Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на рутер?

Krumqnkata
 Сподели

Препоръчан отговор

Емо, аз в момента наистина пълня 3 броя 6-гнездови разклонителя, не го казах образно. 2 от тях са директно под бюрото ми, за всичката техника, която ползвам там ежедневно. А ONT-то и междинният суич са още зад шкафа на телевизора, там участват в запълването на третия 6-гнездов разклонител в този край на стаята, наред с телевизора, STB-то, стояща лампа, климатик. Всичкото си основно оборудване мисля да го събера на едно място вече, че много "временни решения" съм насъбрал за 6 години.

А не е като да съм нямал проблеми и с вивакомското оборудване, конкретно с телевизията им. Накрая се оказа, че малкият (100-мегабитов, 5-портов TP-LINK) суич ми е правил мизерията - изхвърлих го, смених го D-Link GO и си реших проблема сам, с лично оборудване. Те така и не можаха да ми помогнат. В този ред на мисли, ако нещо се скапе с "гимнастическия" ми сетъп, ще имам директен контрол върху оборудването си и, като дизайнер на собственото си решение, вероятно ще имам много добра представа какво се дъни, та ще си го оправя сам на момента. Няма да чакам 5 минути на телефона, да се свържа с хелпдеска, откъдето момчето да ми каже, че ще предаде на техническия отдел и след 3 дена още да нямам решение.

Ако мога да елиминирам суича след ONT-то, едновременно с това ще успея вероятно да се отърва и от core switch-a си след рутера. Та, като знам какви са ми техническите възможности за реализация, ще знам какъв рутер е смислено да си купя - какъв формат, с колко порта, какви портове и т.н. Както и да е. Явно ще си разкача жиците из къщи, ще копна едно RB750Gr3 и ще си правя проби тука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Rammkopf написа:

Емо, аз в момента наистина пълня 3 броя 6-гнездови разклонителя, не го казах образно. 2 от тях са директно под бюрото ми, за всичката техника, която ползвам там ежедневно. А ONT-то и междинният суич са още зад шкафа на телевизора, там участват в запълването на третия 6-гнездов разклонител в този край на стаята, наред с телевизора, STB-то, стояща лампа, климатик. Всичкото си основно оборудване мисля да го събера на едно място вече, че много "временни решения" съм насъбрал за 6 години.

А не е като да съм нямал проблеми и с вивакомското оборудване, конкретно с телевизията им. Накрая се оказа, че малкият (100-мегабитов, 5-портов TP-LINK) суич ми е правил мизерията - изхвърлих го, смених го D-Link GO и си реших проблема сам, с лично оборудване. Те така и не можаха да ми помогнат. В този ред на мисли, ако нещо се скапе с "гимнастическия" ми сетъп, ще имам директен контрол върху оборудването си и, като дизайнер на собственото си решение, вероятно ще имам много добра представа какво се дъни, та ще си го оправя сам на момента. Няма да чакам 5 минути на телефона, да се свържа с хелпдеска, откъдето момчето да ми каже, че ще предаде на техническия отдел и след 3 дена още да нямам решение.

Ако мога да елиминирам суича след ONT-то, едновременно с това ще успея вероятно да се отърва и от core switch-a си след рутера. Та, като знам какви са ми техническите възможности за реализация, ще знам какъв рутер е смислено да си купя - какъв формат, с колко порта, какви портове и т.н. Както и да е. Явно ще си разкача жиците из къщи, ще копна едно RB750Gr3 и ще си правя проби тука.

Няма как да не са ти помогнали, защото си личи веднага ако суичът прави проблеми. Но това е твое мнение. Не е проблем да ти махнати и ОНТ-то, но няма как да се наблюдава нито телевизията, нито интернета. Един тъп съвет от мен. Остави си оборудването както е и си ползвай услугите, не се вкарвай с приключения. За 15 години работа в тая компания съм се нагледал на какво ли не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, наистина не ми помогнаха изобщо, защото не успяха да диагностицират проблема дистанционно, въпреки че втория път, когато им се обадих проблемът се беше изострил доста. Както и да е, докато ми изпратят техник, аз реших да си разкача жиците и да пробвам сам да си реша проблема. И случайно успях. Мислех, че е STB-то, не очаквах да е глупавият суич. Обадих им се пак, за да им обясня какво е било и решението, в случай че някой им се обади с подобен на моя проблем. Просто ценен feedback, нали сме колеги ... Не знам дали някой го е взел присърце. И не е просто мое мнение, а живата история.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Rammkopf написа:

Всъщност, наистина не ми помогнаха изобщо, защото не успяха да диагностицират проблема дистанционно, въпреки че втория път, когато им се обадих проблемът се беше изострил доста. Както и да е, докато ми изпратят техник, аз реших да си разкача жиците и да пробвам сам да си реша проблема. И случайно успях. Мислех, че е STB-то, не очаквах да е глупавият суич. Обадих им се пак, за да им обясня какво е било и решението, в случай че някой им се обади с подобен на моя проблем. Просто ценен feedback, нали сме колеги ... Не знам дали някой го е взел присърце. И не е просто мое мнение, а живата история.

Веднага си личи ако суичът не работи. Както и да е. Остави си нещата така и не се вкарвай във филми. Две устройства в повече не са проблем. И не защото не можеш да си експериментираш. Това можеш да си го правиш за кеф, но си дръж услугата както е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Rammkopf написа:

А ONT-то и междинният суич са още зад шкафа на телевизора, там участват в запълването на третия 6-гнездов разклонител в този край на стаята, наред с телевизора, STB-то, стояща лампа, климатик ...

Климатик - на разклонител????

Няма да чета другото!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...