Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бавен трансфер на файлове от телефона към PC-то през usb?

Viiipeer
 Сподели

Препоръчан отговор

А ти какво очакваш? Щом USB порта, в който включваш хъба е само USB 2, как да имаш по-голям трансфер? Мислиш ли изобщо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

А ти какво очакваш? Щом USB порта, в който включваш хъба е само USB 2, как да имаш по-голям трансфер? Мислиш ли изобщо?

Ами явно мисля за да го кажа и твърдя че съм прехвърлил 200гб информация от стари ми хард свързан с хъбът. Друг е въпроса че на теб сигурно ти се струва невъзможно това прехвърляне за 10 минути

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, vlado1985 написа:

Искаш да кажеш че щом дъното ми няма 3.0 а е само с 2.0 е невъзможно да работи хъбът който е на 3.0 така ли ?

Хора, вие наистина май не четете..... какво се пише...

преди 4 минути, vlado1985 написа:

Ами явно мисля за да го кажа и твърдя че съм прехвърлил 200гб информация от стари ми хард свързан с хъбът. Друг е въпроса че на теб сигурно ти се струва невъзможно това прехвърляне за 10 минути

Хайде сега сметнете минималната скорост, която трябва да бъде константна, за прехвърляне на 200GB информация, при това през USB 2.0.

Трансфера между хардовете на компа не могат да достигнат 100MB/sec, което за SATA III е близо до максималната релана скорост. Сега искате да кажете, че трансфера е приключил за 10 минути, така, съответно скоростта трябва да е била следната 321MB/sec, което се равнява на скоростта на SSD , което е НЕВЪЗМОЖНО!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Viiipeer написа:

Хора,

Щом с hisuite трансфера е бърз, потърси начин пак да го подкараш. Очевидно има накакво софтуерно ограничение ако копираш през уиндоус ескплорър, което при hisuite го няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Viiipeer написа:

Хора, вие наистина май не четете..... какво се пише...

Хайде сега сметнете минималната скорост, която трябва да бъде константна, за прехвърляне на 200GB информация, при това през USB 2.0.

Трансфера между хардовете на компа не могат да достигнат 100MB/sec, което за SATA III е близо до максималната релана скорост. Сега искате да кажете, че трансфера е приключил за 10 минути, така, съответно скоростта трябва да е била следната 321MB/sec, което се равнява на скоростта на SSD , което е НЕВЪЗМОЖНО!

Не четеш какво съм написал. Къде видя че съм написал че съм свързал кутийката за външния хард на 2.0 ? Написал съм че кутийката съм я свързал с хъбът който е на 3.0 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Raze написа:

SATA 3 позволява скорости до 500 мегабайта/секунда, защо реши, че не може повече от 321? Ето скоростта на моя Samsung Evo 850 500 GB:

yfGdGXv.png

И не виждам това каква връзка има с темата за кабела и телефона?

Ти пък къде се "буташ" в редицата да не останеш по-назад.... Аз отговарям на колегата, който писа за USB 2.0 трансфера, къде видя да намесвам SSD-то, ти ОЧЕВИДНО си само с SSD. Този форум е пълен смях! Скорости ТЕОРЕТИЧНИ до 500MB/Sec, хайде сега ми покажи реални такив, защото веднага ти казвам НЯМА да видиш хард да прехвърля с константа скорост повече от 100MB/Sec, всичко друго е ТЕОРИЯ на ВЕРОЯТНОСТИТЕ!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То бива нагъл човек ама чак толкова...Хем се опитваш да му обясниш кое какво е и му отговаряш на зададения въпрос, без да е дал достатъчно данни, дори и след като са поискани, хем недоволен?!? На такива хора като теб не трябва да им се помага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Viiipeer написа:

Аз отговарям на колегата, който писа за USB 2.0 трансфера

Ако си прочетеш отначало темата и погледнеш внимателно отговорите на всеки един можеби ще разбереш какво се опитва да ти каже колегата Raze както и аз и останалите взели участие.

преди 12 минути, vlado1985 написа:

Не четеш какво съм написал. Къде видя че съм написал че съм свързал кутийката за външния хард на 2.0 ? Написал съм че кутийката съм я свързал с хъбът който е на 3.0 

vlado1985

• Опитен
  • Потребител
  преди 2 часа, Viiipeer написа:

Здравейте

Още от ерата на Galaxy S3. съм се чудел защо толкова бавно се трансферират файловете на компютъра, като уж с всеки по-нов телефон трансфера на файлове и паметта се подобрява, така до Mate 10 Pro който има много бърз Nand, но въпрекит това трансферирането на данните става изключително бавно и мъчително през exlorer-а... през usb.

Сега с Mate 40 Pro същата работа... не използвам ли програмата HiSuite, адски бавно се прехврълят файлове... Да речем ако искам да  направя бекъп да данните за 100GB обем ми дава приблизително че ще се прехвърлят 24 часа....., което е безумие и след определено време излиза грешка на трансфера.

Има ли нещо, което трябва да се пипне и кое?

Благодаря!

Покажи още  

Наскоро ми се наложи да си прехвърлям информация от старо HDD 2.5 и понеже на дъното на компа нямам 3.0 usb свързах. Кутийката за външния хард  с хъбът ми който е на 3.0 и за 10 минути ми прехвърли цялата информация която беше като общ размер 200гб

Това е от преди 2 часа когато съм го написал

преди 24 минути, Viiipeer написа:

Хайде сега посочи ми къде видя че съм написал че съм свързал кутийката за външен хард на 2.0 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Raze написа:

То бива нагъл човек ама чак толкова...Хем се опитваш да му обясниш кое какво е и му отговаряш на зададения въпрос, без да е дал достатъчно данни, дори и след като са поискани, хем недоволен?!? На такива хора като теб не трябва да им се помага.

