Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бавен трансфер на файлове от телефона към PC-то през usb?

Viiipeer
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте

Още от ерата на Galaxy S3. съм се чудел защо толкова бавно се трансферират файловете на компютъра, като уж с всеки по-нов телефон трансфера на файлове и паметта се подобрява, така до Mate 10 Pro който има много бърз Nand, но въпрекит това трансферирането на данните става изключително бавно и мъчително през exlorer-а... през usb.

Сега с Mate 40 Pro същата работа... не използвам ли програмата HiSuite, адски бавно се прехврълят файлове... Да речем ако искам да  направя бекъп да данните за 100GB обем ми дава приблизително че ще се прехвърлят 24 часа....., което е безумие и след определено време излиза грешка на трансфера.

Има ли нещо, което трябва да се пипне и кое?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Понеже зная че имаш рутер в къщи ти правя едно много добро предложение за прехвърляне на данни безжично с много лесна програмка  . Има я в Андроид маркета и в Google - "Share link"" ще останеш много доволен  от трансфера между двете устройства . Програмката е много лесна, малка по обем от "Äsus"  и работи безотказно при мен  по вече от 6-7 години. Реално съм прехвърлял файл около 12 гигабайта когато съм правил проба. Работи и в двете посоки. Пробвай я и ако ти хареса и те удовлетворява, ще се радвам , че съм ти помогнал. Както винаги, поздрави от мен за твоето семейство и весело посрещане на новогодишните празници.

Link:   

ShareLinkSetup

https://dox.abv.bg/download?id=ead152958c

Току що направих проба с фаил с обем около 480 гигабайта. За 58 секунди файлът беше прехвърлен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря @Kolev71, ще я пробвам и ще напиша отзив. Благодаря много за мнението!

Поздрави и от мен за весело и топло посрещане на коледните и новогодишни празници! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ти какво очакваш! 100 гигабайта! И 48 часа ще ти изпише особено ако са много файлове.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Viiipeer написа:

Тъй като не даваш никакво инфо, ще напиша по принцип какво може да се направи:

1) Ползвай USB 3 порта.

2) Купи си по-мощен компютър.

3) Извади картата памет от телефона, и прехвърляй директно на нея - с четец за карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Нормално ти какво очакваш! 100 гигабакта! И 48 часа ще ти изпише.

Аре ве.... 3 часа прехвърля няма и 15ГБ.... Това нормално ли е?

преди 7 минути, Rudy M. написа:

Тъй като не даваш никакво инфо, ще напиша по принцип какво може да се направи:

1) Ползвай USB 3 порта.

2) Купи си по-мощен компютър.

3) Извади картата памет от телефона, и прехвърляй директно на нея - с четец за карти.

Комеди клъб.... на си купя по-мощен компютър да прехвърлям данни от телефона.... хора айде малко по-сериозно? Естествено, че използвам USB 3.1 порта, с оригиналния кабел на Mate40 Pro.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Viiipeer написа:

Аре ве.... 3 часа прехвърля няма и 15ГБ.... Това нормално ли е?

Напълно нормално, че може да отнесе и повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Я дай обосновка? След като през HiSuite трансферирам 100ГБ данни за 3 часа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Viiipeer написа:

Здравейте

Още от ерата на Galaxy S3. съм се чудел защо толкова бавно се трансферират файловете на компютъра, като уж с всеки по-нов телефон трансфера на файлове и паметта се подобрява, така до Mate 10 Pro който има много бърз Nand, но въпрекит това трансферирането на данните става изключително бавно и мъчително през exlorer-а... през usb.

Сега с Mate 40 Pro същата работа... не използвам ли програмата HiSuite, адски бавно се прехврълят файлове... Да речем ако искам да  направя бекъп да данните за 100GB обем ми дава приблизително че ще се прехвърлят 24 часа....., което е безумие и след определено време излиза грешка на трансфера.

Благодаря!

Наскоро ми се наложи да си прехвърлям информация от старо HDD 2.5 и понеже на дъното на компа нямам 3.0 usb свързах. Кутийката за външния хард  с хъбът ми който е на 3.0 и за 10 минути ми прехвърли цялата информация която беше като общ размер 200гб

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Емо! Допълнил съм си поста отгоре. Погледни го.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дай обосновка? След като през HiSuite трансферирам 100ГБ данни за 3 часа?

Няма обосновка. Не можеш да знаеш защо операционните системи решават че е така. Особено ако файловете са много става страшно. Имал съм случаи в който Windows не може да сметне даже времето при прехвърляне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Viiipeer написа:

Комеди клъб.... на си купя по-мощен компютър да прехвърлям данни от телефона.... хора айде малко по-сериозно? Естествено, че използвам USB 3.1 порта, с оригиналния кабел на Mate40 Pro.

А защо не провериш да ли драйвера ти не е устарял и да ли има по нова версия ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Няма обосновка. Не можеш да знаеш защо операционните системи решават че е така. Особено ако файловете са много става страшно. Имал съм случаи в който Windows не може да сметне даже времето при прехвърляне.

