак е добре да се гледа конкретния модел на антената и нейните параметри.

Каналите зависят спрямо населеното място и спрямо точното ви положение спрямо излъчвателя. Много повече от 10 канала трудно ще хванете. Може би максимума беше 11-12, всеки ден е различно ... не ги следя вече тези неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и 12 канала да хвана пак е добре. Въпроса ми е дали с усилвател ще стане. Какви усилватели на сигнали има на пазара

дали си заслужава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие не отговорихте на нито един въпрос, но нека аз да опитам.

Да заслужава си от гледна точка, че инвестицията е еднократна.

Дори да не постигнете 100% от желания план (все пак това не зависи само от Вас, както ми отговориха от BNT защо вече не хващам FullHD каналите им - периода свърши, пари няма - това е, за без пари само в SD, ама иначе много силни бяха обещанията в началото), може да си гарантирате поне максимално добро хващане на каналите които се предоставят във вашия район, дори по по-лоши условия.

За около 35 лв. на времето си взех нещо такова, в София я ползвах в пасивен режим - без да е включена в конкатка, сега си е включена и е завъртяна на максимална стойност.

sdv-5120_stuff_10528__pic1_1387554130.jp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Thores написа:

Дори и 12 канала да хвана пак е добре. Въпроса ми е дали с усилвател ще стане. Какви усилватели на сигнали има на пазара

дали си заслужава.

Най важното е да беше казал населеното си място. Тези сигнали, които ти се появяват почти на 100% съм убеден че са отразени и няма да постигнеш нищо, освен да похарчиш излишно някой лев. То е хубаво да си ги гледаш, но ти е необходима пряка видимост от ретланслатора която както виждаш е  само за основните, които приемаш. С усилвател, на който са лепнали някакъв етикет че ще ти върши работа, няма да се получи. Много хора не са въобще наясно с разпространението на радиовълните и си мислят, че всичко което хвърчи се яде!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Thores написа:

Въпроса ми е дали с усилвател ще стане. Какви усилватели на сигнали има на пазара

Има всякакви усилватели и антени. Ако съм аз в твоето жилище ще ловя всичко там. Ама аз имам всякакви видове сериозни антени и усилватели имам различни от години. Опит имам.

Та на теб ти трябва да натрупаш опит, после ловенето е лесна работа.
Да ама ти пък не искаш от нищо да разбираш и ... ами оправяй се както знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ncl написа:

Ефирните и няколко други не могат ли да се гледат онлайн?!

Могат, ама за това трябва друга техника, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ncl написа:

Като гледам, пише от телефон. С тази техника не става ли?!

И като пише от телефон какво от това? Нито знаеш възможностите на телефона или на телевизора (и още много други подробности), нито знаеш дали иска да си гледа новините докато си говори по телефона ... нищо не знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не може да направи и съм му написал.

преди 12 часа, JKirilov написа:

Това всичкото за 12 лева на месец?

Поне кажи на какви честоти са тези 4 канала?

Никъде не се споменава за пари за да посочваш 12 лева. И като ти напише честотите на 4-те канала, я да те чуем ти какво ще направиш? Не разбра ли че от теб техник не става бре спамър? .Съобразявай се, че това е технически раздел, а не общи приказки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Thores написа:

Привет

Имам един телевизор в апартамента и по случайност хваща 6 канала коитооо  саа безплатни. За тях не е необходимоо свързване към оператор или сателит. Обаче преди няколко дни забелязах че хваща още 4 канала, но доста са размазани. Единия е Диема, другия Диема фемили и останалите два не ги знам. Не живея много в жилището и не ми се занимава с кабелни оператори.

Въпроса ми е има ли някакъв обикновен усилвател на сигнала с поммощщтна  на които щше мога да ги гледам без проблеми. А може и повнече да хвана.

По това което е написал автора и една обикновенна антена ще му свърши работа. Но за предпочитане е да бъде поставена близо до прозорец и като я настрои да си хваща канали сам ще си прецени как да я остави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 17 минути, Kolev71 написа:

Нищо не може да направи и съм му написал.

Никъде не се споменава за пари за да посочваш 12 лева. И като ти напише честотите на 4-те канала, я да те чуем ти какво ще направиш? Не разбра ли че от теб техник не става бре спамър? .Съобразявай се, че това е технически раздел, а не общи приказки.

