Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп проблеми

Препоръчан отговор

Здравейте за пореден път се обръщам към вас с апел за помощ. Преди година някъде си купих нов лаптоп с прилични характеристики, обаче от известно време прави следните проблеми: постоянно инсталира някакви ъпдейти, системата работи доста често на 100% (понякога за повече от 1 час и през това време целия лаптоп забива и буквално не може да се прави нищо), някакъв файл antimal service и той я товари на 100%, отделно инсталира постоянно и някакви ъпдейти самия уин 10. Гледах разни клипове в ютуб, уж са спрени са ъпдейтите от уин 10, но цикленето продължава (което ме навежда на мисълта, че най-вероятно съм пипнал някой вирус и не са само ъпдейтите). Вече дори не искам да го изключвам, а го оставям само на sleep mode, защото после при включване отнема около 15-20 мин, за да започне да работи нормално. Когато се натовари системата на 100% или се включи antimal service, лаптопа прегрява и като го пипна все едно пипам гореща тенджера.

Addition.txt FRST.txt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо преди да тормозиш господата от HJT Team не си кажеш модела на лаптопа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Емил Костов написа:

Защо преди да тормозиш господата от HJT Team не си кажеш модела на лаптопа?

Dell G3 3590

system information.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, stefanbkanev написа:

Dell G3 3590

system information.PNG

Благодаря!Добра машинка! Сега ще оставим HJT Team  да си кажат мнението после ще видим!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Изглежда, че лог файла (FRST.txt) е непълен. Моля повторете проверката и прикачете новите файлове.

А иначе ако говорите за Antimalware Услугата, то тя е от Windows Defender и съвсем не е задължително да сте пипнали вирус. Дори на бърз преглед докъдето стигаше лог файла не открих нещо особено, но искам да видя цялата картинка.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Здравейте,

Изглежда, че лог файла (FRST.txt) е непълен. Моля повторете проверката и прикачете новите файлове.

А иначе ако говорите за Antimalware Услугата, то тя е от Windows Defender и съвсем не е задължително да сте пипнали вирус. Дори на бърз преглед докъдето стигаше лог файла не открих нещо особено, но искам да видя цялата картинка.

Поздрави!

Втори опит, сега би трябвало всичко да е наред. Иначе основния проблем са System + antimal, започнаха да се включват постоянно(преди се включваха в седмицата веднъж, а в последно време са през през няколко часа) и товарят с по 5-10-20MB/S диска... 

Addition.txt FRST.txt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

По-късно ще се включа, че цял ден от задачи нямам време да ям и съм на едни солети и едно кафе. :biggrin:

Това, което ми направи впечатление е един омагьосан кръг и може би една от причините за проблемите ви.

Зловреден софтуер не видях, но пък Windows Defender засича използвания от вас скрипт за активация на Windows и в резултат на което Windows-a според лог файловете не е активиран или има проблеми с активирането. И оттам явно вие няколко пъти сте се опитали, Windows Defender пък от своя страна се активира и го блокира и така в един кръг. Може би затова "antimal" услугата за която сте споменали (предполагам съкратено) работи постоянно във фонов режим. Или позволете на WD да изтрие този активатор и пробвайте чист или сложете този в доверените списъци (ако му имате доверие). Най-добре е ако можете да си позволите лиценз (било то намален от някоя промоция сега покрай празниците) и да не се занимавате с подобни инструменти...

И някаква конкретна причина да не сте преминали на 21H2 или поне на 21H1, а да стоите още на 20H2?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Здравейте,

По-късно ще се включа, че цял ден от задачи нямам време да ям и съм на едни солети и едно кафе. :biggrin:

Това, което ми направи впечатление е един омагьосан кръг и може би една от причините за проблемите ви.

Зловреден софтуер не видях, но пък Windows Defender засича използвания от вас скрипт за активация на Windows и в резултат на което Windows-a според лог файловете не е активиран или има проблеми с активирането. И оттам явно вие няколко пъти сте се опитали, Windows Defender пък от своя страна се активира и го блокира и така в един кръг. Може би затова "antimal" услугата за която сте споменали (предполагам съкратено) работи постоянно във фонов режим. Или позволете на WD да изтрие този активатор и пробвайте чист или сложете този в доверените списъци (ако му имате доверие). Най-добре е ако можете да си позволите лиценз (било то намален от някоя промоция сега покрай празниците) и да не се занимавате с подобни инструменти...

И някаква конкретна причина да не сте преминали на 21H2 или поне на 21H1, а да стоите още на 20H2?

Ама ако дойда да те напляскам! - Нямал време да яде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Здравейте,

Ами ако трябва да съм честен съм изключително разочарован от този windows 10, постоянно прави някакви ъпдейти от които компютъра доста цикли. Може би машината не е достатъчно силна за него и затова сериозно обмислям да се върна обратно на класиката - 7мицата. Иначе ключът за който говорите най-вероятно е един файл който изтеглих наскоро от замунда, за да премахна един надпис в долния десен ъгъл (със сигурност знаете за какво става дума изключително дразнещ е :D). Последния въпрос не го разбрах, 21H2, 21H1 са някакви версии предполагам на windows, но си нямам ни най-малка представа как се ъпдейтват, оставил съм лаптопа да си прави сам ъпдейтите, но в последно време малко прекалява :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно надписа долу в десния ъгъл показва, че Windows не е лицензиран (активиран). Т.е. вие не премахвате само надписа, а го активирате. Двете неща са свързани. И затова казвам, че Windows Defender не харесва това, което сте изтеглили и го блокира. И затова писах да го сложите в изключенията на програмата.

21H2 е последния build (ревизия) на Windows 10. Добре е да надградите до нея през Windows Update. Убеден съм, че като сложите един път за винаги актуализациите, след това няма да се обновява (както се изразихте) постоянно, а само един-два пъти в месеца и нещата ще си дойдат на мястото.

Макар, че нямате зарази да изпълним следния скрипт:

Изтеглете  fixlist.txt и го запазете в папката, където сте свалили FRST64.exe.

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - Fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...