В 99% от времето е така... не може да сметне и все едно ползвам правец с нокия фенерче...., ама само да преместя файловете че грам място нямам на телефона и ще действам и ще Ви пиша за ъпдейт. :)

преди 3 минути, vlado1985 написа:

А защо не провериш да ли драйвера ти не е устарял и да ли има по нова версия ?

Да е остарял, да е остарял - колко да е остарял.... това от години не се е променяло. Win 11 ползвам.

Както казах с HiSuite няма проблем при трансфер. Но нещо се сбъгяса и телефона иска пермисии за да се свърже с него, а аз не помня паролата която тела ми изисква за PrivateSpace по незнайни за мен причини за да разрежи на програмата да "види" тела. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Viiipeer написа:

В 99% от времето е така... не може да сметне и все едно ползвам правец с нокия фенерче...., ама само да преместя файловете че грам място нямам на телефона и ще действам и ще Ви пиша за ъпдейт. :)

Да е остарял, да е остарял - колко да е остарял.... това от години не се е променяло. Win 11 ползвам.

Както казах с HiSuite няма проблем при трансфер. Но нещо се сбъгяса и телефона иска пермисии за да се свърже с него, а аз не помня паролата която тела ми изисква за PrivateSpace по незнайни за мен причини за да разрежи на програмата да "види" тела. :)

Провери си драйвера за usb да ли ти е актуален. А как да си го провериш ами като напишеш модела на дъното си и влезнеш в сайта производител

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Viiipeer написа:

Както казах с HiSuite няма проблем при трансфер

Тогава какъв е проблема? Или искаш да се похвалиш с кво беше там - 40...:angry:

Купи си афоня 13!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Viiipeer написа:

хора айде малко по-сериозно? 

Сериозно пиша само в сериозните теми. Твоята е пълен т... майтап.

"Хора, телефонът ми прехвърля бавно файлове, някой ще ми каже ли защо?"  А стига бе! :clown:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, JKirilov написа:

Тогава какъв е проблема? Или искаш да се похвалиш с кво беше там - 40...:angry:

Купи си афоня 13!

Ти на Хитър се правиш, ама не ти се получи, чете ли въобще какво съм писал по-горе? Айфон си купи ти, и не ми казвай да ползвам iСиктир буклуците.

преди 13 минути, Rudy M. написа:

Сериозно пиша само в сериозните теми. Твоята е пълен т... майтап.

"Хора, телефонът ми прехвърля бавно файлове, някой ще ми каже ли защо?"  А стига бе! :clown:

@Kolev71 ме знае отдавна, от дъжд на вятър пиша тук, но когато и да пиша за съжаление нивото пада все повече и повече.... тук е представителна извадка защо сме на този хал....

Останете си със здраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vlado1985 написа:

Наскоро ми се наложи да си прехвърлям информация от старо HDD 2.5 и понеже на дъното на компа нямам 3.0 usb свързах. Кутийката за външния хард  с хъбът ми който е на 3.0 и за 10 минути ми прехвърли цялата информация която беше като общ размер 200гб

Би ли ми сметнал с каква скорост е бил трансфера на тези 200GB за 10 мин.

Първо казваш, че компютъра ти няма USB 3.0, а този хъб къде го включваш тогава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Скороста на прехвърляне не съм я гледал а хъбът съм го свързал на задните портове които са на 2.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Raze написа:

Защото оригиналните кабели, които идват с телефона или по-евтините, които се продават от USB-C към USB-C или USB 3 се водят USB 2 стандарт -  480 мегабита, например: Кабел Ugreen USB-C към USB-C, 5A, 100W, Power Delivery, Quick Charge 3.0, 480Mbps, 1.5M, сив - eMAG.bg

Ето по-бърз кабел, който е от USB-3 към USB-C и поддържа 5 гигабита: Кабел Sbox CTYPE-1 от CTYPE-1 - ниска цена от JAR Computers

Или от C към 😄Кабел Assmann AK-300138-010-S от AK-300138-010-S | JAR Computers

Така, пак казвам телeфона е Mate 40 Pro  https://www.vopmart.com/huawei-6a-date-cable-usb-type-a-to-usb-type-c.html

Този да не би да не е 3.0?

Huawei 6A USB Type C 3.1 super sync charge data cable

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ето този хъб използвам и съм доста довлен от него

https://www.jarcomputers.com/Orico-W5P-U3-100-BK-PRO_prod_USBHBORICOW5PU300BKPRO.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, vlado1985 написа:

Ето този хъб използвам и съм доста довлен от него

https://www.jarcomputers.com/Orico-W5P-U3-100-BK-PRO_prod_USBHBORICOW5PU300BKPRO.html

Теоретически ми се вижда невъзможно, ако дъното няма USB 3.0 с хъба да го поддържа. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теоретически ми се вижда невъзможно, ако дъното няма USB 3.0 с хъба да го поддържа. :)

Искаш да кажеш че щом дъното ми няма 3.0 а е само с 2.0 е невъзможно да работи хъбът който е на 3.0 така ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...