Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко е бърз интернет, който не е на максимална скорост?

Препоръчан отговор

Набелязал съм си план за интернет, който има неограничени мегабайти по принцип, и 10,000 мегабайти на максимална скорост. Въпроса ми е, колко бърз ще ми е неограничения интернет, след като свършат тези 10,000 мегабайти? Планът който има неограничени мегабайти на максимална скорост е 39лв, а този, който съм набелязал е 30лв. Заслужава ли си да плащам 9лв повече, или интернет без максимална скорост е пак с добра бързина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от оператора и конкретния план, но почти 100% сигурно ще го пише с малки букви в договора. Понякога след като свърши включеният трафик скоростта пада толкова, че не можеш да гледаш видео в реално време, а по-големи страници отнемат време да се свалят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, killchain написа:

Зависи от оператора и конкретния план, но почти 100% сигурно ще го пише с малки букви в договора. Понякога след като свърши включеният трафик скоростта пада толкова, че не можеш да гледаш видео в реално време, а по-големи страници отнемат време да се свалят.

Мерси за отговора.

Става въпрос за ВИВАКОМ. От ето тази страница съм набелязал два плана: https://www.vivacom.bg/bg/business/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/mobilni-planove/unlimited#tab-planove

Единия план е 30лв, другия 39лв. Проблема е, че плана от 39лв включва много услуги, които не ми трябват. На мен ми трябва само интернета. Казваш, че зависи от конкретния план и оператора. Е, каква ще е скоростта на интернет, който не е на максимална скорост, и се доставя от плана от ВИВАКОМ и техния план от 30лв, а не от плана от 39лв?

Също така, цените са без ДДС. Как мога да разбера каква ще е цената с ДДС? Да не стане така, че уж поръчвам план от 30лв, а идва сметка от много повече...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какви са тези луди цени и то на скапан план, аз плащам 20лв. за неограничен със скорости 9.2mbyte/s Download и Upload (еднакви скорости в двете посоки) - не съм на Виваком

(объркал съм темата нещо, имам предвид за компютър десктоп система, интернета идва по кабел,  нe за GSM smartphone)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, some_spirit написа:

какви са тези луди цени и то на скапан план, аз плащам 20лв. за неограничен със скорости 9.2mbyte/s Download и Upload (еднакви скорости в двете посоки)

И какъв е този план? Я дай линк да видя.

Между другото, СИМ картата с плана ще я използвам в USB модем за лаптоп, ако има значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vallakvallak написа:

Мерси за отговора.

Става въпрос за ВИВАКОМ. От ето тази страница съм набелязал два плана: https://www.vivacom.bg/bg/business/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/mobilni-planove/unlimited#tab-planove

Единия план е 30лв, другия 39лв. Проблема е, че плана от 39лв включва много услуги, които не ми трябват. На мен ми трябва само интернета. Казваш, че зависи от конкретния план и оператора. Е, каква ще е скоростта на интернет, който не е на максимална скорост, и се доставя от плана от ВИВАКОМ и техния план от 30лв, а не от плана от 39лв?

Също така, цените са без ДДС. Как мога да разбера каква ще е цената с ДДС? Да не стане така, че уж поръчвам план от 30лв, а идва сметка от много повече...

Цитат

За услуги с ограничен обем данни на максимална скорост, след изчерпването им се прилага ограничение до изрично посочената в договора скорост.

Т.е. трябва или да погледнеш договора, или да ги питаш.

Цените на договорите би трябвало да са с включено ДДС, но попитай и за това. За цените на отделните услуги след изчерпване на включеното в договора пише, че са без ДДС, т.е. прибавяш 20% към тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То си пише. След изчерпване на мегабайтите на висока скорост в БГ си на 256 килобита, а в ЕС на 64 килобита.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, N1K17Y написа:

Достатъчно бавен, да те накара да си платиш за повече ;) 

Не, при всички мобилни оператори е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, N1K17Y написа:

Не съм твърдял обратното. 

Знам, просто като допълнителна информация го давам. Разбира се, че не си го казвал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, vallakvallak написа:

Набелязал съм си план за интернет, който има неограничени мегабайти по принцип, и 10,000 мегабайти на максимална скорост. Въпроса ми е, колко бърз ще ми е неограничения интернет, след като свършат тези 10,000 мегабайти? Планът който има неограничени мегабайти на максимална скорост е 39лв, а този, който съм набелязал е 30лв. Заслужава ли си да плащам 9лв повече, или интернет без максимална скорост е пак с добра бързина?

Най-добре питай виваком. Пада си значително, както казаха до невъзможност да гледаш видео. И за по-скъпия вариант разпитай. Защото не винаги неограничените мегабайте са за целия срок на договора т.е. те си го рекламират така, но някъде със ситни букви е изписано , че това ще е за първите 3 или 6 месеца от договора примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Veselina Miteva написа:

Най-добре питай виваком. Пада си значително, както казаха до невъзможност да гледаш видео. И за по-скъпия вариант разпитай. Защото не винаги неограничените мегабайте са за целия срок на договора т.е. те си го рекламират така, но някъде със ситни букви е изписано , че това ще е за първите 3 или 6 месеца от договора примерно.

Не, за целия срок на договора са. Тарифният план е по-скъп, защото включва разговори и мегабайти и в ЕВ и Cloud. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Емил Костов написа:

256 килобира

Ех, че готина грешка - 256 кила бира/час 😎
Емо, не е заждане, просто ми хареШЕ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Ех, че готина грешка - 256 кила бира/час 😎
Емо, не е заждане, просто ми хареШЕ.

Е объркал съм се сега при писането. Сега ще ме съсипеш.  А иначе ако услугата предлагаше 256 кила бира/час нямаше да можем да смогнем да я продаваме :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е ясна, че е мистайпинг... на всеки се случва. В случая беше готина комбинацията...
Лека вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.12.2021 г. в 11:51, vallakvallak написа:

По принцип се направи сметката колко ще ползваш моб данни,  само тях ли ще ползваш или и рутер, гледаш ли клипчета и всякакви неща, които дърпат много.  Ако е само за цъкане и сърфиране 10гб биха могли да са ти достатъчни.  Иначе лично при мен,  като свършеха мб на макс скорост направо ми късаше нервите нета (теленор), практически неизползваем. Вива не ги знам как са, но едва ли е нещо по добро.  

И другия момент, като подписваш договора,  ще вземаш ли телефон.  С по скъпа такса,  телефона е значително по изгоден,  и понякога си заслужава,  като сметнеш за 2те години колко повече плащаш за такси, и колко спестяваш от апарата, са горе долу на кантар,  или разликата не е фрапираща.  Поне при мен се получи така. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Michigan111 написа:

Ако е само за цъкане и сърфиране 10гб биха могли да са ти достатъчни

На мене 8000 ми е добре до 15 то число за новите старите ги свършвам до 5000 мб .Слушам музика онлайн без клипове и сърфирвам като съм извън офиса или в вкъщи .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...