Пий си апчетата пич.... наглия си ТИ в случая, на всяка манджа мерудия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, vlado1985 написа:

Ако си прочетеш отначало темата и погледнеш внимателно отговорите на всеки един можеби ще разбереш какво се опитва да ти каже колегата Raze както и аз и останалите взели

Наскоро ми се наложи да си прехвърлям информация от старо HDD 2.5 и понеже на дъното на компа нямам 3.0 usb свързах. Кутийката за външния хард  с хъбът ми който е на 3.0 и за 10

Хайде сега посочи ми къде видя че съм написал че съм свързал кутийката за външен хард на 2.0 ?

Може ли да се изказваш по-конкретно и нормално, понеже това което ти написа е следното: понеже дъното на компа нямам 3.0 свързах.....

Това звучи като изказването на Пената - Тука Жоро вратаря и Ония двамата....

преди 2 минути, JKirilov написа:

Со кротце и со благо нема стане - почвайте кютеко! :)

Човекът се фали с разни хуйвеи и матета, защо му уйдисвате?

Да, как не го разбрахте досега... Браво бързо ти стопля машината! Еваллла, евалла баце!

Другия път ще пиша по-прикрито че да не ме хванеш от първия път!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Viiipeer написа:

Пий си апчетата пич.... наглия си ТИ в случая, на всяка манджа мерудия!

Мхмм..хайде в ignore списъка и се оправяй!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Мхмм..хайде в ignore списъка и се оправяй!

'Ма ти още ли си тук ве..., ми пали! К'во дириш още в тази тема!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Viiipeer написа:

преди 2 минути, Viiipeer написа:

Може ли да се изказваш по-конкретно и нормално, понеже това което ти написа е следното: понеже дъното на компа нямам 3.0 свързах

.....

преди 3 минути, Viiipeer написа:

Може ли да се изказваш по-конкретно и нормално, понеже това което ти написа е следното: понеже дъното на компа нямам 3.0 свързах.....

Абе човек ти можеш ли да четеш ? Копирал съм ти какво съм написал преди 2 часа аз ли да чета вместо теб или да извикам комшията ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vlado1985 написа:

Абе човек ти можеш ли да четеш ? Копирал съм ти какво съм написал преди 2 часа аз ли да чета вместо теб или да извикам комшията ?

Не, научи се да се изразяваш нормално и разбираемо, и комшийката да викнеш, написаното остава едно и също!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, научи се да се изразяваш нормално и разбираемо, и комшийката да викнеш, написаното остава едно и също!

Ти определено не търсиш помощ за решаване на прблемати . А си търсиш с кой да се заяждаш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vlado1985 написа:

Ти определено не търсиш помощ за решаване на прблемати . А си търсиш с кой да се заяждаш

Досега не сте ми предложили читаво решение, освен колегата @Kolev71

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Досега не сте ми предложили читаво решение, освен колегата @Kolev71

Читаво решение мога да ти предложа но се отказах. Просто не заслужаваш а защо ли? Задай си сам въпроса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, vlado1985 написа:

Читаво решение мога да ти предложа но се отказах. Просто не заслужаваш а защо ли? Задай си сам въпроса

Ако имаше такова, щеше да го направиш в първия си пост, а не да СПАМИШ по темата.

Със здраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си довърша спама ..

200GB информация през какъвто и да е интерфейс (SATA 2, 3/USB 2, 3 с каквото друго успееш да го свържеш 1394, e-SATA и т.н.) не можеш да я извадиш от стар 2,5" механичен диск (който я чете с 70MB/sec я не и то главно в началото на диска, а ако са и дребни по обем файлчета - забрави) за 10 минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, vlado1985 написа:

Искаш да кажеш че щом дъното ми няма 3.0 а е само с 2.0 е невъзможно да работи хъбът който е на 3.0 така ли ?

То се подразбира от самосебеси - ако на дъното е USB 2.0 порт, цялата връзка няма да може д а прехвърля със скорост по-голяма от 480Mbps!!! Каквото и да свързваш към него!

преди 9 часа, Viiipeer написа:

Досега не сте ми предложили читаво решение

А сещаш ли се колко недостатъчно е информацията за системата ти > комп(USB портове, LAN скорост; WiFi скорост) > рутър тип, за да се предлагат адекватни решения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Rudy M. написа:

Тъй като не даваш никакво инфо, ще напиша по принцип какво може да се направи:

1) Ползвай USB 3 порта.

2) Купи си по-мощен компютър.

3) Извади картата памет от телефона, и прехвърляй директно на нея - с четец за карти.

Да беше писал да извадя NAND чипа по-скоро  и как точно предположи, че ползвам SD карта, някъде упоменато ли е....?!?

преди 10 часа, цър-вул написа:

То се подразбира от самосебеси - ако на дъното е USB 2.0 порт, цялата връзка няма да може д а прехвърля със скорост по-голяма от 480Mbps!!! Каквото и да свързваш към него!

А сещаш ли се колко недостатъчно е информацията за системата ти > комп(USB портове, LAN скорост; WiFi скорост) > рутър тип, за да се предлагат адекватни решения.

Къде видя да съм питал за трансфер по Wi-Fi...., че чак и рутера го намеси.........., а и LAN скоростаа. LOL

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Viiipeer написа:

Къде видя да съм питал за трансфер по Wi-Fi.

преди 23 часа, Kolev71 написа:

Понеже зная че имаш рутер в къщи ти правя едно много добро предложение за прехвърляне на данни безжично с много лесна програмка

преди 22 часа, Viiipeer написа:

Благодаря @Kolev71, ще я пробвам и ще напиша отзив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...