Карай, спамът да върви. Ти от него решение видял ли си? Пише само колкото да е в 'жаза. И после другите са му виновни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, JKirilov написа:

Всъщност трябва да ви забранят да припарвате до технически раздели, ама... :)

Защо не помолиш Калин да го направи. Колко му е да ни забрани и да остави  такъв неграмотник като теб, за да разяснява на хората кое как се прави? Той явно е единственият, който решава такива предложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, аре сиа ти, най-"грамотния", да ни светнеш къде в Република България и на кой канал/честота се излъчва Диема?

Ако не успееш - 3 месеца ваканция!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

ОК, аре сиа ти, най-"грамотния", да ни светнеш къде в Република България и на кой канал/честота се излъчва Диема?

Ако не успееш - 3 месеца ваканция!

Ама ти наистина си бил идиот бре Кирилов! Това, дето питаш за честотата на някакъв отразен сигнал какво мислиш че ще ти помогне?

За Диема - Ако не ги знаеш наизуст(а то не е необходимо) затова щото телевизора на автоматична настройка сам ще си ги намери всички( и тези, които са силни хармоници както при него в случая) не си ли чувал за Google? Попитай го и ще ти ги напише бре. Ако не знаеш как, което е видно - ето!

http://www.predavatel.com/bg/spravochnik/tvtable

Да беше погледнал по горе линка от Павката, все щеше да научиш нещо полезно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ти кьорав ли си или илитерат?

image.png.e4ead613e72d58e79a22d9067fc5c2c8.png

image.png

преди 4 минути, JKirilov написа:

:angry:

И този емот, който ползьваш за щяло и не щяло за себе си ли го показваш, че не разбрах...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, цър-вул написа:

А ти кьорав ли си или илитерат?

image.png.e4ead613e72d58e79a22d9067fc5c2c8.png

image.png

И този емот, който ползьваш за щяло и не щяло за себе си ли го показваш, че не разбрах...

Да беше погледнал по горе линка от Павката, все щеше да научиш нещо полезно.

Този идиот Кирилов е толкова глупав че даже и не чете. Написал съм му, че вече преди мен е посочено от Теб във линка, но то хлапето като не може явно и да чете не вижда. Трябваше ли и аз да пускам линк или да пиша честоти, които с нищо не могат да помогнат на питащия, най малкото на Кирилов за смислен отговор. После! Става въпрос за свободните няколко цифрови канала а не за Диема. Това , което е написал постващия, ако е забелязал че има стикер на Диема от екрана и се гледа трудно или много лошо идва да подскаже на Кирилов а не на питащия че не чува хептен петела,е жив отразен сигнал, за който не си заслужава да купува човека разни измислени китайски усилватели. Основното нещо на всеки усилвател е да усили сигналите до ниво най малкото на някакъв стандарт, като последният усилва еднакво със полезния сигнал и всичко останало като шумове. За любителска и търговска дейност последните не са направени да се реже ненужната част от боклуците в ефира. Това го могат много скъпи и професионални усилватели за военни цели и самолетна навигация. А на Живков каквото и да му обяснява който и да дойде, когато е куха лейка, няма да го разбере. Той е от породата българи - Белгиеца. Само че има разлика. Белгиеца го бие по много точки. Човекът се е учил и постигнал нещо с много опити и труд, докато този мърльо даже и това не може. При мен вече е в игнор, за да му чета лъкардиите по форума. Първият човек от този форум за тези 18 години как съм тук.

Туй онуй, има си комисия по радиоразпръскване в България и тя не може да променя всяка година разпределението на радиочестотния и телевизионен ефир .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.12.2021 г. в 20:55, Thores написа:

Единия е Диема, другия Диема фемили и останалите два не ги знам. Не живея много в жилището и не ми се занимава с кабелни оператори.

През 1991г бяхме наематели на последния трети етаж на една къща. А отгоре по пода на тавана вървеше кабел от кабеларка. Е, като сложех по дължината върху този кабел една обикновена антена от две разтягащи се пръчки и ловех няколко тв канали от кабеларката за която не плащах разбира се. 
А една малка външна антена оф-сет насочена към България-сат 1.9°E ще ти даде безплатно и законно няколко канали на български, които ще допълнят 6-те които ловиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...